Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Fantasy)

<<1.oldal>> 2.

Geneviev2014. 02. 03. 14:24:46#29238
Karakter: Gellert Greystone
Megjegyzés: ~ Meerusomnak


 "Az élet egy nagy szerepjáték. Mindannyian játsszuk az általunk választott karaktert, és csak egy dolog van, ami kizökkenthet minket a szerepünkből, s az nem más, mint a szerelem. Mikor jön valaki, aki az első perctől kezdve átlát rajtunk, az ő szemében az álarcunk lehull és megsemmisül. Csupán az igazi énünk érvényesül, ha akarjuk, ha nem, és ez az, ami néha annyira megrémít minket, hogy legszívesebben hanyatt-homlok menekülnénk, de hamarosan rájövünk, hogy e nélkül nincs értelme az életünknek." 

Amikor úgy érzed, az életet teljesen, totálisan lényegtelen… amikor a napjaid annyira unalmasak és egyhangúak, hogy legszívesebben ordítva adnád a világ tudtára, hogy ez így kurvára nincsen jól… Amikor legszívesebben fejbe lőnéd magad orosz rulettezés közben, vagy beleugranál a kútba, csak mert azt mondják neked, mert már annyira eleged van az életből, hogy ez legalább egy kis szórakozást hoz az életedbe… na, olyankor érzed úgy magad, ahogyan én érzem magam azóta, hogy ebben a nyomorék iskolában kell rohadnom.

Fekszem a kolesz ágyán, bámulom a hófehérre mázolt plafont, keresve rajtuk a hajszálrepedéseket, és a pókok hálóit, és azon gondolkozom, mégis mi a francot szarhattam el ennyire az életemmel. Tizenkilenc éves vagyok, a csajok dögölnek utánam, mindenki az én barátom akar lenni, mindenki csak az én kegyeimet keresi.

Minden péntek, szombat este kilógok a suli területéről a haverokkal, hogy elmenjek a szokásos, egyre unalmasabb, és borzalmasabb bulikba, csak hogy aztán pénzeljem azokat a piócákat, meg megismerkedtethessem őket a legjobb minőségű csajokkal. Én meg csak állok ott a pult mellett, minden egyes alkalommal, és azon gondolkozom, mi a francot keresek én ott. Aztán jön egy csaj, szebb, mint a többi, rám akaszkodik, és hagyja magát megdugni, abban a reményben, hogy ha össze tud velem jönni, akkor majd én pénzelem neki a költséges marhaságait.

Hét közben meg a szokásos talpnyalás, a szokásos dög unalom, és a szokásos mindenki által körül ugrálásom.

És mégsem. Mégsem keresi mindenki a kegyeimet, mégsem akar mindenki az én barátom lenni, mégsem döglik utánam minden csaj, mégsem ugrál engem mindenki körül. Egyrészt, mert ezek mind a Greystone családból akarnak egy darabot, másrészt pedig… Percy az, aki miatt az egész iskola, az egész környék meg van osztva. Ő az, aki elvesz tőlem mindent, még saját magamat is önmagam ellen fordít.

Minden nap ugyanaz a monoton, unalmas, borzalmas menetrend. Még a szavak is szinte ugyanazok, ugyanúgy nyalnak nekem a haveroknak mondott illetők, ugyanúgy próbálja meg Percy fölcseszni az agyamat és ugyanúgy dicsérnek agyba-főbe a tanárok. Még a Percyvel való összehasonlítgatásom is a mindennapi rutin része.

Ráadásul még a hétköznap esti önsajnáltatásom is a kibaszott napi program része! Ez nagyon szánalmas. Apám pépesre verne, ha látna most ilyen unott állapotban, hajszálnyira attól, hogy ne a legjobb legyek, hanem fej-fej mellett az egyik legjobb. A Greystone család nem engedhet meg ilyen borzalmat, igaz, apám? Nem engedhet meg barátokat, nem engedhet meg kudarcot, nem engedhet meg életet, nem engedhet meg semmit sem. Vagy legalábbis te úgy gondolod, hogy nem engedhetek meg magamnak, nehogy tönkre tegyem a család jó hírét…

Sóhajtok, és felülök az ágyon. Odakint már sötét van, az ég is dühöng. A nagy önsajnáltatásban észre sem vettem, de eleredt az eső, vihar készülődik. Imádom ezt az időt. A levegő ilyenkor a legjobb illatú, a legtökéletesebb hőmérsékletű, és teljes mértékben tükrözi ez az időjárás az én érzelmeimet. Szeretem az esőt, szeretem a vihart.

Szeretem az őszt.

Tudom, merre kell menni, hogy senki ne vegyen észre, tudom, hogy hogyan kell elhitetni másokkal azt, hogy én idebent tanulok, esetleg már alszom, nem pedig kint császkálok, és ázom az esőben. Szerencsére apám elintézte, hogy saját fürdőszobás szobám legyen, így még attól sem kell tartanom, hogy ha esetleg teljesen eláznék, akkor hogyan kerüljem el azt, hogy lebukjak. Hisz ilyenkor, kilenc után ki már nem lehet menni, tízkor meg már takarodó van. Ilyen szigorúak a szabályok, pedig egy elit, bentlakásos fiú iskolában vagyunk – vagy éppen ezért…?

Egy kisebb kerülővel, de sikerül észrevétlenül kijutnom a szabadba. Bár kapucni van rajtam, és csak két pillanat óta vagyok levegőn, máris majdnem teljesen eláztam. De jó ez így. Megnyugtató. Bár nem mondanám, hogy sikerül lecsillapítania háborgó, az egész világot, és magamat is utáló lelkemet, de segít abban, hogy a fejem kissé kiszellőzzön, és ne kövessek el valami meggondolatlanul idióta tettet.

Mondjuk, ne kezdjek el térden állva könyörögni Percynek, hogy bocsásson meg, igazán nem akartam elhagyni, nem akartam ellökni magamtól, de apám agyon vert volna, ha nem teszem meg. Vagy éppen ne hívjam fel apámat, és mondjam meg neki, hogy mennyire utálom, és megvetem őt, és hogy nem akarok soha többé sem a fia, sem az örököse lenni.

Egyik sem lenne túl jó ötlet, holnapra mind a kettőt megbánnám. Ez biztos. Még ha szívem szerint ezek mindegyikét megtenném legszívesebben, az biztos, hogy megbánnám őket. Hiszen apám nélkül hová mehetnék? Oké, hogy van egy halom pénzem, de csak apám révén. Ha ő nem tartana fiának, otthontalan, iskolátlan, nincstelen senkivé válnék. Nincs egy barátom sem, aki segítene rajtam, tudom jól. Nincsenek illúzióim.

Percy meg… biztosan nagyon utál, élvezettel alázna porig. Szóval jobb is, ha kiszellőztetem a fejem. Viszont lassan kezdek már eléggé szétázni, de bemenni még nem igazán szándékozom, így az udvar eddig felfedezetlen részein kezdek el bolyongani. A szokásos helyeimen kívül nem nagyon szoktam más merre járni, hiszen a csodálóim körében úgyis tök mindegy, merre vagyok, ha meg magányra vágynék, nap közben az udvaron nem nagyon találnám meg, erre való a szobám. Ám most nincs itt kint senki, így nem kell attól tartanom, hogy bárkibe belefuthatnék.

Egy pillanatra viszont mintha látnék valakit, egy padon ülve, ernyővel a kezében, ám mikor meg akarnék fordulni, hogy ne vegyen észre, rájövök: nem kell tőle félnem, hisz az csak egy szobor. Régóta járok már ide, de ezzel a szoborral, ezzel a paddal még nem találkoztam, ám most pont tökéletesen jól jön. Nem kell visszamennem, de nem is fogok szétázni, látom, hogy az esernyője alatt teljesen száraz a pad. Kész tökély!

Szinte lezuttyanok a padra, kapucnimat egyből lekapom fejemről, hogy hajam ne legyen még vizesebb, és beletúrok. Nagyot sóhajtva fordítom az ég felé a fejemet, és élvezem a sötétszürke, viharos égboltot. Csodálatos. Nincs is szebb, tökéletesebb a természetnél.

Gondolataim viszont egyre csak borús irányt vesznek, és már nem bírom magam visszafogni, nem bírom a tökéletesség álcáját magamon tartani: elkezdek zokogni. Cseppet sem férfias, ám ez már nagyon kellett. Túl sok éven át tartottam magamban könnyeimet, hiszen egy férfi sosem sírhat. Ezt az egy leckét teljesen megtanultam, az első két alkalommal, mikor apám még tovább vert, csak mert a fájdalomtól elkezdtem könnyezni, és könyörögve kértem, hogy hagyjon békén. Olyan tíz éves lehettem ekkor…

Szórakozottan a szoborra pillantok, igazán szép műalkotás. Szeretem a művészeteket is, nem csak a természetet, ám most mégsem képes egyik sem elterelni a figyelmemet. Csak szenvedni tudok, mélyen belemerültem az önsajnáltatás bűzölgő mocsarába.

Végül sikerül túljutnom a mélyponton, a szobor megnyugtató, biztonságot és megértést árasztó hűvös magánya segítségével. Köszönöm, szobor. Fölállok, és bár még mindig esik az eső, úgy eláztam, hogy tök mindegy, hogy rajtam van-e a kapucni, vagy sem, szóval föl sem teszem. Még mielőtt eltakarnám a szobrot a fák, visszafordulok, megjegyzem magamnak, hogy ez itt van. Ide még biztos, hogy vissza fogok térni!

---*---*---*---

Másnap ismét kimegyek a kertbe, de most fényes nappal, könyvvel a kezemben. Igen, néha még én is szoktam olvasni. Lábaim, miután páran megzavarnak magányos olvasásomban, amihez most rettentően nincsen kedvem, öntudatlanul is a tegnapi padhoz találnak. A szobor arcát most jobban meg tudom figyelni, és eléggé elcsodálkozom, mikor meglátom, milyen élethű. Ha nem lenne ilyen üres az arckifejezése, és nem ülne ilyen mereven, még azt is hihetném, hogy egy igazi ember, csak egy kicsit elbambult. Érdekes…

Végül leülök mellé, és folytatom olvasnivalómat. A Mester és Margarita. Érdekes olvasmány, bár én inkább maradnék az Anyeginnél. Azt valahogyan… sokkal jobban át tudom érezni, hiszen eléggé sok párhuzamot tudok vonni magam, és Anyegin között. Mind a ketten a felesleges ember kategóriájába tartozunk, neki sincsen jobb, se több dolga, mint nekem. Csak annyi a különbség, hogy ő, bár szenverészik, nem akar ellene semmit sem tenni, én viszont legszívesebben kitörnék a rám kényszerített keretek közül. De nem tudok. Még nem.

Halk zongoraszó dallamát fújja a szél errefelé. Általában nem szeretem a zongorát, sem a hegedűt, hiszen azok nekem túl szolid hangszerek, én meg a rockot, nagyon maximum a technót bírom, ám most jól esik. Olyan, mintha itt megállt volna az idő. Nincs körülöttem senki, nem kell megjátszanom magam, nem kell senkinek sem megfelelnem, csak magamnak. Halványan elmosolyodok, szinte észre sem veszem, olyan halványan, majd folytatom az olvasnivalómat.

Nem is tudom, mikor volt utoljára, hogy ilyen jól éreztem magamat valahol. Még a szobámban is olyan, mintha össze akarnának nyomni a falak, mintha megfulladnék. Itt viszont olyan nyugodt, olyan csendes, olyan jó. Nem akarok fölkelni innen, nem is tenném, ha nem csak érezném, de már hallanám is a saját gyomrom korgását. Észre sem vettem, hogy már ilyen régóta kint vagyok, hogy már ebédidő van. Kezemet a hasamra teszem, hogy csillapítsam a morgását, hiszen attól még, hogy dél környékére jár az idő, nem biztos, hogy már ebéd is van. Ránézek az órámra, de még mielőtt beazonosíthatnám az időt, megszólal a nagyharang. Áh, szóval nem csak azért vagyok éhes, mert nem reggeliztem, hanem azért is, mert egy óra van, pont ebédidő.

Fölállok a padról, kicsit leporolom a fenekemet, hiszen ki tudja, mennyire lett koszos, majd elindulok. Csak pár lépést teszek, de megállok, és bizonytalanul hátranézek. Elhúzom a számat, nem tudom, mit csináljak. A könyvemet biztosan nem fogom bevinni az ebédlőbe, még azt hinnék, hogy nem vagyok elég menő, hiszen olvasok, ráadásul szépirodalmat, a szobámba visszamenni meg nem akarok, mivel utána úgyis visszajönnék ide, hacsak nem jön közbe valami. Itt hagyni viszont nem szívesen hagyom itt, ahol bárki ellophatja.

Másodszorra is megszólalnak a harangok, jelezve, hogy mindenkinek tessék befáradni az ebédlőbe, különben nem marad kaja. Na, jól van. Marad a könyv.

Leteszem a padra, aztán nem is tudom, milyen indíttatásból, de a szoborhoz fordulok, mintha egy ember lenne.

- Vigyázol rá nekem? Később visszajövök, addig viszont itt hagynám, ha nem gond. – Megrázom a fejem, de hülye vagyok. Nem hiszem el, hogy juthatott ilyen az eszembe, hogy szoborral társalgok… Idióta, idióta, idióta! De legalább nem kell attól aggódnom, hogy valaki észrevette, és sürgősen beutalna a bolondok házába, hiszen nincs a közelben senki más, csak én. Megütöm a fejemet, hátha az kiűzi ezeket a hülyeségeket a fejemből, miszerint ez az élethű szobor tényleg nem engedi majd, hogy ellopják a könyvemet, majd a fejemet rázva visszasietek a kollégiumba. Azt hiszem, az agyamra ment az olvasás és az egyedüllét.

Mintha nem is én volnék, aki átéli a mai ebédet. Mintha valaki más volna a saját testemben, valaki más beszélne helyettem, valaki más szekálná az embereket a nevemben, én pedig kívülről nézném magam. Látom, ahogyan az úgynevezett barátaim körülvesznek, és a ma esti buliról dumálnak, miközben én tele szájjal vigyorgok rájuk, és bólogatok, hogy naná, hogy megyünk ma is, és naná, hogy meghívok mindenkit egy italra. Látom, ahogyan elmegy mögöttem a valaha volt legjobb barátom, jelenlegi vetélytársam, és bár nem fordulok hátra, mégis, mintha a saját szememmel látnám, hogy kis szomorúság jelenik meg a szemeiben. Furcsa élmény. Olvastam valahol, valamikor olyanról, mint testen kívüli élmény. Valami ilyesmit élhetek át, hiszen látom saját magamat is, nem csak a többieket, viszont sohasem hallottam arról, hogy aki ezt átéli, az közben tud beszélni is közben.

Végül szerencsére az ebédnek is vége, és bár a többiek rángatnak, hogy bizony menjek már el velük csesztetni az alattunk levő osztályos tanulókat, viszont semmi kedvem nincs hozzá. Inkább visszamennék a szoborhoz, és olvasnék, így pár kifogással lerázom őket, és visszasétálok az új kedvenc helyemre. Valamilyen szinten várom, hogy a pad ugyanolyan érintetlen maradjon, mint ahogy hagytam, rajta a könyvemmel, ahogyan azt kértem a szobortól, ám a másik felem nagyban anyázik az egyik felem miatt, és nagyban üvöltözi, hogy „én megmondtam, hogy őrült vagy!”, mikor csalódok a látványban.

Igen, a könyv még mindig ott van. Csak az a gáz, hogy ez bizonyos valakinek a kezében.

- Lám csak, lám! – vigyorogja Percy, ahogyan meglát. – Csak nem? – tettet hitetlenkedést a könyvemre pillantva. – Te tudsz olvasni? – kerekíti el a szemeit gúnyosan, mintha nem tudná, hogy egyrészt, tudok olvasni, másrészt pedig hogy nem véletlenül van csak a második helyen a jegyek terén. Tudja nagyon jól, hogy tanulok, nem pedig a nevem miatt kapom a jó jegyeket, de szeret úgy tenni, mintha csak ő tanulna sokat, én pedig kis elkényeztetett senki vagyok.

- Csak nem lopni próbálsz? – vágok vissza. Tudom jól, hogy nincs szüksége rá, hogy ellopja a könyvem, viszont ha valaki teljesen véletlenül szólna a felügyelő tanárnak, hogy van nála egy bizonyos könyv, amibe az én nevem van beleírva… az nem igazán vetne rá túl jó fényt. Tehát jobb, ha békén hagy, különben meglátja, hogy miért is én vagyok a legjobb, és nem a pénzem miatt.

- Nem kell nekem a tetves könyved! – dobja nekem a könyvemet, és föláll a padról. – Viszont figyelmeztetlek! Ne tegyél keresztbe nekem, mert megbánod. Olyanokat tudok rólad, aminek nem örülnél, ha kitudódna. – Ohh, szóval már te is fenyegetőzöl? Rendben van, ha te így, én is így!

- Ne hidd, hogy csak te tudsz rólam dolgokat – vonom meg a vállam, mintha nem törődnék az egésszel. Ez nem teljesen igaz, hiszen eléggé rossz lenne, ha pár dolog kiderülne rólam, de igazából az a jó, hogy róla sokkal rosszabb dolgok derülnének ki. Mondjuk egy bizonyos éjszaka, amikor ő, és egy másik srác… és bizony ő volt alul, nem a másik. Szóval rólam ilyenek nem derülnének ki, az biztos. Az viszont már más kérdés, hogy az éjjeli kis kisurranásainknak annyi lenne, ha az igazgató tudomására jutna a dolog. Persze, tudom, hogy tudja, hogy a fiúkkal ki szoktunk jutni, viszont az a hallgatólagos megegyezés van, hogy amíg nem jelentenek föl minket akárhol – nála, vagy akár a rendőrségen – addig nyugodtan. Ha viszont valaki más is észreveszi, nekünk annyi.

- Csak hagyj engem békén! - kiáltja dühösen, de egyben kétségbeesetten, és elviharzik. Értetlenül bámulok utána, hiszen oké, hogy fenyegettem, de hogy lehet ilyen érzékeny? Ő is fenyegetett engem, akkor meg mi a franc a baja?! Mondjuk, igazából nem nagyon érdekel, csak eléggé fura, hogy most ilyen kis érzékeny lett. Eddig sohasem viselkedett így, és… na, jól van, egy icike-picike részem, ami még mindig a barátomnak gondolja őt, aggódik érte. Mert ez azért tényleg eléggé furcsa tőle, hiszen ő kezdte az egészet azzal, hogy idejött, elvette a könyvemet, és fenyegetett, viszont még neki állt följebb. Na, mindegy.

- Kösz, hogy vigyáztál a könyvemre - morgom a szobornak, ahogyan levágódok a padra, és sóhajtok egy nagyot. De hülye vagyok… nem csak, hogy beszélek egy szoborhoz, még le is szúrom. Asszem, tényleg kezdek megőrülni.

- Azért én is jó vagyok… egy szoborral beszélgetek… - mondom ki hangosan is, de mondjuk az sem sokkal jobb, ha magammal beszélgetek. Fejben még oké, de hogy hangosan is…

 - Hajj… - sóhajtok föl keservesen ismét. Nem tudom, mit csinálják vele. Lehet, békén kellene hagynom tényleg, még ha a többiek gyengének is tartanának emiatt. Viszont nem akarom, hogy még ennél is jobban megutaljon, hiszen az addig oké, hogy elárultam a barátságunkat, de nem akarom a kifejezett kérését is félvállról venni. Még mindig kedvelem őt, már amikor nem fenyeget. Szóval, ha ő sem fog keresztbe tenni nekem, én sem fogok keresztbe tenni neki.

Megrázom a fejemet, próbálom kiűzni a gondolataim közül Percyt és inkább a könyvemre koncentrálok. Kinyitom, ahol abbahagytam, ám nem csak a könyvjelzőmet, hanem egy darab papírt is találok benne.

Valószínűleg, ha tudtam is beszélni veled, nem sikerült túl jól, így inkább itt is leírom. Nem próbálom átvenni a helyedet többet, szóval kérlek, hagyj nekem békét, ne kössetek belém többet a haverjaiddal. Ha valaha is jelentett valamit a barátságunk, tedd meg nekem. - Percy

Huh… ez nagyon nem hangzik túl jól. Lehet, hogy ez csak valami átverés, de az a helyzet, hogy ismerem eléggé Percyt ahhoz, hogy tudjam ez nem az. Ezt teljesen komolyan gondolja, és én természetesen megadom, amit kér, de… aggódom. Be kell, hogy valljam, eléggé aggódom miatta.

- Na, most már tényleg tanácstalan vagyok. Kár, hogy csak egy szobor vagy, és nem tudsz válaszolni, most elég nagy szükségem volna egy tanácsra - mondom a szobornak. Hiába várok, választ nem kapok, így inkább hagyom a fenébe a gondolkozást mostanra, és még a könyvet is becsukom. Azt hiszem, most tényleg rám fér az a bizonyos buli, szóval megyek is készülődni.

Viszlát, szobor, majd még találkozunk…


Meera2013. 05. 25. 22:00:02#25936
Karakter: Leodium filii
Megjegyzés: ~pajti


(mjúzik)

Olyan szép az ősz!

Azt hiszem, ez a második kedvenc évszakom, a tél után. A tavaszt és a nyarat is szeretem, de ez a két, hidegebb… valahogy több örömet szerez. Ilyenkor mindig vannak diákok, nyáron mindig egyedül vagyok, nem zenélnek, nem nevetnek, nem bújnak el a bokrok között, nem jönnek hozzám. Ahogy a barnás levelek lágyan lehullanak, lustán fújja őket az őszi szél, az olyan csodás. Lágyan táncolnak, finoman lebegnek és hullanak alá cakkosan a földre, amit meleg színükkel terítenek be. Meleg szín. Nem tudom, milyen az a meleg, emlegetni szokták. A barna és a piros meleg színek, a sötétebb narancs is, a levelek felveszik ezeket az árnyalatokat, beborítják a talajt, mielőtt jön a tél.

Kristályos, fagyott vízcseppek hullanak az égből, néhányan le szokták rólam söprögetni a pelyheket, elolvad a kezükön, vízzé válik. Finoman gyöngyözik az ujjbegyeiken, átnedvesednek tőlük a kesztyűk és a sapkák, megannyi vizes, begöndörödött hajat láttam már. Milyen érzés lehet fázni? Furcsa pöttyök türemkednek ki a bőrükön, ha megcsapja meztelen bőrüket a hideg, fázósan húzódnak össze, főleg, ha párban vannak. Akkor összebújnak, melengetik egymás kezét, csókolgatják a kipirult bőrt a másik arcán, szaladnak befelé. Az ablakokon látni szoktam, hogy gőzölgő csészéket tartanak maguk előtt, a fölé görnyedve olvasgatnak a párkányon, vagy tanulnak.

Olyan szép az ősz! A tél is!

Felcsendül egy hegedű hangja, lágyabb, melankólikusabb –azt hiszem így nevezik-, ha jól emlékszem, ezt a zenét csak egy fiú szokta mindig eljátszani, azt hiszem, Jonának hívják. Olyan szépen játszik! Mintha a természetet szólítaná elő, erre a dallamra hullanak lágyan a levelek, huppannak le új helyükre, biztos várják, hogy valaki végre rájuk lépjen és hasznosak legyenek. Én is hasznos vagyok!

A szemben levő bokrokat tegnap metszették meg, miután két fiú összeverekedett és beleestek, kis híján kiszakítva a helyéről szerencsétlen bokrokat. Azt hiszem, az egyik féltékeny volt. És a másiknak fájt. Milyen az a féltékenység? Harmadik fiút emlegettek, de nem igazán tudom mire céloztak. Ismerem azt a fiút, Terence-nek hívják, most jött idén, de ez a két fiú idősebb, ballagni fognak. Nem lehet jó dolog a féltékenység, mert fájt nekik. Nem szeretem, ha szomorúak vagy bánatosak, olyankor az arcuk… nem mosolyog. Nem nevetnek, nem látom a fehér fogaikat. Ilyenkor zárt a szájuk, a széle le is görbül.

Szürke, nehéz felhők borítják be az eget, sok-sok árnyék nyúlik meg és töltik ki az udvart egészen. A hegedű hangját halk dörrenések, kisebb fénynyalábok szakítják félbe. Ezt viharnak nevezik, és tudom, hogy esni fog. Sokan szaladnak máris, tőlem is ellökik magukat, a fejük fölé emelik a táskájukat, pillanatokon belül szakadni kezd az égből a víz. Sötétre színezi a zsenge leveleket, az öregebb, szárazabb leveleken kopog, darabokat kapdos ki belőlük, majd azok is teljesen átnedvesednek, veszítenek kiszáradt tartásukból és a földre simulnak. Olyan szép!

Az esőnek is csodaszép hangja van, mikor kopog a tetőkön! És a hegedűvel együtt olyan lágy és mégis pattogós! Hagyom, hogy a zene és az eső hangja elvarázsoljon, ezektől mindig élőnek érzem magam, néha azon kapom magam, hogy fontolgatom, hogy felemeljem a lábaimat. De sajnos nem tudom, egyáltalán nem tudok mozdulni, azt sem érzem, hogy kopog az eső a fejemen, csak látom, hogy a karomon és az esernyőmön folyik. A padon száraz a hely, ahonnan kiugrott a két fiatal, nem fúj a szél, nem is lesz vizes.

Nagyon gyorsan besötétedett, a hegedűszó is elhalkul, valakik tapsolnak, akikhez én úgy szeretnék csatlakozni! Én is hallottam! Csodálatos volt, annyira gyönyörű! Játssz még! Annyira szeretném…

Biztos későre jár, mennek már aludni, vagy tanulni. Holnap lesz csütörtök, azt hiszem. Tegnap kiabálta az egyik tanár a verekedőknek, hogy „Még csak kedd van!”, tehát tényleg csütörtök. Most, hogy a zene elhallgatott, kicsit egyedül érzem magam, de az esőcseppek levernek pár gyengén kapaszkodó levelet, elbűvölve nézem, ahogy a nedvesség legyűri a kis sárgás aranyost. Aranyosnak fogom hívni!

Olyan kis apró, jelentéktelen, mégis olyan pompás színe van, mint semmilyen más növénynek körülöttünk. Beszélgetni szeretnék vele, de nem tudok beszélni, és ő sem. Régen volt itt egy fiú, aki a noteszébe irogatva figyelte a levélkéket, Ő is kiválasztott magának egy Aranyost, kérdezgetett, hogy szerintem is lenyűgöző-e. Különös szavakat használt, amiket gyakran nem értettem, „Művész!” legyintettek rá sokan, akik ide akartak ülni, de már mellém kuporodott. Állandó jelleggel volt nála egy üveg víz, mindig nekem dőlt, annyira sajnáltam, hogy nem érzem.

Hangosan kopog az eső a fák között, hallom, ahogy elkenődnek az esernyőm tetején. Figyelmesen hallgatom a kopogást, szeretek benne észrevenni ütemeket, ismétlődő hangokat, mintha zene lenne. Nem sokáig hallgathatom, bár ezt nem igazán tudom megmondani, nem ismerem az időt. Csak azt tudom, hogy van, mikor a Nap nagyon gyengén süt, van mikor erősen, majd megint gyengén. Először felkel, felkapaszkodik, majd leereszkedik és eltűnik a cserepek mögött. Biztos a külső udvarban van helye, mint nekem itt, bent! Lehet, hogy a pályáknál van? Sokat emlegetik a pályákat, de oda már nem látok ki, túl sok az oszlop, a fal és cserép, túl sok a növény.

Teljesen besötétedik, odabent égnek a lámpák, fürdéshez és filmezéshez készülődnek, vannak, akik az ablakban üldögélnek, hangosan mondják fel a holnapra feladott leckét. Nevetés, kiabálás, látom, hogy néhányszor szaladnak is a folyosón. Boldogan lesem őket, lopkodok pillanatokat az életükből. Megint ott van Gregory, épp internetet lop, hogy üzenhessen a barátainak, akik nem ebbe az iskolába járnak. Érkezik is Mrs. Gritelly, hogy elhessegesse onnan, szemüvege fenyegetőn villan meg a folyosó lámpafényében. Furcsa, a fény náluk odabent továbbra is ég, melegen. Idekint sötét van és hideg, a Hold fehéres fénye csak itt-ott bukkan elő a felhők körül, majd teljesen el is tűnik.

Vágyom rá, hogy én is bemehessek oda, annyira jó lehet! Minden csupa fény, nevetés, mindenki oda húzódik be, ha ilyen az idő. Bögréket fognak, van, aki kinyitja az ablakot, kihajol, beleszagol a levegőbe. Biztos jó illata lehet! Úgy megkérdezném!

Váratlanul támad zaj a tegnap letrimbolt bokrok között, egy fiút látok meg. Fekete pulóver van rajta, a fejére húzta a csuklyáját, de már teljesen elázott. Jaj, gyere! Ide gyere! Itt nem fog rád esni az eső, nézz rám!

Le is zuhan a padra, behúzódik az esernyő alá, leveti a csuklyáját és a hajába túr. Ugyanolyan, mint Aranyos színe! Nem is láttam még ilyen hajú fiút, nagyon szép! De… Mi a baj? Hm? Meséld el! Én meghallgatlak, figyelek rád! Reszketegen felsóhajt, az arcát az ég felé fordítja, nem tudom, hogy most sír, vagy csak az esőcseppek szánkáznak le az arcán. Jaj, nem szabad sírni! Olyan szép a világ! Nézd, van ott egy levél, ami olyan, mint te!

Lassan felnyílnak a szemei, csodaszép, mint mikor a zsenge zöld levelek sötétedni kezdenek, ahogy megérnek a nyárra. Aki ilyen szép, az nem lehet szomorú! Ruhájának ujjából csurog a víz, ahogy végigsimít az arcán, a vállai némán rázkódnak. Ne sírj! Itt vagyok neked, nézd!

Végre rám néz, jaj de szép szemeid vannak! Hát szabad ezeket sírásra használni? Nézd, semmi baj nincs, nem is esik rád az eső, az esernyőm alatt vagy. Itt senki sem lát, bármit megtehetsz. Pár pillanatig néz rám csak, annyira szeretném, ha a mosolyom szélesebb lenne, ha az én szemem is csilloghatna, ha esetleg megölelhetném… attól mindig olyan boldogok szoktak lenni, láttam. Megsimogatnám a fejét is, azt is gyakran csinálják, biztos jól esne neki.

Hátradől a padon, a tarkójához pontosan illik a pad hátsó része, nem tudom hogy is hívják azt a részt… Sokáig ül így, összeszorítja a szemeit, néha kinyitja, az arckifejezése eltorzul, néha lehajol, a lábai közé hajtja a fejét. Csendben van, az eső kopogását már nem is hallom, nem köt már le. Csak nézem, annyira vágyom, hogy segíthessek neki, de semmi mást nem tudok tenni, mint tartani az esernyőt, hogy ne legyen vizes. Ne legyél szomorú…

Be kellene menned, meg fogsz fázni, beteg leszel. Olyankor is piros az emberek arca, de nem a boldogságtól, furcsa hangok törnek ki belőlük, olyan karcos, fájdalmas hang. Nagyon rossz hallani… Egyszer az egyik fiú a kórusból ilyet csinált, nem énekelt nagyon sokáig, úgy hiányzott… Betakarnálak, de nem tudom levenni a ruhámat, nincs nálam semmi. Meg fogsz fázni! Menj be, tényleg, rosszul leszel, ne járj úgy, mint Aranyos! Kicsit nekem dől, lehet, hogy elbóbiskolt. Jaj, nem szabad! Tessék felkelni, hideg lehetek neked. Felnéz rám megint, felsóhajt. Mid fáj? Mesélj nekem…

Egyszer csak feláll, megtörli az arcát a kezeivel és elindul arra, amerről jött. Megfordul, futólag rám pillant még utoljára, majd eltűnik a tuják között, látom, ahogy a csodás hajzata mozog, mint egy lámpás.

Én mindig itt vagyok, bármikor jöhetsz, akár holnap is! Jó? Ne legyél szomorú, ne sírj, ki fog sütni a nap, és akkor megszárad a hajad is, az arcod is, a szemeid is. Csak meg kell várni, míg megtalál! Holnap is itt leszek! Várok rád, ha szeretnéd, meg is hallgatlak, ha szeretnéd, mert hallok ám… Vigyázz magadra, meg ne fázz! Siess be, oda be, a meleg, fényes szobádba! Jó lesz ott, hidd el. Senkinek sem mesélem el, hogy szomorú voltál, minden titkot megőrzök. Bizony, senkinek sem mondom el, soha.

***

Másnap látom az udvaron, egyedül sétál, nincs vele senki. Nem piros az arca. Nem beteg, de nem is nevet, nem boldog. Néhány fiú köré gyűlik, furcsa mosoly kerül az arcára, az érkezettek meglapogatják a vállát, majd a hangos csengőszóra mindannyian elindulnak a termek felé. A vállára lendíti a táskáját, úgy halad a csoport élén, a pedig többiek követik, akármerre fordul. Ó, biztos Ő is olyan fiú! Olyan nagy és erős, akit bálványoznak! Engem is bálványoztak már! Csak én nem vagyok nagy és erős, mellettem már nem áll senki… De jó tudni, hogy vannak vele mások is, de a viselkedése velük… nem is tudom, olyan különös…

Mielőtt belép az ajtón, látom, hogy a tekintete errefelé téved egy apró, esőcseppnyi pillanatra. Jaj, én látlak ám! Te nem látsz, de itt vagyok! Menj csak órára, sokat fogsz tanulni, annyi mindent, amit én fel sem foghatok. Elindul befelé, el is tűnik a vörös téglás falak mögött, néha egy-két oszlopnál látom azt a csodás, Aranyos haját. Tényleg, Aranyos! Keresem a tekintetemmel, meg is találom az egyik nagyobb kupac levéltömeg alatt a szárát. Sajnálom, nem tudlak kihúzni onnan… De szemmel tartalak! Ó, valaki zongorázik! Ez a darab a kedvencem! Ez biztos Robert, néha el szokott egy hangot ütni, de én nagyon szeretem Robertet!

***

Véget ér a tanítás, csengetés, a diákok laza nyakkendővel lépnek ki az ajtókon, kitódulnak a kerengőbe, majd onnan az udvarra özönlenek, aki teheti padot foglal be magának, némileg felszáradt már a tegnap éjjel esett eső. Nem olyan régen volt itt a gondnok úr, felsöprögette a leveleket a kockákról, Aranyos messzire elkerült valahová, egy zöld bödönbe tuszkolták, a többi társával együtt. Úgy sajnálom, nem is találtam másikat azóta, aki csak hasonlított volna rá. Kivéve azt a fiút, akinek a haja ugyanolyan sárga, mint az övé volt.

Meg is látom, hogy az egyik padon ül, a sötétkék egyenruha nagyon jól áll neki, olyan, mintha az égkék vállakon a nap üldögélne. Olyan jó lenne megkérdezni tőle, hogy a Nap tényleg kint van a pályákon? És hová viszi a gondnok úr Aranyost? Mi fog történni?

A táskájából egy könyvet vesz elő, biztos napozni akar egy kicsit, azért ült oda ki. Most nincs vele senki kivételesen, láttam a folyosói ablakoknál, hogy ott is kísérik sokan, sehová nem megy egyedül. A vele szemben levő padon hangos nevetés támad, megörülve hallom meg a hangokat, amiket annyira szeretek, mint magát az őszt! Megrázza a fejét, a táska szíját átlendíti a fején, elindul felém. Jaj, idejössz? Gyere csak! Nincs itt most senki, nem olyan régen ment el egy fiú, aki furcsa ábrákat rajzolt a füzetébe. Nem tudtam, mit jelent.

 Meg is érkezik, kicsit nézegeti az arcomat, majd leül mellém a padra, felnyitja újra a könyvet és olvasni kezd. Bizony, itt kicsit nagyobb a csend, halkabban ér el a zsivaj, amit most nem is bánok. Ő olvas, ahhoz pedig nyugodtság kell, ezt tudom! Ezt tudom ám, van, aki direkt ezért jár ide, mert így tud olvasni. Jobban vagy már?

Meghallja Ő is a zongorát, kissé felemeli a fejét, hogy rendesen elérhessenek hozzá a hangok. Ugye milyen szép? Látod, én itt vagyok, minden rendbejött. Vagy nem?


Gwath2010. 09. 27. 16:52:02#8189
Karakter: Dandelion
Megjegyzés: Athenanak


     Halkan csendültek-csilingeltek a ruhámra varrt csengettyűk, ahogy a fák közt mentem, gyökereket kerülgetve és a törzseknek támaszkodva, beszélgetve a vén fákkal, csak egy-egy szót váltva kényelmes, lassú beszédű barátaimmal, mert velük társalogni hosszadalmas, inkább csak köszöntöttem őket, ahogy kihasználtam, hogy egyéniségük alapján tájékozódhatok. Aure nem akart velem jönni, lemaradva követett ugyan, de csak olyan távolságból, hogy meghallhassa hívásomat. jobbomban kis batyut cepeltem- hiába mondta Athena, hogy nincs szüksége ételre, talán némi finomságnak örülne vagy valaminek, ami nem földízű. Mindenből egy kicsit hoztam magammal, mert én sem vagyok valami nagy evő, de meg kell valljam, tanácstalan voltam. Nem, nem haboztam visszamenni vagy a közelében lenni, csak nem tudtam, mit évő legyek, hogyan legyek úgy mellette, hogy ne ingereljem vagy ne juttassak folyton eszébe régi emlékeket. Szerettem volna békésen eltölteni ezt a holdnyi időt, valahogy pótolni fogyatékosságom, hogy nem látok, s azt is, hogy nem vagyok fényes beszélgetőtársaság vagy gazda vagy akármi. Csapnivaló ember voltam, állandóan kilógtam a sorból és nem passzoltam egyik mintába se. Csapnivaló angyal is voltam- elhagytam otthonom, bolond álmokért és kérdésekért, eldobtam halhatatlanságomat is. És végül, csapnivaló démon vált volna belőlem- hiszen a saját szívemet se értettem, saját vágyaimra se találtam magyarázatot, hogyan érthetném hát meg teljesen másokét s hogyan vonhatnám uralmam alá? Mégis, mosollyal lendültem át mindezek felett.
     Nem jutottam messzire, megítélésem szerint- mikor hirtelen rám támadt és gyűrűibe börtönzött, elejtettem a csomagom, olyan erősen szorította karjaimat, bár lélegezni még engedett. Nem éreztem meg jöttét vagy jelenlétét- túlságosan elmerültem gondolataimban és túlságosan elhalványult már bennem az égiek sötéttől rezzenő lénye, mely a gonosz legkisebb jelenlétére is reagál. Valami simogatja az arcom... hideg, selymes érintések sora, s halk, szisszenő hangok, légvételek. Kígyók? Nem értem szavukat, ezek nem állatok, ezek démonok, lényének részei, asztrálteremtések. Nem tudok beleborzongani- hidegek, de nem nyálkásak, mint az sokan képzelik, inkább fémes tapintásúak, s érzek, közel van arca is, amit körülvesznek. Keresném, úgy keresném tekintetét, de engem talán hajszálra ugyanolyan sötétsés vesz körbe, mint ami benne örvénylik, sosem hatol át rajta fénysugár. Hirtelen lélegzetét érzem arcomon, majd csont érintését, ahogy homlokomra rajzol egyenes vonalat, nem tudom, miért. Talán meg akar ijeszteni, talán azt mutatja, mekkora ereje, amit ellenem fordít, talán csak mérgének nyirkos szagát akarja éreztetni. Nem tudom. Várok, mert mi mást tehetnék? Hozzászoktam, hiszen az istenek keze alatt szolgálni azt jelenti, hogy türelmesen aláveted magad akaratuknak, ki vagy szolgáltatva szeszélyeiknek és hóbortjaiknak, eszköz vagy kezükben vagy épp áldozat. Amikor odafent voltam,  nem éreztem így, de az embereknek néha igazuk van- odaföntről sokminden másnak tűnik, összemosódnak dolgok, van, aki soha életében nem érinti a földet, csak rendelkezik felette. Vártam. Valamire, ami tovább gördíti a pillanatot, melyben megrekedtem.
    Dühöngött. Vádolt. Fenyegetett. Meg akart félemlíteni. Meg akart büntetni. Meg akart ölni. Leperegtek rólam, csendesen. Elmosolyodtam. Úgy éreztem, a következő pillanatban porrá őrli a csontjaim, mégis, mosolyognom kellett magamon, balga lényen. Hogyan mesélhetnék el neki mindent? Megértené-e egyáltalán azt, amit eddig még senkinek sem sikerült, nekem magamnak se, hogy miért akartam a halandók közé jönni, szívet kapni, mely eddig csak bajt hozott rám. Nem hajthattam le a fejem, nem engedte, pedig megszoktam, hogy így fejezzem ki, ha sajnálok valamit. Én azt hittem...én azt éreztem, hogy sokan bántották már, sokan megalázták, törték, tiporták, zsarnokoskodtak felette, s emiatt rideg, érzéketlen...Én éreztem a fájdalmat is, bár tompított rajta, hogy nem akartam lelkét fürkészni, lényét feldúlni a kutatás közben. S mégis, haragszik rám. Ha olyan lettem volna, mint az előzőek, akkor közönyösen tengeti le ismét a hónapot és aztán végez velem...nem terveztem ilyen korán menni, mert nem kaptam választ a kérdéseimre és arra se felelt senki, hova kerül a lelkem a halál után, de nem tiltakozom. Talán megenyhíthetem véremmel, szomját oltva, önként adva magam.  Az emberi szavak üresek. Nincs köztük olyan, amit neki adhatnék. Ujja, mintha csendre intene, mégis vallat. S lenne, talán lenne mit mondanom. Csak egy kérdésem volt, ami fontosabbnak tűnt saját, hajszálon függő életemnél, de mielőtt feltehetném, erőszakosan nyitja fel makacsul hallgató ajkaimat. még soha, senki... még sohasem csókoltak meg. Megijedtem és megdermedtem, mégis, szívem ugrott egyet és anélkül, hogy akartam volna, anélkül, hogy akárcsak egy gondolat moccant volna a fejemben, viszonoztam, sután és tapasztalatlanul. Valahol belül tudtam, hogy innentől már csak percek kérdése talán, hogy mikor tűnök el, talán végképp, de  nem érdekelt, öreg vagyok, mégis, annyi évem volt üres, vagyis csak tanulással teli tétlen nézelődés... Valahol tudtam, hogy ha valódi angyal lennék, akkor végeznék egy ilyen bestiával, ha erősebb lennék, megtisztíthatnám és feloldozhatnám...de én csak egy szánalmas, angyalbőrök foszlányába bújtatott, sötét szívű árnyék voltam, esendő, mint egy ember, s kiszolgáltatott, mint a gyermekek. Nem tudtam semmi értelmeset mondani, csak valami szorította a torkomat és továbbra is hevesen vert a szívem. Miért? Miért akart életben hagyni? Miért a csók, s miért olyan fojtogatóan hideg? Miért haragszik? Miért akar választ, ha mindegy neki? Miértmiértmiért? Hát erre sose ad senki választ? Én mindig csak félrerúgott gyerek leszek, akit lekicsinyellve otthagynak? Nekem csak a parancsok jutnak? De hiszen...ezek a gondolatok már nem az enyémek, ez nem én vagyok! Valaki, valaki segítsen!*
-Miért akartál életben hagyni?-*Hallom a hangom, de nem én vagyok, nem én kérdezek! Lehunyt szemek mögött öklömmel ostromlom tudatom falát, ahova bezártak, nem irányítok és nem tudom, miért, hogyan...Mi történik? Érzem a dacot, a hűvös, keserű érzést, ami szívemtől árad szét, mintha méreg lenne.  Aztán elvesztem a fonalat. Már csak hallgatózhatok.*


Szerkesztve Gwath által @ 2010. 09. 27. 16:52:50


Gwath2010. 07. 30. 18:54:01#6427
Karakter: Dandelion
Megjegyzés: Athenanak


Nem lett jobb, hogy valamennyire látom is- Aure eddigi ellenszenve nem csillapodott, sőt, ellenkezőleg, átcsapott valami rémülettel vegyes iszonyba. Összezavarta a képet és lassan ott tartottam, hogy elhessegetem, hogy lenyugodjon a légkör, amikor Athena megszólalt. Éles szavak, a hangsúly bántja a fülem, valahol lényembe mar az egész. A szívem pedig dacosan dörömböl, démoni szív, hallgass, hallgass! Galád gondolatokat suttogsz, árnyékot vetsz, csitt-csitt! Ritkán esik meg, de néha érezteti, hogy nem hozzám tartozik, nem lett lényem része, s a vonalak, melyek mellkasomban tartják, ilyenkor izzanak. Valamit mondani akar, figyelmeztetni vagy éreztetni, de nem értem. A lány, Athena, mondanivalója eljut hozzám, de időbe telik, mire elrendezem a gondolatokat a fejemben, hogy egészet adjanak, valami értelmeset. Aztán hozzám simul, de nem úgy, mint aki közelségre vágyik, inkább mint egy báb, megszokásból, hidegen, érzelemmentesen. Beleborzongtam, az futott át a fejemen, hogy olyan, akár egy  halottat ölelni. Elhessegettem, hallgatva egy picit, hogy valahogy megfogalmazzam, ami nyelvem hegyén hintázott. Néha egyáltalán nem volt egyszerű épkézláb mondatokba önteni azt a zavaros érzetet, ami hatalmába kerített, főleg, mert másképp érzékeltem a világot, mint a többiek. Mindig mérlegeltem, hogyan mondhatnám el ezt vagy azt az  ő nyelvükön is érthetően.*
-Szúr a mosolyod...a szavaid olyanok, mintha pengét nyomnál a torkomnak, elszorul tőle a szívem... Szomorúság fog el, ha hozzád érek...Nagyon magányos lehetsz.-*tétován érintem, hiszen nem látom, madaram pedig ijedten menekült előle. Sötét aura lengi körül, de ami enyémből megmaradt, mérsékli ezt, gyengíti, még ha fényem alig pislákol is már. Olyan...megvető, rideg, mintha egy fal előtt állnék, beleütköztem és vakon tapogatózom, hátha lelek rajta egy rést, egy repedést, ahol beleshetek, az egész mögé. Nehezen találtam a szavakat, csak forgattam számban ide-oda, ízlelgettem, mert  az emberi beszéd olyan különös, tarka, árnyalatait nehéz volt megtanulni érezni. És haragszik...haragszik mindenre és mindenkire, bár fogalmam sincs, miért. Bennem nem marad meg a harag, magam sem tudom az okát. A vállát megtalálva ölelem át, ujjaim reménytelenül belegabalyodtak a hajába, elgondolkodva morzsolgatom az egyik tincset. Mi legyen most? Nem akarom elüldözni, de magammal vinni...én nem vagyok gazdának való, egyedül élek, amióta csak lekerültem és nem is tudom, mihez kezdjek vele...Egy hónap...nem tűnik soknak, de néha egyetlen nap is szinte végtelenné nyúlik. És nem értem teljesen, mit szeretne. Test, szenvedély, kehely...furcsa, számomra rejtélyes összeállítás, valami olyan lehet, amiről az emberek nem beszélnek. Olyan sok rejtegetnivalójuk van, annyi titok és illem, álszentség. Nehezen igazodom el rajtuk. Megsimogatom arcát, bőre hűvös, mint akiből még nem múlt el az éjszaka hidege.*
-Nekem indulnom kell, várnak rám. Ha akarsz, jöjj velem, ha nem, megvárhatsz itt, beteghez megyek s jobb, ha te a házat elkerülöd. Nem akarlak megkötni, nem akarok parancsolgatni- tégy hát kedved és belátásod szerint, amíg én gyógyítok.-*Finoman bontakozom ki az ölelésből, felállva, majd ellenkezést nem tűrve szólítva vállamra Auret, mert csak ő ismeri az utat, ebbe a városba csak nemrég érkeztem. A zsákomat felveszem, benne vannak a gyógynövények és a szerek, amiket magam szárítottam, válogattam, kevertem ki. Tanultam emberektől is, de az erdőtől is, aki néha megmosolyogta a halandók balgaságát- megesett, hogy nem tudtak bánni ajándékaival, s aztán átoknak tekintették a félreismert növényt. Várok egy kicsit, hogy eldöntse, akar-e emberek közé menni, vagy olyannyira csalódott felébresztőjében, hogy inkább meghúzza magát itt, az otthonos erdőben...nem tudtam eldönteni, szereti-e vagy ellenkezőleg, gyűlöli, hiszen itt kell töltenie napjainak nagyobbik részét, várakozva, s keserűsége okát sem ismerem még. Azon kaptam magam, hogy megint elkap a kíváncsiság, a vágy, hogy valahogy megértsem, megérintsem...érdekeltek a lelkek, olyanok voltak, mint egy vers, aminek szimbólumait nem érti tisztán senki, csak szépségüket érzi át, mint egy rejtvény, aminek a kulcsát nagyon jól elrejtették, mint a képek, amikben az alakok elbújnak a részletekben... Legyűrtem magamban a késztetést, hogy kérdezzek, mert mindig tömegével tolultak fejembe a kérdések, amiket senki sem szeretett. Toporogtam egy kicsit, aztán elindultam, ideges kalauzomra bízva magam, aki ráterelt az ösvényre, amelyen tegnap rágcsáló pajtásom kísért el.


-Jól van, Airisu...szépen javulsz. Még pár hét, míg meggyógyulsz, de pár nap múlva már felkelhetsz, ha addig jól viseled magad. És legközelebb óvatosan a kutyákkal, ne fuss előlük, mert mindig gyorsabbak. Most már nem lesz szükség rám, csak azokra, amiket itt hagyok.-*Mosolyogva beszélek, halkan, miközben vissza betakarom a csúnyán összemarcangolt lábú fiút, miután átkötöztem. Összegyűjtöm a használt kötszert, kis gombolyaggá tekerve, fürge mozdulatokkal, majd néhány zacskót teszek az asztalra mellé, mielőtt vállamra dobnám a zsákom. Ai most már rendbe jön, érzem rajta, hogy megtelt életkedvvel. A sebláz és a fertőzés az életét fenyegették, két éjt virrasztottam át mellette, de mostanra túl van a nehezén, már csak a türelmét fogja igénybe venni a gyógyulás, melyet meggyorsítanak a főzetek, amiket a nővére segítségével főztem meg. Azok közé tartoznak, akik nem engedhetnek meg maguknak hivatásos orvost, s akik a leginkább rászorulnak a segítségre. Volt, ahonnan emiatt kuruzslóként kergettek el, de nem bántam- ehhez értettem, hát ezt csináltam, s amikor a lány kézszorításában éreztem a hálát, elég volt. Egy kevés élelmet akartak rám tukmálni, de visszautasítottam, aztán nevetve menekültem kifelé, ahogy meglegyintett a kötényéül is szolgáló törlőruhával. Már tudta, hogy nem lehet megváltoztatni a döntésemet, nem is kísérletezett tovább. Gyermek voltam a szemében, csodálatra méltó gyermek. Jó volt így. Kint megálltam, élvezve, hogy a nap sugarai megsimogatják az arcomat, s próbáltam megállapítani, milyen magasan járhat már, mennyi időbe telt utam és a látogatás. A vállamra röppenő tollgombócot is üdvözöltem, ahogy segítségével képet kaptam az utcáról; ő a volt a bot, mellyel utamat kerestem és jártam. És most hátravolt a kérdés: merre?*


Gwath2010. 07. 20. 22:43:25#6207
Karakter: Dandelion
Megjegyzés: Athenanak


Megzavart. Megbénított. Mint egy báb, kicsit görnyedten, néztem magam elé, mint egy levethetetlen ruhát, hordtam ezt a szokást világtalanul is. Kedvem lett volna a saját karomba csípni, bár tisztán el tudtam határolni a valóságtól álmaimat. Nem értettem, egy kicsit se értettem az egészet, kusza volt a fejem és halovány lila fogalmam sem volt, mihez kezdjek, csak egyre sűrűsödtek felettem a felhők annak érzésével, hogy valamit megint elrontottam. Mir tegyek? A sokkból magukhoz térő gondolatok hirtelen kezdtek el özönleni, s míg eddig csendesen tördeltem ujjaimat, lehajtott fejjel mantrázva, váratlanul tört ki belőlem minden.*
-A liliom, ugye, én sajnálom, én nem akartam megfogni, de máshogy nem tudok, és nem akartalak megzavarni vagy felébreszteni, iderángatni, és én nem lehetek a gazdád, mert szörnyű együgyű vagyok és még a madaramat is elhagytam, és emiatt kószáltam az erdőben és megéreztem az illatot, de nem sejtettem, hogy te vagy ott, és tényleg sajnálom, vagy ha arra vártál, hogy szabad légy, akkor most megbántottalak, mert azt mondtam, sajnálom, és tényleg borzasztóan sajnálom, és ha tudok segíteni, hogy visszajuss vagy hogy mehess utadra, vagy akármi, akkor mondd meg, hogyan, én nem akartam rosszat és most megint...-*Hirtelen hallgattam el, mint aki egyúttal lenyelte a nyelvét. Valamiért a kezdetektől fogvaa képtelen vagyok lakatot tenni a számra és mindig halálra untattam mindenkit, ha megszólaltam, szabályszerűen lyukat beszéltem a hasukba és közben igyekeztem nem nézni rá, csak mutatni, hogy tudom, hogy ott van és neki szól, csak még azt sem tudom, nem idegenkedik-e attól, hogy a szemem vak, van, aki irtózik tőle. Szorongtam, pengevékonyra szorítva össze ajkaim, nehogy még egy szó megszökhessen, miközben csak még zavartabban vártam a választ. Olyan furcsa hangja volt, így visszagondolva a pár szónyi beszélgetésre, olyan szép és mégis szomorú, valamiért hátborzongató...Annyira szeretném, ha itt lenne a madaram, akkor látnám, így nem tudom, milyen arca, s ha el is képzelem, a kép tökéletlen és csorba, arról pedig, hogy megérinthessem, csak álmodhatok, hiszen ha ez is egyetlen esélyem arra, hogy vonásait megismerjem, idelenn sok idő kell ahhoz, hogy valakinek az arcához érhessek. Furcsa,  pedig a test csak egy tok, mégse lelküket féltik, nem azt őrzik az emberek. Azt eladják vagy testük kívánságainak rendelik alá oly sokszor, mikor az kellene hogy legyen a legértékesebb kincsük. Neve csendül fülemben, Athena, bár lennék idősebb, talán már megmaradt volna a képesség, hogy megmondjam, kiféle-miféle, de így csak foszlányaim vannak, egy hajtincs kósza érintése, a tekintete,  amit magamon érzek még mindig. Gondolatban kiáltozom Aure után, mindhiába. És csak egy pillanatra kalandoznak el gondolataim, azonnal rontok még a helyzeten, ott folytatva, ahol sikerült félbehagynom.*
-Én mindent megteszek, hogy ne kelljen velem lenned, nem mintha nem akarnálak, de nem akarok a gazdád lenni, nem miattad, csak nem, mert nekem nincs fedél a fejem felett meg igazán hova mennem és nem akarom, hogy így,  meg én csak a kalauzomra szorulok rá, és senkit sem akarok terhelni, meg te biztos nem szeretnéd, amit eszek, ahogy élek, és már megint fecsegek, mint mindig...-*Azt hiszem elvörösödtem, pedig csak igyekeztem gyorsan és mindent elmagyarázni és már megint nem sikerült. A takaró csücskét piszkáltam, amikor ismerős hang ütötte meg a fülem, még elém messziről. Utánoztam, fittyet hányva arra, mennyire ejtem ezzel jobban kétségbe vendégem, s a trillára másik válaszolt, kicsit közelebbről, s még egyszer hívtam, mielőtt biztos voltam abban, hogy megtalál. Mint egy tollas puskagolyó landolt vállamon, ide-oda ugrálva és forogva, éktelen zajt csapva és fülemet csipkedve, éán pedig vaktában próbáltam csillapítani.*
-Ne, nyugodj meg, nyugalom, nem bánt, Aure, nyugalom, megvagyok, ne csináld már...-*A kis gombóc meg csak pörölt velem és szidott, mikor ő feledkezett meg rólam, s eltartott egy ideig, míg annyira lehiggadt, hogy gombszemeivel elkezdte méregetni a lányt, gyanakvóan és kíváncsian, mint mindig. Logikusnak láttam hát egy bemutatást.-
-Aure, ő itt Athena, Athena, ő  FIndaril Aurelon Hei, de nem sértődik meg, ha magasztos nevét lerövidíted. Mondom, nem sértődik meg!-*Koppintottam kis barátom orrára, helyesebben csőrére, amint épp nyitotta volna, hogy tiltakozzon, de iszonyat hosszú és fellengzős nevéről igyekeztem leszoktatni. Kicsit hiú, és nem szeretném, ha páváskodna, úgyhogy igyekszem inkább arra nevelgetni, hogy ne keltsen feltűnést. És segítségével most körülbelül ki tudom venni az arcot és a ruházatot, bár az alak így is ködszerű marad és megfoghatatlan, mint egy titokzatos szó. Remélem, hogy valahogy meg tudjuk oldani ezt a helyzetet. Nagyon remélem.*


Gwath2010. 06. 29. 14:39:42#5788
Karakter: Dandelion(Athenának)



-Aure...Aure!-*Ahogy végeztem vacsorámmal, amit nem oszthattam meg kis barátommal, szedelőzködni kezdtem, és szólongattam, hogy ha már elég bogarat gyűjtött begyébe, akkor térjen hozzám vissza. Azonban hívogatásom válasz nélkül maradt, sehol sem éreztem gombszemű bizalmasomat a közelben, minden bizonnyal helytelenül ítélte meg az időt, amit evésre szánt, vagy máris sötétedne? Ugye nem aludt el valahol, mint legutóbb... Nagyon reméltem, hogy nem hagy ismét egyedül, egyre feledékenyebb szegény, de mit tegyek? Az ő élete csak néhány év, és lassan letelik, bár még mindig éppoly vidám és nyughatatlan, mint a kezdetekben- ezt szeretem a madarakban, olyan gyermeklelkű kis fecsegők, sosem unatkozom mellettük, s locsogásukkal mindig összehordanak értelmes dolgokat is, ha jól odafigyelek. Még párszor megpróbáltam magamhoz csalogatni, aztán feladtam, s a közelben kerestem valamiféle élőlényt, akivel szóba elegyedhetnék- szükségem volt kalauzra, mert itt nem alhattam, viszont roppant fáradságos lett volna tapogatózva botorkálni, főleg, hogy sötétedéssel gyanússá vagy épp kiszolgáltatottá váltam volna az utcákon. Az első, akibe belebotlottam, egy kölyökmacska volt, aki épp annyira ismerte csak a várost, mint én... Intettem, hogy vigyázzon magára, aztán tovább keresgéltem, végül egy patkányt vettem fel vállamra, aki ugyan borzasztóan készséges volt, amint felajánlottam neki elemózsiám egy részét, azonban saját hősies történeteit mesélte, amin nem tudtam nem mosolyogni, ahogy a csatornák félelmetes világáról regélt. Örömmel beszélgettem vele, bár nem szoktam hozzá a rágcsálók furcsa látásmódjához, sokkal összetettebb, főleg ezeknél az okos kis lényeknél, de eddig bele sem gondoltam, a nekem és az embereknek olyan mindennapi dolgok micsoda rémek képévé válnak számukra.
Már kint jártunk, valahol egy erdő is lehetett a közelben, éreztem a fák illatát, bár szél se moccan és így némaságba burkolózott minden. Talpam alatt éreztem a füvet, a vékony cipő alig tompított valamit a göröngyökön, de már hozzászoktam, hogy idelenn minden keményebb- a felhőket kövek és sár váltotta fel, a tiszta levegő ezernyi ismeretlen illat, a bodros szirteket sötétség... mégsem bántam meg, ritkán vágytam vissza, hiszen egyetlen társam sem ragaszkodott hozzám, valamiért nem akadtak odafenn barátaim, de nem volt, ami visszahúzzon, és nem éreztem annyira egyedül magam. Nagyon sok dolgot azonban inkább szavakból ismertem, mint valóságban, a nevüket tudtam, de soká tartott, mire megfelelően kapcsoltam hozzá mindazt, amit éreztem vagy érezni véltem. Katan- mert ez volt ideiglenes útmutatóm neve- is csodálkozott rajtam, de történetemet nem tudta végighallgatni, azt még megértette, hogy nem vagyok ember, de utána belekavarodott a dolgokba, fejét rázva, hogy inkább hagyjam abba. Aztán felváltva meséltünk a magunk világáról, azzal vigasztalt, hogy sose bánjam a szemeimet, mert így akkor sem rémülök meg vagy esek kétségbe, amikor nincsen fény. bólintottam, elvégre hol az állatkák által látott kép gondolatbeli verzióját használtam térképül, vagy szavaik nyomán lépdeltem óvatosan.
Egy kis ligethez értünk, tisztásokkal tarkított gyér facsoporthoz, amikor jeleztem, hogy ez megfelel, itt szeretnék éjszakázni. Pöttöm ismerősöm ekkor megkért, hoyg tegyem le, mert itt már nincs szinte semmi, amiben elbukhatnék, s eliszkolt haza, hogy az éj leple alatt még szerezhessen élelmet megszolgált fizetésén kívül. Magamra maradtam hát és miután lepakoltam csekélyke holmimat, érintésekkel üdvözöltem az itteni, most már szunnyadó fácskákat, egyedüli társaságomat. Szótlanok voltak, de éreztem, ha valami bajuk-betegségük volt, ha valami fájt nekik, suttogva ígértem meg, hogy észre sem veszik majd gyökereik a súlyomat. Azonban ahogy lekucorodtam pokrócomra, nem tudtam aludni- bántott Aure hiánya, aki mindig arcomnál aludt, puha tollacskái nemegyszer csiklandoztak is, hallottam parányi szívének nyugodt ritmusát a sötétben...most nem volt, ami álomba ringasson, hiába a sötét és a nyugodt csend. Talán egy félórát is feküdtem éberen, mire feladtam és egyelőre sétára indultam, vigyázva, hogy nehogy valakire rálépjek, fától-fáig lépve. Az ágak közt mintha fény szűrődne át, valami hűvöset érzek bőrömön, bár csak arcom és kézfejeim fedetlenek. Telihold lenne? Olyan rég láttam, s akkor még hatalmas volt, azt mondták nekem, én is akkor születtem, s azért olyan sápadt a bőröm, fehér a hajam, mert megfogta a holdfény...Badarság, mosolyogtam magamban, de azért az ég felé tartottam arcom. Vajon emlékeznek még rám? Vagy elsöpörgették emlékemet, hogy nehogy valaki nyomomban járjon? Ki tudja, senki sem keresett vagy próbált beszélni hozzám. Talán ezért sem gondolkodtam soha, hogy hol a helyem. Azonban nem merengtem sokáig, valami elvonta figyelmem, s most kitartóan törtem felé. Egy illat, különleges és ismeretlen, valahogy földöntúli...a szív meglódult mellkasomban, megtorpantam, rászorítva kezem. Bolond, nyugodj meg! Nélkülem nem jutsz sehova... Aztán csillapodott, bár továbbra is szaporán dobogott, s újra elindultam.
Aztán hirtelen ott volt. Hozzáértem, előbb ijedten, majd újra, kicsit bátrabban, ismerkedtem vele, formájával, színével...mert minden színnek más tapintása volt, s ez tisztán és hűvösen simult tenyerembe. Fehér...nem, ezüst. Egy ezüst liliom? Óvatosan szagoltam meg, majd még egyszer végigsimítva rajta, hátrébb léptem. Valamiért egyszerre akartam csodálni és elfutni előle. percekig haboztam, amíg egyik érzés sem tudott igazán elhatalmasodni rajtam, aztán még egyszer, búcsúzóul megcirógattam a szótlan, különös virágszálat, mielőtt hátat fordítottam volna neki. Ideje volt visszafordulni, aludni térni, hogy holnap hajnalban megkereshessem elveszett barátomat. Remélem, nem esik baja az éjjel, ha nincs mellettem, mindig és mindentől féltem, hiszen olyan felelőtlen tud néha lenni. Aztán meg, ki vezetne ahhoz a házhoz, ahova gyógyítani hívtak? Csak ő tudja a helyet. Kicsit elveszettnek éreztem magam, ahogy ismét a takarón összegömbölyödtem, de igyekeztem nem gondolni semmi rosszra. Meg fog kerülni...Amit feljön a nap. És a liliom már eszembe sem jutott.*


<<1.oldal>> 2.

© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).