Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Yaoi)

FIGYELEM!
A játék szigorúan korhatáros, erőszakot, ronda beszédet, és tabu témákat tartalmazhat!

Tovább olvasás, csak saját felelőségre!


Yoshiko2016. 02. 29. 00:45:44#34049
Karakter: Rocío Matías Perruca de Alba
Megjegyzés: Hóhérkámnak


 A rotációs játék első termése ˘-˘ Remélem megmarad a lelkesedés :"D <3


- Kíváncsi voltam – feleli teljesen higgadtan, mintha csak az időjárásról lenne szó nem pedig Fabrizioról. Kíváncsi volt… kíváncsi volt! Egy pillanat alatt önti el tudatom a vörös köd. Állapotomat meghazudtolva próbálnám rávetni magam és megfojtani, amiért becsapott. Átkozott királypártiak! Dühödt káromkodás szakad ki belőlem, míg indulattól fűtve igyekszem kárt tenni benne. Bárcsak ne lennék ilyen gyönge! Bárcsak lenne bennem elég erő ahhoz, hogy örökre megtanítsam neki, hogy az emberek érzéseivel veszélyes dolog játszani!

- Mégis mire voltál kíváncsi, te szemét, idióta őstulok?! – fúrom dühtől szikrázó tekintetem az övébe, miután az a csekély erőm is elhagy, amim volt és visszahanyatlok a párnák közé. Ó, bárcsak szemmel is lehetne ölni! Bárcsak!

- Csak arra, hogy tényleg felismered-e a te úgynevezett szerelmedet – húzza el a száját, nekem meg elkerekednek a szemeim. Felismerem-e?! Ha ezer délibáb és látomás közül is kéne kiválasztanom, akkor is felismerném! Úgynevezett…

- Mi az, hogy úgynevezett?! – fújom felháborodottan, és ez a felháborodás annyi erőt kölcsönöz, hogy segítség nélkül felüljek az ágyon. Esküszöm, amint jobban leszek, feltépem a mellkasát, hogy megnézzem van-e egyáltalán szíve. A feltételezései, az undorító játszmái… Még a gondolatától is rosszul vagyok, hogy egy ilyen kedvesem felettese. Ha egyáltalán csakugyan a közelben van szerelmem – Igenis szeretem őt! Amióta tart ez a hülye háború, csak őt keresem. Nem érdekel semmi más, csak ő, még ez a hülye háború sem! Miért kellett azt tettetnie, hogy itt van Fabrizio?! – fakadok ki teljesen. Talán… talán így képes felfogni, talán így eljut a tudatáig, hogy mit is jelent szeretni valakit. Ha maga az érzés nem is, talán a szó értelme…

- Nem tettettem. Tényleg itt van – elakad a lélegzetem. Itt van. Jól hallottam? Merhetem hinni? - Viszont… arra nem gondolt, hogy esetleg nem akarja felfedni magát? Hogy esetleg maga valamivel megbánthatta, és most nem akar a szeme elé kerülni? – Micsoda? Fabrizio nem akar látni? Mintha egy jeges kéz markolna a mellkasomba. Ha ez igaz, akkor az egész életem, minden, ami eddig történt, minden, amit eddig tettem és minden, amiért küzdöttem, értelmetlenné válik.

- De… de… de mégis mivel bánthattam meg?! Évek óta nem láthattuk egymást, de ez nem az én hibám volt! Akkor mégis mivel?! – hullok vissza megsemmisülten a párnák közé. Zavart kétségbeeséssel keresem a választ a mennyezeten, de hiába. Megbántottam Fabriziot… esélyem sem volt rá! Akkor mégis hogyan? Tudom, persze, hogy tudom, emlékszem hogy milyen könnyen húzta fel az orrát, de sosem haragudott még rám annyira, hogy látni se akarjon! Mit követhettem el? De nem is ez a kérdés… Hogyan?! Egyáltalán hogyan voltam képes megbántani úgy, hogy azt sem tudtuk hol a másik? Talán… talán teljesen királyhű lett? Talán valaki besúgott és átadta a lázadók vezetőinek névsorát, és emiatt úgy érezte elárultam? Pedig, ha tudná, hogy csak azért, hogyha egyszer ugyanabban a csatában harcolunk vagy a foglyunk lesz, akkor legyen hatalmam megvédeni. Fabrizio!

– Ő is itt volt, mikor magát elfogtuk – Micsoda? Kell egy pillanat, míg felfogom a hozzám intézett szavakat és újra a közönyös katonára kezdek figyelni - Mégis mit gondol, miért van ilyen kényelmes helyen, és nem a többi fogollyal együtt a börtönben? Mert valami vezető személyiség volna? Dehogy is, hanem azért, mert Fabrizio közben járt a maga érdekében. Maga viszont nem ismerte föl őt, azzal bántotta meg a szerelmét. – Újból kikerekednek a szemeim, hitetlenül meredek az egyenes háttal és rendíthetetlenül álló férfira.  

- De hát…! Mikor volt itt?! Nem emlékszem! Én… én nem! – motyogom zavarodottan. Kétségbeesetten próbálom felidézni az emlékeim, kezeimmel beletúrok megőszült hajamba. Fogadni mernék, ha az évek borzalmai nem festették volna ezüstre, akkor ez az egyetlen pillanat váltotta volna be esztendők munkáját. Ebben az ágyban ébredtem fel először, ugye? Emlékeim a plafonra vetítem. Az orvos, ez az akasztófavirág… ki volt még itt? Valaki megbújt volna a sarokban, az árnyékban? Talán az ajtóban állt? Nem emlékszem!

- De bizony. Most viszont itt hagyom önt, pihenjen, gondolkozzon csak nyugodtan, aztán a délután folyamán még visszajövök, és kitalálom, mit fogok ezért az információért cserébe kérni – zavarja meg gondolataim oly könnyedén és egyszerűen, mintha nem épp az életem függne egy hajszálon. Nem ám, hogy segítene emlékezni! Mielőtt még bármit válaszolhatnék, kisétál az ajtón és újra egyedül maradok.

Lehet, hogy míg eszméletlen voltam, illetve azt hiszem, az voltam… lehet, hogy mégsem? Felébredtem volna párszor és Fabriziom ott volt velem? Ez megmagyarázná, hogy miért nem emlékszem arra, hogy találkoztunk.

Ez őrület!

Fabrizio, miért büntetsz? Nem láttad, hogy milyen állapotban voltam? Hogy várhattad el, hogy egyáltalán érzékeljem a környezetem olyan sérülésekkel?!

Egy apró könnycsepp tör utat magának, ahogyan a kétségbeesés eluralkodik rajtam. Ki kell jutnom innen, bocsánatot kell kérnem, most azonnal! De mégis hogyan, amikor (igaz, saját hibámból is) harmatgyenge vagyok! Talán megpróbálhatnék az orvos lelkére hatni, talán segítene és eljuttatna egy üzenetet szerelmemhez. Meddő ötlet, retteg attól a férfitól. Akkor csak ő maradt… de őt felesleges lenne megkérnem! Újból átverne és utána jót szórakozna a szenvedésemen.

Várjunk csak… átverne és szórakozna a szenvedésemen... Fabrizio nem olyan ostoba, hogy megsértődjön, mikor félájultan egy pillanatra kinyitom a szemem! Ráadásul úgy, hogy évek óta nem láttuk egymás! Le merem fogadni, hogy Fabrizio igenis látni akar! Az az alak képes arra, hogy távol tartsa tőlem, sőt, kinézem belőle azt is, hogy élvezi nézni a saját katonái gyötrődéseit is! Hogy lehet valaki ilyen undorító? Méghogy nem ismerem fel, méghogy megsértődött, mikor évekig voltunk szétválasztva! Hogyan is hihettem el egy másodpercig is? Hogy lehettem ilyen ostoba?

Csak várja meg ameddig rendbe jövök, csak hagyjanak addig életben, megkeserüli, megkeserül mindent, és kiszabadítom innen Fabriziot, erre megesküszöm!

Ökölbe szorítom a kezem, csak gyűröm a takarót és erőt gyűjtve várom a délutánt, mikor bukkan fel újra vagy az orvos, vagy ígéretéhez hűen ő is. Méghogy kitalálja, hogy mit kér az információért cserébe! Örülhet majd, hogyha életben hagyom! Tudom, nem vagyok alkuhelyzetben, még magamat sem tudnám megvédeni, de ami késik nem múlik, és ha idáig képes voltam életben maradni, túlélni a csatákat, akkor az ellenség karmai közül is kiverekedem magam. De már az sem érdekelne. Egyetlen kívánságom maradt még az életben, hadd lássam újra szerelmem, csak még egyszer halálom napja előtt, akkor esküszöm, hogy boldogan lépek át a túlvilágra.

Ahogyan elképzelem a viszontlátást, Fabrizio kedves mosolyát, arcát és erős karjait, ahogyan magához szorít, s én visszaszorítom, hogy egyikünk sem képes megszólalni az érzelmektől. Istenem, lehet, hogy abban a pillanatban meghalnék a boldogságtól! Hány éve is már? Tizenkét, tizenhárom éve? Milyen sok idő! Mégis, az érzéseim mit sem változtak, mintha még mindig ugyanaz a kamasz fiú lennék, aki titokban lesi szerelme minden apró rezdülését, s akinek a világot jelenti egy apró mosoly is. Ugye Fabrizio még mindig ugyanígy érez? Ugye nem szeret már mást? Ugye nem azért van ez az egész, mert nem képes elmondani nekem, hogy másnak adta a szívét? Mégiscsak tizenhárom év telt el, bármikor találhatott mást, akit szerethet. Attól még, hogy én nem voltam képes őt elfelejteni, hogy nem tudtam senki iránt úgy érezni, mint iránta…

Badarság! Biztos vagyok benne, hogy Fabrizio szeret még. Érzem, hogy így van! A legvéksőkig bízom benne.

*--*--*--*

- Csak hogy tudja: utálom magát! – fogadom, ahogyan belép az ajtón. Nem érdemel semmilyen udvariasságot és finomkodást, akkor sem, ha rendesen kapok ételt, vizet és gyógyszert. Sőt, még így is talán túl finoman fogalmaztam.  

- Köszönöm szépen ezt a megtisztelő érzést – megtisztelő… ráadásul a gúnyos stílus… Igaz, mit is vártam? Bűntudatot? Zavart? Valamit, ami arra a feltételezésre enged következtetni, hogy ő is ember? Cöh… elfintorodok és megforgatom a szemeim az ő viselkedésére és a saját gondolataimra is.  

- Miért kell ilyen szemétnek lennie?! Fogadjunk, hogy Fabrizio igazából nagyon is akar velem találkozni, de maga nem engedi. Bezárta egy cellába, vagy súlyosan megbüntette, vagy valami! – támadom le azonnal, mire legalább egy kis megdöbbenést sikerül az arcára varázsolnom. Ezek szerint igazam van, és nem gondolta volna, hogy kitalálom.

- Ez nem igaz.

- Nem hiszek magának! – vicsorgom dühösen. Nem hiszem el! Még ezek után is át akar verni! - És nincsen semmi joga hozzá, hogy kérjen bármit is akár az ál-találkozó, akár az információ átadása miatt, mivel maga semmit sem tett nekem az egyességünk értelmében! – vágom a fejéhez kiabálva, s ha már erő híján nem tudok felpattanni és a szuszt is kiszorítani az öntelt képéből, akkor legalább egy párnát vágok hozzá. Sikertelenül, mivel gond nélkül elkapja. Miért ilyen jók a reflexei? Faarccal lépked az ágyamhoz és teszi vissza a párnát, míg én próbálok olyan messze kerülni tőle, amilyen messzire csak lehet. Gyűlölöm, már az is büntetés, hogy egy légtérben kell lennem vele! Még az ember nevet sem viselhetné, nem is beszélve arról a felelősségről és a bizalomról, amit az emberei ajándékoznak neki.

- Pedig de. Találkozhatott a szerelmével, de úgy tűnik, magának még csak fel sem tűnt. De igaza van. Valószínűleg magának ez pontosan elég büntetés, hogy még csak fel sem ismerte az állítólagos szerelmét, nem kell nekem semmi mást megtennie. Mindketten teljesítettünk az egyezség magunkra eső részét – mondja keserűen, és ez a hangszín szöget üt a fejemben. Lehet mégsem hazudik?  

- Várjon! – kiáltok utána, még mielőtt elhagyná a szobát. Rocío, gyerünk, gondolkozz! Ha ezt mondja, ha így mondja, akkor az azt jelenti, hogy nem hazudott, nem? De az nem lehet! De mi van ha mégis? Istenem Fabricio, ha a felettesed igazat mondd, akkor miért csinálod ezt velem? Tudod jól, hogy szánt szándékkal sosem bántanálak meg! Miért büntetsz?  – Várjon, kérem! Kérem… kérem, hadd találkozzak Fabrizióval! Kérem! – könyörgök eldobva minden büszkeségemet. Ha ez kell ahhoz, hogy újra láthassam, ha a földig is kell süllyednem, ha soha többé nem is tudok majd a tükörbe nézni… nem számít! Már semmi sem számít!

- … - szerencsére kétségbeesett hangomra visszafordul, bár nem igazán merek a szemébe nézni. Soha senki előtt nem alázkodtam meg ennyire.

- Bármit megteszek! Tényleg bármit megteszek, csak hadd találkozzam vele! Hadd beszéljek vele, hadd láthassam… hadd érinthessem… - könyörgök tovább. Nem érdekel, hogy nincs szíve, türelme biztos van és biztosan nem végtelen. Ha addig kell könyörögnöm míg meg nem unja hallgatni, hát akkor addig fogok, ezen már nem múlik. Érzem, ahogyan ég az arcom, ahogyan fogaim és tudatom utolsó morzsái is küzdenek a már kimondott szavak ellen, de nem győzhetnek. Ha ez kell, hogy újra láthassam…  

- Rendben. De egy feltétele van – meglepődve kapom fel a fejem. Komolyan gondolja, de… ha újra elárul? Ha újból átver és megszegi az ígéretét? De van más lehetőségem?  

- Mi volna az? – kérdezem bizalmatlanul, mire elmosolyodik az átkozott. Nem hiszem el, hogy ennyire örömét leli mások szenvedésében, még ha az ellenségről is van szó!  

- Le kell írnia nekem, hogy is néz ki Joseph Fabrizio Felice, maga szerint.

-Hogy hogyan néz ki szerintem? – ismétlem meg döbbenten a kérdést. Mégis mit akar ezzel, mit tervez? Keres egy a leírásomnak megfelelő személyt és őt hozza majd Fabrizio helyett? Aztán meg ha reklamálok, akkor azzal fog kitérni, hogy nem volt elég pontos a leírásom és Fabrizio már ezért is haragudni fog rám? Ha a válasz igen, akkor már biztos, hogy egy őrült vezeti a királyiak seregét.

- Pontosan. A legényem azért sértődött meg magára, mert nem ismerte fel. Ha megadná a személyleírását és elmondhatnám neki, hogy mégiscsak emlékszik rá, akkor lehet, megbocsátana. – mosolyog, mint egy elégedett macska a kályha mellett télvíz idején. Nem tetszik ez nekem, nagyon nem, de muszáj belemennem a kis játékaiba, ha egyről a kettőre akarok jutni.

- Rendben… - morgom kelletlenül. Elvégre nem is azzal van problémám, hogy egy ilyen nevetségesen könnyű feladatot adott, hanem azzal, hogy neki kell elmondanom. Egyáltalán nem bízom benne, már azt is bánom, hogy elárultam neki Fabrizio teljes nevét.

- Hallgatom – ül le az íróasztal melletti székre, és arra könyökölve figyel. Nyugalom, ne engedd magad felhúzni, nagy levegő.

- Hogy hogyan is néz ki tizenhárom év elteltével… erre kíváncsi, ugye? – bólintás – Ha elmondom, akkor találkozhatom vele – újabb bólintás – nincs semmilyen apró betűs rész, semmilyen csapda és mellébeszélés? – harmadszorra is bólint – Rendben… most, hogy ezt tisztáztuk remélem, tartja magát a szavához, ha egyáltalán maradt még gerince – pillantok rá szúrósan és lenézően, mintha ezzel ellensúlyozhatnám, hogy valójában én vagyok a fogoly és nem ő van kiszolgáltatva nekem.

- Akkor… hol is lehet egy ilyet kezdeni? Nem igazán kellett még leírnom senkit… Magas, nálam magasabb, mindig is az volt, feltételezem ez azóta sem változott. Arányos és erős testfelépítéssel áldotta meg a sors, szilárdan áll a lábain és az izmok is valamiért őt szerették jobban. – Erre eszembe jut, hogy mennyit dolgoztunk a földeken, hogy hajnalban keltünk és mentünk a felnőttekkel vagy utánuk, vagy az állatokhoz, mikor nem iskolába kellett mennünk és, hogy még a sok munka ellenére is mennyi energiánk maradt rossz fát tenni a tűzre, rejtekhelyet építeni az erdőben vagy felmászni a legmagasabb fára. Ennek ellenére én nem nőttem olyan gyorsan, vékony maradtam, kis nyeszlett, aki hiába erős, ha első látásra úgy néz ki, mint akit egy szellő ledönt a lábáról. Bezzeg ő…

- Ennyi? – ránt vissza a valóságba a szemben ülő zord hangja.

- Csupán eszembe jutott, hogy több tejet kéne innom – húzom ki magam, mintegy megsértődve, hogy meg mert zavarni. Fabrizio mindig azt mondta, hogy azért nem növök olyan magasra, mint ő, és azért nem izmosodok annyira, mert nem iszok elég tejet. Persze ezt ez az őstulok nem tudhatja, és ez végtelen elégedettséggel tölt el. De hogy miért fixíroz most ilyen, szinte már meghatott tekintettel? Mégis mit akar elérni? Csak felbosszantom magam rajta, amikor róla beszélhetek. Végre, beszélhetek róla, végre kimondhatom a nevét (igaz, még ha nem is neki), erre pont az ellenség tábornokának kell végighallgatnia.

- Fabrizio… különleges – támasztom állam a kézfejemre és merengve pillantok ki az ablakon, ahogyan felidézem magamban kedvesem. Egyszerűen nem megy, ha azzal a jeges tekintettel kell foglalkoznom, amit a tábornok küld felém. Mintha az előbbi meghatottság féle soha nem is létezett volna. – Velem ellentétben a Nap teljesen beitta magát a bőrébe, pedig ugyanannyi időt töltöttünk a szabadban, rajtam mégis csak kicsit látszott – halványan elmosolyodok a feltörő emlékekre, ahol sokszor bizony én égtem le és ahol szinte elvarázsolva bámultam, hogy mennyire gyönyörűen áll neki a kávébarna bőr, ami alatt az izmok finom táncot járnak – Khm… - köszörülöm meg a torkom, hogy rendbe szedjem arcvonásaim. Biztos vagyok benne, hogy megint nem tudtam rajtuk uralkodni.

- Szóval… ő egy magas, izmos, napbarnított bőrű férfi, olyan széles vállakkal, mintha az egész világot elbírná. Az arcának van pár arisztokratikus vonása, amit az édesanyjától örökölt gének lágyítanak. A haja puha és világosbarna. Régen a válláig ért, de a katonaság miatt talán levágatta – már nem is látom az ablakot és az azon túli világot, a ragyogó égboltot. Tekintetem előtt megjelenik a már milliószor elképzelt felnőtt Fabrizio, akivel a háború közepén kell megtalálnunk egymást. Istenem, sokszor olyan valósághűnek képzeltem el, hogy mély csalódottsággal vettem tudomásul, hogy nincs előttem – Minden bizonnyal nem csak a haját vágathatta le, hanem elhagyta arcának gyermeteg vonásait is – újból érzem a lágy mosolyt az ajkaimon, de már nem érdekel, hogy megláthatja, egyszerűen nem tudom megállni mosolygás nélkül, ha róla beszélek – A szemei pedig… egyszerűen leírhatatlanok. Ha a nyelvészek összeülnének, hogy csak a szemének leírására alkossanak egy melléknevet, még az sem sejtetné, hogy milyen is valójában. Gyönyörű kékek, még az ég is ritkán mutatja azt az árnyalatot, és csak úgy világít, nemcsak színének, de bőrének köszönhetően is. Mégis, ami a leginkább jellemzi Fabriziot az, hogy tele van élettel. Nincs olyan mozdulat, olyan szempillantás, mibe ne tudna tengernyi érzést, legtöbbször örömöt varázsolni, és hiszem, hogy ezt sikerült megőriznie. Bár… a háborúnak köszönhetően… lehet, hogy olyanná vált, mint én – komorodok el. Nem. Nem akarom, hogy olyan legyen, mint én, nem akarom, hogy azok a vidám mosoly rajzolta szarkalábak, a szintén mosoly ásta gödör és a csibész csillogás a tekintetéből eltűnjön. Szomorúan sóhajtok – Persze, a legrosszabb forgatókönyvvel is számolni kell. Ha így teszünk, akkor az arca, akár egy szoboré, merev és közönyös, és a szemeiből árad a ridegség és a keménység, amit a háború nevelt belé. Mondhatnánk azt is, hogy egész lénye érzéketlenné vált, és testét, arcát is sebhelyek csúfíthatják, akár az enyém – érintem meg öntudatlanul az arcomon végigfutó sebhelyt, de megdermedek a mozdulatban. Ajkaim a meglepettségtől elnyílnak, akár a szemeim, még a vér is megáll az ereimben.

 – Hideg tekintet és merev arcvonások – suttogom magam elé a szoba csendjébe enyhén remegő hangon. Csigákat is megszégyenítő lassúsággal, félve fordítom el fejem az ablaktól, hogy végül a tábornokon állapodjon meg pillantásom. Kezem a döbbenettől az arcomon felejtem – Nem lehet… - préselem ki magamból végül az egyetlen gondolatom. Pedig mennyire lehetséges! Kezdetektől fogva ismerős volt, legfőképpen akkor, amikor sikerült pár érzelemnek eluralkodnia rajta, de sosem olyan sokáig, hogy jobban megfigyelhessem! Még az illat is! Nem azért éreztem Fabrizio illatát, mert vele álmodtam, hanem mert az ő ágyában feküdtem! Nem, nem, nem akarom elhinni!

-Rocío! – pattan fel ijedten a székből, de alig jut el a tudatomig – Minden… minden rendben. Semmi baj, hallasz? – fogná meg remegő kezem, de azonnal elrántom és a ruhám alatt megbúvó ametisztre markolok. Igyekszem úrrá lenni a remegésemen és a hirtelen fakadt könnyeken. Nem, nem tudok rápillantani, nem tudom elhinni, hogy ő Fabrizio.

- Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy ezt művelted velem – erőszakolom ki magamból a szavakat. Ha én lettem volna az ő helyében, azonnal elmondtam volna neki, hogy ki vagyok. Abban a pillanatban, ahogyan kinyitja a szemét. Megharagudott rám, ezért nem akar velem találkozni… Annyi év után… átver és hagyja, hogy a földig alázkodjak előtte, miatta! Tényleg egy őstulok…

- Kérlek, ne haragudj… - simít óvatosan a hátamra, mintha lenne erőm ellökni azt az érintést, amire már évek óta áhítozom. Feltör belőlem a zokogás – Rocío…

- Idióta! – fojtom belé a szavakat dühösen – Van róla fogalmad hányszor kívántam a halálod, amióta itt vagyok? El tudod képzelni?! – öklözök bele egyet, mintha csak átérezhetné, amit én. Ha valóra vált volna a kívánságom, vagy én magam tettem volna kárt benne, sosem bocsátottam volna meg magamnak.

- Sejtem – morogja, szinte már jókedvűen, és mintha csak megérezné, hogy nem fogom többet ellökni, ujjait összefonja az enyéimmel és finoman magához húz.

Kimerülten fúrom arcom vállgödrébe és várom, hogy elapadjanak a könnyek, elmúljon a remegés, és elfogadjam, hogy tényleg ő Fabrizio, aki tényleg ilyen csúf játékot játszott velem, aki az ellenséges sereg tábornoka…

-Fabrizio – súgom a nyakába, mire kicsit megborzong, és erre a haragom is csillapodik – Nem tudom eldönteni, hogy megöljelek vagy megöleljelek-e – persze csak a szójáték kedvéért, sosem tudnék neki ártani. Soha.

- Azt hiszem… tudok ajánlani egy harmadik alternatívát is – hangjában zavart vélek felfedezni. Olyan furcsa, mintha újra olyan lenne, mint régen, vagy csak a képzeletem játszik velem? Lehetséges, hogy őis megőrizte volna nekem a régi énjét, mint én neki?
Kíváncsian pillantok fel rá, a tekintete újra megbabonáz, mint egykoron, egyszerűen rabul ejt. S ahogyan az arcomra simít, semmi kétségem nem támad a harmadik alternatíva mibenlétét illetően, és be kell valljam, nekem is ez az opció tetszik a legjobban.

Lassan közeledve hajol rá az ajkaimra, óvatosan érintve őket, mintegy ismerkedve, mintha még mindig attól félne, hogy ellököm magamtól, pedig tudom jól, hogy mindketten legszívesebben belefulladnánk a másik csókjába. Sajnos egy futó, régóta vágyott érintésnél többre nincs lehetőségünk.

-Uram! Bemehetek? – kopogtat finoman az orvos, aki ilyentájt szokta szokásos vizitjét tartani nálam. Bárcsak elküldhetnénk, bár megszűnne a világ az ostoba viszálykodásaival együtt! Mielőtt válaszolhatna az orvosnak az ajkaira marok, és ő is elhagyva a szemérmes finomkodást olyan szenvedéllyel viszonozza, mint ahogyan először csókolt meg tizenhat éves korunkban. Mintha csak ezzel az egy csókkal tudnánk elmesélni az elmúlt éveket.

-Uram? – hangzik fel a második kopogás is és tudjuk, vége. Szinte erőszakkal kell elszakadnunk egymástól. A tincsei finoman siklanak ki ujjaim közül, ahogyan feláll és tisztes távolságba kerül tőlem, aztán már csak egy pillanatot adunk egymásnak, hogy ugyanazt a rideg álarcot öltsük magunkra. Milyen nevetséges maga a gondolat is, hogy egy évtizedet is átvészeltünk a másik nélkül, most pedig egy orvosi vizsgálat örökkévalóságnak tűnik!

- Nem érek rá egész nap! – förmed az orvosra, aki épphogy csak átlépte a küszöböt. Szerencsétlen még az aktatáskáját is elejti ijedtében.

- Bo-bocsánat - habogja miközben a felveszi a táskát.

- Mégis mit gondol, így hogyan lehet valakit normálisan kihallgatni? Már épp sikerült volna kicsikarnom belőle a lázadók terveit! – ver egyet az asztalra idegesen, még az őrt álló katonák is megrezzenek kicsit. Én is.

- Bocsánat – cincogja az orvos – Ön kérte, hogy minden nap nézzek rá…

- Akkor mégis mire vár még? Tapsra?! – üvölti le a fejét, nekem pedig emlékeztetnem kell magamat, hogy ő nem az igazi Fabrizio. De ha mégis? – Ne akarja megvárni, ameddig tapsolni fogok! – közli lejjebb engedve a hangját, de ez sokkal fenyegetőbbnek hat, mintha üvöltene, én pedig végre észbe kapok.

- Mintha bármikor is elárulnám a sajátjaim! Nem vagyok olyan gerinctelen, mint maga! Ne is reménykedjen! – emelem fel én is a hangom dühöt mímelve. Szerencsétlen orvos már azt sem tudja kinek a hangjától rezzenjen össze jobban.

Mielőtt Fabrizio válaszolhatna az orvos gyorsan az ágyamnál terem és belekezd a megszokott rutinvizsgálatokba, hogy újból megállapítsa, szépen javul az állapotom, nemsokára talpra állhatok. Ha belegondolok, hogy Fabrizionak köszönhetem, hogy nem éheztettem magam halálra. Ha belegondolok, hogy mégis hogyan vett rá az evésre… hogy mennyire gyűlöltem érte, most pedig mennyire szeretem miatta!

 

Más nem is jut el a tudatomig az egész vizsgálatból. Gépiesen hagyom, hogy hátradöntsön, megvizsgálja a bordáim, a pulzusom, a fejem. Szinte csak most tudatosul bennem minden. Az elmúlt napok eseményei, a csatánk, hogy mit jelent, hogy mindketten fontos vezetői pozíciót töltünk be mindkét táborban, amire nyilván azért törekedtünk, hogy a másikat meg tudjuk védeni, ha úgy adódna. Évekkel ezelőtt tökéletes ötletnek tűnt, most viszont mázsás súllyal nehezedik ránk minden döntésünk következménye. Fabrizio, mégis hogyan fogunk ebből kimászni? 



Szerkesztve Yoshiko által @ 2016. 02. 29. 11:24:32


Geneviev2014. 05. 18. 18:20:49#29951
Karakter: Joseph Fabrizio de Felice
Megjegyzés: ~ Kínzottkámnak


 Nem tudom, hogy vehetném rá, hogy törődjön magával… talán ha elmondanám, hogy én vagyok az, akiről álmodott… az, aki kiskoruktól kezdve lázasan imádja, és bármit megtenne érte… de nem. Ha nem ismert föl, talán nem is hinne nekem. Talán már nem is emlékszik rám, csak álmában jött elő a nevem. Talán nem is az én nevem volt, hanem egy másik Fabrizióról álmodott… egy olyan Fabrizióról, akit a háború nem választott el tőle, hanem akivel boldogan egymás mellett harcolhat, nem kell ellene háborút vezetnie. Ha ez így lenne… előbb azt a Fabriziót ölném meg, majd drága szerelmemet, végül magamat. De nem így van, ugye? Nincsen, nem is volt más Fabrizio az életében, csak én. Tudom. Érzem.

De akkor hogy rángathatnám ki őt ebből az állapotból, hogyan rázhatnám őt fel, hogy ez egy őrült, meggondolatlan, eszetlen és agyament ötlet, még tőle is?! Hogyan érhetném el, hogy újra egyen, hogy bevegye a gyógyszereit, amit a gyógyulása érdekében muszáj szednie, és hogy végre újból erőteljes katona lehessen, aki szolgálja a hazáját az „én oldalammal” szemben? Ohh… áhh… hát persze!

- Maga borzalmas vezető – jelentem ki. Nem gondolom komolyan, de tudom, hogy úgyis el fogja hinni, hogy igazából így gondolom. Minden megvetésemet, minden miatta előjövő félelmemet, rossz döntésemet kivetítem rá, arcom nem tükröz mást, csak tömény lenézést. Pedig dehogy nézem én le, imádom őt, szeretem őt, bármit megtennék érte; magamat vetem meg minden tettemért, még ha mindent csak azért tettem, hogy újra találkozhassak vele, borzalmas életem egyetlen fényes csillagával.

Szerelmem döbbenettel vegyes felháborodással mered rám, tátott szájjal, és olyan hitetlenséggel arcán, amelyet még soha az életben nem láttam rajta, ám végre szemeiben azt látom, amit szeretnék: elhatározást és életet. És ez minden magam iránt érzett utálatot elsöpör, hiszen, bár nem túl kedvesen, de elértem a célomat. Hála az Istennek!

- Ez már több a soknál! Először olyan dologgal vádol, amit nem tettem, most meg úgy bíráskodik, hogy nem ismer! Mégis miből gondolja, hogy milyen vezető vagyok? Nem ismeri a képességeim, az eddigi eredményeim! Nincsen joga véleményt alkotnia! A katonáim szeretnek, tisztelnek engem, és én bármit megteszek értük, és… - hadarja szinte levegővétel nélkül, láthatóan az összes eddig föl nem használt erejére támaszkodva, aminek nagyon örülök, hogy végre valami kis életet lehelt önmagába, de ha nem akarja, hogy még szebb feltételezésekkel és vádaskodásokkal álljak elő neki, akkor:

- Akkor gyógyulj az isten szerelmére! – kiáltok föl a szavába vágva. Lábammal dobbantok egyet tehetetlen dühömben, és legszívesebben most azonnal megráznám, és/vagy tovább toporzékolnék, de ilyesfajta gyengeséget még szem- és fültanúk nélkül sem engedhetek meg magamnak. Így inkább tovább beszélek, így adva ki magamból az egyre csak gyülemlő feszültséget. – Ha annyira számítanak az embereid, akkor azon lennél, hogy minél előbb talpra állj, és mint egy igazi, erős vezető, akire számíthatnak, akit követhetnek akár a tűzön át is, úgy állj majd a katonáid elé a szükség idején! – Nagylevegőkiszívbefúj. Huh.

Pillanatra becsukom szemeimet, rendeznem kell gondolataimat. Túlságosan elragadtattam magam, nem lett volna szabad ennyire kifakadnom, kiadnom érzelmeimet, amit ha szavakban nem is, de hangom által megtettem. Egy nagy sóhaj után ismét kinyitom szemeim, és rideg pillantásom szemeibe fúrom. - De így… így megbocsásson, de csak egy szánalmas roncs, ami már nem képes semmire – mondom magamnak címezve szavaimat, miközben mélyen Rocío szemeibe nézek. Nem kell tudnia, hogy magamat nézem le ennyire, nem pedig őt. Őt csodálom, istenítem, míg magamat… én vagyok a roncs, én vagyok az, aki képtelen ennyi idő elteltével sem feledni Rocío iránti szerelmét, ami miatt emberek százait öldöklöm le egy-egy csatában. Népem tagjait… milyen ember vagyok én?! De ez nem számít. Már rég eldöntöttem, hogy mindent az ő érdekében teszek, azért, hogy megvédhessem minden rossztól, szóval nem hátrálok meg a kihívás elől, pont most, mikor végre a kezeim között tarthatom. Hát akkor jöjjön az utolsó késszúrás: – Este visszatérek. Ha addigra sem hajlandó bevenni a gyógyszereit és enni, akkor levitetem a cellákba a drágalátos embereihez. Igazi dicsőség lesz. – Kilépek az ajtón, és becsukom magam után. Ha ez nem hat… semmi más nem hatna. Még az sem, ha bemutatkoznék neki. Adja Isten, hogy végre sikerül elérnem, amit szeretnék pillanatnyilag, azt, hogy meggyógyuljon! Bármit megteszek érte… bármit!

---*---*---*---

A délután folyamán érkezik az izgatottan loholó, rettenetesen elégedett tábori orvosunk: Rocío enni kezdett, és végre bevette a gyógyszereit. Tökéletes. Reménykedtem, hogy szófogadó kis lázadó lesz, jól gondoltam, hogy ezzel rá tudom venni őt arra, hogy tegyen a gyógyulása érdekében. Nem szeretem gyengén, betegen, sebesülten látni őt. Főleg úgy nem, hogy tudom, ha nem is közvetlenül, de közvetve én okoztam a sérülését.

Ezredszer is megkérdezem magamtól, hogy miért kellett kirobbannia a háborúnak, és ha már kirobbant, miért pont a mi utcánkat kellett szét szelnie erre a két nyomorúságos részre, de választ ezredjére sem találok. Rocío… szerelmem… remélem, nem felejtettél el. Remélem, csak az évek múlása, és a külsőm megváltozása miatt nem ismersz föl engem, nem pedig azért, mert nem akarsz. Bárcsak ismét együtt lehetnénk… Szembe szállnék én az egész világgal, csak legyél velem ismét, Rocío!

Ahogyan végre letudom dolgaimat; katonáim nevelését, és a lázadók látszólagos kikérdezését, kis betegem külön szobája felé veszem az irányt. Két katonám, ahogy meglátnak, vigyázzba vágják magukat, és szalutálnak úgy, ahogy kell. Helyes. Rocío szobája előtt csak a legkiválóbban fenyített katonák lehetnek, azok, akik egyenesen tőlem tanulták a tenni valókat. Akik mástól tanultak, leginkább az akadémián, vagy az előző tábornoktól, azok kész katasztrófák. Egy háziegér védelmét sem bíznám azokra, nem hogy Rocíóét…

- Pihenj! – utasítom őket, mire fölveszik a nem túl pihentető, ám de kötelező pózt, amit valószínűleg csak addig tartanak, amíg be nem megyek, de nem baj. Amíg ellátják a feladatukat, addig úgy állhatnak, ahogyan csak akarnak. De csakis addig. A várttal ellentétben, Rocío alszik, bár nem csodálom. A szervezetének szüksége van az alvásra, a pihenésre, hogy ismét ép és egészséges tudjon lenni. Nagy butaság volt tőle az előző napok tettei, de végre észbe kapott.

Közelebb lépegetek hozzá, és elmosolyodom. Olyan szép, olyan ártatlan. Bár változott, minden egyes változás csakis a javára vált. Gyönyörű lett, és határozott, de most, álmában ugyanolyan ártatlan, mind amilyen régen volt. Annyira, de annyira szeretem őt. Képtelen vagyok visszafogni magam, látványa föléleszti bennem azt a régi ösztönt, amit az alvó látványa szokott ébreszteni bennem: azt, hogy át kell ölelnem. Magamhoz szorítom, csak finoman, hogy ne ébredjen föl, de tudjam, itt van velem, nem álom. Magamhoz ölelhetem, simogathatom, bár csak álmában. Nevemet suttogja, megdobban a szívem, de tudom, csak álmodik. De legalább így együtt lehetünk.

- Szeretlek, Rocío – suttogom fülébe. Nem ébred fel rá, viszont hamarosan vadul kezdi dobálni magát. Megrémülök, főleg, mikor nevemet kezdi kiáltozni, így megrázom, hogy ébredjen. Eltávolodok tőle, mikor nyitogatja szemeit, de még mindig erősen zihál, nem tudja, hol van. Bárcsak segíthetnék rajta valahogy! Bárcsak fölismerne… de nem ismer föl. Így nem tehetek mást, folytatnom kell színjátékomat. Nem mondhatom el, hogy ki vagyok, magának kell rájönnie erre, hisz ha elmondanám… ki tudja, mit tenne. Ám, ha ő jön rá… akkor sem tudom jobban, hogy mit tenne, de akkor legalább tudnám, hogy önmagától tudja, hogy ki vagyok. Hogy kije vagyok – voltam.

- Nem gondolja, hogy nem egészséges ez a rengeteg rémálom? – szólalok meg gúnyosan. Vajon miről álmodhatott? Nevemből ítélve rólam. De… akkor miért kiabált? Ennyire rossz lettem volna vele? Ennyire félne tőlem, hogy menekülni próbált még álmában is előlem? Nem tudom. Jelenleg, azon kívül, hogy szeretem, semmit sem tudok, semmiben sem vagyok biztos vele kapcsolatban. Még abban sem, hogy hogyan kellene viselkednem vele szemben. Sőt… egyáltalán nem tudom, hogyan kellene viselkednem vele.

- Ettem és bevettem a gyógyszereket is – jelenti ki öntudatosan, akár egy kisgyerek az apukájának, aki megígérte, ha minden tantárgyból ötöst kap, akkor megkaphatja a régóta áhított biciklijét. Bocsánat… nem apukájának, legjobb barátjának, hisz ez megtörtént esemény volt. Még nagyon kicsik voltunk, mikor eléggé rossz jegyei voltak, az enyémmel ellentétben, és mivel azt szerettem volna, hogy mindenből jó jegyeket szerezzen, megígértem neki, ha ügyesen tanul, kaphat tőlem biciklit. Ő megtett mindent, én pedig az összes, régóta tartogatott zsebpénzemet a nem éppen új, ám annál szuperebb biciklire költöttem.

Bárcsak ismét visszatérhetnénk abba az időbe… mikor még csak épp, hogy elkezdtem fölfedezni nem éppen megszokott érzéseimet iránta, mikor még nem volt háború, mikor még nyugodt, ám tökéletes volt az életünk. De nem lehet visszamenni az időben.

- Tudok róla. Én mindenről tudok, ami a bázison történik. – jelentem ki, és bár nagyképűnek tűnhet, nem csak úgy mondom. Tényleg mindenről tudok, ami a bázison történik, hiszen nem csak barom állat katonáim vannak, hanem hozzám hű, tökéletesen megbízható katonák is. Olyanok, akik éppen annyira utálják ezt a háborút, mint én, és éppen úgy keresik a másik oldalra szakadt szeretteiket, mint én. Ez köt minket, ötünket össze, és ez az, ami elszakíthatatlan köteléket alkot közöttünk. A közös baj sokkal megbízhatóbb, mint a fenyítés által elnyert tisztelet. – Az asztalon pihen a vacsorája és a gyógyszerei – mondom neki. Mielőtt bejöttem volna, akkor hozta be a doktor neki. – Ha nem bánja felkapcsolom a villanyt. – Nem kérdés volt, de választ azért várok, hiszen, ha azt mondja, ne, nem kapcsolom föl. Ezt persze nem kell, hogy tudja.

- Úgyis azt tesz, amit akar. – Ez igaz. Föl is kapcsolom a villanyt, hiszen nem kaptam nemleges választ. Világosban minden más, Rocío is. Álmában mutatott ártatlan vonásai megmerevednek, szigorú, kelletlen arckifejezést vesz föl. Nagyon nincs ínyére ez a helyzet, amit meg is értek, de… amíg nem ismer fel, nem tehetek érte többet. Tudom, mazochista vagyok.

- Vajon milyen lidércnyomások gyötörhetik a lázadók egyik vezetőjét minden éjjel? Csak nem rossz a lelkiismerete barátom? – kérdezem. Talán azért kiabálja a nevemet. Nem azért, mert fél, hanem mert a lelkiismerete így akarja emlékeztetni arra, hogy valakit maga mögött hagyott. Valakit nem ismer fel. És hogy ez annak a valakinek nagyon, de nagyon rosszul esik.

- Egyáltalán nem rossz a lelkiismeretem, és nem vagyok a pajtása. – válaszolja önérzetesen, de nem néz a szemembe. Ha rosszra akarnék gondolni, azért nem, mert hazudik. De próbáljuk a pozitívabb lehetőséget nézni: azért nem néz rám, mert nem akar az ellenség haderejének tábornokával beszélgetni, nem akar neki elfecsegni dolgokat. Ez így már mindjárt más, nem igaz? Nem, mintha a tény, hogy az ellensége vagyok, és fogva tartom őt, nem lenne éppen eléggé rossz… Borzalmas ez az egész helyzet. Bassza meg!

- Akkor megtudhatnám, hogy mit álmodott? – kíváncsiskodok egyáltalán nem feltűnően. Á, dehogy feltűnő, mikor az ember fogva tartója az ember álmairól érdeklődik… de valahogyan nem tud érdekelni ez a dolog, túlságosan kíváncsi vagyok, hogy milyen szerepben álmodik rólam.

- Csak nem haditervet akar belőle kovácsolni ellenünk, hogy ennyire érdekli? – Haditerv. Haditerv? Haditerv?! Most komolyan?! Mindig is tudtam, hogy vannak furcsa elgondolásai, deeee most már megtudtam, hogy meglehetősen furcsák a hadvezéri ötletei is… mert ha ő képes összerakni egy rémálomból valami haditervet a lázadók, vagyis esetében ellenünk, akkor… akkor ő egy hős. De tényleg! Mert ha mondjuk ijesztő bohócokkal álmodott volna, akkor szerinte egyből az jutna eszembe, hogy „jó, akkor mindenki öltözzön be bohócnak, legközelebb olyan ruhában támadunk, ugyanis az ellenség gyengepontjai az ijesztő bohócok!”?!

- Vigyázzon a szájával! Mást ezért már megbüntettem volna. Halljam, mit álmodott? – követelem. Régebben sosem követeltem tőle semmit, de az is igaz, hogy kérés nélkül elmondott nekem szinte mindent. Amit meg nem, azt tudtam, hogy előbb-utóbb úgyis el fogja mondani, ugyanis egy nagyon nagy titkon kívül semmit sem titkoltunk régen egymás előtt. Azt a titkot is csak azért nem mondtam el neki, egészen addig, amíg már késő nem lett, mert nem akartam megijeszteni, nem akartam elüldözni magam mellől. De most… most minden megváltozott. Elvileg ellenségek vagyunk. Elvileg ő a foglyom. Elvileg nem ismerhetem őt. Elvileg én vagyok a gonosz tábornok, akinek az a feladata, hogy információkat csikarjon ki az ellenfél vezéréből. Hogy is viselkedhetnék másként, mint ennek megfelelően?! (Kivéve olyankor, amikor túlságosan elragadnak az érzelmeim, de… de az csak olyankor van, ha túlságosan felhúz. Sajnos, ilyen egyre többször történik meg…)

- Magának ahhoz semmi köze. – Hát persze. Tényleg nincsen nekem semmi közöm hozzá. Nekem nincs. Szívembe, mintha egy éles kést mártottak volna, olyan fájdalom kezd terjengeni mellkasomban. Csak ez sokkal fájdalmasabb annál az érzésnél, amit egy kés tud okozni, ugyanis ez nem öl meg, de nem is gyógyítható. Fáj, szúr, marcangol.

- Ha nincs, hát nincs. – vonom meg a vállamat, mintha nem érdekelne különösebben. Ez nem igaz, egyszerűen csak nem akarom, hogy még nagyobb fájdalmat okozzak magamnak. Vagyis, de. Egy utolsó fájdalmas téma, amiből talán kiderülhet, hogyan is viszonyuljak ezentúl hozzá. Egyetlen, utolsó téma. Több nem. - Akkor váltsunk témát. Mondja, mikor látta utoljára a családját? – És kiket foglal magában az, hogy család?

- Mégis miért akarja tudni? – kérdez rá gyanakvóan. Biztosan arra gondol, hogy zsarolni akarnám velük, pedig dehogy! Sosem zsarolnám őt velük. Velük, akik anyám mellett második anyám, és apám mellett második apám voltak. De ezt persze Rocío honnan is tudhatná. Nem tudja, hogy én ki vagyok.

- Semmit, igazán semmit. Csupán gondoltam, hogyha már az én szobámban lábadozik, akkor kellemesebbé is tehetnénk egymás társaságát. Ha kérdez én is válaszolok. – Ajánlok föl neki egy igencsak kedvező alkut. Erre nem mondhat nemet. Tudom, hogy nem mondhat nemet, hiszen túlságosan érdekli őt egy-két dolog, és tudja, hogy másként nem válaszolnék neki. Azt pedig kockáztatni kell, hogy ha elfogadja az alkut, akkor esetleg nem az igazat mondom neki, és biztos vagyok benne, hogy kockáztatni fog. Ennyire ismerem azért, az eltelt évek ellenére is. Hiába próbálja húzni az időt, hiába próbálja túlfeszíteni az idegeimet, nem sikerül neki. Hogy is sikerülne, mikor az a tét, hogy emlékszik-e még rám?!

- Még azelőtt, hogy ez az értelmetlen mészárlás elkezdődhetett volna, és maga? – kérdez vissza. Én is ezt mondom neki, kivéve, hogy a családom legfontosabb tagja itt fekszik előttem, de ez már részletkérdés. Újabb kérdés, várom a választ. Hosszú ideig csönd, de most nem siettetem. Úgyis mondani fogja.

- A szüleimből és… – elhallgat, nem folytatja, csak mered maga elé némán. Szívem megdobban, lehetséges volna?

- És? – sürgetem meg türelmetlenül, miközben képtelen vagyok elrejteni kezeim halvány remegését. Ő… emlékszik. Ugye? Ha nem is arra, hogy hogy nézek ki, hisz föl nem ismert, de… de emlékszik rám. Tudja, ki vagyok, mármint ki Fabrizio. Nem felejtett el, ugye?

- És a szomszéd fiúból. – Emlékszik rám. Hála az Istennek! Ám mégsem bírja állni tekintetemet, gyorsan félrenéz, lesüti.

- Milyen megható… És mégis milyen kapcsolatban állt ezzel a szomszéd fiúval? – kérdezek rá gúnyosan, mikor legszívesebben karjaim közé kapnám, és addig csókolnám, amíg csak bírjuk, és amíg nem ismer föl, hogy én vagyok az a bizonyos szomszéd fiú.

- Nem mindegy az magának?! Tűnjön innen, ameddig szépen mondom! – teremt le dühösen, de egyszerűen képtelen vagyok komolyan venni. Hogy is vehetném komolyan kiabálását, mikor az előbb vallotta be, hogy a családjába én is bele tartozom? Ilyen örömöt Rocío ilyen kis makacskodása nem törhet le, hiszen ez a háború eddigi legjobb híre, az után, hogy Rocío, szerelmem, megkerült. Túlságosan jó kedvem kerekedett, így még azt is megengedem, hogy kérjen tőlem valamit, amit teljesíteni is fogok. Remélem, nem azt kéri majd, hogy engedjem el vagy őt, vagy az embereit, de kockáztatnom kell. Kockáztatnom kell, hogy valami olyat fog kérni, amit tényleg tudok is teljesíteni, de nem ma. Majd holnap, miután átgondolta, mit kérjen. Nem szólok egy szót sem, de eléggé jelzésértékű az, hogy sarkon fordulok, és magam után leoltva a villanyt, kimegyek a szobájából. Már így is túl sokat voltam bent, ismét menni fog a pletykálkodás.

De most még az sem érdekel. Rettentően feldob a tény, hogy emlékszik még rám, rám, Fabrizióra, az ő szerető szomszéd fiújára.

---*---*---*---

Másnap az első dolgom meglátogatni őt. Természetesen nem is lehetne más első dolgom, hiszen ő a legeslegfontosabb, annyira, hogy még az sem érdekel, hogy jelenleg éppen eligazításon kellene részt vennem. A jobb kezem úgyis megtartja azt helyettem, mert ugye jelenleg nem kell a mi részünkről támadást indítani, hanem az általunk elfogott csapatok embereit próbálják majd a lázadók kiszabadítani. Viszont ahhoz nekik elő kell rukkolniuk egy viszonylag kivitelezhető, kevés veszteséget okozó tervvel, ami eltart majd egy ideig, így jelenleg viszonylagos nyugalom van. Ebből következik, hogy minek legyek én is ott az eligazításon, ha egyszer életem értelme itt fekszik előttem, miközben a tőlem kapott nyakéket nézegeti úgy, mintha a lehető legértékesebb kincset tartaná a kezében, nem pedig valami ócska követ, amit egy sarlatántól vettem (el) neki.

– Igazán csinos darab – szólalok meg egy idő után. Látom elmélázó szemeiben, hogy arra emlékszik vissza, amikor kapta a nyakéket, de mivel nem akarom fölfedni magam azzal, hogy kifulladásig nem csókolom őt, inkább mindkettőnk figyelmét másra terelem.

– Mióta ácsorog ott? – morogja dühösen, közben kapkodó mozdulatokkal a ruhája alá rejti az ametisztet. Biztos azt hiszi, hogy el akarom venni tőle, vagy valami hasonló butaságot, pedig dehogy akarom én elvenni tőle az egyetlen dolgot, ami rám emlékezteti! Pláne, hogy azt ráadásul még én is adtam neki… nem, az marad csak szépen a nyakacskájában.

– Elég régóta. De nem gondolja, hogy az ilyen csecsebecsék inkább nőknek valók? – kérdezem, ámde nem gondolom komolyan. Ő ezt persze nem tudja, így határozottan ellenkezik, majd témát vált.

– Mondja… szolgál a királyi seregekben egy Joseph Fabrizio Felice nevű katona? – Szívem nagyot dobban a nevem hallatán. Senki nem mondta meg neki, hogy hívnak, senki nem mondta meg neki, Fabriziot hogy hívják. Mégis emlékezett. Emlékezett a teljes nevemre. Rég hallottam már a saját nevemet a „de” előtag nélkül, ami csak még jobb érzéssel tölt el. Végre, végre, végre a saját nevemet hallom, mégpedig a világ legtökéletesebb csodája szájából. Bárcsak emlékezne is rám, nem csak a nevemre!

–Miért szeretné tudni? – kérdezem. Nem válaszol egyenesen, bennem viszont egy rettentő gonosz, ámde az én részemről tökéletesen érthető dolog jut az eszembe. Ezt… ezt a bizonytalanságot akár ki is használhatnám! Tudom, hogy nem szép, de mindenképpen tudnom kell, hogy csak rám nem emlékszik, arra, hogy így megváltoztam külsőleg, vagy pedig az egész kinézetemre, egész énemre nem emlékszik. Muszáj megtudnom! Muszáj!

Éppen ezért úgy teszek, mintha nem volna roppantul ismerős a név, hanem mintha csak rémlene valahonnan. Egyből lecsap rá, amint meghallja, hogy mintha volna ilyen nevű katonám, és egyből elkezd követelőzni. Heh… hát ebben mit sem változott! Még most is mindennek úgy kell történnie, ahogyan azt ő akarja, még akkor is, ha éppen egy ellenséges hadi támaszponton van, teljesen legyengülve és fogságba ejtve. Ez az a makacsság és önfejűség az, ami mindig is elkápráztatott benne, no meg ez az, ami mindig is irritált benne. Hihetetlen, hogy ennyi éven át ennyire nem változott semmit, amit meg változott is, azt mind előnyére. Például külsejében… eddig is gyönyörű volt, ám most ezzel az ezüstös hajjal, és sebeivel nem hogy rondább, de még csodálatosabb lett. Nem tudom, lehetek én még ennél is jobban szerelmes belé?!

–Mit kapok cserébe, ha teljesítem eme aprócska kérést? Tudja, háború van, ellenségek vagyunk, és mint tegnap említette, nem vagyunk pajtások. – Ha tényleg jól ismerem, már azelőtt tudom, mit fog válaszolni, mint hogy kimondaná, és… igen, tényleg ismerem.

–Bármit. – Helyes.

Kimegyek a szobából, keresni valami kis no-name alja katonát, aki még csak gondolni sem merhet arra, hogy mégis miért utasítanám én ilyesmire, hogy játssza el a szerepemet. Még csak az kellene, hogy valaki olyanra bízzam ezt a feladatot, aki van olyan okos, hogy átlássa a dolgokat, és meglássa a számára kedvező zsarolási lehetőségeket! Nem, ilyen feladatra egy mindenki által teljesen letojt katonát kell találni, akinek nincs mersze nem hogy megszólalni, de még gondolkozni sem. A folyosót súroló kiskatonák közül kiválasztok egyet, aki nagyon-nagyon-nagyon nagy vonalakban hasonlít rám (nem, még annyira sem), majd négyszemközt utasítom, hogy tegyen úgy, mintha ismerné Rocíót, sőt, mintha ő lenne Fabrizio, a szerelme.

Még csak a szemeiben sem villan fel kétkedés, hogy miért kellene ilyet tennie. Helyes.

Visszatérek a szobába, mire egyből nyugtalankodó kérdése fogad. Hát ennyire akar látni engem? Akkor mégis miért nem ismer meg?!

– Nyugalom, itt várakozik. Ám még egy apró kis információt szeretnék kérni mielőtt beengedem. Mégis ki magának az én legényem? – Szívem torkomban dobog, ám nem mutatom idegességem. Hadd higgye, hogy csak szemétkedek vele.

- A szerelmem. – Helyes válasz.

Ellépek az ajtó útjából, hogy ki tudjam nyitni, mire a katonám besuhan, és pocsék alakításba kezd. Na, igen, ez a baj a pótolható kiskatonákkal: képtelenek normálisan alakítani, mert nem kell nekik minden nap átélni azt, hogy én, a főnök, büntetem őket. Nekik csak az én katonáimmal kell kiegyezniük. Viszont hiába pocsék az alakítás, féltékenységem fellángol, hogy egy idegen férfi ilyen közel megy Rocíóhoz. Vajon… vajon még mindig csak én érintettem? Vagy érintette őt már másik férfi is?

– Meg, megismerlek! Idióta imposztor! Még a hangod sem hasonlít az övére! Nem értem ezt a játékot, amit űz velem, de most hagyja abba, ameddig fel nem épülök, mert mindent kamatostul visszafizetek. – Alig bírom visszafogni magam, Rocío tökéletesen átment a próbán. Helyes. –Tűnés! – ordítja szerelmem, mire a kiskatona rám se néz, csak rohan kifelé a szobából. Nem szép dolog a parancs ellen cselekedni, ezért meg fogja kapni a büntetését, ám nekem most először valaki mással kell szembe néznem. – Mégis mire volt ez jó?

- Kíváncsi voltam – felelem dühös kérdésére. Nem vártam tőle, hogy ettől a választól lenyugszik, ám hogy majdnem fölugorjon, ki az ágyból, neki a torkomnak, azt nem vártam tőle. Persze, igazán gondolhattam volna, mindig is heves volt, ráadásul most, amióta itt van, nálam, azóta még inkább kiütközik rajta anyja tüzes jelleme. Emlékszem, az a jó asszony milyen haragos tirádákat csapott, mikor valami rossz fát tettünk a tűzre… de rég is volt, te jóságos ég.

Rocío csak nem csillapodik, csak még idegesebb lesz; ismételt kérdését káromkodásokkal tűzdeli tele. Mivel nem tud fölállni, hiszen hiába eszik már rendesen, hiába szedi a gyógyszereit, eléggé gyenge még. Még a mosdóba sem tud fölkelni, nem hogy hirtelen felindulásból elkövetett gyilkossági kísérleteket hajtson végre. Most egy kicsit még talán örülök is, hogy ily gyenge, hiszen ha nem lenne, ismerem eléggé ahhoz, hogy tudjam, képes volna puszta kézzel megfojtani hirtelen haragjában. Bár, ha úgy vesszük, hogy valószínűleg azért nem ismer meg, mert ilyen állapotban van, vegyük úgy, hogy nem is gondoltam semmi olyanra, hogy örülök az állapotának.

- Mégis mire voltál kíváncsi, te szemét, idióta őstulok?! – Vált át ismét a tegezésre idegességében. Szemeiben egyre inkább lángol az indulat heves tüze, és tényleg csak a gyengeségének köszönhetem, hogy nem a nyakamban van. Sajnos, pontosan a rossz értelemben véve a nyakamban, ugyanis, ha azért ugrana a nyakamba, hogy örül, hogy viszont lát, az a világ legcsodálatosabb dolga lenne, ám jelen pillanatban még a lehető legapróbb jelét sem mutatja annak, hogy a közeljövőben fölismerne. De, legalább nem lehet beetetni, hogy valaki más volna Fabrizio. Az is valami, nem?

- Csak arra, hogy tényleg felismered-e a te úgynevezett szerelmedet – mondom kissé keserűen. Oké, hogy mást nem ismer föl úgy, mintha másvalaki lennék én, de így nem jutok közelebb ahhoz, hogy engem viszont fölismerjen, mint rég nem látott szerelme. Tudom, a legjobb az lenne, ha csak megmondanám neki egyszerűen, hogy én vagyok az, nem kell tovább keresnie. Viszont… viszont, sajnos túlságosan jól ismerem őt, és tudom jól, hogy ha nem ismer föl elsőre, vagy önmagától valamikor, akkor soha az életben nem fogja elhinni rólam, hogy én vagyok, akit keres, még ha mélyen legbelül érezné, hogy igazam van.

Bárcsak fölismert volna elsőre, vagy bárcsak fölismerne most! Nem értem, hisz nem is változtam olyan sokat az évek során… külsőleg legalábbis semmiképpen, még ha belsőleg változtam is. De belsőleg sem sokat, igaz, hogy neki, jelenleg nem éppen a változatlan szerelmemet mutatom, hanem az álarcként fölvett bunkó „őstulok” (ahogyan ő mondja) énemet mutatom, de csakis azért, mert itt még a falnak is füle és szeme van. Márpedig, ha én azt akarom, hogy mind a ketten, vagy legalábbis ő mindenképpen sértetlenül megússza ezt a szerencsétlen, nyomorult, ostoba forradalmat, akkor még nem szabad elárulnom magam. Majd… majd ha a terv működésbe lép.

- Mi az, hogy úgynevezett?! – háborodik föl teljesen a feltételezéstől. Nagy nehezen, a párnája segítsége nélkül fölül, és dühtől izzó szemekkel rám mered. Milyen csodálatos így… annyira, de annyira szép! Nincsenek is rá szavak… ahogyan lángolnak szemei, ahogyan arca vöröslik, ahogyan haja ziláltan omlik vállára… ennél a látványnál már csak az volna tökéletesebb, ha az érzéki kis játékaink miatt nézne így rám, ha a vágytól volna ilyen heves, és ha a szenvedélytől pihegne ily kapkodóan. Istenem, hogy én mennyire, de mennyire szeretlek, imádlak, csodállak, édes kicsike szerelmem! – Igenis szeretem őt! Amióta tart ez a hülye háború, csak őt keresem. Nem érdekel semmi más, csak ő, még ez a hülye háború sem! Miért kellett azt tettetnie, hogy itt van Fabrizio?! – fakad ki teljesen. Ismét visszavált magázódásra. Furcsa, hogy hol magáz, hol tegez, de jól esik, mikor kérdés nélkül simán letegez. Az már kevésbé, mikor ismét magázni kezd…

Engem keresett eddig? Én is csak őt kerestem, csak miatta tartottam ki eddig. De én fölismertem. Azonnal, egyből fölismertem őt, pedig változott, külsőleg eléggé megváltozott. Kivéve a csodálatos haja, és a finom arcvonásai, mert azok ugyanazok maradtak. Na, meg persze a hirtelen haragú, tüzes jelleme. Az semmit sem változott. Viszont nem ismer föl. Ha engem keresett eddig, ha még mindig szeret… miért nem ismert föl?!

- Nem tettettem. Tényleg itt van. Viszont… arra nem gondolt, hogy esetleg nem akarja felfedni magát? Hogy esetleg maga valamivel megbánthatta, és most nem akar a szeme elé kerülni? – kérdezem. Míg ki nem ejtem a számon ezeket a szavakat, szinte nem is veszem észre, mennyi igazság van bennük, csak mikor már látom az amúgy is hófehér arcát még jobban elsápadni. Tényleg van benne valami, hogy azért nem mondtam meg már a legelején, hogy ki vagyok, mert bánt, hogy nem ismer meg. Nem csak azért, mert itt jobb, ha vigyáz az ember, hogy miről beszél, hanem azért is, mert nem ismert föl. Nem ismert föl, és így félek, hogy ha megmondom neki, csak elutasít, hiszen… hiszen én csak egy bunkó katona vagyok, aki a királyi oldalon harcol. Mi van, ha elfordul tőlem, mert nem ilyet várt? Ha megutál azért, aki lett belőlem?

Mi van, ha csak hazudik, hogy menekülhessen, és azért nem ismert fel engem már első pillanatban, mert már igazából nem szeret?

- De… de… de mégis mivel bánthatta meg?! Évek óta nem láthattuk egymást, de ez nem az én hibám volt! Akkor mégis mivel?! – zuhan vissza a párnára. Látom az arcán a teljes kétségbeesést, a zavarodottságot, a tanácstalanságot… sosem volt jó színész, tényleg nem tudja, hogy mennyire bánt azzal, hogy nem ismert föl. Kettőnk közül mindig is én voltam az, akinek jobban ment az érzelmei elrejtése. Mit ne mondjak, ez sem változott.

Nem tudom, mit mondjak, a szavak csak úgy maguktól csusszannak ki az ajkaim közül. – Ő is itt volt, mikor magát elfogtuk. Mégis mit gondol, miért van ilyen kényelmes helyen, és nem a többi fogollyal együtt a börtönben? Mert valami vezető személyiség volna? Dehogy is, hanem azért, mert Fabrizio közben járt a maga érdekében. Maga viszont nem ismerte föl őt, azzal bántotta meg a szerelmét. – Kis féligazság. Nem csak, hogy itt volt, de jelenleg is itt van, és nagyon, de nagyon bántja őt, hogy még most sem ismered őt föl. Lehet, hogy már csak az emlékembe szerelmes, s nem pedig belém. Régen volt az már, lehet, hogy még mindig úgy véli, egy kisgyerek vagyok, ugyanaz, akit elszakítottak tőle, s nem pedig egy felnőtt férfi. Bármi lehetséges.

- De hát…! Mikor volt itt?! Nem emlékszem! Én… én nem! – motyogja zavarodottan. Kezeivel kétségbeesetten túr hosszú, ezüst hajába, amivel még jobban összekócolja a fejét ékesítő zuhatagot. Szemei tágra nyitva merednek a plafonra, szinte látom rajta, hogy próbálja visszaidézni, hogy rajtam kívül kik voltak még ott az ébredésénél, sajnos sikertelenül.

Na, vajon miért? Csak nem azért, mert az orvoson kívül egyedül csak én voltam ott? És ez vajon mit jelent? Na, mit?

Nem merek itt maradni. Nem merem végig nézni az emlékeiben való kutakodást, majd azt, hogy hogy jön rá, hogy bizony én vagyok az, akit az évek során keresett, s mikor megtalált, nem ismert föl. Gyáva vagyok, tudom, de nem merek itt lenni abban a pillanatban, mikor leesik neki. Félek, hogy csak undort látnék az arcán, s nem pedig örömöt és szerelmet, ahogyan azt álmaimban elképzeltem.

Inkább gyáva féreg módjára megfutamodom. Úgyis van mit tennem, mondjuk egy bizonyos szófogadatlan, parancsot nem teljesítő katonát megbüntetni. Amúgy is olyan régen büntettem már meg emberemet… volt az mikor is? Tegnap? Az már nagyon-nagyon-nagyon régen volt már. Még a végén azt képzelnék tévesen a talpnyaló kis katonácskáim, hogy elpuhultam. Azt pedig igazán nem engedhetem meg magamnak, de nem ám!

Főleg nem most, hogy egy bizonyos valaki ilyen luxus körülményeket élvez mindenféle látszólagos ok nélkül.

- De bizony. Most viszont itt hagyom önt, pihenjen, gondolkozzon csak nyugodtan, aztán a délután folyamán még visszajövök, és kitalálom, mit fogok ezért az információért cserébe kérni – mondom könnyed hangnemben, mintha csak a mai időjárásról beszélgetnénk, s meg sem várva válaszát, kisétálok az ajtón keresztül.

- Az orvoson kívül senki sem mehet be, és nem jöhet ki. Megértették? – kérdezem az ajtó mellett álló két új katonától, akik egyből vigyázzállásba vágják magukat, és egyszerre harsogják:

- Igen, uram, értettem, uram!

- Helyes – bólintok, hogy pihenj, és elsétálok előttük. Ez a kettő még nem teljesített szolgálatot Rocío ajtaja előtt, és hiába tudják, hogy nem szabad senkit sem beengedni igen, azért mégis csak biztosabb, ha szemtől szembe, személyesen kapják a parancsot a felettesüktől, és nem pedig az összes katona előtt. Még a végén úgy éreznék, hogy ha nekik személyesen nem mondom, akkor nem is olyan fontos, és a végén még beengednének valaki olyat a szobába, aki egyáltalán nem oda való.

Már pedig azt nem engedhetem meg magamnak, hogy bárki bejusson oda hozzá, és főleg nem azt, hogy beszéljen valaki rólam neki. Főleg nem valamelyik irigyem… Még a végén egyrészt, elmondanák neki, hogy én ki vagyok, és nem magától jönne rá a dologra, másrészt pedig számomra rettenetesen kompromittáló dolgokat tudnának kideríteni rólam, aminek segítségével én könnyedén (jó esetben) börtönbe kerülhetnék, míg ők pedig feljebb a ranglétrán.

Hagyjuk.

---*---*---*---

Sok munkám van, így hiába akartam volna visszamenni hozzá még a tegnapi nap folyamán, nem sikerült. Vagyis, de, sikerült, viszont már olyan késő volt, hogy teljesen ki volt ütve, és ha nem is békésen, de legalább nyugodtan, kivételesen mindenféle rémálom, vagy múltbéli emlék nélkül aludt. Úgyhogy most is csak azért tudok elszabadulni a munkám rengetegéből, mert szerencsémre most nem támadást kell megtervezni, hanem csak értelmetlen papírmunkát kell elintézni, azt pedig a helyettesem könnyedén meg tudja csinálni. Bízom benne, ezért engedem, hogy átvegye a helyemet ilyenkor, ugyanis neki is az az érdeke, mint nekem, hogy hamar vége legyen ennek az értelmetlen vérengzésnek, hiszen őt a menyasszonya várja odaát a másik táborban. Durva lehet ennyi évig jegyben járni valakivel úgy, hogy azt sem tudja az ember, hogy a másik fél él-e, vagy hal. Bár… tapasztalatból tudom, milyen ez az érzés, még ha nem is azt, hogy jegyben járni milyen, de azt biztosan, hogy milyen hiábavalóan szerelmesnek lenni. De szerencsére talán nem is olyan hiábavalóan.

De mindez csakis Rocíon múlik, és azon, hogy emlékszik-e rám, vagy sem.

Csak egy pillanatra hezitálok, mielőtt belépnék az ajtón hozzá. Legszívesebben azonnal megfutamodnék, ám a katonáim előtt fönt kell tartanom a látszatot, ezért vagyok én bent, az ajtón belül, s nem pedig az ajtón kívül, azon aggodalmaskodva, hogy most bemenjek-e, vagy sem. Jobb túlesni a dolgon, nem igaz? Legalábbis ezt mondják sokan.

- Csak hogy tudja: utálom magát! – érkezik egyből a nem várt kijelentés. Utál engem? Értem én, nem csodálom, de miért magázva mondja? Ennyire el akar határolódni tőlem, és attól az érzéstől, melyet irányomban érzett hosszú-hosszú évekkel ezelőtt? Nem kellett volna bejönnöm. Nem kellett volna segítséget adnom, hogy kitalálja, ki is vagyok. Addig még elfogadtam, hogy utált, amíg én csak egy királypárti katona voltam számára, de így, hogy tudja, hogy én vagyok Fabrizio, és mégis utál… mintha a szívemet tépnék ki a helyéről, miután jó alaposan leöntöttek egy kád jéggel teli, fagypont alatti vízzel.

Nem túl jó érzés.

- Köszönöm szépen ezt a megtisztelő érzést – mondom maró gúnnyal a hangomban. Elfintorodik, és megforgatja a szemeit, nem nagyon hatja meg a védekező mechanizmusom.

- Miért kell ilyen szemétnek lennie?! Fogadjunk, hogy Fabrizio igazából nagyon is akar velem találkozni, de maga nem engedi. Bezárta egy cellába, vagy súlyosan megbüntette, vagy valami! – áll elő egy teljesen képtelen ötlettel, teljes megdöbbenésemre. Most. Komolyan. Nem. Jött. Rá. Hogy. Én. Ki. Vagyok?! Helyette inkább azt hiszi, hogy bezártam… - magamat – Fabriziot egy zárkába, és megbüntettem, azért nem tud idejönni? Ez… hihetetlen. Ezt nem gondolhatja komolyan! Ugye most csak próbál engem megviccelni, mert nem mondtam el neki, hogy én vagyok Fabrizio?

- Ez nem igaz. – Hiába mondom az igazat, csak elvicsorodik, és dühösen fújtatni kezd.

- Nem hiszek magának! És nincsen semmi joga hozzá, hogy kérjen bármit is akár az ál-találkozó, akár az információ átadása miatt, mivel maga semmit sem tett nekem az egyességünk értelmében! – kiáltja dühösen, és jobb híján a háta mögött levő párnát dobja nekem haragjában. Még mielőtt eltalálna a puha párna, megfogom, és mintha az előbb nem is dobta volna nekem dühösen, odasétálok mellé, és visszateszem a helyére a párnát. Próbál elhúzódni, ami nagyon rosszul esik. Ennyire fél tőlem? Ennyire utál engem? Ennyire lenéz engem? Nem csoda, ha nem veszi észre az igazságot…

- Pedig de. Találkozhatott a szerelmével, de úgy tűnik, magának még csak fel sem tűnt. De igaza van. Valószínűleg magának ez pontosan elég büntetés, hogy még csak fel sem ismerte az állítólagos szerelmét, nem kell nekem semmi mást megtennie. Mindketten teljesítettünk az egyezség magunkra eső részét – mondom keserűen, és megfordulok, hogy elhagyjam a szobát. Nem bírok itt lenni, egy légtérben vele úgy, hogy gyűlöl, s megvet engem. Nem bírom én ezt elviselni.

- Várjon! – kiált utánam, még mielőtt kezem elérhetné a kilincset. Hangja tiszta kétségbeesést mutat, dühe mintha elpárolgott volna. Nem fordulok meg, de fejemet felé fordítom, és szemeiben is csak puszta elkeseredettséget mutat, semmi dühöt, semmi gyűlöletet. – Várjon, kérem! Kérem… kérem, hadd találkozzak Fabrizióval! Kérem! – könyörög nekem. Nem gondoltam volna, hogy valaha is könyörögni hallom majd, pláne nem ilyen szívszaggatóan. A szívem szakad meg, hogy ez miattam, amiatt, hogy nem mondtam el neki személyazonosságomat, ám… ám másrészt nem csak az én hibám, hanem az övé is. Miért nem ismert föl? MIÉRT?!

- … - visszafordulok teljesen, de nem szólalok meg, csak merőn nézem. Mit tegyek? Mit?

- Bármit megteszek! Tényleg bármit megteszek, csak hadd találkozzam vele! Hadd beszéljek vele, hadd láthassam… hadd érinthessem… - könyörög egyre szakadozottabban. Arca elvörösödik, fejét lehajtja. Zavarban van, és biztosan nagyon szégyelli, hogy így megalázza magát egy idegen katona előtt. Engem mégis elégedettséggel tölt el, és szerelmem csak még erősebbé válik, hiszen tényleg szeret, tényleg látni akar. De akkor miért nem ismert fel?

- Rendben. De egy feltétele van – bólintok. Rám kapja elkerekedett szemeit, melyben a reményen kívül kis félelmet látok megcsillanni. Ennyire félne tőlem, s ennyire nem bízna bennem? Bár megértem. Az előző alkunk sem éppen úgy sikerült, ahogyan azt ő elgondolta. Remélem, a mostani alkunk már jobban fog elsülni mind a kettőnk részéről.

- Mi volna az? – kérdezi bizonytalan bizalmatlansággal. Elmosolyodok, de nem a viselkedése, nem a magatartása miatt, hanem azért, mert most, ha még emlékszik rám, akkor talán tényleg rá is fog jönni, hogy bizony én vagyok Fabrizio, az ő régen látott szerelme. Ha viszont nem emlékszik… akkor minden reményem elveszett, hogy valaha is önmagától föl fog ismerni. Mert az lehet, hogy egy csalót fölismer, hogy nem én vagyok, de ha nem emlékszik a külsőmre, és nem tudja elképzelni idősebben, akkor tényleg nincs már reményem. De most majd mindjárt kiderül ez is.

- Le kell írnia nekem, hogy is néz ki Joseph Fabrizio Felice, maga szerint.


Yoshiko2013. 09. 27. 19:49:51#27468
Karakter: Rocío Matías Perruca de Alba
Megjegyzés: Hóhérkámnak


 - Nem, soha az életben – hangja metsző és hideg, akár az északi szél, ahogyan megfordulva válaszol, de még mielőtt felfoghatnám ezt az újabb változást és a szavak értelmét, eltűnik. Már csak távolodó döngő léptei visszhangzanak a döbbent csendbe, aztán azok is elhalnak, mintha soha nem is léteztek volna. Mégsem bírom kiverni fejemből az érzelmektől kavargó tekintetét, és azt ahogyan a nevemet ejtette. Azt hiszem ezt hívják déjà vunek…

Mi ez a megmagyarázhatatlan érzés, amely önkéntelenül is hozzáköt? S mi ez a folyton folyvást elillanó röpke érzés, álomképekhez hasonlító délibáb, amely elfog valahányszor zaklatott lelkének tükreiben felsejlenek a kimondatlan érzelmek? Olyankor még a hangja is! A búgása, a tónusa, és ahogyan a szavakat ejti, mikor megfeledkezik magáról! Ismerem! Biztosan ismerem!

Szinte meg sem hallom a zárak kattanását, a fájdalomról is megfeledkezem, annyira belemerülök a saját világomba. Ám hiába próbálom megragadni, illékonyan kicsúszik a kezeim közül. Zúg a fejem. Túl sok gondolat kavarog bennem, össze vagyok zavarodva, s nem értek semmit. Még ha információk is kellenek neki, akkor sem az a bevett szokás, hogy tutujgatjuk az ellenséget egy kényelmes, puha ágyban, hanem az, hogy a várbörtönben kínozzuk, míg nem hajlandó vallani. Lehet azért tartanak itt, hogy ne lássam, hogy az embereimmel miket művelnek, vagy ők ne lássanak engem, hogy látványom lelket öntsön beléjük? Akárhogy is legyen, el fogom érni azt, hogy újra együtt lehessek a katonáimmal. Számítanak rám, nem hagyhatom őket cserben.

A következő napok nem telnek mással, mint azzal, hogy egyfolytában ellent mondok az orvosnak. A gyógyszereket nem veszem be, mikor le akarja tuszkolni a torkomon a pirulákat, akkor kilököm a kezéből, amikor infúziót kapok, kitépem. Egyedül inni vagyok hajlandó, de még mielőtt kiürítem a poharat mindig megszaglászom előtte, hogy tetteke bele valamit. Így az állapotom egy fikarcnyit sem javul, sőt inkább rosszabbodik. A gyomrom egész nap korog, mindenem iszonyatosan fáj, alig érzek magamban erőt, de nem hagyhatom, hogy jobb ellátásban legyen részem hadifogolyként, mint az embereimnek.

Az orvost hiába kérdem újra és újra, nem felel. Mi van az embereimmel? Nem tudja. Látta őket orvos? Azt sem tudja. Semmit sem tud ez az ég adta egy világon. S az álmok, azok a nyughatatlan éjszakák! Folyton szerelmem arcát festik elém, ahogyan a csatatéren harcol, s az álom vége mindig ugyanaz. Fabrizio, miközben én puha ágyban fekszem, elszántan küzd. Hol lehetsz szerelmem? Mondd, élsze még? Keresseleke tovább vagy menjek utánad egy szebb, jobb és békésebb világba? Egy olyan helyre, ahol a háborúk nem teszik tönkre az emberek jövőjét.

Napok múlva, egyik délután, mikor újból elbóbiskolnék, az ajtó hangosan kicsapódik, már majdnem leszakad, és mint valami veszett állat, megjelenik fogvatartóm.

- Az egészséged nem játék! Azonnal beveszed a gyógyszereidet! – utasít s már csak a villámokkal terhes viharfelhők hiányzanak a feje fölül. Mégis mit számít neki az, hogy milyen állapotban vagyok? Ez a katonaság egy véget nem érő háború kellős közepén, ahol senkit sem érdekel semmi. Csak engem… Fabrizio… – Vagy beveszed, vagy beléd tömöm! – morran rám fenyegetően, amitől minden elhatározásom újult erőre kap.

- És ha nem?! Mondtam, hogy nem fogom elárulni az embereimet! – makacskodom önérzetesen leheletnyi hangon, ami engem lep meg a legjobban. Nem gondoltam volna, hogy ennyire legyengülök pár nap után.

- Hát persze, mondta. – horkant fel újból lemagázva, de ettől az apró horkantástól újból belém nyilal az az idegen érzés, hogy tudom ki ő. De hiába mindenigyekezetem újból eltűnik még azelőtt, hogy rálelhettem volna lelkem legmélyén. - A családját bezzeg elárulta, nem igaz? Senki más nem tartaná értéktelennek az életét, csak az, aki elárulta a családját – jeges szavai pofonként csattannak az arcomon, s én pár másodpercnyi döbbenet után újból magamhoz térek, az eddigieknél is nagyobb ellenállással. Mégis hogyan árulhattam volna el a szeretteimet?! Mi másért harcolnék, ha nem értük, és miért keresném a halálig azt az egyetlen személyt, akivel végig akarom élni ezt a pár maradék rövidke évet?! Nem tudom, hogy mit neveznek árulásnak ezek a nemesek, de a szó valódi jelentéséről hallhatóan fogalmuk sincs.

- Nem árultam el! Nem! Én… Nem tettem! – sűrítem minden felháborodásom egy rekedtes kiáltásféleségbe, s hogy indulataim mértéke is látszódjék, felpattannék az ágyról, de hiába az igyekezet. Annyira legyengültem, hogy már megtartani sem bírom magam. A párnák közé visszazuhanva lehunyom a szemem. A világ forog, éhes vagyok, a mellkasomba éles fájdalom nyilal.

- Nem hiszek magának. És éppen ezért tartom itt, fogva, hiszen aki a családját képes elárulni, az az embereit is. Meg fogom törni magát, és ki fogom húzni magából az engem érdeklő információkat! – pattogtatja katonásan a szavakat, amiknek az én hallójárataimban nincsen se füle, se farka, mint valami érthetetlen zagyvabeszédnek.

–Maga borzalmas vezető. erre már kipattannak a szemeim. Dermedten bámulok megvető arcára, gúnyosan elhúzott ajkaira. Az indulatok újjászületnek bennem, s szinte fortyognak a kijelentés hallatán.

-Ez már több a soknál! Először olyan dologgal vádol, amit nem tettem, most meg úgy bíráskodik, hogy nem ismer! Mégis miből gondolja, hogy milyen vezető vagyok? Nem ismeri a képességeim, az eddigi eredményeim! Nincsen joga véleményt alkotnia! A katonáim szeretnek, tisztelnek engem, és én bármit megteszek értük, és…

–Akkor gyógyulj az isten szerelmére! dobbant egyet a lábával, mivel újból túljutott türelme vékony határán, és mint eddig is ilyen pillanatokban, letegez. Ha annyira számítanak az embereid, akkor azon lennél, hogy minél előbb talpra állj, és mint egy igazi, erős vezető, akire számíthatnak, akit követhetnek akár a tűzön át is, úgy állj majd a katonáid elé a szükség idején! – kifakadásának végén két ujját homlokához érinti, érzelmektől háborgó szemeit lehunyja, vesz egy mély levegőt, majd újból rám emeli azt a rideg pillantást, amitől újból csak idegenné válik számomra.- De így… így megbocsásson, de csak egy szánalmas roncs, ami már nem képes semmire. – dörmögi halkan felém a megvető szavakat, aztán az ajtó felé veszi az irányt, de még mielőtt kilépne, visszafordul. – Este visszatérek. Ha addigra sem hajlandó bevenni a gyógyszereit és enni, akkor levitetem a cellákba a drágalátos embereihez. Igazi dicsőség lesz. – csukódik az ajtó és kattan a zár.

Én meg csak döbbenten bámulom azt az egyszerű falapot, hogy percek múltával, mikor már felocsúdtam a döbbenetemből, elöntsön a fortyogó düh, és dühödten vágjam a párnám az ajtónak, de még a távolság feléig sem sikerül elhajítanom. Teljesen legyengültem. S mi az egészben a legbosszantóbb? Hogy tudom, hogy igaza van!

Kit érdekelnek az eddig nyert csatáim, a sikereim, amit egyszerű parasztfiúként szereztem, a nagyszerű terveim, a képességeim? Az embereimnek most van szüksége rám, és én még arra sem vagyok képes, hogy egy párnát az ajtóig elhajítsak! Ez több, mint szánalmas… és ha így látnak… én azt a megaláztatást nem élem túl. Igaza van, engem kéne követniük, de ahhoz sem vagyok elég erős, hogy a saját lábaimon megálljak. Így nem láthatnak, nem engedhetem. Így nem fogom tudni tartani bennük a lelket.

Reszketeg kézzel nyúlok az éjjeli szekrényen hagyott tálca után, amiben a már kihűlt ebédem pihen, de még így is hihetetlenül finom és jólesik. Minden önuralmamra szükségem van, hogy ne úgy essek az ételnek, mint aki az éhhalál küszöbén ácsorog. A büszkeségemből nem engedek, nem fogok állatmódjára enni. Amúgy sem egészséges, ha túl gyorsan eszik az ember, megfájdul tőle a gyomra. Mikor már az ebédem végén járok, megjelenik az orvos is az ajtóban, aki eddig bárhogyan imádkozhatott, könyöröghetett, bárhogyan erőszakoskodhatott nem ért el semmit, most teljesen ledöbbenve bámul rám. Nem szólok rá, tegye, ha jól esik neki. Aztán legnagyobb megrökönyödésére az étkezés vége után az éjjeli szekrényen várakozó vizespohárért és gyógyszerekért nyúlok, és szép lassan beveszem a pirulákat. Most pont úgy néz rám, mint aki nem hajlandó hinni a tulajdon szemeinek. Igazán mulatságos lenne, ha otthon lennék és nem egy idegen ágyában.

Kéne csinálnom más valamit is? – kérdem halkan, csak azért, hogy jelezzem ittlétem, és azt, hogy már eluntam a szájtátását.

Pi…pihenni… – tér magához, de még mindig tányér méretű szemekkel figyel, miközben a fejét vakarja. – De mégis hogyan? – nem válaszolok, csupán lehunyom a szemem, jelezve, hogy nem óhajtok társalogni vele, még akkor sem ha orvos. A vereségem, hogy az ellenség parancsnoka jobban tudott egy ilyen alapvető dolgot, mint én, nem tartozik senkire.

Ám most, hogy a gyomrom végre nem korog, hogy jóllaktam, hogy bevettem a gyógyszereket, olyan nehéznek érzem magam, és hirtelen olyan kényelmessé és meleggé vált az ágy, hogy szó szerint magához kötöz. Szemhéjaimra mázsás súly rakódik, és egy engem ritkán látogató kellemes álom ragad magával. Valami régen elfelejtett, végtelen nyugalom ölel körbe, s halk dobbanások szakítják meg a csend változatlanságát. Az ő szíve. Dobog. Még él s ez az ő illata. Ujjongó örömöm nem ismer határokat. Biztosan tudom, ez az ő szíve, s a tudat, hogy él, idilli nyugalommal tölt el. Most, hogy ő itt van, akár a világ is kifordulhat újra és újra magából, nem érdekelne.

Ám a nyugalomba hirtelen ágyúzaj vegyül, orrom puskapor szaga tömíti el. Az illat eltűnt, s nem tudom eldönteni, hogy melyik dobbanás az övé. Az ágyúzaj mindent elnyom. Álombéli alakom szemei kipattannak, s egy lepusztult csatamezőn találom magam. Mindenhol tűz lobog, minden bűzlik. Az égett hús, a vér és a puskapor szaga keveredik egymással, s már sehol sincsen Fabrizio férfias, megnyugtató, semmivel sem összetéveszthető markáns illat. Akár a napfény, ahogyan egy vihar után végigszalad az égen, tündöklően kiválva a szürkeségből.
Hirtelen valami meglök, majdnem ledönt a lábamról. Egy botladozó ember, s mivel nem sikerül reflexből megtartanom, elterül a földön. Azonnal letérdelek mellé, hogy segítsek rajta, de amint megfordítom, a vér meghűl az ereimben. Fabrizio!

Zaklatottan kapkodom a pillantásom, még mindig nem fogtam fel teljesen, hogy a szobában vagyok, ágyban. A párna valahogyan visszakerült a fejem alá, de ez most nem érdekel. A mellkasom úgy emelkedik és süllyed, mintha az életemért futottam volna egész nap. Folyik rólam a víz. A kép, szerelmem beesett arcáról, üveges tekintetéről… Nem, nem lehet. Élnie kell! Muszáj! De… eddig egyik álmomban sem láttam halottként. Érzem, hogy még él, nem halhatott meg nélkülem! Felülök a sötétben, hátra simítom összekuszálódott hajam, majd megmasszírozom verejtéktől gyöngyöző homlokom. Fabrizio…

-Nem gondolja, hogy nem egészséges ez a rengeteg rémálom? – hallok a szoba sötétjéből egy gúnyos, rideg hangot. A hang irányába pislantok, de csak egy sötétebb, ember alakú árnyon akad meg a tekintetem. Túl sötét van, ám még így is tudom, már eleve ebből a rosszmájú stílusból tudom, hogy kivel van dolgom.

Ettem és bevettem a gyógyszereket is. – tájékoztatom mielőtt még rákérdezne. Azt akarom, hogy hagyjon békén, hogy csak és kizárólag Fabrizio tölthesse ki a gondolataim. Mi van, ha tényleg halott?

Tudok róla. Én mindenről tudok, ami a bázison történik. – nagyszerű. – Az asztalon pihen a vacsorája és a gyógyszerei. – az árny megkerüli az ágyat– Ha nem bánja felkapcsolom a villanyt.

Úgyis azt tesz amit akar. – vonom meg a vállam. Nekem olyan édes mindegy, hogy hogyan kell ennem. A számat a sötétben is megtalálom.

Milyen igaz… – halk kattanás, majd egy másodperc múlva már fényben úszik a szoba. Egy szó nélkül elveszem a vacsorám az éjjeli szekrényről és elkezdek enni, miközben a tábornok úr lustán figyeli a mozdulataim. Furcsa, hogy míg ő eleve tudta a nevem, ő nekem még nem mutatkozott be. Most hogy így belegondolok, az is lehet, hogy valamelyik emberemtől hallotta a nevem. De mégis, érzem, hogy ismerem.

Vajon milyen lidércnyomások gyötörhetik a lázadók egyik vezetőjét minden éjjel? Csak nem rossz a lelkiismerete barátom?

Egyáltalán nem rossz a lelkiismeretem, és nem vagyok a pajtása. – válaszolom két falat között, de nem nézek rá. Nem akarom, hogy azt higgye, hogy egy kis kimért társalgással le tud venni a lábamról. Nem vagyok hülye.

Akkor megtudhatnám, hogy mit álmodott?

Csak nem haditervet akar belőle kovácsolni ellenünk, hogy ennyire érdekli?

Vigyázzon a szájával! Mást ezért már megbüntettem volna. Halljam, mit álmodott? – csattan erősebben a hangja, de még mindig nem érte el azt a szintet, mint amivel délután szidott le a gyógyszerek miatt.

Magának ahhoz semmi köze.

Ha nincs, hát nincs.- túl könnyen feladta, pedig az előbb még mennyire megszerette volna tudni. Nem tetszik ez nekem.- Akkor váltsunk témát. Mondja, mikor látta utoljára a családját?

Mégis miért akarja tudni? – csak nem zsarolni akar velük?

Semmit, igazán semmit. Csupán gondoltam, hogyha már az én szobámban lábadozik, akkor kellemesebbé is tehetnénk egymás társaságát. Ha kérdez én is válaszolok. – leteszem a tányér szélére az evőeszközöket és fürkésző pillantásom a jéghideg, de kíváncsiságtól csillogó szempárba vájom. Komolyan gondolja, de miért…? Miért érdekli ennyire? A vizes pohárért és a gyógyszereimért nyúlok, hogy bevegyem őket. Nem sietek el semmit, hátha kibújik a szög a zsákból azzal, hogy megint türelmét veszti, de nem. Nem történik semmi, és a kíváncsisága töretlen.

-Még azelőtt, hogy ez az értelmetlen mészárlás elkezdődhetett volna, és maga?

Szintén. S kikből állt a családja?

A szüleimből és… – Mégis mi ütött belém? Minek bájcsevegek egy ilyen alakkal, ráadásul az ellenséggel? Ráadásul róluk, róla…

És?

És a szomszéd fiúból. – kapom el a tekintetem, hogy ne láthassa benne az elfojtott fájdalmat, miután végre sikerült nagy nehezen kinyögnöm ezt az egyetlen egy rövidke félmondatot.

––Milyen megható – csöpög a gúny a hangjából… megölöm…– és mégis milyen kapcsolatban állt ezzel a szomszéd fiúval?

Nem mindegy az magának?!Tűnjön innen ameddig szépen mondom! – vetek rá most én jéghideg, haragos, gyilkos pillantást. De őt mindez csak szórakoztatja, mintha jókedve lenne. Értem, szóval mindezt csak azért tette, hogy engem felidegesítsen. Bár igaz is, miért is hagyna nekem nyugtot? Lassan, komótosan felemelkedik a székről és elém sétál.

Ne feledje, itt még mindig én parancsolok, de hogy lássa milyen jó házigazda vagyok, most az egyszer teljesítem a kérését. – az ott egy mosoly a szája szegletében? Csak várja meg ameddig visszaszerzem a régi erőm. Ám mielőtt még valamit visszaszólhatnék, addigra ő újból eltűnik leoltva maga után a villanyt.

Ahogyan újra rám borul a sötétség a kétségek is újult erővel törnek rám. Valahogyan meg kell tudnom, hogy Fabrizio él–e még! De hogyan?

Így töprengve forgolódom át az egész éjszakát. Egyszerűen nem bírok aludni. A gondolat, a lehetősége, hogy valami történt a szerelmemmel nem hagy nyugtot, és mindezek mellett, nem akarom álmaimban viszont látni a holttestét álmaimban. A hajnal köszöntét is közönyösen fogadom. Egyetlen egy dolog köti le minden figyelmem, mégpedig a tenyerem forgatott kis kövecske, amelyet szomorúan bámulok. Olyan szívesen sírnék, adnék ki magamból minden feszültséget, félelmet, kétséget, szilánkokra tört képzelgéseket a jövőről, de nem lehet. Bármikor benyithatnak, nem láthatnak gyengének.

Ez a kis bőrszíjon lógó kövecske az egyetlen dolog, ami az emlékeken kívül hozzá köt. Észrevette, hogy a házaló portékáiból csak ezt az egyetlen dolgot figyelem, és ami azután történt, még mindig mosolyt csal az arcomra. Mind a mai napig nem fér a fejembe, hogy hogyan csinálta azt a trükköt, nem volt hajlandó elárulni. A vén házaló pedig teljesen kikelt magából, amiatt, hogy meg kellett válnia ettől a szerencsétlen kis ametiszttől, amit valamilyen hatalmas varázserővel megáldott tárgynak hirdetett. Az volt az egyetlen balszerencséje, hogy a mi falunk nem volt annyira ostoba, mint a többi, hogy el is higgyék az emberek. Fabrizio nekem adta, mondván, hogy hozzám illik, különben is nekem szerezte. S ahogyan a nyakamba akasztotta, éreztem, hogy elpirulok.

Igazán csinos darab. – ránt vissza a valóságba névtelen házigazdám hangja. Miért mindig akkor, amikor a hátam közepére sem kívánom?

Mióta ácsorog ott? – vetek rá egy metsző pillantást, miközben az én egyetlen, féltett kincsemet a ruháim alá rejtem.

Elég régóta. De nem gondolja, hogy az ilyen csecsebecsék inkább nőknek valók?

Nem, nem gondolom. – tapintom meg a követ a ruháimon keresztül. Azt mondta, hogy minden kérdésemre válaszol. Nem szándékozom azért is forgolódni, mert nem próbáltam meg. – Mondja… szolgál a királyi seregekben egy Joseph Fabrizio Felice nevű katona?

Miért szeretné tudni?

Csupán azért, hogy csevegjünk, mint tegnap. – vonok vállat, remélhetőleg jól leplezve a kíváncsiságom.

Hm… – támasztja meg állát az asztalon, és felesleges hümmögéssel húzza a drága időt. –Ha jól tudom van ilyen nevű katonám. Valami falusi parasztgyerek. – erre tágra nyílnak a szemeim, ahogyan fejem felkapva felpillantok rá. Vége, végére értem az önuralmamnak.

Hol van? Vagy hozassa ide, bánom is én! Merre találom? – pattannék ki azonnal az ágyból, de rögtön mellettem terem, és visszanyom.

Nana, csak lassan a hévvel, barátom. Idehozatom, de előtte…

Előtte mi?

Mit kapok cserébe, ha teljesítem eme aprócska kérést? Tudja, háború van, ellenségek vagyunk, és mint tegnap említette, nem vagyunk pajtások. – kezeim ökölbe szorulnak magam mellett. Nem hiszem el, hogy Fabrizio itt van, itt a bázison, és ez a fajankó ilyenekkel fáraszt. A szerelmem, akit már annyi éve keresek ebben a káoszban, és ő meg feltartóztat! Mégis mit adhatnék neki? Nincs semmim a szívem felett függő ametiszten kívül. Nem, rosszul tettem fel a kérdést. Mit adnék Fabrizioért cserébe?

Bármit. – acélozom meg az arcvonásaim, míg ő számító dögként elmosolyodik, s húzza össze a szemeit.

Milyen szép is ezt hallani. Egy pillanat és hozom azt a katonát. – kel fel komótosan, s vánszorog ki csigalassúsággal. Nem ám, hogy sietne, hogy minél előbb a karomba zárhassam Fabriziot! Nem! Ő itt totyog! Istenem! El sem hiszem, hogy újra láthatom! Vajon még emlékszik rám? Szeret még? Ha talált valaki mást, ha mással él boldog életet, akkor én… én… nem tudom mit teszek, de akkor mindennek vége lesz. Nem lesz többé háború, nem lesz több vérontás, és a kétségbeesett imáknak is vége fog szakadni. Legalábbis számomra. Nem fogom túlélni, ha ellök magától.
Alig fél óra múlva nyílik is az ajtó, és a tábornok lép be rajt.

Hol van Fabrizio? –kérdem nagy somolygására.

Nyugalom, itt várakozik. Ám még egy apró kis információt szeretnék kérni mielőtt beengedem. Mégis ki magának az én legényem? – mérgesen fújtatok. Nem hiszem el, hogy ilyen pofátlanul szétválaszt minket!

A szerelmem. – nézek vele farkasszemet. Esküszöm, ha szemmel ölni lehetne…

Ellép és újból kitárja az ajtót. Egy erős, világosbarna hajú, kék szemű katona, akinek a bőrét már rég megcserzette a nap. Mikor rám pillant tágra nyílnak azok a semmilyen kék szemek, csodálkozás szalad végig az arcán, majd hatalmas mosoly terül szét rajt, és felém igyekszik.

Rocío! Tényleg te vagy az?! El sem hiszem! Nem tudod elképzelni, hogy mennyire hiányoztál! – ezt a pocsék alakítást.

Elég! – ordítok rá, mire erre megdermed.

Rocío, hát nem ismersz meg?

Meg, megismerlek! Idióta imposztor! Még a hangod sem hasonlít az övére! Nem értem ezt a játékot, amit űz velem, de most hagyja abba, ameddig fel nem épülök, mert mindent kamatostul visszafizetek. – döföm át tekintetemmel a tábornokot és azt az idiótát, aki azt hitte, hogy átverhet, és büntetlenül eljátszhatja Fabrizio szerepét. –Tűnés! – ordítok torkom szakadtából, és ennyi már elég is volt ahhoz, hogy az a hülye kis bugris inába szállt bátorsággal eltűnjön a színről. Majd a tábornok felé fordulok, akit egyáltalán nem hatott meg a kifakadásom. Persze, persze, hogy nem hatotta meg, hiszen ahhoz szív is kell. –Mégis mire volt ez jó?



Szerkesztve Yoshiko által @ 2013. 09. 27. 19:58:40


Geneviev2013. 07. 09. 13:34:19#26439
Karakter: Joseph Fabrizio de Felice
Megjegyzés: ~ Kínzottkámnak


- Én… én… - dadogom, normális mondat kimondására képtelenül. Agyamban csak az visszhangzik, hogy az én szerelmem nem ismer föl engem, ami gondolkozásra képtelenné tesz. Rettenetes érzés, kegyetlen, halálos. Mégsem török meg, hanem mikor meghallom az egyik katonám kopogását az ajtón, vérprofiként gyorsan összeszedem magam. Nem kell, hogy mások is lássák, hogy én is emberből vagyok. Bár… talán el sem hinnék a többiek, ha elmesélné nekik valaki, de jobb nem kockáztatni. Hiába nem ismer már föl engem Rocío, én még mindig szeretem őt, és biztosítanom kell számára a tökéletes biztonságot. Ha a kezeim közé került, nem könnyedén fog kikerülni innen.
A katonaorvos nem túl bizalomgerjesztő, de már évek óta ismerem, és megbízok benne. A szerelme neki is a lázadók oldalára állt, ezért sem, és az esküje miatt sem fogja megölni Rocíot. Megvizsgálgatja, miközben mindenféle szakszót dörmöl az orra alatt.
- Agyrázkódása van, de szerencsére nem törött be a feje. Hosszú idő, mire meggyógyul, de mindjárt megtudom, mennyire hosszú. Uram, ha valahol fáj, jelezze! – Rocío meg sem mozdul, még csak pislantani sem pislant. Rémült vagyok, és hogy ezt palástoljam, rádörrenek, mintha valami főbenjáró vétséget követett volna el azzal, hogy nem figyel az orvosra. Nem… főbenjáró vétséget akkor követett el, mikor nem ismert föl engem. Ennyit nem változhattam, vagy igen?! Talán… talán már nem – nem. Most nem gondolkozhatok ezeken. – Uram!
- Hé, te! Te… - édes, drága szerelmem! - lázadó! Hozzád beszélnek! – kiáltom mérgesen, és halálosan rémülten. Emberből vagyok az Istenért! Nem pedig tiszta acél ötvözetű páncélból, ahogyan a beosztottjaim gondolják. Nekem is van szívem, nekem is vannak érzéseim, de csakis Rocío mellett, Rocíora gondolva. Immár csak ő tud emberré változtatni engem, és ő még csak arra sem emlékszik, hogy én ki a fene is vagyok neki.
- Uram, ha valahol fáj, azonnal szóljon, vagy jelezze – mondja ismét a doktor, mikor úgy látja, hogy Rocío van annyira magánál, hogy értelmezni is tudja kérését/utasítását. Lábai-karjai rendben vannak, de mikor az orvos a mellkasához ér, nyöszörögve rándul össze. Csak az akadályoz meg abban, hogy tőből levágjam legjobb orvosom karját, hogy tudom, csak a munkáját végzi, szándékosan nem okozna fájdalmat szerelmemnek. Főleg, hogy tudja, hogy ha én azt mondom, valakit meg kell gyógyítani, akkor ha nem azt teszi valaki, egyből mehet is az alagsorba, az egyik cella, illetve drága pálcám vendégszeretetét élvezni.
- A feje? – kérdi a fekvő, szinte rongybaba kinézetű szerelmemtől, miután egy zseblámpával valószínűleg még a szemét is kiégette az előbbi mellkas-nyomkodás után.
- Zúg és eszméletlenül fáj – feleli szerelmem, valami eszméletlenül erőtlen, gyenge hangon. Soha nem hallottam még őt beszélni, kettőnk közül mindig is ő volt inkább az erősebb, az, aki sohasem betegedett meg. Én állandóan, ezért neki kellett rám vigyáznia olyankor, de ő szinte sohasem volt beteg, és megsérülni is csak olyankor sérült meg, mikor nem volt velem, nem tudtam rá vigyázni, de ilyen nem sűrűn volt, sőt. Szörnyű érzés, hogy most viszont itt fekszik, teljesen kiszolgáltatva mindenki kénye-kedvére. Bele sem merek gondolni, hogy mi történt volna, ha nem én fogom el gyönyörűséges szerelmemet. Nem. Ilyeneken tényleg nem gondolkozhatok, hiszen Rocío itt van, velem, és már soha többet nem engedem el, talán még akkor sem, ha ő maga kéri tőlem.
- Szédülés, émelygés? – érkezik a következő kérdés.
- Már nincs… - leheli a szavakat rettenetesen erőtlenül, majd látom, hogy lecsukódnak szemhéjai, és már csak arra van ereje, hogy igyon pár kortyot, még mielőtt magával ragadná a gyógyító álom. Aludj csak, kedvesem, aludj.
- Az agyrázkódás mellett még egy bordatörése van, és minimum két bordája megrepedt. Nem szabad mozognia, maximum csak annyira, hogy inni és enni tudjon. Meg lehet ezt oldani?
- Természetesen. Amíg föl nem gyógyul, a maga vendégszeretetét élvezi. Mert föl fog gyógyulni, ugye?! – kérdezem veszélyesen halk hangon, mire nyel egy nagyot.
- Igen, uram – szalutál remegve, mint a nyárfalevél. Ez most kivételesen nem idegesít föl, hiszen van különbség közte és a katonáim között: neki életeket kell mentenie, amit parancsra nem tud, csak saját magától, ahogyan tanulta, míg a katonáimat viszont, a parancsra gyilkolásra képeztem ki, tehát nekik még csak meg sem szabadna rezzenniük semmi miatt sem. Na, ezért húzom én föl magam mindig azon, hogy az állítólagos legjobb katonák, milyen egy kétbalkezes, remegő kocsonyák. Még akkor is, ha tudom, hogy ez így jobb a háború szempontjából, hiszen így kevesebb embert fognak veszteni a lázadók is.
- Pihenj. Menj – adom az egyszavas utasításokat az orvosnak, akinek több sem kell ahhoz, hogy kiiszkoljon a szobából. Nagyot sóhajtva pillantok alélt szerelmemre, majd mellé sétálok, és letérdelek mellé. Rocío… szerelmem… Fejemet az ágyra hajtom, de előtte lágyan megfogom kezét, hogy érezze, nincs egyedül. Még ha ő nem is tudja, hogy én ki vagyok, én sosem tudnám őt sem elfelejteni, sem pedig elengedni. Csak ő miatta élek, csak ő miatta tudtam túlélni az akadémiát, és tudtam egyre följebb, és följebb mászni a ranglétrán.
- Fabrizio… Fabrizio… - hallom meg hangját. Reménykedve kapom föl fejemet, ám mikor látom, hogy csukott szemmel, önmagát szinte dobálva ismételgeti nevemet, rájövök, hogy nem, még mindig nem tudja, hogy ki vagyok. De… de legalább álmában nem felejtett el engem. Nem bírom látni szenvedését, hiába élvezem nevem hallani szájából, inkább lefogom testét, még mielőtt törött bordáiban valami kárt okozna. Hirtelen ébred föl, és a szemében levő felismerő szikráktól már kezdenék örülni, mikor a kérdése minden reményemet romba dönti. - Hol vagyok és ki maga? – Nem válaszolok. Erre nem tudok mit válaszolni.
Inkább elfordulok, és készítek neki hideg vizes borogatást, hiszen szinte lángolt az egész teste, mikor lefogtam. És sajnos nem a vágytól. Mögülem viszont hallom, hogy Rocío fájdalmasan felnyög, és visszafordulva látom, hogy képes volt fölülni az engedélyem nélkül. Gyengéd erőszakkal nyomom vissza az ágyra, miközben magamban százszor is elátkozom szerelememet a meggondolatlan cselekedetei miatt.
- Nem szabad mozognod – jelentem ki, és a vizes kendővel homlokát kezdem törölgetni. Halk, reszketeg sóhajt hallat, örülök, hogy élvezi. Viszont nem sokáig, ugyanis kérdését újból megismétli, én pedig egy pillanatig nem tudom, mit válaszoljak, ám tanácstalanságom nem sokáig tart. Ha nem ismer fel, én nem fogom megkönnyíteni neki a dolgot. Szeretem, de azt már nem, hogy ő ennyire elfelejtett.
- Én vagyok itt a tábornok és jelenleg a királyi seregek támaszpontján van. – Hideg válaszomra szemei elkerekednek, majd ismét fölül az ágyon. Basszus, mióta nem találkoztam vele, ennyire elment volna az esze, vagy csak az agyrázkódás tünete nagyobb, mint ahogy azt az orvos mondta, hogy ennyire nem tud gondolkozni?! Már lábait is tenné le a földre, hogy kimenjen innen, de nem hagyhatom, hogy bármi baja is történjen, így most erőteljesebben nyomom vissza az ágyra, hátha úgy már hallgat a szép szóra, és a józanészre. – Feküdj vissza, még a végén felmegy a lázad! Pihenned kell! – Ajkaimat még azelőtt elhagyják az aggódó szavak, mielőtt még meggondolhatnám magam. Nem buta ő, szemeiben látom, hogy nagyon összezavartam azzal, hogy egyik pillanatban tegezem, másikban magázom, illetve hogy egyik pillanatban hideg vagyok, mint egy kőszobor, másikban pedig kimutatom aggódásomat, de mellette sosem tudtam sokáig álcázni érzéseimet. Se érzéseimet, se gondolataimat, de még a legapróbb rossz kedvemet sem.
- Az embereim! A csata! Hol vannak az embereim? Vesztettünk? – kérdezi kétségbeesve, megragadva, és jó erősen megszorítva karomat. Ez még kérdés? Különben hogy került volna ide? Természetesen, én is jobban örültem volna annak, ha harc és sérülések nélkül kerül ide, de nem így történt.
- Igen. – Hangon hideg, részvétel nélküli. Kár, hogy szívem pedig épp az ellenkezője. Mikor lesz már végre vége ennek az értelmetlen vérontásnak?! Nem tudom… Nem tudom…
- Szóval elvesztettük és elfogtak… - mondja hitetlenkedve, úgy, mint aki nem tudja felfogni, hogy ez tényleg megtörténhetett vele. Egy pillanatra elengedi karomat, én pedig kihasználom az alkalmat, és kezembe veszem a vizet, és a gyógyszerét, hogy aztán átnyújthassam neki azokat.
- Pontosan. Vegye be és igya meg. – utasítom, mintha ő is az egyik beosztottam lenne, nem pedig a legjobb barátom, testvérem, és egyetlen szerelmem. Persze, megint csak ellenkezik, és meggyanúsít azzal, hogy nem gyógyszer, hanem mondjuk méreg, amit neki akarok adni, de most igazán! Még ha nem is tudja, hogy én ki vagyok, és igazából miért akarom meggyógyítani, arra igazán gondolhatna, hogy ha meg akartam volna ölni, akkor nem gyógyítottam volna meg először.
- Mert eddig is ápoltuk és érdekünk az, hogy rendbe jöjjön – felelem kérdésére.
- Miért? – érkezik a következő, már jóval nehezebb kérdés. Persze… ha az igazságot mondanám, már nem lenne olyan nehéz erre válaszolni, hiszen arra egyszerű a válasz: mert szeretlek. De ezt nem mondhatom neki, nem tudja, ki vagyok, nem is akarja tudni, hogy ki vagyok. Gondolataimba merülve nézek ki az ablakon, majd tökéletes vigyáz állásomon mit sem változtatva, visszafordulok, és szemeibe tekintve kimondom a világ legnagyobb hazugságát.
- Információk kellenek. Merre vannak a lázadók bázisai, kik a köreinkbe beépített emberek, kik a kémek, kettős kémek, és nem utolsó sorban azért, hogy zsarolhassuk a megmaradt csapatokat az életével. – Ebből semmi sem igaz. Egy szó sem. Legszívesebben fejbe verném magam, hogy ilyet mondtam neki, de nem tehetem. A szívem szakad bele, de inkább higgye azt, hogy csak ezért gyógyíttattam meg, mint hogy őrültnek nézzen, vagy ne higgyen nekem.
- Egy szót sem húzok ki belőlem, ahogyan az alkut is vissza fogják utasítani. Az én életem ebben a háborúban annyit ér, mint a bolondok aranya, fabatkát sem. – Hogy?! Hogy mondhat ilyet?! Hát ennyire nem érdeklem már?!
- Nem ér az életed egy fabatkát sem? – kérdezem remegve, forró dühömet, és szívemet elöntő jéghideg csalódottságot alig visszanyelve. Hogy mondhat, hogy gondolhat ilyet?! Ez nem Rocío! Nem az a Rocío, akit én ismertem! Ő nem mondana ilyeneket, ő fölismerne, és… hagyjuk. Hiba volt azt hinnem, hogy ő is ugyanúgy megvárt engem, mint én őt. Hiba volt reménykednem abban, hogyha újra találkozunk, ugyanolyan lesz minden, mint régen. Nem kellett volna meglepődnöm, hogy ő is megváltozott, hiszen én is megváltoztam. Talán… talán jobb lett volna, ha nem találok rá. De erre már késő gondolni.
Menekülni akarok, ki az egész világból, de csak a szobából megyek ki, de csak addig, amíg az egyik őrnek ki nem szólok, hogy jöjjön vissza az orvos. Azalatt a pillanat alatt megerősítem álarcomat, és magamat is annyira, hogy immár mindenféle kívülről látszódó érzelem nélkül tudjak Rocío előtt állni, úgy, akár egy profi katona, akit nem érdekel semmi, és senki, csak a háború megnyerése. Mert ilyennek kellene lennem, nem pedig egy nyálas, szerelmes kisfiúnak, aki még hisz a mesékben, és a boldog végben, pedig igazán tudhatná, hogy ebben az életben nincsen olyan, mint boldog befejezés. Csak halál, fájdalom, szomorúság. Semmi boldogság.
- Az embereim? – érdeklődik, mikor visszatérek hozzá.
- Jó helyen vannak – felelem mindenféle együttérzés nélkül. A cellánál nem is lehetne jobb hely számukra.
- Utoljára kérdem, hol vannak az embereim? Nyílván vannak más foglyok is rajtam kívül. – Parancsoló hangjára, mintha visszatérnék a múltba, ahol mindig parancsolgatott nekem, én pedig jó kiskutyaként, szerelmes kiskölyökként mindent teljesítettem neki, amit csak kért. Nem tudtam sokat tenni érte, hiszen mind a ketten paraszt gyerekek voltunk, de nem is kívánt sokat, csak annyit, hogy szeressem, illetve, hogy vigyem hátamon, mikor elfáradt. Most mennyivel más minden, és nem csak azért, mert háborúban vagyunk. Ő is megváltozott… Még erősebb lett, még határozottabb, és még szebb.
- A cellában, szépen együtt, mint valami nagy és boldog család – mondom gúnyolódva, pedig legszívesebben én is velük együtt lennék, de nem tehetem. Katona vagyok, a lázadók elleni harcra kiképezve. Család… rég nem tudom már, hogy mi az. Szerettem szüleimet, de nekem mindig is Rocío volt a család, de ő már azt sem tudja, ki a franc vagyok. Nincs családom, csak beosztottjaim. Nekem ez a „családom”, nem is érdemlek mást. De a lázadók sem, hiszen nem csak az ország királypárti része okozza az egész háborút, hanem a lázadók is. Minden dologhoz minimum két fél kell… Ha nem lennének a lázadók, mint katonák, most is együtt lehetnénk Rocíoval. De nem így történt.
- Vegye be a gyógyszert és feküdjön vissza – utasítom, mikor képes, és fölül, csak hogy a gyógyszerét érintetlen állapotban letegye az ágya melletti kisasztalkára.
- Majd akkor, ha az embereimmel leszek egy cellában és az ő sérüléseiket is ellátják. – Baszd meg! Rocío, ne merészelj fölkelni onnan! Hallod, ne merészeld!
- Rocío, feküdj vissza és vedd be a gyógyszert! Ez nem játék! – üvöltök rá ijedten, és átkozom a pillanatot, mikor ez a makacs fiú megszületett, miközben beleütök a falba, csak hogy ne Rocíoba vágjam bele, mert akkor nem úszná meg „csak” bordatöréssel.
Szerencsére az orvos pont ebben a pillanatban érkezik, így míg tart a vizsgálat, le tudom magam nyugtatni annyira, hogy ne menjek oda, és rázzam meg Rocíot jó alaposan, addig, amíg valami kis értelem nem kerül a fejébe. Hogy lehet valaki ennyire makacs, és meggondolatlan?! Fölkelni az ágyból bordatöréssel, csak azért, mert a beosztottjaihoz akar menni a cellába… Istenem, meg vagyok vele áldva.
- Most megyek. Rengeteg elintézni valóm van. A szobát bezárom, őrök védik még az ablakok felől is. Nem tud majd elszökni, nincs is olyan állapotban, hogy ezt akár meg is merje kockáztatni. Szóval gyógyuljon, hogy az embereinek ne kelljen csalódnia a parancsnokukban. – Nem merek ránézni, úgy utasítom mindenre. Ha… ha most ránéznék, nem tudom, mit tennék. Vagy kitekerném a nyakát, vagy fulladásig csókolnám. Jelenleg egyiket sem akarom. Tétován indulok ki az ajtón, nem tudva, hogy megkockáztathatok-e egy utolsó pillantást, vagy sem, de utolsó mondata eldönti a kérdést.
- Várjon! Találkoztunk már? – kérdezi tanácstalanul. Meg kell kérdeznie… Meg kell kérdeznie azt, hogy találkoztunk-e már. Sosem gondoltam volna, hogy számára csak ennyit érek, de úgy tűnik, mégis csak ez a helyzet. Értem. Hideg tekintettel fordulok meg, és ránézek. Muszáj így kimondanom, hátha ha hangosan, Rocíonak mondom ki, talán még én magam is elhiszem ezt a dolgot.
- Nem, soha az életben – mondom hidegen, mélyen gyönyörű szemeibe nézve, majd döngő léptekkel elhagyom a szobáját. Szívem most törött apró kis darabkákra, de ezt nem mutathatom, hiszen már az, hogy egy fogollyal így bánok, arra engedhet következtetni, hogy van szívem, de nem. Már nincsen, épp az előbb tűnt el. Mikor együtt olvastuk a szerelmes regényeket, elképzelni sem tudtam, hogy ilyet tényleg érezhet az ember, de minden egyes szó igaz a könyvekből: az embernek tényleg összetörhet a szíve, ami olyan érzés, mintha tényleg összetörött volna, és most a mellkasban szúrja az ember belső szerveit.
Ahogy kiérek, biccentek az őröknek, akik távozásom után fogják, és mindenféle biztonsági zárral bezárják az ajtót, amin illetéktelen ember se ki, de be nem juthat, csakis én, és az orvos léphetjük át az ajtót, még ők ketten, és a váltásaik sem tehetik meg. Na, persze… majd hagyni fogom, hogy pár kanos katona Rocío szobájában garázdálkodjon, mikor az gyengélkedik. A nagy francokat! Hiába érzem ebben a pillanatban, hogy lehet, meg is érdemelné a dolgot, ha megtörténne, örökké gyűlölném, és megvetném magam, hogy hagytam, hogy valami baja történjen Rocíonak. Nem szeret, nem ismer, de én attól még ugyanúgy az ő kutyája vagyok, örökkön örökké.
Mikor olyan részre érek a folyosónak, ahol senki sem láthat, hátamat a falnak döntöm, és nagyot sóhajtok. Hát ennyi volt. Az, aki miatt ennyit dolgoztam, aki miatt képes voltam életben maradni, és nem megdögleni, akár egy áruló kutya, elfelejtett. Mikor kiabálta a nevem, azt hittem, emlékezni fog rám – de nem. Öntudatlanul lehet, még ismerős vagyok neki, de elfelejtett. Nem szeret már. Talán igazán sosem szeretett, az a csók pedig… az csak azért történt meg, mert én erőszakoskodtam, mert én akartam. Végül is, igaza van, hogy nem emlékezett rám… nem ígértünk egymásnak szerelmet, de még csak azt sem, hogy örökké emlékezni fogunk a másikra. Talán csak én voltam ennyire bolond, hűséges kiskutyus…
A többi lázadó felé veszem az irányt, hiszen ha már itt vannak, kell velük is kezdeni valamit, ne csak ott üldögéljenek, egyék az ennivalóinkat, és maradjanak ki a harcokból. Gondolom, jó nekik, hogy elfogtuk őket, hiszen itt nem kell harcolni, se semmit sem csinálni. Együtt lehetnek, sőt, még ennivalót s kapnak. Na, de nem azért vagyok én a világon, hogy elrontsam mások örömét?
Ahogy sétálok le a cellákhoz, hangokat hallok, mégpedig ismerős hangokat. Pár őrségbe állított katona beszélget, akiknek az volna a parancs, hogy meg se szólaljanak, úgy álljanak őrséget, mivel ez számukra büntetés. Úgy érzem, nem nagyon tartják már be a parancsaimat… Kell egy kis erő demonstráció, úgyis olyan rég volt már, hogy biztosan el is felejtették.
- …és egy lázadót gyógyít az orvos a parancsára! Hogy merésze… - hallom meg a pocskondiázásomat. Ohh… szóval nem csak, hogy beszélgetnek, de még pletykálgatnak is, mégpedig a mélyen tisztelt felettesükről? Nem szép dolog, nem szép dolog, de legalább számomra csak még keményebb fenyítésre ad okot.
- Megkérdőjelezi a parancsaimat, katona? – kérdezem jeges, mégis bársonyosan fenyegető hangon. Nem talált éppen jó hangulatomban. Úgy gondolom, nincs is jobb feszültség-levezető, mint egy kis büntetés a számomra kialakított legszebb cellában.
- Nem, nem uram! Én… éppen dicsérni akartam Önt az… éleslátásáért! – makogja feszülten, és ide-oda néz, mintha csak egérutat akarna keresni. Hiába tuják, hogy előlem nem menekülhet senki, mégis, mindig próbálják kimagyarázni magukat, vagy elkezdenek könyörögni, de engem egyik sem hat meg. Sosem értettem, hogy hogy gondolhatják, hogy a könyörgés bárkit is meghat, főleg egy katonát, hiszen ők is katonák, és őket is ugyanúgy képezték ki, akár csak engem, tehát tudhatnák, hogy a legelső, amit megtanulunk: könyörgésre nem hallgatunk!
- Hát persze… - horkantok föl nem túl nemesiesen, sokkal inkább parasztosan, de jelenleg szerencsére annyira félnek tőlem, hogy föl sem veszik, és ha föl is vennék, akkor is, a dühömre fognák. Csak ilyenkor engedélyezhetek meg magamnak apró kis szabadságot, mikor dühös vagyok, mert mikor az ember dühös, nagyjából mindenki ugyanúgy reagál, akár nemes, akár paraszt. - Nem kedvelem az engem bírálókat, de a hazug talpnyalókat még kevésbé. Nyomás a pincébe! – dörrenek rá. Ideje egy kis büntetésnek, nem de?
- De uram… - remeg meg egész testében a katona, de nem érdekel. Jelenleg nem vagyok abban a hangulatban, hogy ellenkezni lehessen velem. Sőt, soha nem vagyok abban a hangulatban, de most még kevésbé. Nem kedvelem az elutasítást, sem pedig az ellenkezést, és ez ma már a második alkalom. Az első alkalommal nem tettem semmit, hisz Rocíot nem bántanám soha, de a beosztottjaimmal azt teszek, amit csak akarok. Már pedig én büntetni akarok.
- Nyomás! – adom ki a parancsot, aminek már nem mer nem engedelmeskedni. Hiába… Még mindig félelmetes vagyok számukra. Helyes.
---*---*---*---
A pálca élesen süvítve szeli át a levegőt, én pedig élvezetem lelem abban, ahogyan a katonám meztelen combján csattan. Ütlegelésnél nincs is annál fájdalmasabb, mint mikor az ember combját üti az ember egy pálcával. A katonám, Clark, összerezzen, de egy hangot sem ad ki. Helyes, jó fiú. Nem szeretem, ha sikoltoznak büntetés közben, de úgysem bírja egyik sem sokáig. Mind elbőgi magát, mind könyörgésbe kezd.
Újabbat suhintok, a pálca csak rövid ideig suhan át a levegőn, hogy aztán egy hangos csattanással megérkezzen az izmos combra, melyen már ott virít egy égő vörös csík a mostani mellett. Egy fájdalmas nyögés – haladunk. Hamarosan már sikítva fog vonaglani pálcacsattogtatásaim közepette. Elégedetten nézem, ahogyan a büszke katona szemeiből könnyek szivárognak, fájdalmas kiáltásait próbálva visszafojtani. Nem sikerül neki.
Újabb, és újabb ütések érik az edzésektől kemény combjait, hamarosan ki is buggyan az első vércseppecske a vékony bőr alatti erek egyikéből. Fájdalmas kiáltásai visszhangoznak a cellában, messzire víve ordításai hangját, csak hogy mindenki, legyenek azok az őrségben álló katonáim, vagy akár a lázadók, hallja, hogy velem nem lehet ellenkezni. Vagyis lehet… de nem érdemes.
A falra kikötözött testet megforgatom, reszketeg nyögései kíséretében, és meztelen fenekén hasítok végig ismét a pálcámmal. Semmit nem érzek a látványra, nem kívánok én senkit, és semmit, csakis Rocíot. Katonám feneke igencsak formás, bár a vöröslő hús ront a látványon, mégis… sosem kívántam meg egyiküket sem, pedig mind azon rettegett mindig is, hogy egyszer a megbüntetésükhöz példát veszek kedves jó tanárunktól, és a pálca, és más büntető eszközök használata mellett még meg is erőszakolom őket.
Ezt viszont sohasem tenném meg. Nem mondom, hogy nincsenek vágyaim, vagy, hogy szűz volnék, de a katonáim számomra tabuk. Így csak pálcám avatja föl Clark fenekét, azt is csak ütögetve, de így van ez jól. Nem nekem kell jónak lennie, hanem őt kell megbüntetni.
---*---*---*---
Napok óta nem mentem hozzá. Nem tudom, hogy van, de az biztos, hogy még nem egészséges. Nem lehet egészséges, hiszen borzalmas állapotban hagytam, és annyira régen azért nem került hozzánk, hogy máris meggyógyult volna. A pincébe nem volt szívem levitetni, hiszen még egyáltalán nincsen jól, de hogy én bemenjek hozzá…? Nem, azt nem bírnám ki. Azt viszont képtelen vagyok megtagadni magamtól, hogy ne kérdezgessem a doktort állandóan, hogy hogy van, milyen az állapota. Általában nem túl kielégítő válaszokat szoktam kapni, így nem is csoda, hogy nem tudom, hogy hogy van. Csak reménykedni tudok, hogy egyre jobban, és jobban.
Most is, megszegve a saját magamnak állított szabályomat, hogy csak esténként kérdezem meg az orvost Rocíoról, elkapom a folyosón, és állapota felől érdeklődöm. No, nem az orvos állapota felől… azt látom: szokás szerint rémült.
- Sajnálom, uram, de még mindig nem javul – húzza össze magát a lehető legkisebbre, miközben előadja a rossz hírt. – Nem hajlandó bevenni a gyógyszereket, nem akar enni sem, és az infúziót is kitépi magából – sorolja föl szerelmem butaságait, én pedig egyre dühösebbé és dühösebbé válok. Na, majd én ráveszem erre azt a nyomorult kis idiótát, aki képtelen szót fogadni nekem. NEKEM, aki mindenből csakis a legjobbat akarja neki.
Dühtől forrongva robogok végig a folyosón, majd az őrök által védett ajtón szinte berobbanok, persze, csak miután gyilkos nézésem egyikével apró ponttá zsugorítottam össze a katonáimat, mintha ők tehetnének az egészről, arról, hogy szerelmem képtelen a normális gondolkozásra.
- Az egészséged nem játék! – kezdem egyből leszidását, mikor belépek az ajtón. - Azonnal beveszed a gyógyszereidet! – utasítom haragosan a fekvő, erőtlen, mégis, makacskodó szerelmemet. – Vagy beveszed, vagy beléd tömöm! – morranok rá fenyegetően, mikor látom, hogy még most sem nyúl a gyógyszereihez, sem az ágya mellett található kisszekrényen található ételéhez. Természetesen, erre már megjön a hangja, és azt a bosszantóan makacs szájacskáját nem evésre, hanem szájalásra használja inkább. Mindig ennyire idegesítő volt, vagy csak most lett ilyen?!
- És ha nem?! Mondtam, hogy nem fogom elárulni az embereimet! – kiáltja önérzetesen, már amennyire törött bordái, és erőtlen teste engedi. Morriaián semennyire sem kiáltja, inkább csak suttogja, de annál önérzetesebben, mintha csak azzal akarná pótolni a kiáltás hiányát.
- Hát persze, mondta. – horkantok föl. Igen, az embereit tényleg nem akarja. A családját bezzeg, ami állítása szerint belőlem is állt, azt könnyedén elárulta. Elárulta az emlékemet, a barátságunkat, a szerelmemet. Egy ilyen az embereit is el tudja árulni, csak úgy kell hozzá állni. - A családját bezzeg elárulta, nem igaz? Senki más nem tartaná értéktelennek az életét, csak az, aki elárulta a családját – mondom hidegen. Gyenge, törékeny alakja, hófehér haja olyan benyomást kelt, mint akit muszáj megvédenem még a legapróbb szellőtől is, de nem tehetem. Elárult, nem érezhetek iránta semmi védelmező ösztönt! Még ha ennyire vágyom is rá, hogy megóvjam.
- Nem árultam el! Nem! Én… Nem tettem! – kiáltja rekedten, erőtlenül. Próbál fölpattanni az ágyról, hogy ne csak szavakkal, de tettekkel is védekezzen, de erőtlenül hanyatlik vissza, a több napi koplalás hatására. Bolond. Én szeretett bolondom. De nem tudhatod meg, mennyire szeretek, nem, ameddig én meg nem tudom, hogy ha nem is szeretsz most, legalább szerettél-e valaha.
- Nem hiszek magának. És éppen ezért tartom itt, fogva, hiszen aki a családját képes elárulni, az az embereit is. Meg fogom törni magát, és ki fogom húzni magából az engem érdeklő információkat! – Mint például, hogy szeretsz-e még, vagy tényleg elárultál. Ha elárultál, annyira szeretlek, hogy én magam fogok véget vetni az életednek – de én is követni foglak a halálba. Tőlem nem menekülsz, se árulóként, de jobb örülnék, ha a szerelmemként nem tennéd.


Yoshiko2013. 05. 27. 22:28:40#25962
Karakter: Rocío Matías Perruca de Alba
Megjegyzés: Hóhéromnak


 Amikor kivezényeltek minket erre a területre, akkor nem gondoltam volna, hogy máris összeütközésbe kerülünk. Reméltem, hogy még pár napig kihúzzák a másik fronton, hogy pihenjünk kicsit, de sajnos a katonaság nem leányálom, ha menni kell, menni kell, és ha halni… hát nincs mit tenni. Itt nincs szünet vagy kifogás. Mennyivel másabb volt a kaszárnyaudvarban gyakorlatozni… és mennyivel másabb volt otthon aratni, és mennyivel másabb volt az ő karjaiban, mint a hideg, kemény, vagy leginkább a sáros föld durva ölelésében. De a hazajutásra már senki sem mer gondolni, régi életünk úgy tűnik elénk, mint egy homályos, de annál meseszerűbb tükör. Ki tudja, hogy az otthon maradottak épségben vannak-e, és ki tudja, hogy mikor találnak ránk a leveleik. 

Komor tekintetem ilyen elkalandozó, kissé mélabús gondolatok közt vetem a másik csapatra. Az ellenség jól fel van fegyverkezve, és sokan vannak. Csillogó szurunyok kandikálnak ki az embertömegből, a fekete árnyként ható masszábból, és mögöttük tankok és szekerek. A mieink ezzel szemben szakadtak, a fegyverek kissé rozsdásak és élelemhíján az utóbbi pár napban egészen legyengültünk. Elvágták az utánpótlást északról…
 Tankjaink sincsenek jobb állapotban. Hiába, a háborúhoz pénz kell… Istenem… nincs sok esélyünk, de nem szabad feladnunk, nem szabad arra gondolnunk, hogy még az állatok sem oltják ki saját fajtársaikat, pláne nem a családtagjaikat… Még csak gondolni sem akarok arra, hogy ő is köztük van, hogy épp egymás torkának készülünk ugrani. Könyörgöm, könyörgöm…

Miután befejeztem a szokásos néma imám szerelmem jólétéért és épségéért, szívem megkeményítve fordulok az izgatott és megviselt bajtársaimhoz.
-  Emberek! –dörgöm a levegőbe – Mutassuk meg ezeknek a talpnyaló kutyáknak, hogy erős fából faragtak minket! Ugyan nincs sok esélyünk, de míg ők lelketlenül lelketlen parancsra ugranak, mi önszántunkból, mert van egy célunk, mert van miért küzdenünk! Mutassuk meg nekik, hogy mire is jó a kurázsi! TŰZ!!!!!  - adom ki a parancsot túlharsogva mindent.

Remélem sikerül a tervünk… ha sikerül őket becsalnunk a szakadékba, akkor föntről rájuk zúdíthatunk mindent. A szikláktól kezdve a lövéseken keresztül mindent. Nem lesz esélyük. Azonban ehhez az kell, hogy ez a csapat, pontosabban mi, akik a csalit játsszuk, kitartsunk.

Eldördülnek az első lövések a mi oldalunkról. Az ellenség, mintha egy pillanatig csak gúnyolódna rajtunk, nem nyit tüzet. Normálisak ezek? Ennyire nem ér a vezetőjüknek semmit a saját embereinek az élete, hogy csak így hagyja őket álldogálni a golyózáporban? Nem győzhetnek ellenünk, nem győzhetnek! Ilyenfajta gondolatokat ismételgetve magamban elébe rohanok a közeledő tankoknak és katonáknak. Embereim ugyanolyan hévvel utánam és már el is kezdtük a szép kis stratégiánkat, hogy a sereget a szurdokba tereljük. Eddig mindig mindenhol bevált, itt sem mondhat csődöt.

Ám a nagy tülekedésben és fegyverzajban, ahol hallgatnak a törvények, észreveszek egy kis suhancot sisak és fegyver nélkül, ahogyan elszánt ábrázattal rohan a halálba. Nem megmondtam nekik, hogy maradjanak hátul? Alig lehet tizennégy! Mit keres itt? Elesik, és a mögötte álló ellenséges katona emeli a puskáját, hogy a hátába lőjön, de gyorsan ott termek, és a csövet gyorsan az ég felé lököm, ami nemsokára eldördül, majd a futás közben előkapott tőrt az oldalába mártom. Istenem, add, hogy a sisak mögött ne Fabrizio legyen! Még belegondolni is mindennél borzalmasabb!

Nem is bírom ki, azonnal lerángatom róla a sisakot és hatalmas kő esik le a szívemről. Kő? Nem, nem kő volt az, hanem egy hatalmas szikla, egy egész hegyorom. Ha… ha… tényleg őt szúrtam volna le… a következő ember én lettem volna, mentem volna utána a halálba. Azért élek, mert ő él, mert reménykedek benne, hogy él, és azért élek, hogy őt megtaláljam, élve, vagy halva, de megtaláljam.

Mikor visszafordulnék a fiú felé, hogy leordítsam azért amiért parancsot szeget és elhagyta a helyét, ahol a legnagyobb biztonságban lett volna, hirtelen robaj akasztja belém a szót. Elkezdtek ágyúzni, reng a föld, elvesztem az egyensúlyom. Kúszva próbálok felkelni, de minden egyes becsapodó lövedéknél visszazuhanok, majd az utolsónál elsötétül minden, ahogyan valami kemény nekem csapódik.

*-*-*-*-*-*-*

Valami csiklandozza az orrom… lassan kinyitom a szemem és látókörömbe világosbarna tincsek szöknek, és puha bőr súrlódik az arcomhoz, valami durvább szövetű vászoninggel együtt. Álmatagon felemelem a fejem és eltátom a szám. A sűrű, duzzadó búzamezők végtelennek tűnő árját aranyra és karmazsinra festi a lemenő nap vörhenyes fénye. A szélben lengedezve olybá tűnik, mintha a tenger hullámain időznénk.

- Örülök, hogy felébredtél. Hogy van a lábad? – kérdi tőlem selymesen mély hangon az engem hátán cipelő Fabrizio. Egy pillanatig értetlenül bámulok az arcára. A lábam? Tényleg… leestem a fáról és nem tudtam járni, és ő a hátára vett.

- Elaludtam volna? Elnézést… - rebegem a fülébe alig hallhatóan. Valamiért olyan idilli ez a pillanat, nem akarom megtörni. Bár… tudom, hogy tilos és nem szabad, de olyan jó érzés, hogy hozzá simulhatok, hogy érezhetem a bőrének a melegét, érezhetem az illatát.

- Ugyan már. Nincs semmi amiért elnézést kéne kérned. Mégis mire valók a barátok? – suttogja vissza lágyan és mindketten elmosolyodunk. Barátok… igen… azok vagyunk. Barátok és testvérek egy életre. Ez talán a világ egyik legnagyszerűbb dolga, de… de akkor… miért szakad bele a szívem ebbe a két szóba?

- Fabrizio… mégis hová megyünk?  - ocsúdok fel, mikor észreveszem, hogy nem a megszokott ösvényen megyünk vissza a falunkba.

- Útközben találkoztam az öreg Rosett nénivel, aki azt mondta, hogy a legenda szerint ma éjjel hullani fognak a csillagok. Gondoltam a szurfű dombról jól láthatnánk. A múltkor mintha azt mondtad volna, hogy szereted nézni a csillagokat. Remélem, még mindig szereted.

Akkor és ott, a hátán nem láthattam az arcát, előre is fordult, márcsak azért sem, de hallottam a hangján, hogy mosolyog és ez engem is mosolyra késztetett, miközben végtelen melegség és szeretet áradt szét a tagjaimban. Hihetetlenül boldog voltam és minden kívánságom az volt, hogy ő is érezze azt amit én. Persze, aznap éjjel nem hulltak a csillagok, pont úgy, ahogyan egyszer sem következett be az, amit Rosett néni jósolt nekünk, de nem voltunk csalódottak. A csillagok még sohasem ragyogtak szebben, mint azon az éjszakán.

*-*-*-*-*-*-*

Az egyik kezem melegebb, mint a másik és valami puha öleli körbe. Mintha valami suttogás félét is hallanék, de annyira zúg a fejem, hogy nem jut el hozzám a szavak értelme. Minden erőm latba vetve lassan kinyitom a pilláim. Először minden mozog, néhány tárgyból először többet látok, mint amennyi létezik belőlük a valóságban, majd pár pislogás után minden a helyére áll. Aztán kissé meglepődve veszek észre egy alakot az ágyam mellett. Nem csinál semmit, csak térdel.

- Ki maga? – kérdem gyenge, halk hangon. Szavaimra azonnal felpillant, szemei mintha könnyesek lennének, arcán ezernyi sebhely. Ám a következő pillanatban kikerekedett hitetlen szemekkel bámul rám, mintha valamit nem akarna elhinni. Most… valamiért annyira ismerős…

-Én… én… - habog egy keveset ugyanolyan zavartan, mint ahogyan rám pillant. Hirtelen kopogtatnak, mire az idegen villám gyorsan felpattan, megdörzsöli a szemeit, arcvonásai megkeményednek, és szigorú testtartással ellép az ágyamtól. Ágy? Tényleg abban fekszem, de a kezemről az a puha melegség felszállt. Majdnem olyan kellemes volt, mint álmomban szerelmem hátának simulni. Miért? Miért jutott eszembe az a régi emlék és most miért van olyan illat?

Ám nem gondolkodhatok el ennél jobban, látóterembe hirtelen valami kopasz szemüveges alak tolakodik. Pár pillanatba beletelik amire felfogom, hogy már a homlokom fogja. Miért vagyok ennyire lelassulva és miért hasogat egyre több tagom?  Keresném szemeimmel az alakot, de már nem fölöttem, hanem mellettem van és a csuklóm fogja. Valamit mond, de nem értem tisztán. Zúg a fülem.

-Hé, te! Te… lázadó! Hozzád beszélnek! – dörren egy erélyes hang, amiben némi izgatottságot érzek. Ránézek a hang forrására, ami nem más, mint az a férfi aki pár pillanattal ezelőtt még mellettem térdelt könnyes szemekkel. Próbálok fókuszálni, de akkor eltűnik az a férfi és a másik lép a helyére.

- Uram, ha valahol fáj, azonnal szóljon, vagy jelezze. – milyen nyugodt a hangja és milyen fehér a ruhája… Elkezdi hajlítgatni a karjaim, a lábaim, aztán visszatér a látókörömbe és kezével gyengén benyomja a mellkasom. Először elakad bennem még a levegő is, majd azelőtt, hogy észbekaphatnék és tűrhetném a fájdalmat, szemeim összeszorítva fájdalmas nyöszörgést hallatok, arcizmaim is grimaszba rándulnak. A reakciót látva azonnal megszünteti a valószínűleg pehelysúlyú nyomást és valamit felír valami papírra, ameddig én levegőhöz jutok. Aztán visszatér hozzám egy apró lámpával és a szemeim kezdi vizsgálni.

- A feje? – kell pár másodperc mire tudok válaszolni.

- Zúg és eszméletlenül fáj.

- Szédülés, émelygés?

- Már nincs… - szinte már lehelem a választ. Tenyerét még egyszer rásimítja a homlokomra, majd visszafordul és a következő pillanatban fejem megemelve valami hűs folyadékot önt az ajkaim közé. Mint az, akit a sivatag közepén hagytak úgy kortyolom a számomra életet adó nedűt. Mikor elfogy egy halk sóhaj csúszik ajkaimra és visszaejtem fejem a párnára. Nem bírom felemelni a szemhéjam…  Az engem körülvevő zajok, a halk dörmögés, ahogyan a férfi válaszol az orvosnak… minden lágyan duruzsol a hallójárataimban, hogy minél könnyebben magával ragadjon az álom.

Az álom, ahol kitört a háború, a falunk kiürült, mindenki eltűnt. Hiába kiabálok szerelmem után, hiába kukkantok be még a szőnyeg alá is, ahová tudom jól, soha sem férne be ilyen látatlanul. Nem találom… Pedig már mindenhonnan füstoszlopok szállnak az ég felé, ami már vérvörös. Fabrizio… meg kell találnom… meg kell találnom!

-Fabrizio… Fabrizio… - nyöszörgöm a fejem dobálva, majd megérzek két erős kezet a vállaimon, ahogyan egy helyben tartanak. Szemeim villámgyorsan pattannak ki. Tekintetem azonnal egy kék szempárba torkollik, amiből ömlik az aggodalom. Azonnal lenyugszok. Persze, ágyban vagyok, ha jól emlékszek egy orvos meg is vizsgált.

- Hol vagyok és ki maga? – kérdem kicsit erősebb és sokkal nyugodtabb, de még mindig rekedtes hangon. A férfi nem válaszol. Először a fejét horgasztja le, arcával félrenéz, majd nekem háttal fordul. Kezeivel valamit ügyköd, de nem látom. Felülnék az ágyon, de újból fájdalom szúr az oldalamba, igaz, most nem olyan nagyon, mint az előző, de egy újabb lélegzet elakadást és rövid nyöszörgést ez is kivált belőlem. Odakapom az oldalamhoz, belemarkolok a másik kezemmel az ágyneműbe. Az ismeretlen férfi azonnal hozzám szalad és gyengéd erőszakkal visszatol az ágyra a puha párnák közé.

- Nem szabad mozognod. – és egy vizes kendőt felvéve a homlokom kezdi törölni. Jóleső, reszketeg sóhaj hagyja el az ajkaim, mivel egy-egy nagyobb levegővételnél újra érzem a fájdalmat.  

- Hol vagyok és ki maga? – ismétlem meg újra a kérdésem. A végénél jól láthatóan megrándul az arca, de utána még elszántabb lesz a tekintete és arcának lágy vonásai megkeményednek.

- Én vagyok itt a tábornok és jelenleg a királyi seregek támaszpontján van. – az előbb, mintha tegezett volna… tábornok… királyi seregek… támaszpont… Nem értem. Persze! Csata volt!
A felismerés, hogy az ellenség karmai között fekszem teljesen felébreszt. Újból, új erővel és hirtelen ülök fel az ágyon, fogaim összeszorítva kapok az oldalamhoz és már a lábaim tenném le a földre, mikor az ellenséges tábornok újra ott terem mellettem, hogy visszanyomjon az ágyra. – Feküdj vissza, még a végén felmegy a lázad! Pihenned kell! – újra tegez… és hová tűnt a ridegség a hangjából? Miért csendül most belőle őszinte aggodalom?

- Az embereim! A csata! Hol vannak az embereim? Vesztettünk? – ragadom meg az engem lenyomó karokat.

- Igen. – válaszolja újra ugyanabban a stílusban, mint amilyenben az előbb láttam. Lehet, hogy csak én képzeltem emberi érzelmeket a vonásaiba?

- Szóval elvesztettük és elfogtak… - ismétlem hitetlenkedve és őt eleresztve. El is távolodik tőlem, majd egy pohár vízzel tér vissza, nyílván azzal amit az előbb töltött meg, miután felébredtem.

- Pontosan. Vegye be és igya meg. – erős hangja katonásan pattog, miközben átnyújtja a gyógyszert és a vizespoharat.

- Miért kéne elhinnem, hogy ez gyógyszer?

- Mert eddig is ápoltuk és érdekünk az, hogy rendbe jöjjön.

- Miért? – erre pár pillanatra elkapja a tekintetét, kinéz az ablakon a selymesen kék égen úszkáló bárányfelhők felé, majd egy sóhajjal felém fordul. Végig tökéletes vigyázban áll, ahogyan egy igazi katona… nem úgy mint én, aki egyenes hátával csak büszkeségét és elszántságát jelzi, nem úgy mint én, aki nem vagyok rangomhoz méltó származék, hiszen csak egy parasztfiú vagyok, legalábbis ahogyan az a pár velünk szimpatizáló öntelt nemes mondja néha a hátam mögött, miközben azt lesik, hogy hol áshatnak nekem vermet. Azt hiszem, most megkapták. Eltűntem, de csak egy időre. Tőlem nem szabadulnak sokáig.

- Információk kellenek. Merre vannak a lázadók bázisai, kik a köreinkbe beépített emberek, kik a kémek, kettős kémek, és nem utolsó sorban azért, hogy zsarolhassuk a megmaradt csapatokat az életével.   

- Egy szót sem húznak ki belőlem, ahogyan az alkut is vissza fogják utasítani. Az én életem ebben a háborúban annyit ér, mint a bolondok aranya, fabatkát sem. – erre, mintha felindultan bámulna.

- Nem ér az életed egy fabatkát sem? – ismétli utánam enyhén hullámzó mellkassal, majd egy pillanat múlva újból elfordul és kiszól az ajtón az orvosért.

- Az embereim? – kérdem mikor visszatér. Van a viselkedésében valami különös… ahogyan ebben az egész szituációban is. Miért nem egy cellában senyvedek? Elvégre nem vagyok nemes…

- Jó helyen vannak.

- Utoljára kérdem, hol vannak az embereim? Nyílván vannak más foglyok is rajtam kívül. – kérdem újból parancsoló, erős hangon. Engem ellenség nem fog többet gyengének látni.

- A cellában, szépen együtt, mint valami nagy és boldog család. – ez a fajta gúny fáj a füleimnek. Ő biztos nem morriai, ha képes ilyen hangot megütve a család szót használni. Ennyi együttérzés nem lenne benne irántunk? Még a sajátjai iránt sem? Nem csak a lázadók harcolnak a véreik ellen.
Összepréselt ajkakkal ülök fel, a poharat és a gyógyszert az ágy melletti éjjeli szekrényre teszem.

- Vegye be a gyógyszert és feküdjön vissza. – szól rám durván, de elengedem a fülem mellett.

- Majd akkor, ha az embereimmel leszek egy cellában és az ő sérüléseiket is ellátják. – teszem le a lábam a földre és már kelnék fel, illetve csinálnék valami hasonlót, mert a mozgás még nem igazán megy.

- Rocío, feküdj vissza és vedd be a gyógyszert! Ez nem játék! – üvölt rám, ahogyan öklét teljes erejéből a falba vágja. Én teljesen ledermedve figyelem, ahogyan kiborult. A nagy döbbenetben elfeledkezem a fájdalomról és egyáltalán mozdulni sem merek. Már az is kiszállt a fejemből, hogy az embereimhez indultam.

Abban a pillanatban lép be az orvos is, mikor a dermesztő csend már fojtogatóvá kezdett válni. Csak egy pillantást vet a tábornokra és máris behúzza a fülét is meg a farkát is. Szinte igyekszik látatlanul elmenni mellette, hogy hozzám érjen. Gyakorlott és szakavatott mozdulatokkal vizsgál meg, veteti be velem a gyógyszert, majd ad pár tanácsot, annak ellenére, hogy nem tudja, hogy mi lesz velem és hová fogok kerülni, aztán a vizsgálat végével, mint a villám úgy tűnik el a szobából.

A tábornok már nyugodtabban mered maga elé, én meg ugyanolyan meredten figyelem. Honnét tudta a nevem? Az nem lehet, hogy az ellenséges csapatok között is lenne hírem, sőt egyenesen képtelenség, de akkor hogyan? Ismerősnek tűnt, vannak ismerős vonásai, leginkább a tekintete, amikor szeszélyesen veszít ebből a katonás merev ridegségből. De nem tudom. Nem tudom.

-Most megyek. Rengeteg elintézni valóm van. A szobát bezárom, őrök védik még az ablakok felől is. Nem tud majd elszökni, nincs is olyan állapotban, hogy ezt akár meg is merje kockáztatni. Szóval gyógyuljon, hogy az embereinek ne kelljen csalódnia a parancsnokukban. – nem néz rám… megfordul és tesz előre pár lépést, majd hezitál, mintha hátra akarna fordulni, majd újra elindul.

- Várjon!- kiáltok utána, mire újból megáll, de még mindig nem néz hátra. Miért? Miért érzem úgy hogy ismerem? – Találkoztunk már?



Szerkesztve Yoshiko által @ 2013. 05. 27. 23:14:12


Geneviev2013. 01. 06. 10:14:06#24760
Karakter: Joseph Fabrizio de Felice
Megjegyzés: ~ KHÍ drágámnak


Két sereg fölsorakozva egymás előtt. Az egyik szedett-vedett puskákkal, kardokkal, gránátokkal és egy-két tankkal indul csatába, míg a másik fényesre sikált, tökéletes lőfegyverek sokaságával, tankokkal, és más, harcászati felszereléssel teszi meg ugyanezt. Vajon melyiknek a győzelme esélyesebb? Az övék… vagy a miénk?
Ez igazából nem is kérdés, katonáim arcán is látom azt, hogy bár akarják, szenvedélyesen vágynak a harcra, a velünk szemben lévő sereget tiszta szívükből szánják. A mieink, mégis, meg kell támadunk, meg kell semmisítenünk őket, mert a politika ezt kívánja. Talán sokunk rokona is ott van a most fölsorakozott sereg tagjai közt, talán éppen az öccse fogja lelőni a bátyát. Ez a háború mindenkit csak szétszakít, családot, barátot, szerelmet, de adni nem ad semmit.
- Mutassuk meg nekik, mi az, hogy a korona iránti hűség! TÁMADÁS! – kiáltom el magam, én, a nagy és erős tábornok, miközben attól rettegek, hogy nehogy Rocío, az én drága szerelmem is a lázadók közt álljon, akik felénk mutatott puskacsövekkel várják a náluk szintén elhangzó „támadás” szócskát. Mondom, hogy ez a háború elvesz mindent: de leginkább életet, mégpedig hiába.
- Ezek tényleg meg akarnak minket támadni! De hát ez öngyilkosság! – kiáltja jobb oldalamról az egyik katonám, és magamban teljesen egyet kell, hogy értsek. Bármennyire is úgy érzem, hogy a lázadóknak igazuk van, bármennyire is gyűlölöm a katonaságot, muszáj itt maradnom, muszáj biztonságban tudnom Rocíót. Arra az opcióra, hogy már halott, nem is gondolok, mert tudom jól, hogy megérezném, ha bármi gond történne vele.
- Idióták, mondom TÁMADÁS! – üvöltöm le ismét katonáim fejét, kik vannak olyan sültbolondok, hogy megvárják, míg a lázadók elkezdték a lövöldözést. – Lőjétek le az összest! – kiáltom, és külön utasítást adok a tankok célzóinak is. Uram, add, hogy Rocío ne legyen köztük!
Percek, órák telnek el ugyanúgy: mi sorra bombázzuk őket tankjaink lövedékeivel, míg ők próbálnak vissza támadni, kilőni minket, és tankjainkat, de mikor az utolsó tankjuk is elesik, a csata hivatalosan is a mi javunkra dőlt el. Nálunk kevesen estek el, míg náluk kevesen maradtak életben. Rettentően sok a halott, akik a semmiért estek el, oka nincs, csak az emberi hülyeség.
- Mi lesz már, barmok, elfogni őket! – üvöltöm, mire katonáim futásnak erednek, és a sebesült lázadókat elfogják, és közeli támaszpontunkra vezetik őket. Tankon vezetem a gyalogos, megfáradt lázadókat, akik közül csak páran próbálnak elmenekülni, de katonáim vagy vissza”segítik” a sorba, vagy lepuffantják őket, attól függően, hogy hogyan ítélik meg: élve, avagy halva fűződik hozzájuk nagyobb érdekünk.
A tankról próbálom megkeresni szerelmem ismerős arcát, de túl sokan vannak, és mind dühösen lehajtja fejét. Így soha az életben nem fogom megtalálni.
Visszaérve a bázisra, én a tábornoki irodámba megyek, ott várom meg az összesítést, és a jelentést mindenkitől. Asztalomon tengernyi aláírandó, és persze elolvasandó papír várja, hogy foglalkozzak velük, de semmi kedvem sincs hozzá. Igazából sosincs kedvem hozzá, majd rásózom valamelyik katonára, hogy olvassa el őket helyettem, és sűrítse össze maximum egy-egy mondatba a lényegét, hogy alá kell írni, vagy sem. Általában a „sem” mellett döntök, túl fárasztó feladat a kezembe venni a tollat. Na meg… arra azért mégsem adhatok ki parancsot, hogy bombázzák le a lázadók területeit. Ennek két oka van, a kisebb, hogy azért ez mégsem kellene, ők a mi népünk, a mi országunk, aki ezen gondolkozik, az nem normális, viszont a nagyobb ok, az Rocío. Ki tudja, hogy merre jár, nem tehetem azt, hogy fogom, és fölrobbantatom azt az országrészt, ahol 98%-os valószínűséggel tartózkodik.
- Szabad! – szólok ki, mikor kopogtatnak. Most nincs kedvem üvöltözni, csaták után sosincs. Bár félelmemet kiüvölthetném magamból, félek, olyan oldalamat mutatnám meg beosztottjaim előtt, amiről nem lenne jó, ha tudnának, így ilyenkor inkább nem kiabálok, csak a szokottnál is jobban megbüntetem katonáim. Ez csak pár napig szokott tartani, amíg ki nem kérdezek, és legfőképpen, meg nem nézek minden egyes foglyot, és kipihenem folytonos csalódottságomat, hogy Rocíóról még mindig semmi hír. – Pihenjen – morranok rá a belépő tisztre, aki azonnal el is veszi homloka elől a kezét, és állásán is kicsit lazít. – Mondja.
Utasításomra összerezzen, és megszólal: - 342 foglyot fogtunk el, abból 175 súlyosan sérült, 134 könnyen sérült, és a maradék 33 pedig szinte karcolás nélkül megúszta – sorolja az adatokat. Egész sokan maradtak sértetlenek, biztosan a vezéreik voltak hátrébb. Bár, ki tudja… - Viszont… Uram, van egy olyan fogoly, aki kómában van – teszi hozzá bátortalanul. Kómában? Egy fogoly? Mégis mióta engedélyezek fél-halott fogoly behozását a támaszpontra?
- Kómában? – kérdezek vissza édes kis mosollyal arcomon, félelmetesen lágy hangon. – Azt mondod, kómában?! – kérdezem ismét, erőteljesebben, miután választ nem kapok. Tisztem remeg, mint a nyárfalevél – ezek egyre gyávábbak! Nem, hogy nevelődnének, és azt tennék, amit kell, és amit tanítok nekik, hanem egyre gyávábbá válnak, a sok üvöltözés hatására. De végül is, kit izgat ez? Engem nem…
Egészen addig, amíg kimossák a saját, telecsinált gatyájukat…
- Igen uram! – szalutál, mire megforgatom a szemem. Azt a jobb kézzel kell, te idióta!
- És mégis mióta lehet egy fél-halott foglyot elfogni, nem pedig hagyni, meghalni? – kérdezem selymes, lágy hangon, mintha csak az időjárásról beszélgetnénk.
- Semióta, uram! – feleli még mindig tisztelegve. Ez az idióta még mindig nem veszi észre, hogy rossz helyen van a keze, de már meg sem lepődök igazán. Ezek mellett? Ugyan, mióta én vagyok a vezérük, azóta edződök rajtuk. Eddig el sem hittem volna, de mióta katona vagyok, újra, és újra rá kell jönnöm: az emberi idiótaság határtalan.
- És akkor mégis hogy kerülhetett be az a fogoly?! – dörrenek rá, elhagyva az eddig se bevált társalgási modort. Nem hiszem el, hogy hogy lehet valaki ennyire értetlen. Ha valaki halott, vagy eszméletlen, az marad a csata színhelyén, majd a lázadók eltakarítják halottaikat, és csak olyan foglyot ejtünk, aki magánál van, és képes minimum kétszáz métert gyalogolni, és érthető mondatokat alkotni. Más különben a fogoly ejtés mit sem ér.
- Próbálták a katonák elvenni őt, uram, de a többi fogoly úgy védte őt, hogy a közelébe sem tudtunk menni – feleli, ami egész felkelti a figyelmemet. Ez új! Ennyire védenének valakit? Mégis ki lehet az?
- Mutasd az utat! – dörrenek rá az előttem tébláboló katonára, aki nem tudja eldönteni, hogy most miért is ugrottam fel hirtelen, de utasításomra összerezzen, és végre elindul. Lemegyünk a cellákhoz, melyek nem túl ember barátiak, de annál tágasabbak, hogy az a húsz ember, aki egy cellában elfér, kényelmesen el tudjon helyezkedni, ne kelljen egymás hegyén-hátán fetrengeniük. Azt csak nem mondhatják rólunk, hogy nem teszünk meg mindent a kényelmük érdekében…
Az egyik ilyen cellához vezet a tisztem, ahol az összes bent lévő ember egy test köré csoportosul, akinek nem látom az arcát. Az egyik őr, mikor látja, hogy én vagyok az, és mit akarok, egy gyors, és nem mellesleg helyes tisztelgés után kinyitja előttem a cella ajtaját, mire mindenki felém fordul, de a kómás – vagy csak ájult – arcát még mindig nem látom. Vajon ki lehet az, akit ennyire védenek?
- Félre! – parancsolom a foglyoknak, de mivel pár pillanat múlva sem engedelmeskednek, csak még ellenségesebben néznek rám, pálcámat a hozzám legközelebbinek suhintom, mire nagyot nyögve arrébb esik. Ha szép szóval nem megy, felőlem megpróbálhatjuk erőszakkal is. A többi még így sem mozdul, szóval szép fokozatosan megtisztítom a terepet a körbefogott alakhoz, és megpillantom.
Rocío. Ő… ő Rocío Matías Perruca de Alba. Biztos vagyok benne.
- Tűnés a közeléből! – fog el egy szempillantás alatt a düh, mikor meglátom, hogy az elsőként megütött fogoly hogy mászik felé, mintha védeni akarná – TŐLEM. Nem foglalkozik utasításommal, így ne csodálkozzon, hogy pillanatokon belül a falnak találja magát nyomva, ám nem általam, hanem a tisztem által, aki végre megmutatja, hogy tud ám tökös legyén is lenni.
- A tábornok úr azt mondta, hogy ne merészeljen a közelébe menni! – sziszegi a férfi dühtől eltorzuló arcába. Hm. Lehet, előléptetést fog kapni. De ami sürgetőbb dolog…
- Ő velem jön – emelem föl Rocíot, és közben próbálom nem mutatni, hogy belül majd’ meghalom a boldogságtól, hogy végre rátaláltam. Remegésem nem látszik, erős vagyok és rendíthetetlen. – Keresd meg a legjobb orvost, akit csak találsz a bázison, és hozd föl a szobámba. Kíváncsi vagyok, ki lehet ez a férfi, akit ennyire védenek – utasítom a tisztek, mikor egy hangos dörrenéssel csapódik mögöttünk az ajtó. Még nem engedem meg magamnak, hogy szerelmem arcában gyönyörködjek, meg kell elégednem azzal, hogy végre karjaim közt tudhatom, mert amíg bárki megpillanthat, nem gyengülhetek el. Majd, miután kettesben maradtunk a szobámban… majd akkor. – Csak az orvos zavarhat, senki más. Ha valaki meg találna zavarni, akkor az ő büntetését is rád fogom passzolni egy évig – mondom fenyegetően, és hallom, hogy nagyot nyel. Helyes, így biztos, hogy senki sem fog minket zavarni.
Bemegyek a szobámba, és miután csukódik az ajtó, nagyot sóhajtok. Végre!
Leteszem az ágyamra, mintha üvegből lenne, úgy vigyázok rá. Istenem, milyen gyönyörű lett. A haja megfehéredett, sebek tarkítják mindenütt, de egyből felismerem, hogy ő az én szerelmem. Más nem lehet, csak ő. Mennyit változott, de mennyire ugyanolyan maradt! És szeretik őt, legalábbis az jött le a nagy védelmezésükből. Istenem…
- Rocío, végre itt vagy velem, szerelmem – suttogom, és kezeit óvatosan kezeim közé veszem. Letérdelek mellé, és percekig csak megbabonázottan bámulom, mintha még sosem láttam volna nála szebbet. Bár… nem csak mintha, hiszen nála soha nem találkoztam, és nem is tudok találkozni szebbel, mert nincs is. Olyan, akár egy gyönyörűséges porcelán baba. Az én gyönyörűséges, szerelmetes porcelán babám.
- Ki maga? – hallom halk, leheletfinom kérdését, és mikor párás szemekkel fölnézek arcára, egyből tündöklő, barna szempárjával találom szemben magam. Istenem, él, és itt van, velem! A megkönnyebbülés eláraszt, ám hirtelen, mintha jeges vízzel öntöttek volna le, megdermedek, mikor el jut hozzám, hogy mit kérdezett. Ő… nem emlékszik rám?!


© Copyright 2009-2025. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).