Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Hentai)

Meera2014. 01. 04. 13:10:19#28786
Karakter: Nichole Ferlay



A díványon heverve olvasom a könyvet, amit talán két hete kaphattam a testvéremtől. Azt hiszem, kezdem megszeretni az orosz irodalmat, megvan a maga bája is a nyersségnek. Legalábbis ez a mű elég naturalisztikus, szókimondó és hovatovább magával ragadó. Egyszer tettem csak le, hogy hozzak magamnak egy takarót, majd visszafészkelek a felmelegített vacokba. Hangos, traktorra emlékeztető dorombolással ugrik fel a macska mellém, és miután a szolid hét-nyolc kilójával már nem fér mellém, úgy dönt, hogy a lábaimon foglal helyet. Sokáig ficereg és mozgolódik, teljesen megszoktam már, nem törődök vele. Egészen addig, míg egy olyan pontra nem nehezedik, ami már fájón nyilall.

- Brian, drágám, megtennéd, hogy nem tehénkedsz állandó jelleggel a lábikrámra? – ejtem lentebb a könyvet, hogy láthassam, mit reagál. A nevére felkapja a fejét, hallat egy hosszú nyávogást, ami inkább egy elnyújtott „neeem”-hez hasonlít. Odébb pakolom, hogy visszadőljek, mikor a faliórára téved a pillantásom.

Hamarosan készülődnöm kellene, mert elfogok késni. Igaz, hogy az előadó is folyton késésben van, emiatt a gyakorlottabbak már minimum tíz perccel később érkeznek, mint ami fel van tüntetve hivatalosan. Elviekben az első húsz perc letelte után mehetünk el, és nem kötelességünk tovább várni rá. Mondjuk az is igaz, hogy ez csak az egyetemistákra vonatkozik, én pedig hetente igazán ráérek erre az egy alkalomra.

Levonom magamról a takarót, a padlófűtés megcsiklandozza a talpam, ahogy leteszem a lábam a földre. Brian befúródik a hátam és a dívány háta közé, elfoglalva a felmelegített helyet.

- Erre ment ki a játék, hm? – simogatom meg a fejét, mire ismételten berregő dorombolásba kezd. – Te kis piszok – csípem meg a fején a bőrt, mire újfent hallat egy hosszú „neeem”-et.

***

Gyalogszerrel teszem meg a távot, szép az idő, tipikus őszi időjárás, kedvelem az ilyet. Tudom, hogy miután megmelegedtem a teremben, letelik az óra, utána veszek magamnak egy csésze teát és indulok vissza. Az ilyen napok takarót jelentenek, melegséget, párnákat és olvasást.

A teremben már páran jobbra-balra dülöngélnek a helyükön, hét ember összedugja a fejét, szókeresőznek egy okostelefonon. Leteszem az egyik hátsó sorok egyikébe a holmim, leveszem a kabátom, amit magam mellé terítek. Korán érkeztem, a karórám szerint viszont késtem. Igazodtunk mindannyian a tanárhoz, nem kétséges. Hóbortos és jószívű, nem tette még ki a szűrömet, mi több, a megszólalásaimat is pozitívan értékeli, amiért hálás vagyok. Ráadásul ezért az előadásért megéri várni és bosszankodni.

Váratlanul éri a frissen érkezetteket, ahogy kivágódik az ajtó és a tanár szinte beszáguld, azzal a lendülettel kezd el kipakolni. Általános jelenség, a nagyrészünk hozzászokott már. Kinyitom a jegyzetfüzetemet, ami amolyan mindenes füzetként funkcionál. Időpontok, dátumok, határidők, születésnapok, könyvajánlók erről az óráról, érdekes gondolatok, idézetek, menetrendek és a többi.

- Nos – hívja fel magára a figyelmet, amint konstatálja, hogy ismételten otthon felejtett valamit. Kellene neki is egy ilyen notesz, bár gyanítom, azt is elhagyná. – Elnézést az újabb késésért, lerobbant az autóm.

- Ezt már hétfőn is mondta, tanár úr. Mivel ma csütörtök van, ezért a kávé-borult-az-ingemre-és-át-kellett-öltöznöm magyarázkodás kell, hogy jöjjön – emeli ki a lényeget Cheng, amiben igazat adok neki. Egy gyanakvóbb pillanatomban táblázatba szedtem magam is, mikor mit mond. Lehet, hogy szemtelenség és bunkóság, de a tény az tény.

- Áhh, az más. Akkor vegyék úgy, hogy ezt mondtam – dugja össze a kábeleket a laptopjával, kedélyesen felnevet. Meguntam már azon gondolkodni, hogy vajon mit csinálhat minden reggel, amitől az állandó diákjai is betéve tudják a kifogásokat. Nincs neki élettársa, testvére, lakótársa, aki kicsit összeszedné? Mindig arra a következtetésre jutok, hogy nincs, így elvetek minden ezzel kapcsolatos gondolatot. – A mai órán egy kiemelkedő angol költővel fogunk foglalkozni. Jobban ismerjük a színházi darabjait, mint a boltot, ahova mindennap lemegyünk a finom sajtos kifliért.

- Shakespeare! – rikkant előttem két sorral lentebb egy fiatal fiú. Ritka, mikor egy hímnemű egyed rajong egy olyan témáért, mint az irodalom. Főleg, ha még csak a huszas éveiben jár.

- Bingó – kattint párat és a prezentáción máris megjelenik a jól ismert arc. Általános információk huppannak fel a diára, nem jegyzetelem le, hiszen ezt tudom, alapműveltség része, főleg úgy, hogy a téma maga is érdekel. – De ma nem a színházi darabjaival, életével és hódításaival fogunk foglalkozni, bár az utóbbihoz van némi köze… tehát?

Mindenki mélyen csendben van, hátul összesúgnak. Pedig mi sem egyszerű, de tudom, hogy nekem ilyenkor csendben kell lennem. Az itt tanulóknak van mindenben elsőbbségük, senki átlagát és imidzsét nem akarom rontani.

- Hölgyek, urak? Bátran!

- Szonettek – mondom a megoldást egyszerűen, miután második alkalommal is némaság felel a kérdésre. Rám pillant, majd egy mosollyal akceptálja a válaszom, ráadásul helyesnek is értékeli.

- Shakespeare 78. szonettje kevésbé ismert, ám annál magával ragadóbb. Hallgassák figyelmesen és gondolkodjanak a mondanivalón, kinek írhatta, mikor, miért ésatöbbi – becsukom a füzetet, hogy jobban tudjak figyelni. A felbukkanó határidők zavarnak. - De kíméljenek meg attól, hogy a szeretőjének írta bormámortól izzó állapotban.

Felolvassa nekünk, a kézfejemmel támasztom meg a fejem, úgy hallgatom. Gyönyörűen és lélegzetelállítóan olvas, gyakran az az érzésem, hogy rokona egy-egy írónak, költőnek, mivel annyira tökéletesen át tudja adni, amire a művész gondolhatott. A hanglejtés, a hangerő remekbeszabott. Nagyszerű előadó, csak ezért járok még be, mert a késéseit így egyáltalán nem tolerálnám. Jómagam javarészt a határidőkből élek, az élet is erről szól.

***

Óra utána kávézóban üldögélek még egy kicsit, kellemes jazz és blues szól a hangszórókból, nem ordítva, hanem kellemes hátteret adva az olvasásnak és a kávémnak, amire az elképzelt teámat lecseréltem. A könyvből alig maradt harminc oldal, felfalom a sorokat hamar, majd becsukva hagyom ülepedni egy kicsit a dolgot.

- Hozhatok még valamit? – lép hozzám egy korombeli lány, nyilván az egyetem mellett ez a munkahelye. Remek helyet választott magának, keresve sem lehetne találni ennél tökéletesebbet.

- Igen, a számlát – teszem le a csészét, miután a maradék cukortól korcogós kávét megittam. Némi borravalót hagyok az asztalon, összeszedem a táskámba a kipakolt holmijaimat és felkelek az ébenfa székből.

- További szép napot, művésznő! – búcsúzik el, neki is lát, hogy serényen letörölje az asztalt és elvigye a csészét. Felveszem a kabátom, biccentek neki és kilépek a hűs időbe. Kettőtől vagyok hatig ma, tekintettel az egyetemi órára, illene nyitásra odaérnem.

Briant kiebrudalom –nála meglehetősen furcsa szófordulat- a helyiségből, amibe megint nem tudom, hogy jutott be. Mindig félek, hogy lever valamit, de mivel nem dúl benne semmi bizonyítási vágy, amióta ivartalanítva lett, nem bosszant már annyit. Régen lelökött egy komplett pohárszettet, négy párologtató edényt, két vázát és egy főnix alakú levélnehezéket. Természetesen nem ezen csínytevései miatt történt az a kis orvosi beavatkozás, hanem szörnyen féltem, hogy nagy férfiúi buzgóságában kimegy az utcára, hogy udvaroljon és elüti egy autó, elviszik tőlem és a többi.

- Éhes vagy? – guggolok le hozzá, hunyorogva. Várom, hogy „nemet” mondjon, de helyette feltámaszkodik két mellső lábával a combomra és az arcomhoz nyomja a fejét. Boldogan megsanyargatom egy kicsit a hátát és a hasát, majd megpaskolva az oldalát jelzem, hogy vége az örömteli pillanatoknak, eredjen dolgára. Felcsapja a farkát a levegőbe és már el is döcög.

Üdvözölt, visszaköszöntem, ennyi volt a részéről. Szerencse, hogy nem szereti a boltot, számára túl zajos és csillogó. Lepakolok, átöltözök, majd nekilátok, hogy rendszerezzem a papírokat kívül, a pult mögött. Hamarosan elkélne egy portörlés a hátsó helyiségben is. Sokáig szöszölök, egy csiptetős mappába jegyzem jártomban, hogy miből mennyi lehet még hátul. Ritka, mikor valamiből több darabot csinálok, az akkor is azért történik meg, mert más színben kérik. Ahogy leltározok csak úgy magamnak, feltekintek az órára. Lassan be is zárhatom az utcafront felőli ajtót, mindjárt hat óra. Ezen a soron pedig akkor is még végigmegyek, van még talán két polcnyi tárgy.

Végszóra csilingel fel a csengő az ajtó felett, érdeklődve figyelem, ki lépett be zárás előtt negyedórával. Forgolódó alakot veszek észre, valahogy ismerősek a mozdulatai, főleg a karjai, hogy ide-oda nézelődik.

- Öh, tudna nekem segíteni? – találkozik össze a pillantásunk a polc két oldalán.

- Az attól függ, mit keres – válaszolom, kíváncsivá tesz, hogy vajon mit akarhat.

- Inkább kit.

- Vagy úgy – nocsak, miféle frappáns válasz érkezik a hamutál és a gyümölcsöstál közül. Felkelti az érdeklődésem. - Jöjjön előre és megnézem, mit tehetek Önért.

Elindulok a mondott irányba, a túlsó oldalon követ, valószínűnek tartom, hogy magától nagyon a pultot se fedezné fel, a nagy bámészkodásban. Közelebb lépek, jobban szemügyre veszem, és kiderül, hogy nem más lépett be az üzletbe, mint a tanár úr személyesen.

- Ön az? – hökkenek meg.

Megint az órára pillantok. Ó, így már más a dolog.

Jellemző.

Kétlem, hogy a nevem megjegyezte volna, esetlegesen megismert a legutóbbi pár órán, és azt pedig végképp kizártnak tartom, hogy hozzám jött.  Valóban annyira… jellemző. Mint egy nagy gyerek, akit az anyja beküldött egy cetlivel a boltba.

- Miben segíthetek? – teszem le a mappát a pultra, miközben az arcát figyelem. Látom, hogy kellemetlenül érinti, hogy nem ismert fel, de mi sem természetesebb. Egy tanár, aki több száz diákot oktat egy héten, nem fog megjegyezni minden arcot és minden nevet. Különösképp ez a habókos oktató nem.

- Hát… nos… Szükségem lenne egy nonfiguratív darabra – böki ki végül, de máris fordít a mondandóján. – Rettentően sajnálom, hogy nem ismertem fel, rémesen kínos.

- Darabra? – eresztem el a fülem mellett a dolgot, felesleges vitát vagy beszélgetést nyitni róla. Én már elnéztem, tudom az okokat és a miérteket is. Pislog egyet, hogy nem reagáltam semmit, inkább ő is rátér arra, ami miatt jött.

- Mármint, egy tárgyra.

Ezzel elég tág teret adott nekem.

- Miféle rendeltetéssel?

- Születésnapra lenne, édesanyám számára. Él-hal az egyedi, nonfiguratív stílusú alkotásokért – magyarázza, ugyanúgy, ugyanazzal a kedves és türelmes éllel, amivel órán is szokása. Érződik, hogy abszolúte nem megjátssza magát, hogy a diákjai szívébe férkőzzön, hanem a magánéletében is ennyire kivételesen… hogy is mondjam… normális? Elgondolkozva fixírozom az arcát, hasonlóképp tesz ő is. – De a java még csak most következik – vakarja meg a tarkóját, némi szorongással. – A hét végére kellene, hogy elkészüljön.

- Belefér még a táncrendembe – fordulok meg, belépve a pult mögé, előveszem a noteszem, kinyitom ott, ahol még helyem akad. A mai jegyzetek után még van hely az egyik lapon, odaírom a nevét, a dátumot, a tételszámot és magát a tárgyat.

- Valóban…? – döbben meg, majd olyan megkönnyebbült mosoly terül szét az arcán, amitől egy pillanatra ledobja magáról a kisfiús szertelenséget. – El sem tudja képzelni, mennyire hálás vagyok és az utolsó pillanatban mentett meg!

- Valahogy mégis van sejtésem – vetem ellen, mire felnevet. Értette a célzást a folyamatos késéseire, de most nem is órán vagyunk, hivatalosan ráadásul nincs is közöttünk tanár-diák kapcsolat. Talán a művészet szeretete közöttünk az egyetlen kapocs. – Elkérném a telefonszámát.

- Miért? – lepődik meg teljesen, az arckifejezése egyszerre zavart és mélyen elcsodálkozó.

- Hogy értesíteni tudjam, ha elkészült a rendelése.

- Ó, valóban, ma nagyon szétszórt vagyok, bocsásson meg – bólogat, majd le is diktálja, amit feljegyzek a naptáramba. - Mennyivel tartozom? – kotorászik a táskájában, mire felkapja a fejét. Kitalálom, a kocsiban felejtette. Egyszerűen nem állom ki, egy mindentudó mosoly kanyarodik az arcomra, ezt a kis esetlenkedő műsort látván. Olyannyira… tipikus.

- Amint elkészült, tudni fogja – hagyom rá, mire kissé fellélegzik. Nem is sejti, hogy nem pénzben kívánom majd az árat, hanem pár könyvben, esetlegesen egy színházbérletben. Valamiért úgy érzem, ezt megtehetem vele, főleg, hogy ez még inkább a javamat szolgálná, mint a pénz. Aki ennyire benne van az irodalomban, bizonyára jó és élvezhető darabokat tudna nekem kiválasztani.

- Még egyszer bocsánat, hogy így zárás előtt rontottam be, nagyon-nagyon sajnálom – mondja, ahogy kifelé kísérem. Valóban szinte árad belőle a megkönnyebbülés. Fogadni mernék, elfelejtette, vagy csak későn jutott el odáig, hogy ajándékot intézzen. - Hálám üldözni fogja!

- Majd szólok, ha ideért – csukom be mögötte az ajtót, megfordítva a táblát a „zárva” oldalára és elfordítom a kulcsot a zárban. Hihetetlennek tartom, hogy bekóborolt ide, rendelést is adott le, majd ki is lépett innen. Lekapcsolom a lámpákat, majd behúzom a sötétkék függönyöket. Hat óra múlt tíz perccel.

Csak tíz, ez az új rekordja.

Azt hiszem, kezd körvonalazódni bennem, mit készítek az édesanyjának. Egy nő, aki felnevelte így a fiát… De előbb kiveszem a kemencéből a kiégetett edényeket. Esküvőre készültek, holnap utánra, még mintákat kell rájuk festenem, mázat felkenni, ez rengeteg idő, de készen leszek időben. A héten a tanár úrral már nem találkozom, majd felhívom.


Aya-chan2013. 11. 29. 20:45:17#28412
Karakter: Leyre Farrel
Megjegyzés: ~Meepnek


 Mintha szél fújná ki ujjaim közül a homokot, úgy repülnek az órák, megbánás nélkül kicsúsznak kezeim közül. Próbálom magam mellé állítani az időt, de ez szinte lehetetlen, bármennyire is könyörgöm a kakukkos órámnak, csak nem forog visszafelé, nem ment meg az értékes perceivel, így újra késésben vagyok, most ráadásul egész nagy késében.
Rohangálok galériás lakásomban, fel le a lépcsőn, hol a könyvem, dossziém és a termoszban lévő forró kávém? Mind más helyen, egyik a zakóm alatt, másik a konyhában harmadik a kanapén helyezkedik el, hogy lehetek ennyire szétszórt? Tisztára, mint egy pubertás gimnazista. Néha olyan vagyok, mint egy gyerek, de előnyömre szolgáljon, hogy aki feltartóztatott, az nem más, mint angol irodalmunk legnagyobbika William Shakespeare, neve sablonosnak hathat, de amit felkínál az időtlen és örök. Konkrét beszélgetést folytattam le vele, jobban mondva 78. szonettjével. Egészen elképesztő, s bár eredetileg Byron lett volna soron, a Sors vagy a véletlen, esetleg a kettő együtt elém sorolta a költészet uralkodójának szonettes gyűjteményét s én annyira belegabalyodtam, hogy Byront is elfelejtve csak olvastam, olvastam és olvastam.
Az ár, amit fizetek? A szokásos, nem több, nem kevesebb, csupán a megérdemelt időhiány és az ebből következő ok-okozati összefüggések hatalmas sora. Biztosan pirosat kapok a vasútátjárónál, valaki leviszi a tükröm, mehet a betétlap csere, de ha nem a kocsimmal történik valami, akkor velem, a lényeg, hogy vagy így vagy úgy, de megint elkések az előadásról. A sajátomról, az általam tartott előadásról. 
És mit csinálok most megint?
Olvasok. Te jóságos világ, tényleg indulnom kell.
 
Magamra kapom a sálam, azt sem tudom hogyan tekerintem a nyakam köré, a lényeg, hogy védjen a hidegtől, az autómban újfent nem jó a fűtés. Felkapom szövetkabátom és a legszükségesebb dolgaim, s már indulok is, mielőtt a nagy késés óriásba torkollik. Csodák csodájára az autó indul, nem lassult le a jeges széltől, hála az égnek, hajthatok az egyetem felé.
 
***
 
34 perc. Ez újabb rekord a hetén, személyes késéseim hatalmas rekordja. A fene vinné el az egészet, kapok a fejemre, mert ez már tényleg tűrhetetlen, de ha egyszer beleragadt a könyv a kezembe, az olyan, mintha nem is én lennék a hibás, sokkal inkább a könyv, amiért az utamba került. Be sem megyek a tanáriba, kollégáim csak kuncognak, mikor elsuhanok előttük. Beloholok az előadó terembe, dugig van emberekkel, alig van néhány szabad hely. Pompás, csak mosolygok, mintha nem is érkeztem volna későn, inkább mindenki más érkezett túl korán. Leveszem a kabátom, kiteszem a könyveim a termoszom és a dossziém… hol a dossziém? Keresgetni kezdem a táskámban, de veszett az ügy, nincs nálam. Otthon maradt. Ilyen nincs, és még is van… Na, mindegy, akkor menjen fejből meg egy rettentően hanyag power paint munkából, az is több mint a semmi.
- Nos – köszörülöm meg torkomat – Elnézést az újabb késésért, lerobbant az autóm.
- Ezt már hétfőn is mondta tanár úr. Mivel ma csütörtök van, ezért a kávé borult az ingemre és át kellett öltöznöm magyarázkodás kell, hogy jöjjön. – nevet egyik állandó hallgatóm. Chengnek ez az utolsó éve nálunk ösztöndíjasként, ezután visszatér Kínába. Szeretem a kölyköt, jó a humora.
- Áhh, az más. Akkor vegyék úgy, hogy ezt mondtam. – nevetek én is és gyorsan összekötöm a laptopom a kivetítővel. – A mai órán egy kiemelkedő angol költővel fogunk foglalkozni. Jobban ismerjük színházi darabjait, mint a boltot, ahova minden nap lemegyünk a finom sajtos kifliért.
- Shakespeare! – kiáltja be valaki.
- Bingó. – hozom elő a portréját és néhány alapinformációt róla. – De ma nem a színházi darabjaival, életével és hódításaival fogunk foglalkozni, bár az utóbbihoz van némi köze…tehát? – teszem fel a költőinek hangzó kérdést. A válasz nem érkezik rögtön. – Hölgyek urak? Bátran!
- Szonettek. – hallok meg egy hangot a hátsó sorokból. Az acélos tekintetű mademoiselle. Már egy ideje be-beül az óráimra és igen mélyenszántó gondolatai vannak, eleinte azt is hittem, hogy itt tanul, ám volt valami túlérett finomság a beszédjében, a járásában, amit egy diák nem „visel” magán. Néha egy korhű festményre emlékeztetett, vagy egy egyedi ecsetvonásra, ami hiába vékony, kisugárzásával még is kitölti a papírlapot.  
Persze, nem bánom, ha beülnek az óráimra, egészen addig, míg hallgatnak, vagy nem veszik el a lehetőséget más diákjaim elöl, de ez a nő valamiért kivételt élvez nálam. Olyan érdeklődő és intelligens hozzászólásai vannak, hogy bűn lenne belé fojtani a szót, így úgy tekintek rá, mintha saját diákom lenne, nem pedig egy kívülálló. Így hát mosolyogva bólintok felé. A kivetítőre pillantva kezdem el bemutatni az egyik verset.
- Shakespeare 78. szonettje kevésbé ismert, ám annál magával ragadóbb. Hallgassák figyelmesen és gondolkodjanak a mondanivalón, kinek írhatta, mikor, miért ésatöbbi. De kíméljenek meg attól, hogy a szeretőjének írta bormámortól izzó állapotban. – Peter felé pillantok, a fiú rendszeresen bejátssza ezt a gondolatot.

„Múzsámul annyit invokáltalak
És erőd oly szépen megsegített,
Hogy utánoznak, s védelmed alatt
Más pennák is ontják verseiket.
Szemed, melytől a néma dalra kap
S égbe röppen a tunya butaság,
A tanult szárnynak újabb tollakat
S a bájnak kétszeres fenséget ád.
De legbüszkébb az én munkámra légy,
Mert te nemzetted s tőled születik;
Stílusban javítod csak más művét
És éked művészetet ékesít.
Míg nekem mim vagy? Művészetem álma,
Nehéz agyam égjáró tudománya.”
- Jöhetnek a hozzászólások!

~*~*~

Húzós volt ez a három óra, de kiváló csoporttal dolgoztam és ez sokat segített abban, hogy ne ágazzon el pókhálóként egyik gondolatom sem… ha így történt volna, minden fonálba beleakad valami, vagy valaki, mondjuk Tatjana az Anyeginből vagy Gogol egyik főhőse, mondjuk Akakij Akakijevics, vele azt hiszem jóban lettem volna.
Csörren a telefon.
Óó, Elsa az, anélkül tudom, mit akar, hogy felvenném. A hétvégén lesz anyánk születésnapja és nekem kellett megvennem az ajándékot. A hangsúly azon van, hogy kellett volna. Mert szégyenszemre ezt is elfelejtettem, még a saját szülinapomra sem szoktam emlékezni, de ez most tényleg kellemetlen.
Szilajul állítom a telefonban, hogy hát persze, itt van a kocsimban, éppen ma vettem meg a fantasztikus és egyedi tervezésű kissé nonfiguratív dísztárgyat.
Anyám kedvence a nonfiguratívság, ami lehetőleg olyan, mely nem bukkan fel más otthonában. Hát ezt kellett volna elintéznem még a héten.
Botrányos, remélem, oda tudok érni ehhez a nőhöz. A névjegyén az áll, hogy az üzlete hatig nyitva van, elméletileg zárásra pont odaérek. Beletaposok a gázba, szerencsére pontosan tudom hol a cím, Londont is épp úgy ismerem, mint a saját otthonom.
Egész előtt sikerült megérkeznem, lóhalálában rontok be az üzletbe, van még 14 percem. Pofátlanság ilyenkor bejönni, tudom én is utálnám. Egy csengő szólal meg a fejem felett, ezzel egy egészen más birodalmat nyitva meg előttem.
Te jó világ…
Zene
Hogy itt mennyi mütyür, dísz, ez meg az van, alig emelem el a tekintetem egyikről a másikra, a következő már hívogatja is a szemeim. Ahogy a sorok között mászkálok, lelassult állapotban ismét egy szempár bukkan fel a másik oldalon. Egy hamutál, valamint egy gyümölcsös edény között nézünk farkasszemet.
- Öh, tudna nekem segíteni? – teszem fel a kérdés azt idegennek, bár a szemei furcsán ismerősnek hatnak, ami szokatlan ezen a helyen és ebben az időpontban.
- Az attól függ, mit keres.
- Inkább kit.
- Vagy úgy. – száját ugyan nem látom, de hangja mosolygást sejtet. – Jöjjön előre és megnézem, mit tehetek önért. – cipője komótosan, halkan még is erőteljesen koppan meg a padlón. Mikor előre érvén egy hosszú pulthoz érkezünk nem tudom hova is emeljem a tekintetem, szégyelljem magam vagy sem, menjek e inkább rögtön ki vagy bújjak el itt a sok alkotás között. Ismét késve, az utolsó pillanatban érkezem meg, ráadásul annak a tudatnak teljes hiányában, hogy az Acélos szembogarú hölgy, aki az én mezei óráim lelkes látogatja valamint szószólója nem más, mint Nichole Ferlay. Balga vagyok a szó minden értelmében, és irodalmár létemre minden betű a torkomra ragad. S bár a hölgy cseppet sem jön zavarba, némán áll, olyan ízléses mozdulattal, mintha portré készülne róla.  - Ön az? – őszinte meglepődés hallatszik hangján, ami viszont az én meglepetésemre barátságos nem tüskéződik benne a méreg semmilyen foszlánya. Pedig milyen dühös lehetne, amiért ilyenkor jöttem, ráadásul határidős munkával.
Annyira belemerülök azon gondolatokba, hogy miként kéne előadnom azt, hogy a hétvégére szükségem lenne egy mázos nonfiguratív darabra, így csak hallgatok és bámulom az előttem álló alakot, egyre kínosabbá téve a csendet. Jól csinálom… 


© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).