Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Yaoi)

<<1.oldal>> 2. 3.

Eshii2014. 11. 04. 20:31:22#31798
Karakter: Sivan Rasho
Megjegyzés: ~Babócámnak


Boldog Születésnapot Babócám!


Zene

Miután elszívtam a cigimet, nagyot sóhajtva visszaereszkedtem a gödrömbe, hogy folytassam a munkámat. Nem éreztem magam kifejezetten fáradtnak, sőt, mivel előző este nem kellett végig dolgoznom, a szokásos három óra helyett sikerült öt és felet aludnom. Bár tény és való, hogy legalább két lepénykenyeret magammal vihettem volna, hogy a víz mellett legyen valami a gyomromban. Ámbár így sem lehetett okom a panaszra, mert azt csinálhattam, amit szerettem: régészkedtem.

Az edényemet tisztogattam, s ahogy egyre több látszódott belőle, rá kellett döbbennem, hogy nem csak egy töredékre leltem. Határozottan egy épp edény bontakozott ki a földből az alapos munkámnak hála. Aztán még egy, egy közepes, majd egy kisebb is. Hamar híre ment, többen is becsatlakoztak a nézelődésbe, sőt, Witmann professzor, pontosabban a professzorom, óvatosan bemászott mellém és segített, hogy még aznap kint lehessen a lelet utolsó darabja. Izgatott moraj vett körül minket, én pedig boldog voltam, hogy azzal az emberrel dolgozhattam együtt, akire felnéztem.

- Jól van fiam, már nincs sok hátra – szólt hozzám komolyan. – Óvatosnak kell lennünk, nehogy összeroppanjon… én tartom, te pedig csináld csak – adta kezembe az ecsetet, amitől átjárta testemet a bizsergés. Bizonyítanom kellett. Mindenki néma csendben várta a végeredményt: sikerül e egyben kiszabadítani végül az edényt, avagy sem? Mindvégig arra gondoltam, milyen dinasztiai edény oldalát tisztítgattam, s vajon ki használhatta a mindennapjaiban. Asszony e, ki fején vitte benne a piacra vagy a piacról férje terményét? Vagy esetleg szekéren lötykölődött a többi szépen díszített edénnyel a fáraó udvarába?

- Meg van, fiam. Sikerült – hozott vissza a valóságba profom hangja, aki büszkén adta át az ép edényt három munkásnak, hogy elvigyék óvatosan a sátorhoz. Miután már nem volt semmi a kezében, elismerően meglapogatta a vállamat, amit én széles mosollyal az ajkamon fogadtam. – Gyere, nézzük meg mit fogtál!

Siettem én boldogan a sátor felé, az se érdekelt, hogy az egész napos görbe háttal való dolgozás miatt mindenem fájt az újfajta mozgás miatt. Ecset került elő, nagyító, s a professzor izgatottan esett neki az edénynek. Kíváncsian hallgattam minden észrevételét, gyönyörködtem a lelet egyszerű szépségében. Witmann egyszer csak felegyenesedett s a tömegből valaki felé intett. Elsőnek azt hittem, hogy Le Chateliernek próbált szavak nélkül így jelezni.

- Luxor, te is nézd meg! – Ekkor jöttem rá, hogy a fiatalabb Le Chatelierről volt sző, aki láthatóan duzzogva állt a tömeg elején. S lám, tényleg Luxornak hívták, nem viccelt vele. Lassan megindult felénk, szinte húzta magát felénk, hogy aztán feszélyezetten megálljon az asztal mellett, s lassan leszegje a tekintetét a leletekre. Érdeklődve figyeltem az arcjátékát: mindent le tudtam róla olvasni, s volt egy olyan sanda gyanúm, hogy ezek után a homokba beletudna fojtani, szeretetből.

- Sivan, nézd csak meg ezt! – szólt hozzám a prof, majd nyújtotta is a nagyítót. – Szerinted ez melyik dinasztia? –Nem gondoltam volna, hogy az én véleményemet is kikéri Witmann, s hogy megengedi, hogy vele nem pedig utána nézzem meg a leletet. Nagy levegőt véve vettem hát el tőle a nagyítót, majd lélegzetemet szabályozva, hatalmas nagy alázattal estem neki a feladatnak. Óvatosan nyúltam az edényhez is, hogy magam felé fordítsam ama részt, amely szóban forgott. Közelebb hajoltam, alaposan szemügyre vettem, majd a könyvekből s az ásatásokon látottakból összeraktam gondolataimat. Hümmögésemmel jeleztem ezt, de a biztonság kedvéért még egyszer alaposan áttanulmányoztam.

- Egyszerre képvisel magán a 4. és a 13. dinasztia kézjegyeit. Bár véleményem szerint a 13. dinasztiából származik – adtam ki magamból gondolataimat, majd a görbe hátamat kiegyenesítettem. Belenyilallt a fájdalom, de nem mutattam ki. Annyira boldog voltam, hogy nem érdekelt.

- Helyes válasz – bólogatott Witmann, majd újra meglapogatta vállamat. Halovány mosoly játszott ajkamon, s csak ekkor jutott eszembe a kölyök. Ott állt mellettem, homlokát ráncolta, csúnyán is nézett hozzá. Igaz is…

- Megnézed? – Törtem meg az izgatott susmorgást egy egyszerű kérdéssel, amit Luxornak címeztem. Nem fogta fel, érdeklődve körbenézett, majd hirtelen megállt, s mintha homok került volna a szerkezetébe, lassan felém fordult. Nem nézett rám, csak a felé nyújtott nagyítós kezemet bámulta, mintha kígyót tartottam volna.  – Persze csak ha kíváncsi vagy rá – tettem hozzá. Két okom is volt erre: hogy kihangsúlyozhassam a ha szócskát, no meg nem igazán értettem mire fel volt ennyire… ellenséges.

Szinte kitépte a kezemből a nagyítót, s a lehető legcsúnyább tekintetével örvendetett meg. Utált, s ebben biztos voltam. Nem tudtam ő miért, de nem volt új érzés ez számomra. Nem vettem fel, nem volt szabad: ha minden egyes lenéző és gyűlölködő tekintetet magamra vettem volna, akkor ugyan ott tartanék. A külvárosi gettóban. Az egyszobás kis, rozoga házban. Esetleg egy asszonnyal, s már három vagy négy gyermekkel.

- Kösz –lökte még oda illedelmes gyűlölettel, majd miután rendezte arcvonásait, nekiesett nézelődni. Witmann érdeklődve figyelte a kis tudóspalántát, majd mosolyogva rám nézett.

- Ismeritek egymást? – kérdezte érdeklődve. – Jó, nagyon jó! Két ilyen ígéretes fiatal legyen csak jóban.

- Én rögtön rávágtam volna, hogy 13. dinasztiai a lelet, ugyanis eme hieroglifát, ami az első tengeri expedíciót jelképezi Szomália és Dél-Arábia felé, csakis abbóla  korból eredhet – egyenesedett fel elégedett mosollyal Sivan. – Látja, professzor? – fordult rögtön Witmann felé, aki hümmögve vette át a nagyítót s nézte meg.

- Milyen igazad van! – csodált rá, mire Luxor elégedetten rám pillantott. Ekkor fogalmazódott meg a fejemben, hogy netán ő ezt versenynek fogja fel. – Mily csodás lelet ez, Sivan fiam! Talán ebbe szállították az expedíció alatt kapott drágaságokat! – Most rajtam volt a sor, hogy elégedett mosoly küldjek az újra elsavanyodott képű kölyöknek. – Gyerekek, ez fenomenális! S csak az első nap, hogy itt vagytok – mosolygott ránk.

- Nekem már kicsit több – motyogta Luxor.

- Én ma kezdtem, előző pár héten a város másik felében lévő ásatáson segédkeztem – jegyeztem meg, hogy a kölyök tudhassa: nem vagyok kezdő.

- Ott találtad a karperecet, ugye? – kérdezte hümmögve a professzor, míg a másik edényt nézegette. – Ezen is ott az a hieroglifa…

- Ott – bólintottam aprót, míg a szemem sarkából a pufogó kölyköt figyeltem elégedetten.

- Remek, remek! – nézegette tovább Witmann az edényt. – No, fiatalok. A jövő nemzedéke – mutatott Luxorra -, s a leendő diplomás csodatanítványom együtt! Hallottad e, hogy az ifjú
Le Chatelier is a mi drága egyetemünkön fog kezdeni? – Fél szemmel lelestem az ajkát rágó kölyökre, majd vigyorogva tagadóan megráztam a fejemet. – Sivan is oda jár ám – intézte szavait a kölyökhöz. – S az egyik legjobb tanítványom! – nevette, majd a vállamnál fogva megrázott kissé. Én is vigyorogtam hozzá, sőt, miután elfordult a prof, ránéztem Luxorra, aki szúrós tekintettel nézegetett.  Oh, igen… határozottan éreztem, hogy hova küldött. Hidegebb éghajlatra.

Miután a nap már szinte teljesen lebukott a homokdűnék mögött, mindenki elindult haza, a leleteket is felpakoltuk a kocsira. Elköszöntem mindenkitől, beszálltam a rozoga kis kocsimba, s elindultam vissza a városba, hogy fél nyolctól kezdhessek az egyik kávézóban, hajnali háromig dolgozva. Volt három órám, hogy aludjak otthon, majd indulhassak a másnapi ásításra. Alig vártam.

 

× ~ × ~ × ~ × ( ¤ ) × ~ × ~ × ~ ×

 

Reggel az első között érkeztem: ott volt a mindig friss és üde Witmann, pár előző napi munkás, no meg persze a Le Chatelier família férfi tagjai. A sátor alatt beszélgettek, Luxor az apja mellett állva hallgatta az eszmecserét, mikor odaléptem hozzájuk.

- Jó reggelt, bonjour! – köszöntem rögtön két nyelven is halovány mosollyal az ajkamon. Hiába fájtak kissé a lábaim a tegnapi egész napos állástól, majd az éjszakai pincéri szaladgálástól, nem akartam, hogy bármi is látszódjon rajtam. Mindenki visszaköszönt, Luxor csak az orra alatt mormogta anyanyelvén. Nagyot sóhajtva nyúltam egy szék után, s ültem le rá a többiek körében.

- Pont arról beszéltünk, hogy amerre találtad az edényeket, újabb objektumokat jelölünk ki – kezdett bele Witmann.

- Északra és észak-keletre – tette hozzá az idősebb Le Chatelier.  – Legalább kettőt. A sátortól délre – mutatott is arra jobb kezével – alig találtunk valamit, pár kezdőt majd oda szabadítunk, te és Luxor pedig tudtok arra dolgozni.

- Nekem jó a tegnapi objektum is… - szólt közbe duzzogva a fia.

- Ha szeretnéd, nem bánom – hagyta rá, míg én csak mosolyogtam tovább, míg államat a szék háttámláján pihentettem: ugyanis fordítva szerettem ülni rajtuk.

Még egy kicsit hallgattam őket, párszor ránéztem a komoly képpel ülő kölyökre – aki hasonlóan megnézett magának párszor -, s mikor a munkások s tanulók nagy része befutott, letudtuk az eligazítást. Új objektumot kaptam, amin dolgozhattam. Nagy lelkesedéssel estem neki, s nem vártam újabb nagy fogást. Minden apróságnak örülni kell mondogatta mindig is Witmann, én pedig ebben a szellemben estem hát neki a munkámnak, egyedül.

Pár darab agyag edénydarabot találtam még, persze olyan mélyre nem is sikerült aznap leásnom. Nem futott senki végig az objektum között, hogy bármi fontosat is találtunk volna, így a második nap viszonylag eseménytelenül telt el. Ebédszünetben Witmann szólt, hogy pihenjek egy kicsit – révén, hogy a mellettem lévő objektumban dolgozott – én pedig elővettem a csekély kis ebédemet, majd a kapott hideg vizes palackból kortyolgattam folyadéknak.

 A Nap már újra lemenőben volt, mikor mindenki elindult haza. A kocsim pont a Le Chatelier járgány mellett parkolt, így akaratlanul is együtt tartottunk egy darabon, persze én illedelmesen lemaradva.

- S mond csak Sivan, találtál ma valamit? – kérdezte a prof hátrafordulva nem messze a kocsiktól.

- Agyagedény darabokat – feleltem. Luxor fél szemmel hátrasandított rám, de csak ennyi volt, nem több. Tovább beszélgettek franciául, amit fél füllel hallgattam. Luxor meg akarta győzni az apját, hogy lesz valami abban a lassan Kínáig leásott gödörben, amin dolgozott. Az apja nem értett vele egyet, s a vita végét igazából már nem kaptam el, ugyanis a kocsikhoz értünk. gyors elköszönés – Luxor is motyogott valamit az orra alatt – majd indultunk is haza. pontosabban ők haza: nekem rögtön jelenésem volt a kávézóban. Elhúzódott az aznapi ásatás, nem volt időm hazaszaladni és letusolni. Szerencsére a kis zsákomban, amiben a pincér ruhám volt mindig akadt ilyen esetekre pár nedves törlőkendő, no meg dezodor. Nem szerettem, de muszáj volt néha ehhez folyamodnom… a vendégek nem érezhették az ásatás férfias szagát.

 

× ~ × ~ × ~ × ( ¤ ) × ~ × ~ × ~ ×

 

Hajnali háromkor végeztem a munkahelyemen, ahonnan komótosan hazasétáltam. A kocsit Witmann professzor intézte nekem: s csakis az ásatásokra használhattam. nem mintha a szegény prof nem tett volna meg mindent azért, hogy ne így legyen, de őszintén már ez is több volt mint a semmi. A házamat béreltem, sajnos nem fértem bele az egyetemi kollégiumba… de mondjuk ki nyíltan: az ösztöndíjam elején annyira attól félt a fél professzori kar, hogy majomüvöltéssel lenyúlok mindent, hogy megtettek mindent azért, hogy ne maradjak. Végül sikerült kiharcolnunk a proffal közösen egy közeli kis lyukat: egy szobával, apró „főzőfülkével” és fürdőszobával. Az egész pont akkora volt, hogy elfértem benne. A suli fizette a felét a bérleti díjnak, így nekem már csak a fennmaradó összeget kellett fizetnem a rezsivel, ami, révén, hogy alig voltam lakáson belül, bőven kinyöghető volt. Többnyire éjszaka ettem: a vendéglő, ahol pincérként dolgoztam a maradékból mindig szívesen  adott, ahogy a többi munkás is takaros kis zacskóval tért mindig haza. Így a szemétszállítási költség is kevesebb volt: emellett a személyzet is boldog volt.

Miután hazaértem, gyorsan letusoltam jó alaposan, majd bedőltem az ágyba. Az óra szerint körülbelül két és fél órát tudtam még aludni az ébresztőig. Inkább átfordultam a másik oldalamra, hogy látni se lássam. Szörnyű volt, hogy olyan keveset aludtam, mégis még éltem. Bár éreztem, hogy másnap a teljesítőképességem csökkenni fog, s esetleg kihasználom a fél órás ebédszünetet egy kis szundításra. Bár én magam sem volt biztos abban, hogy jó ötlet e, meg kell e. Suli időben bőven megtettem, sőt, a két tanórai szünetben is.

- Sivan, aludj már… - simítottam végig a képemen morogva. Szárnyaltak a gondolataim. Az ásatás, leletek és a hamarosan kezdődő suli körül repdestek csitíthatatlanul. Majd egyszer csak bekúszott egy duzzogó kölyök képe, ahogy csücsörítve néz fel rám szikrázó tekintettel. Luxor Le Chatelier.

 
 


Szerkesztve Eshii által @ 2014. 11. 04. 20:31:58


Regi2014. 09. 01. 19:08:54#31201
Karakter: Luxor Le Chatelier
Megjegyzés: ~ Drágaszágnak


Még sötét volt, mikor elindultunk. Anya ezúttal nem tartott velünk, még dolga akadt a következő szemeszter tantervével. Izgatottan faggattam mindig, hogy mit, hogy képzel és akar tanítani, de az idei év volt az első, mikor semmit sem árult el. Jól tudta, ó nagyon is jól, hogyha elárulta volna, képes lettem volna előre átnézni bizonyos részeit a könyveknek. Izgatottan vártam, hogy részt vegyek az ő és apa által tartott órákon. Furcsa volt a gondolat, hogy vége nyugodt otthon töltött éveimnek, mikor ki sem mozdultam Kairón kívüli otthonunkból, csak ha muszáj volt. Ezzel szemben az egyetemista élet veszélyesnek, és kissé – sokkal inkább nagyon – rémisztőnek tűnt.
Igyekeztem gyorsan elhessegetni fejemből a frusztráló gondolatokat és csak az előttem álló napra koncentrálni. Az ásatásokon otthonosan mozogtam, szüleim attól a perctől kezdve kihordtak magukkal, amint járni és gőgicsélni tudtam. Talán ebből fakadt a történelem iránti imádatom is. Gyermekmesék helyett esténként én mondákat hallgattam édesanyámból. Tágra nyílt szemekkel, álmélkodva hallgattam mindig. Már akkor eldöntöttem, hogy nyomdokaikba fogok lépni, ha esik, ha fúj.
Éppen csak ébredezett a Nap, vöröslő és narancsos sugarai vígan nyaldosták a messze láthatatlan horizontot. A korai óra ellenére elég sok autó cikázott már az utcákon, a járda részen pedig emberek sétáltak. Nem szívesen figyeltem őket, mindig is frusztrálva éreztem magam közöttük. Még a kocsiból kinézve is zavart jelenlétük. Enyhén lehúzódtam apa mellett az anyósülésen s ujjaimat kezdtem tördelni. Alig vártam már, hogy kiérjünk az ásatás helyszínére, s az égető homokban gubbaszkodva túrhassak relikviák után Egyiptom varázslatos történelméből.
A fáraók völgyében folyt az ásatás, egy viszonylag érintetlen vidéken. Addig még nem igazán mozgatták meg az ottani homoktömegeket, akkor is csak feltételezet sírok után ástunk. Nem ígért semmi különös s nagyszabású kincset a hely, de a részegek köztudottan megmozgattak minden követ, vagy minden szem homokot a legkisebb cserépdarabkáért is. Legalább is a szüleim ilyenek voltak, a kairói egyetem pedig éppen ezért kérte fel őket az ásatás vezetésére. Én is igyekeztem hozzájuk hasonlóan minden kis apróságnak örülni, de természetesen valami nagyra számítottam, jelentőségteljes leletre. S még botor módon arról is álmodoztam, esetleg én akadok rá… Bizonyítani akartam, meg akartam mutatni, hogy méltó vagyok a nevemhez.
Kiérve apa leparkolt egy másik autó mellett, majd megindultunk a ponyvasátrak felé gyalogosan. Nem mi voltunk az elsők, addigra már páran kint ténykedtek. Apa megindult a ponyvasátrak alatt ácsorgók felé, én pedig lelkesen caplattam utána. Már akkor is rendkívüli módon tűzött a nap, így összehúztam magamon homokszínű ingemet, s begomboltam pár gombját. Gyengéden lengedezett a szél, mely csalókán csökkentette a nagy forróságot, de jól tudtam, ha nem vigyázok sebesre égnek vállaim. Így a bő, laza és hosszúujjas ing kötelező darabja volt felszerelésemnek.
Apa kezet fogott az egyik idősebb férfival, s beszélgetésbe elegyedett vele az ásatás eredményeiről. Én pedig közelebb mentem az egyik ládához, mely különbféle eszközöket tartalmazott. Voltak ott vékonyka és egészen vastag ecsetek, nagyon finom puha sertével, és vésőket is láttam. Bár egyenlőre nem úgy tűnt, hogy bármihez is vésőre lett volna szükség.
- Mon fils!  - kaptam fel fejem apa hangjára, s tekintetemmel megkerestem arcát. - Viens ici, s'il te plaît! – engedelmesen indultam el felé, s kíváncsian tekintettem a mellette álló férfire. Arvonásait már enyhén barázdált ráncok tarkították, szemei kezdték felvenni szürkés és opálos fényüket – nem volt már fiatal.
- Ő itt Witmann professzor, Kairóban tanít az egyetemen – mutatta be az idősödő urat, én pedig kissé zavartan elmosolyodtam. – Albert, ő pedig az egyszem fiam, Luxor, de szerintem már meséltem róla eleget – csacsogott papa lelkesen.
- Igen, már meséltél – nevetett fel könnyedén a férfi, majd kezét nyújtotta. – Örülök, hogy megismerhetlek, Luxor – megfogtam kezét s gyengéden megráztam.
- Én is örvendek, professzor úr – váltottam át angolra én is. Sosem voltam jó a szociális dolgokban, még a kézfogásom is bátortalan volt, jól tudtam. S egyetlen oka volt apámnak arra, hogy odahívott magukhoz: mégjobban be akart protezsálni az egyetemre.
Rövid csevegésbe elegyedtünk, kértezgetett, én pedig igyekeztem mindenre udvarias, visszafogott válaszokat adni. Természetesen az egyetem is szóba került. Zavartan helyeseltem, hogy igen, felvételt nyertem, s igen, szüleim nyomdokaiba szeretnék lépni. Ő pedig csak helyeslően veregette meg lapáttenyereivel gyenge vállam.
Viszonylag gyorsam elengedett, s nem kínzott tovább faggatásával. Ekkor viszont apa lendült akcióba, s sietősen körbemutogatta nagyjából az ásatást, a már megkezdett objektumokat. Azt mondta, ott ások ahol akarok, egyedül azt az egyet kérde, hogy új területet bontsak meg, más munkájához ne nyúljak. Ezt pedig termászetesnek vettem, hisz már jól ismertem az ásatások szabályait.
Kiszemeltem a távolban egy érintetlen parcellét, majd el is indultam felé. Út közben előhorgásztam nadrágom zsebéből a bekészített hajgumit, s fejem tetején összefogtam hajam egy kis konyty szerű csomóba. Nem foglalkoztam azzal, hogy nézhetek ki, így volt kényelmes és praktikus. A fekete, s ráadásul hosszú haj gyilkos volt a nagy nyári melegben.
Nem volt körülöttem senki, mikor elkezdtem ellapátolni a kis kézilapátommal a homokot. A gízai fensík talajának felépítése rendkívül egyedi és jellegzetes volt. Legfelül egy lazább, száraz és nagyszemű homokréteggel kellett megbírkóznia az embernek, aztán egy kisebb szemű, nedvesebbel. Aztán pedig a kihívás következett: ebben a rétegben összetömörültek a homokszemcsék, itt már komoly ásásra volt szükség a lejebb hatoláshoz. Viszont ennek a rétegnek a felső határán fordultak elő a legértékesebb szanaszét szóródott leletek: kisebb edénymaradványok, esetleg csaták során odakerült nyílhegyek, dárdadarabok.
Nem ringattam magam hiúábrándokba az első nappal kapcsolatban, nem gondoltam arra, hogy esetleg találhatok valamit. Így igazán nagy meglepetésként ért, mikor islapátom valami keményebbnek ütközött. Gyorsan dobtam el, s kezdtem arrábseperni a homokot először kezemmel, majd egy kis ecset segítségével. Mikor előbukkant a cserépszerű anya, egészen fellelkesedtem. Óvatosan körbesepregettem, egészen addig, míg teljesen előkerült a teljes darab. Nem volt túl nagy, de halványanlátszódtak rajta a festett minták. Lelkesen másztam ki a gödörből, s indultam apám felkeresésére. Nem volt nehéz dolgom, a sátorak felé tarva megpillantottam magas alakját.
- Professeur! Je… - szaladtam utána, professzornak szólítva, mint ahogy megbeszéltük, de aztán megrökönyödtem. Papa mellett egy másik, fiatal férfi sétált, s fogalmam sem volt, hogy ki lehet. Nem munkásnak tűnt, apa nem úgy magyarázott neki mozdulataival. - Qui est-ce?
- Bonjour. Je m’appelle Sivan Rasho –
mutatkoztott be zavartalanul. Fél szemmel apámra lestem, aki csak mosolyogva figyelte a helyzetet. – Az ásatásra jöttem.
- Ha tudsz franciául, miér váltasz át angolra? – fontam össze mellkasa előtt kezeim, s ezzel akaratlanul is visszautasítást sugalltam, miközben rendesen végigmértem. Magas volt, tőlem vagy másfél fejjel magasabb, szálkás testalkatú, napbarnította bőrű. Arca csontos volt, karizmatikus vonásokkal. Zöld szemei olyan komolyan meredtek enyéimbe, hogy egy pillanata még ellenszenvességemben is elbizonytalanodtam.
- Angol a nemzetközi nyelv, s bár beszélem a franciát, ahogy több ásatáson dolgozó is, az angolt még mindig többen megértik – felelte őszintén, higgadt hangon.  
- Aha... – morogtam orrom alatt, csakhogy mondjak valamit, majd kikerülve apa elé léptem. – Találtam valamit.
- Lássuk. Sivan, gyere te is – intett apa srácnak, nem éppen a legnagyobb örömomre. Kicsit fintorogva kezdtem el mesélni apának, pontosan mit is találtam. S azért is a franciát használtam, akár az angol a nemzetközi nyelv, akár nem. Úgy is értette ő is, ha nagyon kíváncsi volt rá.
Büszkén vezettem apát a „gödrömhöz”. Lehajolt, hogy közelebbről is szemügyre vehesse. Én pedig arra ügyeltem, miközben apa vizsgálódott, hogy a mögöttünk álló srác ne tudjon
egykönnyen az én leletem közelébe férkőzni. Papa érdeklődve emelte fel, forgatta meg kezében s közben folyamatosan magyarázta, hogy miket lát rajta. Igyekeztem elmondani a saját gondolataimat is a kis cserépdarabról, é pedig csak elismerően bólogatott. Eszmercserénket a Sivan névre keresztelt betolakodó szakította félbe.
- Mikor kezdhetek, prof? – törte meg angollal francia eszmecserénket. Papa nagyot sóhajtva felült a gödör szélére, s úgy fordult felé.
- Nos, körbe kell vezetnelek?
- Nem fogok eltévedni, uram – mosolyát látva ismét fintorogtam egyet.
- Reméltem is. Akkor eredj utadra, s füttyents ha találsz valamit.
- Ha – hangsúlyoztam ki éles hangon, kegyetlenül szúrós tekintettel.
- Értettem. Akkor az észak-keleti gödröknél leszek, ha kellenék – már éppen szólásra nyitottam a számat, hogy ismét érzékeltessem vele ellenszemvem, de megelőzött. – Persze ha szükség leszrám.
Amint Sivan elment, apa is elindult a dolgára. De előtte rosszaló fejcsóválással összekócolta hajam. Morcosan néztem utána, s nem tudtam mire vélni azt, amit csinált, így inkább ráhagyva a dolgot durcása szétszedtem, majd újra felfogtam tincsem, hogy normálisan álljon. „Normálisan”.
Délig unalmasan araszolt a nap, nem találtam semmi érdekeset. Első gödrömet teljesen kivégeztem, s kezdtem egy újabbat. A kettő között suttyomban előtúrtam egy szál cigarettát, melyet édesanyámtól csentem. Vékony szálas volt, kicsit hosszabb. Tipikusan nőkhöz illett, de én ezt szerettem. S imádtam már gyerekként is nézni, ahogy kecses, vékony ujjai között tartotta, olykor ajkaihoz emelve szívott egy-két slukkot. Szegény, ha tudta volna, hogy pont tőle lopom a cigit…
Már a második gödörrel is majdnem végeztem, mikor apa jelent meg az objektum szélén.
- Valami érdekes? – érdeklődött mosolyogva, én pedig hálás pillantással másztam ki a gödörből.
- Semmi sincs – csóváltam a fejem. – Mit sikerült megállapítanod a cserépdarabról? – érdeklődtem rögvest az általam talált lelet után.
- Ha jók a következtetéseink Witmann professzorral, akkor valószínűleg gabonát tárolhattak benne. De sajnos a hieroglifák megfejtéséhez túl kicsi darab.
- Értem – szegtem le a fejem kicsit csalódottan. – S mit gondolsz, lesz itt valami jelentősebb is? Milyennek ígérkezik? – érdeklődtem kicsit reménykedve.
- Talán igen – vonta meg a vállát. – Talán nem. Ezt csak a jó öreg homok tudhatja – vigyorodott el kicsit, melytől nekem is mosolyoghatnékom támadt egy kicsit. – De minden apró kis cserépdarabnak örülni kell kisfiam! – paskolta meg a vállam szeretetteljesen. Félszeg mosolyra húztam ajkaim, úgy álltam mellette, mint egy kisgyermek, s őszintén; váll-lapogatásától annak is éreztem magam.
- Kérlek, szólj Sivannak, hogy dél van. Egyen, pihenjen, s ha akar, imádkozzon – kért meg kedvesen némi hallgatás után. Akármennyire is kedveskedett hangszínével, orrom morcosan húztam fel, s egyik kezemmel megbabráltam szemüvegem szárát.
- Miért pont én…? – ellenkeztem a magam kölykös hanglejtésével.
- Mert téged kértek meg – nevetett, s odavont magához egy gyors ölelésre. – Lehetnél vele egy kicsit barátságosabb is Lux – hadarta egy villámpuszi kísérőjeként, mely fejem búbján landolt. – Adhatnál neki egy esélyt. Lehet még a végén jól ki is jönnétek.
- Biztos vagyok benne, hogy nem – vágtam rá azonnal konokul. Papa szavai teljes mértékben felháborítottak, bár ledöbbenésemnek, s fortyogásomnak pontos okát nem tudtam volna megfogalmazni.
- S miért is vagy annyira biztos benne? – kérdezett kissé komolyabb arckifejezéssel.
- Mert… - kezdtem bele, de rögvest meg is akadtam. Dacosan keresgéltem a megfelelő indokot. - Nem szimpatikus – nyögtem ki végül a harmatgyenge érvet. Apának sem tetszett igazán a válaszom, megcsóválta fejét.
- Nem ismered Luxor, nem tudhatod milyen ember. S a könyvet sem ítéljük meg a borítója alapján, nemde? – kérdőn vonta fel szemöldökét, én pedig lesütöttem szemeim, akár egy kisgyermek, kit süti lopáson értek.
- Merre van? – morogtam orrom alatt, beletörődően. Nem értettem vele egyet, de egyszerűbb volt túlesni a dolgon.
- Az észak-keleti objektumoknál keresd – kaptam a választ, s nem is vártam tovább. Csörtetve indultam meg, magam előtt rúgva a forró homokot. Éreztem, ahogy a lenge szövetnadrágom alá szögnek a kis lencsék, s a tornacipőm is megtelt velük. Utólag visszagondolva nem tűnt túl bölcs ötletnek eme néma tiltakozásomnak, de dacom erősebb volt a zavaró homokszemeknél.
Egy egészen távoli gödörnél akadtam rá. Már olyan mélyre ásott, hogy könnyűszerrel el tudott volna benne rejtőzni. Mikor éppen lejjebb hajolt, s hosszabb ideig nem tűnt fel, az a gonoszkás gondolat is megfogalmazódott fejemben, hogy esetleg átásott Kínába, de aztán sajnos el kellett vetne ezt a frappáns ötletet. Először is: lehetetlen lett volna, bármennyire is akartam. Másodszor: amikor már kezdtem volna mégis hinni gyermeteg elképzelésemnek, újra előbukkant.   
Így hát nem volt más választásom, oda kellett mennem hozzá. S beszélnem is kellet.
Megálltam a gödör szélén, onnan próbáltam kifigyelni, mit csinál, de teljes testével takarta ügyködését. Kissé pipiskedtem, de azzal sem értem el semmit. Nem szólítottam meg, de tudtam, hogy tudja; ott vagyok. Nem osontam ahhoz elég halkan, hogy eltitkolja érkezésem, amellett árnyékom is Sivan cinkostársa volt, bőszen árulkodott pontos tartózkodási helyemről.
Szótlanul ácsorogtam ott egy darabig, kissé már untam is a helyzetet, mikor végre-valahára úgy döntött a srác, hogy felém méltóztat nézni. 
- Nem akarsz enni? – Tértem rögtön a lényegre, nem volt kedvem jópofizni, de még az elemi illemszabályok betartásához sem fűlött túlságosan a fogam. – Ebédidő. Minden munkás ilyenkor imádkozik és eszik. Neked nem kéne? – Óvatosan állt fel, majd kiült a gödör szélére, ahelyett, hogy egy gyors felelettel letudhaattuk volna a mindkét oldalról nehézkesnek számító « veszélgetést. Ugyanis éreztem rajta, hogy annyi kedve volt velem a bájcsevejhez, mint nekem. - Inkább elszívok egy cigit – felelte közömbös hangon. – Amúgyse hoztam ebédet. Kösz, hogy szóltál – szavait szinte csak úgy odadobálta, én pedig szemeimmel akaratomon kívül is hunyorítani kezdtem. Nekem nem kellett a köszönete, pláne nem egy olyan dolog miatt, amit nem is szívesen csináltam.
- Papa azt mondta, hogy szóljak. Nem miattad tettem – grimaszoltam, miközben ő az övtáskájában matatott, túrkált, bár abban a rendetlenségben akár kincset is kereshetett volna.
- Papa? – dünnyögte, mire bennem megállt az ütő. Fel sem tűnt, miként, s milyen nem törődöm módon árultam el azt a „titkot”, melynek eredetileg nem lett volna szabad kiderülni. – Csak nem a monsieur Le Chatelier fia vagy?
- Un enfant unique – hangsúlyoztam ki kihúzott háttal, míg ő meggyújtotta a cigarettáját. Szinte azonnal elkezdett terjengni a nikotinos füst szaga. Imádtam. Ha nem sokkal az előtt szívtam volna el egy szálat, biztosan megkívántam volna.
- Jó neked – rendezett le ennyivel, én pedig sértődötten összefontam karjaim mellkasom előtt. Duzzogva állapítottam meg halkan, hogy ezért felesleges volt odamennem, de nem is akartam több időt elpazarolni ott. Hátat fordítottam a Sivannak, majd elindultam visszafelé.
 - Au revoir, garçon! – könyönt utánam. A francia szavak hallatán rögvest megpördültem a tengelyem körül, hogy rá tudjak nézni.
- Luxor! Luxor Le Chatelier – mutatkoztam be, majd tovább is mentem.
Ahelyett hogy bementem volna a sátorba a többi munkáshoz és apámhoz enni, csak magamhoz vettem egy üveg vizet, s mentem vissza az objektumhoz, mellyel éppen foglalatoskodtam. Addigra a grafikus már manuálisan és digitálisan is rögzítette az általam talált tárgy pontos helyszínét, szóval nyugodt szívvel folytathattam a kaparászást. Előtúrtam farzsebemből a kis vésőm s leereszkedtem a gödörbe. Kicsit az Európában igen gyakran előbukkanó hombárokra emlékeztetett alakja, melyekről apa mesélt nekem anno kiskoromban. Imádta az európai kultúrákat is, Franciaország mellett rengeteget dolgozott fiatalabb korában a szerb-magyar határon. Az alföldes, füves területek talaja sokkal jobban megmutatta hol érdemes ásni, nem úgy, mint Egyiptomban. Ott korszakonként változott a tőzegrétegek színe, összetétele, míg itt csupán abból következtethettünk, hogy mennyire tömött vagy éppen laza szerkezetű a homok.
Egy nagy sóhajtással belekezdtem az objektum továbbmélyítéséhez, bár már így is derekamig takarásban voltam még álló helyzetemben is. A Nap továbbra is erősen tüzelt, égetett még a hosszú ujjú ingen keresztül is. Teljesen tudatában voltam, hogy feleslegesen vettem fel bőröm védelmének érdekében hosszú, de lenge és vékony ruhákat, úgyis sebesre égtem. Egészen kicsi gyermekkoromtól kezdve jártam terepre, a gödrök között szlalomoztam, vagy anyával nézegettem az éppen felbukkanó leleteket. Már akkor is mindig leégtem, még a füleim is kisebesedtek. Ez akkor sem volt másként. Fekete hajam szinte nyelte a napsugarakat, folyt rólam a víz, s a homoktól kiszáradt kezeimmel óvatosan vizsgáltam meg lángoló füleim. Már bántam, hogy reggel nem kerestem otthon magamnak egy szalmakalapot.
Hosszú időn keresztül nem nézett felém senki sem, de nem is bántam. Jól el voltam magamban, a gondolataim társaságában, melyek minden felé kalandoztak, csak akörül nem vándoroltak, amivel éppen foglalkoztam. Egyre csak Sivanon törtem a fejem, s azon, amit papa mondott. Tényleg esélyt kellett volna adnom arra, hogy megismerjem? Nem hittem volna… legalább is nem akartam hinni. Nem tudtam mit kereshetett ott, de betolakodott a territóriumomba, s osztoznom kellett vele apa figyelmén. Ahelyett hogy velem foglalkozott volna, velem töltött volna egy kis időt, elküldött, hogy szóljak neki, ebédidő. Nem a kéréssel volt bajom… azzal, hogy pont vonatkozott. Nem akartam közösködni. Semmiben sem. Se figyelemben, se sikerben, semmiben.
S akkor még nem is volt értelme megkeresnem…
A nap már lebukóban járt, narancsos fényben úsztatta a homokbuckákat, mikor ismét embert észleltem közeledni. Addigra már túlvoltam még egy gödrön, s pár szál cigarettán. Fáradtan másztam ki s figyeltem a közeledőt. Hála gyenge szemeimnek, még szemüveggel is csak akkor ismertem meg apát, mikor már egészen közel ért.
- Luxor, gyere! – Intett felém lelkesen, nekem pedig nem is kellett több, rögvest felpattantam, s futólépésben indultam meg felé. Mikor megálltam előtte, kíváncsian vizslattam az arcát, várva kimondatlan kérdésre válaszát. – Sivan talált valamit. Gyere, nézd meg te is! – lelkendezett, nekem viszont lelohadt a mosoly az arcomról.
- Mit talált? – morrantam oda, s éreztem, ahogy arcom vonásai megmerevednek.
- Majdnem teljesen ép edényeket – s itt elöntött a sárga irigység. Míg én csak egy kis vacak darabbal „büszkélkedhettem” a nap folyamán, addig ő „majdnem teljesen ép EDÉNYEKKEL”. Talán nem kellett volna versenyként felfognom… lehet. De fortyogásom elnyomta kételyeim afelől, hogy jogtalan féltékenységem.
Kissé sértődötten lépkedtem apa után, aki rögvest a sátrakhoz vezetett, ahol már mindenki összegyűlt. Közelebb érve megláttam Witmann professzort, aki lelkesen magyarázott, miközben felváltva porolgatott egy kisecsettel egy cserépedényt és vizsgálódott nagyítóval. Apa az embereket kerülgetve haladt feléjük, én pedig szívem szerint megálltam volna hátrébb. Annyira irigyeltem sikerét, hogy féltem, nem tudnám elviselni bántó vagy rossz indulatú megjegyzés nélkül. S magamat sem akartam lejáratni… De aztán mégsem úsztam meg a dolgot. Mikor Witmann kiszúrt, rögtön odaintett magukhoz. Először úgy tettem, mintha nem vettem volna észre, de aztán nevemen is szólított.
- Luxor, te is nézd meg! – más helyzetben hálásan osontam volna oda, hogy szemügyre vehessem a talált tárgyat, de akkor úgy vánszorogtam, mintha ólmos súlyt viseltem volna egész testemen. Nem. Akartam. Látni. Nem akartam szembesülni saját sikertelenségemmel.
Félszegen álltam meg a fémlapos asztal mellett, úgy sandítottam le az agyagtárgyakra. Hihetetlen módon, csupán csak itt-ott hiányoztak belőlük kisebb darabocskák. Teljesen látszódtak a belekarcolt és ráfestett mintázatok.
- Sivan, nézd csak meg ezt! – nyújtotta át Witmann a nagyítót a mellettem álló nyurgának. – Szerinted ez melyik dinasztia? – Sivan hosszú ujjai magabiztosan, mégis… valahogy alázattal ragadták meg a nagyító nyelét, majd ugyanakkora tisztelettel forgatta meg az edényt. Közelebb hajolt, hümmögött halkan, majd még egyszer fordított egyet a leleten.
- Egyszerre képvisel magán a 4. és a 13. dinasztia kézjegyeit. Bár véleményem szerint a 13. dinasztiából származik – szólalt meg végül és felegyenesedett.
- Helyes válasz – bólogatott a prof, s meglapogatta a vállát.
- Megnézed? – először azt sem fogtam fel, kinek szólhat a kérdés, s érdeklődve tekintettem körbe. Majd fájdalmas lassúsággal esett le a tantusz, miszerint Sivan hozzám szólt. S ez volt az a pillanat, mikor szimpla ellenszenves betolakodóból főellenséggé avanzsáltam. Tekintetemmel a nagyítót tartó kezét figyeltem, mely felém nyúlt ki, de attól mégjobban felbosszantottam magam. Nem kellett a könyöradománya. – Persze csak ha kíváncsi vagy rá – tette végül hozzá, s nem volt rest enyhén kihangsúlyozni a „ha” szócskát. Rögtön értettem a célzást.
Morcosan ragadtam ki kezéből a nagyítót, s szúrós tekintetemet zöld golyóbisaiba mélyesztettem. Azokba a zöld végeláthatatlan mélységekbe, melyek ugyanazt a furcsaságot sugallták, mint reggel.
- Kösz – motyogta, arcvonásaimat rendezve, s próbáltam nem túl közömbösen szemügyre venni az edényeket.
 
 
* Fhranszia melléklet *
 
Mon fils! =Fiam!
Viens ici, s'il te plaît! = Gyere ide, kérlek !
Comment vas-tu?= Hogy vagy?
Très bie, merci monsieur Le Chatelier, et vous? = Nagyon jól, köszönöm Le Chatelier úr, és Ön?
Qui est-ce? =
Ki ez ?
Je m’appelle... = A nevem...
Un enfant unique = Egyedüli gyermek
Au revoir, garçon= Viszlát fiú!
 



Szerkesztve Regi által @ 2014. 09. 01. 19:11:01


Eshii2014. 03. 15. 15:41:27#29533
Karakter: Sivan Rasho
Megjegyzés: ~Regimnek kezdés


A cigaretta vége meggyulladt, mire egy nagyot szippantottam belőle a másik végén. A jó öreg Kairó egyik forgalmas utcáján ültem a kocsimban, a reggeli dugó kellős közepén. Odakint a fülledt meleg levegő, s a tiszta égen felkapaszkodó Nap látványa mellett még a város bűze s mocska tárult a szemem elé. A járdarészen szegényekkel vegyült turisták tömkelege sétált, néhol kitűnt egy kalap vagy egy szőke hajkorona.

Lassan kifújtam a füstöt, a kis kocsi utasterében hamar szétterjedt. Fejemet az ülés fejtámlájának döntöttem, ujjaimmal pedig a kormányon doboltam. Szerencsére hamarabb elindultam, így nem akkor sikerült a dugóba keverednem, mikor az teljesen beállt, s a gyalogolás is gyorsabbnak számított. S míg a többiek csak akkor keveredtek bele, én már láttam az alagút végét. Amint megindultam a kocsival, s nem csak két métert haladtam, bekapcsoltam kicsit a rádiót. Egészen addig ment, míg a várost elhagyva, az ásatás színhelyére nem érkeztem.

Az anyósülésen voltak a személyes cuccaim: egy tárca, amiben az a kevés kis pénzem volt, bankkártyával és a többi iratommal, meg a csakis telefonálásra és sms küldésre alkalmas, ős öreg mobiltelefonom. A kesztyűtartóban akadt egy övtáska, amibe mindet belegórtam a kocsi kulccsal együtt, s indultam is a már felállított sátrak felé. Az ásatás a sziklás résznél volt, kicsit másznom is kellett, s a parkolónak kialakított résznél nem igazán láttam kik vannak már a helyszínen. Igaz volt két autó az enyém mellett, így nem kellett aggódnom, hogy esetleg mindenki más a dugó végén ragadt.

Nyugodtan sétáltam tovább, miközben a Nap a hátamat tűzte. Semmi fuvallat, csakis a hőség: ez volt Egyiptom. A gondolat szórakoztatott, mosolyt csalt arcomra. Szerettem, ha perzseli a hátamat a Nap, ahogy azt is, hogy izzadságcseppek gyöngyöztek a homlokomon. Mindez azt jelentette, hogy azt csináltam, amit szerettem: feltártam a múltat az ezeréves homok alól. Akkor is várt rám, kedvenc professzorom beajánlott egy másik neves régészhez, nevezetesen Andre Le Chatelier úrhoz. Alig vártam, hogy együtt dolgozhassunk. Az egyetemen sokat találkoztam vele, a maga módján elvont Smith professzorhoz képest a francia származású úr sokkal fellengzősebb volt.

- Ah, Sivan! Bonjour! – intett felém a jól ismert férfi. – Comment vas-tu?

- Bonjour! Très bie, merci monsieur Le Chatelier, et vous? – kérdeztem vissza, majd mosolyogva nyújtottam a jobbomat, hogy kezet rázhassunk.

-  Très bie, très bie Sivan, merci. Örülök, hogy ideértél – váltott át angolra, majd széttárta két kezét. – Nem vagyunk túl sokan, többen is telefonáltak, hogy a városi dugó elnyelte őket.

- Korábban kell indulni – jegyeztem meg, mire a professzor helyeslően bólintott.

- Szeretem az ilyen hozzáállást. Az embernek komolyan kell vennie a munkáját, s ha ehhez fél órával hamarabb kell felkelnie, akkor megteszi – magyarázta a férfi, míg lassan a felállított nagy sátor felé indult, nyomában velem.

-
Professeur! Je… - szaladt mögöttünk egy fiú, majd mikor meglátott elharapta a mondatot s a végigmért. - Qui est-ce?

- Bonjour. Je m’appelle Sivan Rasho –
mutatkoztam be, míg a prof csak vigyorogva figyelt minket. – Az ásatásra jöttem.

- Ha tudsz franciául, miér váltasz át angolra? – fonta össze mellkasa előtt kezeit, miközben úgy méregetett, mint piacon a tevét szokás.

- Angol a nemzetközi nyelv, s bár beszélem a franciát, ahogy több ásatáson dolgozó is, az angolt még mindig többen megértik – feleltem őszintén.

- Aha... – felelte a névnélküli srác, majd a professzorhoz lépett, engem kikerülve. – Találtam valamit.

- Lássuk. Sivan, gyere te is – intett a professzor, s bár a kontyos srácnak nem tetszett a dolog, velük tartottam. Kicsit lemaradtam, hátulról hallgattam a francia csacsogásukat. A fiú is tőzsgyökeres francia lehetett a kiejtéséből. Fővárosi nyelvjárás volt, hallottam már eleget hozzá, bár... mégis volt benne valami furcsa.  Nem az alakja, vagy a fehér bőre, vagy a feje búbján lévő nőies kis konty. Nem tudtam megfogalmazni mi, de éreztem.

A lelet egy törött, egyiptomi váza volt. A professzor letérdelt mellé, hogy közelebb is megnézhesse, de mikor én is próbáltam megközelíteni a fiú utamat állta, s csak tovább fecsegett franciául. Nem zavart a dolog, fél füllel őket hallgattam, míg közben az ásatás területét kémleltem. Pár homokbuckán kívül az egész sík volt, néhol az ásatási gödröket jelölő szalag látszódott.

- Mikor kezdhetek, prof? – törtem meg a franciát egy angol kérdőmondattal, mire az említett abbahagyta a beszédet, s nagy levegőt véve felült.

- Nos, körbe kell vezetnelek?

- Nem fogok eltévedni, uram – mosolyogtam le a férfire.

- Reméltem is. Akkor eredj utadra, s füttyents ha találsz valamit.

- Ha – emelte ki a srác, majd egy szúrós tekintetet küldött felém.

- Értettem.  Akkor  az észak-keleti gödröknél leszek, ha kellenék – majd mielőtt a srác megint kihangsúlkyozhatta volna, gyorsan hozzátettem. – Persze ha szükség lesz rám.

Onnantól kezdve nem is érintkeztem a többiekkel. Mindenki tiszteletben tartotta, hogy nekikezdtem a kis árkoknak. Volt egy nagyobb rész, ahol senki nem keresett semmit, s míg az én megérzésem azt súgta, ott biza lesz valami, engedély nélkül nem kezdhettem neki. Így maradt azt a gödör, amiben már más is kutatott, s talál pár töredéket. Nem volt nagy büszkeség, de legalább csinálhattam valamit. Panaszra nem volt okom, s amúgyse úgy neveltek, hogy hangoztassam, ha akadt volna.

Dél körül járt az idő, belemeredkeztem a munkába. Találtam egy egész ígéretes darab agyagedényt, amit tárolásra használtak legtöbbször. Búzát, árpát vagy lent tároltak bennük, de megesett, hogy a bőséges termés után hasonló edényekben raktározták el ínségesebb időkre. Megesett, hogy dió maradványt találtunk az edények alján, vagy fügemagot. Bár az én edényem jó állapotban volt, nem éreztem mégse olyan büszkének magamat, mint kellett volna.

Apró ecsettel tisztítottam meg az edény fülét, mikor a Napot eltakarta egy alak. Eleinte nem érdekelt, azt hittem a professzor tért be hozzám emgnézni dolgozom e. Nem szólt, nem köhintett, nem csinált semmit csak állt ott és nézett. Leporoltam az utolsó porszemeket, majd lassan felnéztem a gödör peremére.

- Nem akarsz enni? – Az ismerős hang nem Andre professzoré volt, hanem a srácé. – Ebédidő. Minden munkás ilyenkor imádkozik és eszik. Neked nem kéne? – Óvatosan felálltam, majd kiültem az árok szélére.

- Inkább elszívok egy cigit – feleltem. – Amúgyse hoztam ebédet. Kösz, hogy szóltál – böktem neki oda, míg ő hunyorogva engem figyelt.

- Papa azt mondta, hogy szóljak. Nem miattad tettem – grimaszolta, míg én az övtáskámból próbáltam előszedni a doboz cigimet s az öngyújtómat.

- Papa? – dünnyögtem, majd hirtelen beugrott a dolog. – Csak nem a
monsieur Le Chatelier fia vagy?

- Un enfant unique – hangsúlyozta ki, míg a cigarettám vége fellángolt.

- Jó neked – hagytam rá, míg összefonta mellkasa előtt kezeit, s még vetett rám egy utolsó mérges pillantást. Az orra alatt morgott valamit arról franciául, hogy ezért kellett idefáradnia, majd hátat fordított nekem s elindult vissza.

- Au revoir,
garçon! – köszöntem utána cigivel a számban, mire ő visszafordult egy mondatra.

- Luxor! Luxor Le  Chatelier.

- Luxor... – ismételtem meg, majd fújtam ki a levegót. – Én meg a Szfinx vagyok – horkantottam.

 

 

* Fhranszia melléklet *

Comment vas-tu?= Hogy vagy?

Très bie, merci monsieur Le Chatelier, et vous? = Nagyon jól, köszönöm Le Chatelier úr, és Ön?

Qui est-ce? = Ki ez ?

Je m’appelle... = A nevem...

Un enfant unique = Egyedüli gyermek

Au revoir,
garçon= Viszlát fiú!



Szerkesztve Eshii által @ 2014. 07. 06. 13:56:50


Mora2013. 03. 06. 18:45:48#25280
Karakter: Chuma
Megjegyzés: (Uracskámnak)(Vége)


 Halkan felmorran mocorgásomra, majd karjait derekamra fonva megfordít, hogy mellkasunk érjen össze, és minden eddiginél jobban hozzásimulhassak. Szinte eszem vesztem, mikor bal kezét végigfuttatja hátamon, és ahogy tincseimhez ér vele, fejemet is magához húzza, mint ha attól félne, hogy megszököm. Pedig, ha akarnék se tudnék,testem nem engedelmeskedne, ráadásul a szívem se hagyná.

Nyelvével finoman végigível ajkaimon, majd egy rövidke csók után, óvatosan behatol vele a számba. Halk sóhajjal, örömmel engedek neki utat, meg se fordul a fejemben az ellenkezés.  Sőt, bátorságot gyűjtve, én is ismerkedésbe kezdek vele, ha az lehetséges, még inkább hozzásimulva.
Mindennél jobban vágyom közelségére, és perpillanat már olyan kába és szerelmes vagyok, hogy bármit megtehetne velem.

Ragaszkodóan fonom köré lábaimat, lehetőséget adva neki arra, hogy felemeljen, és a medence széléhez vigyen. Kitesz a partra, én pedig engedelmesen, levegő után kapkodva dőlök el rajta. A csempe hűvöse is kevés ahhoz, hogy lehűtse felhevült bőrömet, és a bensőmben tomboló forró vágyat.
Nem szabok hát gátat neki, kíváncsian futtatom végig ujjaimat orvos létére is kellemesen kidolgozott mellkasán, hátára is áttérve. Lehúzom magamhoz egy szenvedélyes, érzelmektől mély csókra, még mielőtt sokkal inkább zavarba jövök az engem szemlélésétől.

Miután elválunk, a nyakamig végigcsókol ja arcélemet is, hogy aztán harapdálva és szívva az érzékeny bőrt, még inkább az őrületbe kergessen. Nem bírom visszafogni a hangomat, egyre erősödő sóhajokkal és nyögésekkel jelzem élvezetem. Pihegve, lehunyt szemmel karmolászom a hátát, nem fájdalomokozás céljából, csupán olyannyira elmerülök tevékenységében, hogy már nem vagyok teljesen ura tetteimnek.

Kábán, vágytól ködös szemekkel pillantok fel rá, és szinte lángra kapok a tekintetében égő, intenzív érzelmektől. Még soha, senki se nézett így rám, és nem is volt ilyen hatással.

- Szeretlek – súgja ajkaim közé, mire egészen bennem reked a levegő, és szívem heves kalapálásától már gondolataimat se hallom. Szeret? Most már biztos az érzelmeiben, és tényleg szerelmes belém? Ennél boldogabb már nem is lehetnék, de nem ad lehetőséget a reagálásra, számról áttér mellbimbóim kényeztetésére, és mindenértelmes gondolatom elszáll, megszólalni se tudok, csak egyre hangosabban nyögdécselek.

Hát még mikor egyik lábamat felemeli, és lábujjamtól kezdve végigcsókolja… Azt is elfelejtem fiú vagyok-e, vagy lány. Nem rest hát emlékeztetni rá, de nem ám akárhogy… Igencsak kemény állapotban lévő ölemre hajol, és még mielőtt bármit is tehetnék, végignyal merevedésemen.

- Mit… mit csinálsz? – nyögök föl döbbenten, és reflexszerűen zárnám össze a lábaimat zavaromban, de nem engedi, szó nélkül kényeztet továbbra is, így a végén egészen ellazulok. Lehunyt szemmel, a csempét karistolva élvezem, és csak akkor nyitom ki újra, mikor érzem, hogy ismét fölém hajol. Csókot követel, és közben egyik kezével engem, a másikkal magát igyekszik eljuttatni a csúcsra.

Nem kell már sok nekem, az intenzív érzelmek, és egyre gyorsuló kézmunkája csak hamar átlök a gyönyörkapuján, és felkiáltva engedek az orgazmusnak. Egészen elszakadok a valóságtól, de a súlyos, tompa ködön keresztül érzékelem, hogy ő is elélvez, majd félig rám borulva igyekszik visszanyerni a lélegzetét.

Előbb sikerül neki, mint nekem, így felemelkedve rólam, aggódva pillant le rám.
- Jól vagy? – érdeklődik, végigsimítva arcomon. Mosolyogva, még mindig kicsit pihegve simulok bele az érintésébe, és bólintok is mellé, a hangomban még nem bízom. Megkönnyebbülten mosolyodik el ő is, majd visszahúz a vízbe, hogy mindkettőnket megszabadítson tevékenységünk bizonyítékától. Fáradtan hagyom, hogy lágy érintésekkel megmosdasson, majd hozzábújva fektetem fejemet a mellkasára.

- Én is szeretlek, nagyon, nagyon! – motyogom neki határozottan, mire egyik szorosan körém font karjával elenged, és inkább az államnál fogva felemeli a fejem, hogy megcsókolhasson. Lágyan mélyítjük el nyelveink játékát, ezúttal nem a szenvedély, hanem az érzelmek dominálnak. Hosszan ízlelgetjük egymást, kisebb nagyobb szünetekkel, de közben a víz egyre hűvösebb lesz körülöttünk, hamarosan dideregni kezdek, testének melege ellenére.

- Ideje lesz kiszállnunk! – szólal meg Meritamon, amint észreveszi, hogy fázom. Nem ellenkezek, bár kelletlenül húzódom el tőle addig is, míg kimászunk, és megszárítkozunk.
- Menjünk ki megnézni a csillagokat! – vetem fel hirtelen, mire meglepetten pillant rám a fekhely előkészítése közben.
- Most? Fürdés után vagyunk, még nedves a hajad, meg fogsz fázni! – jegyzi meg dorgáló hangon, de én már eldöntöttem, hogy meg szeretném osztani vele kedvenc időtöltésem, így makacsul megrázom a fejem.

- Nagyon meleg idő van kint, még éjjel is, nem lesz bajom. Kérlek, csak egy kicsit! – pillantok rá könyörgő szemekkel, és jól sejtettem, máris elbizonytalanodik.
- Pát perc, de tényleg csak annyi! – adja be a derekát, mire felcsillanó szemekkel rohanok ki, hogy megfelelő helyet keressek a tetőre felmászásra. Nem nehéz találnom, és hamarosan már egymás mellett ülve,hátra döntött fejjel szemléljük az eget.

- Kezdem érteni, mit szeret annyira az égitestekben – szólal meg mellettem, én pedig mosolyogva bújok hozzá, elszakítva pillantásomat a csillagoktól.
- Akkor máskor is fogod nézni velem őket? – faggatom, mire felém fordulva bólint.
- Amikor csak szeretnéd!

Boldogan karolom át a nyakát, és húzom magamhoz egy csókra. Mostantól minden éjszaka a miénk, a csillagok sose fogják elárulni senkinek a kapcsolatunk, előttük bármikor büntetlenül szerethetjük egymást. Éjszakákat bevilágító fényüknél, mindig egymásra fog találni a szívünk, még ha nappal nem is vállalhatjuk fel szerelmünk.
- Szeretlek Meritamon! – suttogom, ahogy elválunk egymástól. Mosolyogva
ölel magához, arcát a hajamba fúrva.
- Én is mindennél jobban szeretlek, efelől már semmi kétségem! – feleli, majd kis idő múlva olyan mondattal töri meg az idillt, amire kitör belőlem a nevetés. – Meg fogsz fázni!

The End
Köszönöm a csodás játékot!


Geneviev2013. 02. 05. 18:41:59#25075
Karakter: Meritamon
Megjegyzés: ~ Asszonykámnak


- Fel lehet rá mászni? – kérdezi csillogó szemekkel, kisfiús lelkesedéssel, felém fordulva. Pillantásom nem kapom el róla, ugyanolyan zavartalanul folytatom szépséges arcának föltérképezését, és azon gondolkozom, hogy hogy nem vettem eddig észre azt, hogy milyen jól áll neki a pirulás. Olyan a színe, akár a Szfinxre vetülő hajnali nap vöröses fénye, csodálatos.
- Nem tudom, meg kell kérdezni a fénytorony felügyelőjét – felelem kérdésére, és önmagamat meglepem azzal a vággyal, amit érzek iránta. Legszívesebben karjaim közé kapnám, és birtokba venném ajkait, de nem lehet. Egyrészt, a legénység, és a többi utas miatt, másrészt pedig miatta jöttünk el, azért, hogy láthassa Alexandriát is, és csak nem foszthatom meg a fénytorony látványától, még akkor sem, ha három hónap alatt lesz elég időnk arra is, hogy akár minden nap meglátogassuk.
A kikötőbe érve már én is lenyűgözve nézem az itt sürgő-forgó népek tarka öltözeteit. Régen voltam itt, el is felejtettem, hogy mennyire forgalmas egy hely, erősen kell ahhoz figyelnünk, hogy ne veszítsük el egymást. Út közben Chuma még az eredeti koránál is jóval fiatalabbnak tűnik, lelkesen rohangálva ide-oda, folyton csacsogva. Mindent megcsodál, mindenre rákérdez, hogy megnézzük-e ezt, meg azt, meg amazt az itt töltött időnk alatt. Én csak mosolyogva nézem vidámságát, és örülök, hogy ennyire jól érzi magát. Reméltem, hogy így fog viselkedni, és elfelejti legalább erre az időkre a múltja és jelene fájdalmát.
- Ne aggódj! – nevetek fel halkan, izgatottságát látva. Annyira izgatott, hogy még az akcentusa is fölerősödött, de értem én így is szavait. – Mindenre lesz időnk, és aminek a meglátogatására engedélyt kapunk, azt mind megnézzük, ígérem! Azonban ha lehet, most foglaljuk el a szállásunk, későre jár. – Javaslatomra bólint, és immár kicsit nyugodtabban tehetjük meg azt az utat, ami a leendő szállásunkra vezet. Szerencsére, csak mi fogunk itt lakni, rajtunk kívül csak a szolgák vannak, akiket megérkezésünk után el is küldök, hogy nyugodtan pihenjenek, én mindent el tudok intézni, nem vagyok valami nagyigényű.
- Úgy hiszem egy fürdő jólesne mindkettőnknek, a sós tengeri levegő biztos csípi a sebeid – jegyzem meg, mikor már látom, hogy Chuma is majdnem kipakolta a dolgokat, és én is a fontosabb gyógyászati eszközöket. Természetesen soha nem mozdulnék ki a felszerelésem nélkül, hát még akkor nem, mikor Chuma ennyire meg van sérülve. Most főként ezeket a dolgokat vettem elő, és várom a válaszát, mely késik, ám bizonytalan arckifejezése többet mond számomra ezer szónál is. - Természetesen fürödhetünk együtt, úgyis szeretném leellenőrizni a sebeid – mondom, és tényleg ez volt a gond, ugyanis elvigyorodik, és lelkesen megy vizet engedni kettőnk számára.
Mire elkészül, addigra én is felkészülök az összes kenőcs előkerítéséből, ami kellhet. A kellékeket a kád szélére teszem le, hogy ne legyenek vizesek, mégis közel legyenek hozzánk, és mosolyogva nézem, ahogy Chuma zavartan elkezdi levenni ruháit. Nagyot nyelek, ahogy krémszínű, selyem puhaságú bőre előbukkan a ruhája alól, és élvezem zavarának látványát. Édes, ahogyan szinte orráig belebújik a vízbe, mintha az el tudná takarni gyönyörű testét, és onnan figyeli az én vetkőzésemet.
- Gyere közelebb, hagy mossam ki a sebeid – kérem besétálva a vízbe, mire gondolkodás nélkül idesiklik. Hátat fordíttatok vele magamnak, és a hátán levő sebeket óvatosan, megpróbálva minél kevesebb fájdalmat okozni, kimosom, majd csak lágyan cirógatom puha, csábító bőrét. Oly sokszor fürödtünk már együtt, de ilyen vágyat még sosem éreztem iránta, főleg, mikor megérzem testét, egyre közelebb kerülve hozzám. Szinte ölembe simul, úgy pillant föl kába tekintettel szemeimbe, és pillantásával egyértelműen üzeni: többet akar, mint amit eddig bármikor is tettünk.
Halkan fölmorranok, és karcsú derekára fonva karjaimat, megfordítom, hogy mellkasa mellkasomhoz érjen, és testét sajátomhoz szorítom. Bal kezemet fölcsúsztatom hátán, egészen borzas hajáig, és lágyan megtartom fejét, megakadályozva, hogyha esetleg el akarna szakadni tőlem. Ezek után már nem fogom elengedni sohasem.
Nyelvem finoman végig húzom ajkain, majd apró csókok után, nyelvemmel belehatolok szájába. Semmilyen ellenállást nem érzek, sőt, Chuma boldogan fölsóhajtva nyitja meg előttem száját, nyelvével óvatosan hozzáérve az enyémhez. Finom íze betölti a számat, teste teljesen hozzám simul, fölkorbácsolva ezzel vágyamat.
Formás, izmos combjait körém fonja, így könnyedén föl tudom emelni, és a kád széléhez viszem. Leültetem a talajra, Chuma pedig engedelmesen eldől rajta, éles kontrasztot alkotva a fehér csempével. Gyönyörű.
Nem tudom sokáig csodálni, ugyanis kíváncsi ujjai mellkasomra, majd hátamra csúsznak, hogy lehúzzanak egy csodálatos, mély, érzelmes csókra. A levegőhiány miatt szakítom meg csókunkat, és felfedezésre indulok szerelmem testén. Szerelmem… igen, Chuma az én gyönyörűséges szerelmem.
Ajkaimmal végre elérek célomhoz, a nyakához, melyhez arcélét csókolva vezet az út. Szívom, harapdálom kecses nyakát, apró, pár nap múlva elmúló foltokat hagyva rajta, ezzel jelezve, hogy nem csak rabszolgaként tartozik hozzám. Egyre hangosodó sóhajai, apró nyögései jelzik, hogy nem csak én élvezem kényeztetését, hanem ő is osztozkodik gyönyörömben. Hátamat karmolássza lágyan, és tudom, még sosem éreztem ilyet. Az az egyetlen éjszaka ehhez képest borzalmas átok volt, melyen minden egyiptomi szabad fiúnak át kell esnie a felnőtté váláshoz, míg ez… ez a legszentebb áldás.
Látni Chuma összekócolt, nedves haját, mely belelóg félig lehunyt szemeibe, hívogató pillantását, mellyel jelzi, még többet kér, és édes mosolyát, a világ összes kincsénél, tudásánál többet ér nekem.
- Szeretlek – súgom halkan ajkai közé, majd egy apró csók után, finomnak tűnő, rózsaszínen meredező mellbimbói egyikére hajolok. Szívom, nyalogatom, úgy ízlelgetem, akár egy különleges édességet, és egyre inkább elvesztem tetteim felett az uralmat. Eddig bármilyen helyzetben higgadt és nyugodt tudtam maradni, ám érzem, ahogy a vágy lassan átveszi felettem az irányítást, többet, és többet követelve Chuma tökéletes testéből, édes mosolyából, vágyódó nyögéseiből. Teljesen elvesztem, tudom, soha az életben nem lennék képes immár lemondani róla, és akarom, hogy ezt ő is tudja. Ő az enyém, nem engedem át senkinek.
Chuma egyik, csípőmbe kapaszkodó lábát fölemelem, és lábujjától végig csókolom selymesen lágy bőrét, míg végül eljutok legrejtettebb kincséhez. Sosem láttam még ilyen helyzetben más férfi hímvesszőjét, viszont emlékszem, mit kaptam az engem kiszolgáló lánytól, és azon tettét megpróbálom leutánozni. Kicsit zavartan ráhajolok vesszejére, és kíváncsian végig nyalok rajta. Lágy, mégis kemény, édes, mégis keserű érzés, de az övé.
- Mit… mit csinálsz? – nyög föl szerelmem, és lábait megpróbálja szorosan összezárni, ám fejem megakadályozza ebben. Nem válaszolok, csak addig nyalogatom vesszejét, amíg már teljesen föloldódik zavara, és lábait lazábban nem tartja. Vesszőm már fáj, ennyire egyszer sem keményedtem még meg, így egyik kezemet sajátoméra kulcsolom, míg másikat Chumáéra, és ugyanabban a tempóban kényeztetem mind a kettőnket, közben pedig fölkéredzkedek nyitott, nyögdécselő ajkaihoz egy forró csókra.
Ösztöneim vezérelve egyre gyorsabban, és gyorsabban kényeztetem magunkat, és mikor meghallom eddigieknél is hangosabb sikolyát, melynek kíséretében jobbomra meleg nedv kerül, elönt egy fehér, csodálatos köd, és csak lebegek, és lebegek ebben az érzésben.


Mora2013. 02. 04. 22:57:28#25068
Karakter: Chuma
Megjegyzés: (Uracskámnak)


 - Én még nem tudom biztosra, hogy szerelem-e, amit érzek, de tudom, hogy melletted hamarosan teljesen biztos leszek benne, hogy igen – vallja be, és olyan magabiztosan mondja, hogy minden bizonnyal az lesz, hogy nem keseredem el, hanem még szorosabban ölelem át. Minden esélyem megvan rá, hogy az érzéseim viszonzásra találjanak, a reményemet nem semmisítette meg. - Mennünk kell – tol el magától szelíden, és így láthatja, ahogy a távolsága miatt érzett csalódottságomat felváltja a vidám izgalom, melyet az utazás ébreszt.

- Hogyhogy Alexandriába megyünk? – faggatózok, mikor már a kikötő felé haladunk. Nem meglepő, hogy sétálunk, mellette már hozzászoktam, hogy nem veszi igénybe a neki kijáró szolgáltatásokat, és ezt kifejezetten élvezem. Szeretek sétálni, és bár most még itt-ott sajognak a sebeim, a tempó elég kényelmes ahhoz, hogy ez ne legyen kellemetlen.
 - Úgy gondoltam, jól jönne neked egy kis kimozdulás – feleli, de nem néz a szemembe, mintha zavarban lenne. Én pedig alaposan eltátom a számat.
 - Úgy érted… úgy érted, miattam megyünk?! – bukik ki belőlem megemelt hangerővel, magunkra is vonzok pár kíváncsi tekintetet.

Ez még tőle se semmi nagylelkűség, hisz magával a fáraóval kellett tárgyalnia az ügyről, aki minden bizonnyal nem szívesen engedi el a személyes orvosát. És tudom, hogy neki is nagyon fontos a munkája, nem lenne távol kezeltjétől mindenféle csipp-csupp ügy miatt. És miattam most mégis…
- Igen – érkezik a válasz zavartan, nekem pedig boldogság terül szét az arcomon, a meglepettség mellett. Senki se tett még ilyet értem, mióta nevelőm meghalt… nos igen, rá nem akarok most gondolni, nem ronthatja el semmi a hangulatom!
 - Köszönöm – suttogom őszinte hálával és meghatottsággal, legszívesebben újra hozzábújnék, de a nyílt utcán ezt nem ehetem meg.

---*---*---*---

Nem voltam még soha ilyen hosszú hajóúton, de nagyon élvezem. Még annak ellenére is, hogy a többi utas előtt fenn kell tartanunk a látszatot, és úgy viselkedni, mint gazda és szolgája. Persze továbbra is ez a hivatalos felállás amúgy is, de mikor kettesben maradunk, egymást ölelve és csókolva alszunk el. Régen… talán sose éreztem még ezt a felhőtlen boldogságot, és hiszek benne, hogy semmi sem árnyékolhatja be.

Ahogy közeledünk a part felé, csillogó szemekkel figyelem a fénytorony ragyogó fényét, ami egyedi mintákat fest a fölötte gomolygó felhőkre. Sose láttam még ilyet, de már nagyon sokat hallottam és olvastam róla. Remélem a könyvtárat is megnézhetjük majd, a többi csodás építménnyel együtt.

- Fel lehet rá mászni? – fordulok gazdám felé, izgatottan mutatva a fénytoronyra. Csak ekkor tűnik fel, hogy eddig is engem nézett, mégis én jövök zavarba felfedezésemtől, őt egyáltalán nem izgatja lebukása, csak elmosolyodik pirulásom látva.
- Nem tudom, meg kell kérdezni a fénytorony felügyelőjét – feleli szelíden, én pedig gyorsan visszafordulok megint a torony felé, és egészen addig lenyűgözve figyelem, míg ki nem kötünk a hajóval. Akkor viszont már a felszereléssel kell foglalkoznom, és azzal, hogy ne vesszek el Meritamon mellől a tömegben.

Lenyűgözve baktatok a nyomában, a még este ellenére is nyüzsgő kikötőt, majd piacot szemlélve. Utóbbinál meg-megtorpanok az érdekesebb árusoknál, ő pedig türelmesen bevár minden ilyen alkalomkor.
- Itt sokkal több idegen dolog van! – lelkendezem, látva az újabb külföldi árust. – Kijövünk világosban is? És a könyvtárba elmegyünk? Vagy a palotába? Bár furán fog hangzani, de szerintem a piac az egyik legérdekesebb! – hadarom, felerősödő akcentussal, így mikor észbe kapok, gyorsan visszaváltok tisztább kiejtésre.

- Ne aggódj! – nevet fel, izgatottságomat látva. – Mindenre lesz időnk, és aminek a meglátogatására engedélyt kapunk, azt mind megnézzük, ígérem! Azonban ha lehet, most foglaljuk el a szállásunk, későre jár.
Bólintok, és igyekszem nem megállni egy helyen se a továbbiakban, így lassan elérjük az épületet, amit a fáraó által ideküldött, fontos személyeknek tartanak fenn. Ez pontosabban csak egyike az ilyen épületeknek, és szerencsére pár itteni szolgán kívül, csak mi fogjuk lakni.

A szolgákat biztosítom róla, hogy mindent intézek Meritamon számára, és mikor tőle is megkapják az engedélyt, meglepetten vonulnak el aludni. Valószínűleg ők sincsenek hozzászokva egy ennyire önálló gazdához. És még mennyi meglepetés fogja érni őket, míg itt tartózkodunk.
- Úgy hiszem egy fürdő jólesne mindkettőnknek, a sós tengeri levegő biztos csípi a sebeid – szólal meg hirtelen gazdám mellettem, mikor a kipakolással vagyok elfoglalva.

Most, hogy így mondja, valóban érzem a feszítő, csípős fájdalmat, amit az izgalmak és új dolgok eddig teljesen elnyomtak. Egy pillanatra azonban elbizonytalanodva pillantok rá, és hiába aludtunk együtt az elmúlt napokban, nem merem megkérdezni a közös fürdést. Ő azonban, mintha csak nyitott könyv lennék számára, leolvassa arcomról feszengésem okát, és szelíd mosollyal bólint.
- Természetesen fürödhetünk együtt, úgyis szeretném leellenőrizni a sebeid – mondja, én pedig elvigyorodva, lelkesen indulok meg a fürdő felé, hogy intézzem a vizet.

El is készülök vele, mire beér, és pár kötszer és kenőcsöt tesz le a medence szélére, gondolom a tisztálkodás utáni sebújrakötözésre.
Kissé zavartan kezdem levetni a ruháim, amivel még magam is meglepem, hiszen eddig sose volt ezzel gondom, és nagyon jól tudom, hogy látott már meztelenül, ahogy én is őt. Mégis kissé sietve merülök el a vízben, miután megszabadultam a ruháktól és kötésektől is, és orrig elmerülve figyelem, ahogy ő is követi a példám.

Szerintem a fülem is ég, ahogy ezúttal egészen más szemmel nézek végig rajta, mint eddig, amit szórakozott mosollyal fogad, valószínűleg teljesen tudatában van zavaromnak.
- Gyere közelebb, hagy mossam ki a sebeid – szólal meg, mikor már ő is a vízben ül, én pedig hezitálás nélkül csusszanok elé. Háttal fordít maga felé, és óvatosan elkezdi lemosni a sebeket, pedig azok már nem is fájnak különösebben, főleg most nem, hogy a só lekerült róluk.
Érintése nyomán viszont egyre inkább bizseregni kezd a testem, lúdbőrözik mindkét karom, és még a légzésem is gyorsul.

Szinte önkéntelenül csusszanok hátrébb, kis híján az ölébe simulva, mire megakad keze mozgása. Bocsánatkérően, kába tekintettel nézek hátra rá a vállam felett, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni a viselkedésemmel, de azt hiszem valami többre vágyom, mint az eddigi csókok. Az érintését szeretném kiélvezni még jobban, és a lehető legközelebb tudni magamhoz. 


Geneviev2013. 02. 04. 11:33:45#25055
Karakter: Meritamon
Megjegyzés: ~ Asszonykámnak


- Alexandriába? – tátja el száját, és még meglepődöttebben, megdöbbentően folytatja. – Én is megyek Alexandriába… veled? – Hát hogy a szkarabeuszba ne jönne velem?! Természetesen ő is jön, sőt, legfőképpen miatta megyek én is.
- Persze! – felelem meglepetten. Bár mosolyog, más reakciót nem ad, így kissé félek, hogy vajon örül-e neki, hiszen nem úgy tűnik, és kérdése sem épp azt a reakciót mutatta, melyet vártam volna tőle. – Örülsz? – kérdezem kicsit félősen, hiszen bár vigyorog, lehet, hogy azért teszi, mert kinevet engem. Atonra, lehet, hogy nem is volt olyan jó ötlet ez az utazás? Inkább Szíriába kellene vinnem? De oda direkt nem akarom, hisz azt akarom, hogy elfelejtse egy kis időre szörnyű múltját, ne pedig minden rá emlékeztesse.
- Sose jártam még ott, de nagyon sokat hallottam róla, természetesen örülök! – feleli végül nagy megkönnyebbülésemre, és a lelkesedése még láthatóbb formákat ölt, látom, alig bír már várni. Ennek örülök, akkor igyekezzünk, hisz hamarosan indulunk!
A házban, a segítségével összepakolok mindenfélét, ami kellhet, de persze csak az után, hogy leellenőriztem, mindegyik sebe ugyanolyan jól van, mint ahogy hagytam, és nem tett velük semmi rosszat az a felelőtlen tetőre mászkálás. Szerencsére jól van, sőt, olyan jól, hogy pakolás közben folyamatosan engem néz, próbálván felhívni figyelmem arra, hogy igazán jó lenne megbeszélni azt a csók-dolgot. Egészen addig, amíg néz, próbálom figyelmen kívül hagyni, és nem szóba hozni, viszont mikor a csalódottsága szinte kézzelfoghatóvá válik, és elfordulna tőlem, nagyot sóhajtok, és határozottan a szemeibe nézek.
- Chuma… - kezdem halkan, míg gondolataim visszakalandoznak ahhoz a csodálatos, mégis, kissé keserédes pillanathoz, mikor találkoztak ajkaink. Remélem, nem vet meg ezért, és nem fog félni tőlem, hogy ki akarom majd használni. Lehet, azért is nem örült Alexandriának, mert első pillanatban azt hitte, azért kell velem jönnie, mert szeretnék tovább is menni? – Tudom, hogy a történtek körül forognak a gondolataid, és sajnálom! Nem kívántam kihasználni a helyzetet, a pillanat hevében cselekedtem – jelentem ki, próbálva úgy fogalmazni mondanivalómat, hogy értse, nem akarok, és nem is akartam semmi olyasmit sem tenni, amivel megbánthatnám, vagy megsérthetném.
- A pillanat hevében? – kérdi, de hangjában nem a megkönnyebbülést, hanem a szomorúságot hallom ki. Mi lehet ez? Ő… élvezte volna, azért ilyen csalódott? Vagy miért? Nem tudom, de ezt már muszáj most tisztáznunk, különben kettőnk kapcsolatába igen nagy éket verhet ez az apró, talán véletlennek is mondható esemény. - Ezek szerint véletlen volt? – kérdezi kissé hevesen és csalódottan egyszerre. Ohh? – Neked… neked nem jelentett semmit? Nem jelentek semmi többet, mint egy kedves szolga? – kérdi csalódottan, és testtartása is pontosan azt sugallja, amit hangja, és arcán váltakozó érzelmei: most tényleg megbántottam, nem úgy, mint a csókkal. Jajj, Chuma…
- Atonra Chuma… - suttogom, és kicsit megcsóválom fejemet ártatlan butaságán. Épp ezért nem akarom, hogy azt higgye, ki akarom használni, hiszen olyan ártatlan még ezekben a dolgokban. Ő még szinte csak egy gyerek, aki, bár igaz, nagyra nőtt, az ilyen dolgokban még mindig olyan ártatlan, akár egy ma született csecsemő.
Közelebb lépek hozzá, és kiveszem kezeiből a dolgokat, majd miután leteszem azokat a földre, átölelem testét, és szorosan átölelem. Azonnal megérzem arcát, ahogyan a vállamba fúrja, és karjait is, amikkel, mint indákkal, úgy karol át. Kicsi, kicsi Chuma…
- Nem így értettem. Én csupán nem szerettem volna, ha úgy érzed rabszolgaságod, és sérült állapotod miatt használlak ki. Nekem is újak az effajta érzések, de bizton állíthatom, hogy többet jelentesz nekem, mint bárki! – jelentem ki, és még szorosabbra vonnám ölelésemet, ha Chuma nem épp akkor tolná el magát tőlem egy kicsit. Fölnéz arcomra, és én próbálom arcommal is pontosan azt közvetíteni, amit gondolok, és amit érzek, és úgy veszem észre, sikerül is, mivel Chuma, nagy meglepetésemre, önszántából megcsókol. Gyakorlatlan, ám lelkes mozdulatai felkorbácsolják vágyamat, szinte azonnal át is veszem az irányítást gyengéd, mély csókunk felett. Nem menekül, csak óvatosan megtöri csókunkat, mikor elfogy mindkettőnk levegője. Némán fürkészem pirosló arcát, de nem látok rajta szemernyi kétséget sem, ám ennyi nem elég. A szava kell, hogy tényleg nem érzi-e úgy, hogy kihasználom helyzetét.
- Csak egy szavadba kerül Chuma, és többé nem teszek ilyet. Nem szeretném, ha bármi miatt rosszul éreznéd magad! – mondom, de mondatomra csak mosolyogva ingatja a fejét, miszerint nem érinti rosszul ez a helyzet, sőt. Hála Atonnak érte!
- Sose éreztem még ilyet ezelőtt, de már hallottam róla, ráismerek a saját érzéseimre. Nem csak vonzódom hozzád, de… de szeretlek is! Nem akarok gondot okozni én se, vagy a terhedre lenni, és tudom, hogy rabszolgaként nincs ehhez jogom, de ez van… Nem akarom, hogy elmúljon – motyogja kissé lehajtott fejjel, a mellkasomnak, amivel olyan boldogságot okoz nekem, mint még soha senki. Hát tényleg kedvel!
- Én még nem tudom biztosra, hogy szerelem-e, amit érzek, de tudom, hogy melletted hamarosan teljesen biztos leszek benne, hogy igen - vallom be neki az igazat, mire nem válaszol, csak még jobban átölel. Kiélvezem testének minden apró érintését, de aztán szerencsére eszembe jut, hogy nekünk bizony sietnünk kell, mivel mindjárt nyugszik le a nap, így lassacskán eltolom magamtól, bár nem szívesen. Olyan jó őt ilyen közel éreznem magamhoz… Hogy eddig erre miért nem jöttem rá? - Mennünk kell – mosolygom az eltolás miatt csalódott arcát látva, ami szinte azonnal jobb kedvre derül, hogy tényleg, utazunk.
- Hogyhogy Alexandriába megyünk? - kérdezi immáron út közben. Gyalog megyünk, nincs messze a kikötő, és így biztosan csak magunk vagyunk, nincs, ki kihallgasson, mint ha gyalog kocsi vinne minket. Meg nem is szeretek azokkal menni, olyan furcsa érzés mást használni arra, amit én magam is könnyedén meg tudok tenni, illetve egy kis gyaloglás senkinek sem árt, sőt, inkább használ.
- Úgy gondoltam, jól jönne neked egy kis kimozdulás - mondom, kerülve kicsit a tekintetét. Kissé zavarban vagyok, hogy ezt bevallom neki, bár nem értem, miért. Számomra ez, hogy úgy bánok vele, akár egy… nem is tudom már, minek mondjam… családtaggal, természetes, de igen, kicsit félek, hogy ő mit fog szólni ezért.
- Úgy érted… úgy érted, miattam megyünk?! - kérdezi kicsit hangosabban az átlag hangmagasságnál, ami miatt páran felénk fordulnak. Hát… nem erre, nem ilyen fogadtatásra számítottam… sokkal inkább örömre, hogy nem csak, hogy velem jön, de még miatta is megyünk.
- Igen - félelem, de most rá is nézek. Szerencsére arcán látom az öröm jeleit is, nem csak a csodálkozáséit, így kicsit megnyugodhatok, hogy talán nem is csináltam akkora butaságot. Legalábbis remélem, hogy nem tettem semmi olyat. Furcsa… sosem éreztem magam még ennyire ingadozó lelkiállapotúan. Érdekes, Chuma mellett most mennyire tudok félni, és izgulni egy időben, pedig ilyet talán utoljára akkor éreztem, mikor készültem az orvosi vizsgámra, sőt, nem is. Ez annál sokkal jobb, mégis, sokkal fontosabbnak érzem, pedig az volt életem legmeghatározóbb élménye.
- Köszönöm - suttogja meghatottan. Nincsen mit, kicsi Chuma… Ezért a köszönetért, és a meghatott arcodért már megérte. Igen… egyre inkább azt érzem, hogy igen, én is szeretem őt.
---*---*---*---
Az út hosszú, és fáradalmas volt, ám egyben gyönyörű is. Sosem éreztem még ilyen jól magam, hiszen most nem egyedül voltam úton, hanem végre valakivel meg is oszthattam a kalandozás gyönyörűségeit. Persze, a hajón fönt kellett tartanunk az úr és rabszolga viszonyát, hiszen nem túlzottan jó ötlet ilyen emberek előtt fölfedni a megváltozott érzéseinket, ám szobánk magányában egyre bátrabban ismerkedtünk meg egymással. Még nem tettünk meg semmi visszafordíthatatlant, egyszerűen csak minden este együtt, egymást ölelve, csókolva aludtunk el.
Fantasztikus ez az érzés. Tényleg szerelmes lettem… Egy férfiba, egy nálam fiatalabba, aki mivel rabszolga, az én kényemre-kedvemre ki van szolgáltatva, de nem érdekel. Tudom, hogy ő is ugyanígy érez irántam, és ez bármit megér.
Mindjárt megérkezünk Alexandriába, már a fénytoronynak nem csak a fényét, de a szépségét is látni lehet. Szerencsére nincs vihar, csak az éj felhői gyülekeznek, így a félhomályban tudok gyönyörködni Chuma elvarázsolt, gyermeki lelkesedéssel átitatott arcán. A világnak nem is a fároszi fénytorony az egyik csodája a hét közül, hanem Chuma gyönyörű arca. Igen… én tényleg szerelmes vagyok.


Mora2013. 02. 03. 22:53:46#25052
Karakter: Chuma
Megjegyzés: (Uracskámnak)


 - Dehogy eresztelek el! Soha nem üldöznélek el téged, túlságosan… túlságosan is megkedveltelek – mondja halkan, megnyugtató hangon súgva a fülembe, és még szorosabban ölel magához. Érzem, ahogy a kétségbeesés rohamtempóban csökken a lelkemben, de annak ellenére, hogy a szívverésem még nem csillapodik, egyelőre nem szentelek neki túl nagy figyelmet. Sokkal fontosabb ez a helyzet, biztosra kell mennem, hogy nem lök el magától.

- Tényleg? – kérdezek rá megerősítésként. Nem hiszem, hogy jó fogadnám, ha mégis visszaadna a fáraónak, és máshová kerülnék. Már nem… már egyáltalán nem akarok elszakadni tőle. Tudom is az okát, bár nehezemre esett beismernem magamnak, de vonzódom hozzá. Semmi kedvem elhúzódni az öleléséből, és a szívem se véletlenül kalapál ilyen veszettül. Már tudom, miért reagáltam furcsán az érintésére, és bizsergek még mindig keze nyomán.

 - Tényleg – feleli halk, de határozott hangon, én pedig megnyugodva engedek a feszültségemből. – Nem engedlek el, csak ha te kérsz meg rá – teszi hozzá, én pedig hálás, reményteli pillantást vetek rá. Perpillanat minden vágyam, hogy mellette maradjak, sőt… szeretnék még közelebb kerülni hozzá, a szívéhez is… Legnagyobb meglepetésemre, a következő pillanatban közelebb hajol hozzám, és még mielőtt megnyekkenhetnék, száját az enyémre tapasztja. Hirtelen és váratlanul ér a dolog, egészen leblokkolok, de időt se hagy, hogy magamhoz térjek, úgy húzódik el, mintha égetném.  - Bocsáss meg! – bukik ki belőle, és meg se várva a választ felpattan, és kisiet.

Egy macskanyávogásnyi időre teljes döbbenettel bámulok utána, közben ujjaim a számra siklanak. Ő most… ő most… Ugranék fel, hogy utána szaladva kérjek magyarázatot, kifogást… talán folytatást, de időközben teljesen megfeledkeztem a sebeimről, így most nyöszörögve terülök ki a fekhelyemen a hirtelenségem okozta nyilalló fájdalomtól. Csillagokat látok fényes nappal, ezt még orvosi szaktudás nélkül is elkönyvelhetem problémának…

Egy darabig még levegő után kapkodva fekszem, míg nem csillapodik a sebeim sajgása, aztán lassan ülő, majd álló helyzetbe tornázom magam, és kisétálok a ház elé. Fogalmam sincs hová ment, így nem tudom követni. Nem tehetek mást, minthogy megvárom, arra pedig szokott helyem a legmegfelelőbb. Nincs ugyan este még, de már délután felé jár az idő, a nap se éget annyira. Nem égek tehát le, ha elfekszem a tetőn.

- Chuma, azonnal gyere le onnan! A sebeiddel nem szabad így megerőltetned magad! – zavar fel már majdnem alvásba forduló szendergésemből gazdám hangja, magam se tudom mennyi idő múlva. Érzem, hogy aggódott, ugyanakkor fedés is vegyül a hangjába, hisz orvos tanoncként ez eléggé felelőtlen viselkedés. Tisztában vagyok vele, de szükségem volt erre.

 - Megyek már, megyek… - sóhajtom lemondóan, majd feszülő és sajgó sebeimmel nem sokat törődve, félig csúszva, félig ugorva lekerülök a tetőről. Nagyon jól emlékszem, hogy váltunk el, és kíváncsian fürkészem az arcát, hátha le tudok olvasni róla valamit, de némi izgatottságon kívül, nem látok semmit. Annak pedig nem úgy tűnik, mintha köze lenne a csókszerűségünkhöz.

- Van egy jó hírem számodra: - A hatásszünet elég ahhoz, hogy most már ne a vonásai miatt fürkésszem, hanem még a mondandójára is kíváncsi legyek, ez pedig megmosolyogtatja. - utazunk! Mégpedig Alexandriába, az egyiptomi tudományok központjába.

- Alexandriába? – tátom el a számat, egy pillanatra megfeledkezve minden másról. Nagyon sokat hallottam már arról a helyről, de még sose jártam ott. Nem is hittem, hogy valaha eljuthatok, így nem kis meglepetésként ér a bejelentése. – Én is megyek Alexandriába… veled?
- Persze! – feleli meglepetten, mutatva ezzel, hogy ostobaságot kérdeztem. Megkönnyebbülten, és őszinte örömmel mosolyodom el, ha nem lennénk még mindig az utcán, és nem félnék attól, hogy ellök, most legszívesebben megint megölelném. – Örülsz? – kérdezi, mintha nem lenne elég egyértelmű széles vigyoromból.

- Sose jártam még ott, de nagyon sokat hallottam róla, természetesen örülök! – felelem lelkesen, miközben ő elégedett mosollyal lép be a házba, hogy elkezdhessen összepakolni.
Miután meggyőződött róla, hogy egyik sebem se szakadt fel, elkezdi a segítségemmel kiválogatni, hogy mit akar elvinni magával. Én szinte végig szótlanul motoszkálok mellette, és eléggé feltűnően bámulom az arcát. Tudom, hogy ez hamarosan fel is tűnik neki, de mintha tudná miért teszem, úgy csinál, mint aki nem veszi észre. Ezek szerint annyiban akarja hagyni a történteket?

Persze abban van realitás… Mégis mit akarna a fáraó személyes orvosa egy rabszolgától, aki ráadásul férfi, és tapasztalatlan. Mert hiába tudok elméletben sok mindent a testi együttlétekről, nem véletlen jöttem zavarba, mikor párt ajánlott nekem. Sose voltam még nővel, természetesen férfival se…  Nem is vágytam még senki közelségére, egészen eddig… Szomorkásan horgasztom le a fejem, mikor ismét csak elfordul intenzív bámulásomtól, de mintha ezt érezné, megáll a pakolásban. Hangosan sóhajt fel, majd felém pillant, és ezúttal a szemembe néz.

- Chuma… - kezdi halkan, nekem pedig ismét tele lesz a fejem a történtekkel. – Tudom, hogy a történtek körül forognak a gondolataid, és sajnálom! Nem kívántam kihasználni a helyzetet, a pillanat hevében cselekedtem.
- A pillanat hevében? – ismétlem meg fintorogva, és nem kicsit nekikeseredve. Tehát az egész „véletlen” volt? Nem jelentett neki semmit?
Valószínűleg feltűnik neki, hogy valami nem nyerte el a tetszésem, mert a gondolataiba merülve, gondterhelten figyeli az arcomat. Fújtatva fordítom el a fejem, nem kell, hogy lássa a csalódottságom.

- Ezek szerint véletlen volt? – bukik ki belőlem kissé hevesen, mire meglepetten húzza fel a szemöldökét. – Neked... neked nem jelentett semmit? Nem jelentek semmi többet, mint egy kedves szolga? – halkul el a hangom, és saját magam szidom az ostoba ábrándjaim miatt.
- Atonra Chuma… - suttogja, majd nem kis döbbenetemre közelebb lép hozzám. Kiveszi, majd leteszi a földre a kezemben szorongatott cuccokat, és utána magához vonva ölel át. Nekem se kell több, karjaimat köré fonva fúrom arcomat a vállához. – Nem így értettem – kezdi csendesen. – Én csupán nem szerettem volna, ha úgy érzed rabszolgaságod, és sérült állapotod miatt használlak ki. Nekem is újak az effajta érzések, de bizton állíthatom, hogy többet jelentesz nekem, mint bárki!

Elakad a lélegzetem, és egy egészen picit eltávolodok tőle, hogy felnézhessek az arcára. Komoly, lágy tekintettel viszonozza értetlen pillantásom, mire földöntúli boldogság önt el. Ezúttal én mozdulok, és számat az övére tapasztva, gyakorlatlanul megcsókolom. Pár pillanatig meglepetten, mozdulatlanul hagyja, majd átveszi a vezetést, és jóval ügyesebben mélyíti el.
Sose éreztem még ilyet, egész testem lángol az érintése és csókja nyomán, de ezúttal nem fogom menekülőre az újfajta élmény miatt, csupán elhajolok tőle, mert fogytán van a levegőm. Némán fürkészi kissé kába arcom, én pedig pihegve az övét.

- Csak egy szavadba kerül Chuma, és többé nem teszek ilyet. Nem szeretném, ha bármi miatt rosszul éreznéd magad! – szólal meg, mire mosolyogva ingatom meg a fejem.
- Sose éreztem még ilyet ezelőtt, de már hallottam róla, ráismerek a saját érzéseimre. Nem csak vonzódom hozzád, de… de szeretlek is! – motyogom olyan halkan, hogy csoda ha hallja. – Nem akarok gondot okozni én se, vagy a terhedre lenni, és tudom, hogy rabszolgaként nincs ehhez jogom, de ez van… Nem akarom, hogy elmúljon.


Geneviev2013. 02. 02. 01:22:37#25035
Karakter: Meritamon
Megjegyzés: ~ Asszonykám


Kérdésemre csak apró biccentést kapok válaszul, de nem is baj, most inkább ne beszéljen, túlságosan sok a sérülése. Rosszul néz ki szegény gyermek… Miért csak most értem ide?! Gyorsabbnak kellett volna lennem, sokkal gyorsabbnak… Egész úton ezen tépelődök, hisz bármikor oldalra nézek, fájdalmas arcával találom szembe magam. Sosem akartam így látni őt, muszáj megóvnom őt! Nem történhet vele semmi ilyen többet!
Mire haza érünk, érzem, hogy alig bírja tartani magát, így minél előbb besegítem ágyába, ahol egyből el is veszti eszméletét. Ha nem volnék orvos, pánikba esnék, így viszont cselekedeteim felett átveszi a helyét a szenvtelen gyógyító, és amíg ő gyógyító álmát alussza, betekergetem sebeit gyolcskötésekkel, bár előtte bekenem sebeit a körömvirág krémjével.
Egy idő után végül felébred, de olyan hirtelen akar mozdulni, hogy fölnyög a fájdalomtól. Ejnye, vigyázzál, Chuma! - Ne mocorogj Chuma, mert felnyílnak a sebeid – figyelmeztetem megkönnyebbülten, hogy azért nem volt alélt állapotban olyan sokáig, így nem lehet olyan nagy a gond. Hála Atonnak, hogy „csak” ennyivel megúszta a katonák verését! Nem tudom, mit tettem volna, ha rosszabbul végződött volna, vagy ha csak egy kicsivel is később érkeztem volna. Nem, ebbe bele se gondolok. Ami megtörtént, úgy történt meg, ahogy, nem pedig máshogy.
- Sajnálom – suttogja a falnak, de tudom, hogy nekem címezi mondanivalóját. Mégis mit sajnál? – Azt, hogy elfutottam, és hogy ilyen helyzetbe kevertelek. Nem akartam… - kezd bele valamibe, de aztán nem folytatja, elhallgat. Perceken keresztül csak hallgat, de mellkasának heves emelkedése, és süllyedése aggodalommal tölt el. Ugye nincsen rosszul? - Ne küldj el, kérlek! – bukik ki végül belőle egy, számomra teljesen érthetetlen mondat. Vagyis, azt értem, mit mond, csak azt nem, hogy mégis miért. Miért küldeném el?! – Nem akarok más rabszolgája lenni, vagy visszamenni az építkezésekre! Kérlek… sajnálom!
- Chuma! Nyugodj meg, ne mozogj annyit! – próbálom nyugtatgatni heves fészkelődési vágyát, és mellkasára teszem kezemet, hogy visszanyomjam fekvő helyzetbe, ami nem sikerül túlzottan, mivel egyszer csak azt veszem észre, hogy heves ölelésében találom magam.
- Ne küldj el… ne küldj el, kérlek! – ismételgeti, akár egy mantrát, és szemeiből könny csorog le gyermekien szép arcán. Mi történt vele, hogy ennyire fél?
Óvón átölelem, mintha ezzel megvédhetném attól, hogy bármi rossz történjen vele. Azt kívánom, bárcsak tényleg így lehetne, és megóvhatnám őt mindentől, még a saját forrófejűségétől is, mely folyton bajba sodorja, de ez nem így van. Sajnálatos módon, egyetlen ölelés, legyen az bármilyen szívből jövő, nem védhet meg úgy a dolgoktól, akár egy amulett, és még azok közül sem mind tud mindentől megvédeni. Viszont… viszont ha nem is ölelésemmel, de valamivel talán megvédhetem, vagy legalábbis gondolkodásra, tanulásra biztathatom, ahelyett, hogy a múltjával foglalkozna, és utálna mindenkit, aki nem gyerek, sérült, vagy én vagyok. Csak a fáraótól kell majd ehhez engedélyt kérném. Adja Aton, hogy megkapjam!
- Dehogy eresztelek el! Soha nem üldöznélek el téged, túlságosan… túlságosan is megkedveltelek – mondom halkan, megnyugtató hangon a fülébe suttogva, és még szorosabbra veszem ölelésemet meleg, puha teste körül. Jó érezni a karjaim között. Olyan… megnyugtató, és meglepően otthonos. Ilyet rég éreztem már, vagy talán sohasem, nem is emlékszem már.
- Tényleg? - kérdi gyermeki félelemmel hangjában, mint aki elcsodálkozik azon, hogy az apja nem fogja megverni. Hát ennyire nem bízik bennem? Sajnálom, bár nem haragszom, egyszerűen csak… sosem hazudtam neki, nem is most fogom elkezdeni, ráadásul soha nem is hazudnék ilyennel. Chuma hozzám tartozik, és nem engedem, hogy bármi rossz történjék vele. Épp elég történt már vele eddigi rövid élete során, igazán kijárna már neki a boldogság.
- Tényleg. – Hangom, bár halk, mégis, határozott, hogy elhiggye, igazat mondok. Nem fogom elküldeni őt, csak akkor fogom elengedni, ha azt mondja, hogy elege van belőlem, vagy pedig a fáraóval együtt meghalok, azelőtt, hogy szabad ember lehessen. – Nem engedlek el, csak ha te kérsz meg rá – mondom ki hangosan is gondolataim egy részét. Reményekkel teli szemekkel néz föl rám, mire elfog valami megmagyarázhatatlan bűvölet, és ajkaira hajolok. Finoman összeérintem ajkainkat, de mikor rájövök, hogy mit teszek, ijedten engedem el. Nem szabad ilyet tennem! Ő még csak egy gyerek, egy fiatal, befolyásolható fiú, aki rám van utalva a rabszolgaságának ténye miatt. Nem használhatom ki! - Bocsáss meg! - kérem azonnal elengedve őt, de nem várom meg, hogy megbocsásson, gyáván megfutamodva, kisietek a szobába. Atonra, mit tettem?!
---*---*---*---
- Kegyelmes Ehnaton fáraó! Egy kéréssel fordulok fáraómhoz: szükségem volna egy kis időre, hogy tanulhassak, és taníthassam tanoncomat. Kegyelmes fáraóm tudom, hogy nem vagyok senki sem színed előtt, de reménykedek, hogy letekintesz rám, és kérésem meghallgattatásra talál, és talán meg is fontolod azt. Szeretnék elutazni Alexandriába - mondom tőlem szokatlanul nyájas hangon, hogy nagyobb esélye legyen kérésemnek. Chumának jót tenne egy kis kimozdulás, nem magam miatt teszem.
- Meritamon, te, aki a magányos nevet kaptad tőlem, engedélyezve van kérésed. Mától számítva, amíg a harmadik Hold el nem múlik, engedem, hogy távol töltsd tőlem idődet, és fejleszthesd tudományaidat - szólal meg hosszabb gondolkodási idő után, melynek néma csendje szerfelett idegesítően hatott rám, bár nem mutatom. Hála Atonnak az engedélyért!
- Köszönöm, kegyelmes fáraóm! - hajolok meg tisztelettel, és kihátrálok a teremből. Alexandria… de rég is voltam én ott… kíváncsi vagyok, mennyi minden változott ott, mégis, ami leginkább érdekel ezzel kapcsolatban, az Chuma reagálása az utazásra, és magára a városra. Emlékeimben az a város maga a tudomány, és Egyiptom legmodernebb és legfejlettebb városa, ahol mindenféle nép, mindenféle gondolat megtalálható és meg is tanulható. Chumának tetszeni fog - legalábbis remélem…
A palotából egyből a házamhoz sietek, hogy minél hamarabb indulhassunk. Pakolni úgysem kell sokat, hiszen Alexandriában minden, sőt, még annál is több minden megtalálható, hajók pedig minden nap naplementéjekor indulnak oda, így nincs sok időnk, mivel lassan alkonyodik. Csak azt remélem, hogy Chuma olyan állapotban van, hogy kibírja a hajó utat, különben el kell halasztani pár nappal. Nem szeretném sebeit még rosszabb állapotban látni, mint amilyenek voltak. Azt szeretném, ha jól lenne, és… ha boldog volna.
Mik ezek az új érzések?! Vajon ezek eddig is itt voltak, csak nem vettem észre őket, vagy mostanában, észrevétlenül alakultak ki, olyankor, mikor nem figyeltem? Nem tudom, de az biztos, hogy vannak, és kezdeni kell velük valamit. De mit?!
Otthon, a kis sebesült nem igazán úgy viselkedik, mint aki oly annyira sebesült volna, mivel amint a házam elé érek, azt látom, hogy szokásos helyén, a tetőn pihen. Igazából már el sem csodálkozom ezen, mert ismerhetném már annyira, hogy tudjam, az a kedvenc helye, de akkor is! Hát ezt tanítottam én neki?!
- Chuma, azonnal gyere le onnan! A sebeiddel nem szabad így megerőltetned magad! - feddem meg kicsit, vagy inkább nagyon aggódóan. Mit csinál ez a buta gyermek? Hát nem tanult semmit tőlem, ezalatt az öt év alatt a sebekről, és azok megfelelő ápolásáról?!
- Megyek már, megyek… - sóhajtja legyőzötten, és egy nyaktörő mutatvánnyal lejön a tetőről. Nézni sem bírom, csak tudnám, miért… Eddig bármikor jött le, sosem féltettem még ennyire, bár lehet, most a sebei miatt érzem azt, hogy át akarom ölelni, és soha többet el nem engedni, hogy semmi rossz ne történhessen vele. Kár, hogy tudom, nem csak a sebek miatt van ez az érzés… Olyan furcsa, de mégsem rossz, bár még szoknom kell.
- Van egy jó hírem számodra: - Tartok kis hatásszünetet, amit türelmetlen pillantással fogad, amin elmosolyodok, de meglepően izgatottan folytatom. - utazunk! Mégpedig Alexandriába, az egyiptomi tudományok központjába - jelentem ki, és várom a reakcióját. Ugye örülni fog neki?!


Mora2013. 01. 30. 22:08:54#25013
Karakter: Chuma
Megjegyzés: (Uracskámnak)


 Párszor már elgondolkodtam rajta, hogy ha csak magamtól is, de meg kéne tanulnom bánni a közelharcban használatos fegyverekkel, de legalábbis pusztakézzel harcolni. Ha egy kicsi tapasztalatom lenne, nem kötnék ki hamarosan a földön, mikor a katonák nekem esnek. Így pedig védekezni se igen tudok, úgy rúgnak és püfölnek, ahogy kedvük tartja. Csupán az érzékenyebb pontjaimat igyekszem védeni, bár ha nem állnak le lassan, akkor így is el fogom veszteni az eszméletem, utána pedig egy rossz helyre bevitt rúgás is megölhet.

– Elég! – csattan hirtelen egy ismerős hang a közelben, mire az ütések és rúgások zápora abbamarad. Zihálva, homályos tekintetemmel igyekszem a közeledőre fókuszálni, de minden összefolyik a szemem előtt. Bár már a hangjáról is megismertem, és a megkönnyebbülés hullámokban önt el, a folyton jelenlévő, kínzó fájdalom mellett. – Elég, ne merészeljétek bántani!
- Mit akarsz? – mordul rá gazdámra az egyik katona. Valószínűleg világéletében a palotától távol őrködött, ha nem tudja kivel áll szemben.

- Meritamon vagyok, a fáraó személyes orvosa – világosítja fel gazdám, és erre már megváltozik kissé a viselkedésük. – Ő pedig az én rabszolgám, így nem érhettek hozzá – mondja, és nem törődve velük tovább, mellém lép. A segítségével sikerül felállnom, bár elég nagy a fájdalom bennem, azt se tudom honnan fakadnak főleg. - Jól vagy? – kérdezi aggódva, tudomást se véve a tanácstalanná váló katonákról.

Mivel nem tudom perpillanat mennyire vagyok ura a hangomnak, csak biccentek egy aprót. Nem csillapodik az aggodalma, és lassan elindul velem a város felé. Egy darabig még nem csillapodik a feszültségem, várom, hogy mikor esnek nekünk a katonák újra, de ez szerencsére elmarad. Egyre kábábban hagyom, hogy gazdám visszatámogasson a falon belülre, ahol Abasi és a többiek bukkannak elő, könnytől maszatos arcocskákkal.
- Chuma… - szipogja Eshe, az állapotomat látva. -
- Ne sírjatok… hamar… rendbe jövök – préselem ki magamból, hogy megnyugtassam kissé őket, és ne érezzék felelősnek magukat a történtek miatt. Meritamon nem mond semmit, csak amennyire én is képes vagyok, gyorsít a tempón, míg el nem érjük a házat. Addigra már kezdem elveszteni az eszméletem, és amint vízszintesbe kerülök, el is nyel a sötétség.

Mikor magamhoz térek, annyi helyen nyilall belém a fájdalom, hogy azt e tudom hirtelen, mihez kapjak, csak felnyüsszenek a mocorgás közben.
- Ne mocorogj Chuma, mert felnyílnak a sebeid – szólal meg mellettem gazdám, és mikor oda kapom a pillantásom, megkönnyebbült tekintetével találom szembe magam. Ahogy végigmustrálom lassan a testem, látom, hogy valóban kötés és borogatás borít jó pár helyen, mutatva, hogy tüzetesen átvizsgált és kezelt, időt és fáradtságot nem kímélve.

- Sajnálom – suttogom halkan, mire kérdőn pillant rám. Nem nézek a szemébe, inkább a plafon felé fordulok. – Azt, hogy elfutottam, és hogy ilyen helyzetbe kevertelek. Nem akartam… - a hangom nem csak elhalkul, de meg is bicsaklik a végére.
Tudom, hogy határtalan türelemmel van megáldva, de mi van, ha most mégis a végére ért? Mi lesz velem, ha visszaad a fáraónak, és ismét az építkezésekre kerülök?
Az ilyen gondolatok, és a nem rég átéltek feszültsége megint kezd eluralkodni rajtam, és kétségbeesetten pillantok végül is felé.
- Ne küldj el, kérlek! – bukik ki belőlem. – Nem akarok más rabszolgája lenni, vagy visszamenni az építkezésekre! Kérlek… sajnálom!

- Chuma! Nyugodj meg, ne mozogj annyit! – csillapít meglepetten, és mellém ülve nyom vissza fekvő helyzetbe, mivel igyekszem felülni. Az érintésétől megint bizseregni kezdek, de most nem menekülök el az érzés elől, hanem csak azért is feljebb nyomom magam, hogy hirtelen átölelhessem. Sajog mindenem, de nem érdekel a fájdalom.
- Ne küldj el… ne küldj el, kérlek! – ismételgetem, könnyes szemekkel, és érzem, hogy egy pillanatra döbbenten megdermed, majd az én meglepetésemre, viszonozza az ölelésem, óvón fonva körém a karjait.


<<1.oldal>> 2. 3.

© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).