Név: Nikron
Kategória: Fantasy
Feltöltő: Mora
Kor: Ismeretlen
Külső leírás: Eredetileg zöldes bőrrel, hasonló árnyalatú hajjal és szemmel született, de eme jellegzetességeket akkori otthonának köszönhette. Miután új édesvízbe került, hosszú tengeri tartózkodása után, mint a kaméleon, csak éppen szépen lassan, elkezdett új otthonához igazodni. Bőre egészen olyan színű lett, mint az embereké, és pikkelyei csak akkor jelennek meg, ha hosszabb vízben tartózkodásaikor, ő is úgy akarja. Haja is és szeme is bíborba váltott, ez akkor se változik, ha emberré alakulásakor eltűnteti hártyás füleit, karmait, és az úszóhártyákat láb-, kézujjai közül. Vonzó és különleges jelenség, akit egyáltalán nem ajánlatos lebecsülni, csak mert törékenynek nézhet ki első pillantásra. Egyáltalán nem alacsony, és bár nem egy égimeszelő, sosincs panasza a magasságára. Teste ugyan karcsú, de az örökös mozgásnak, és újabban nem túl ritka harcoknak köszönhetően, finom izmokkal rendelkezik. Amíg egyedül volt, sose hordott ruhát, de mikor Jaket kísérte, kénytelen volt néha felhúzni egy inget és nadrágot. Ezeket alaposan megviselte már a sok vízben ázás, de legalább senki nem mondhatja, hogy nem tartja tisztán őket. Eléggé jellemző arcvonásaira is a cinizmus, és enyhe gúny, de bizonyított tény, hogy nem csak bicskanyitogató vigyorokra, de őszinte mosolyra is képes. Nincs fegyvere, mivel egyik se bírná ki a vízi életmódját, ráadásul vízmanipuláló képességével, és pusztakézzel is elég félelmetes tud lenni.
Jellem: Nem feltétlenül az övére hajazó személyiséget várnál egy igen ritka, és eltűnő félben lévő faj képviselőjétől. Olyan, mint óvatosság és észszerűség, hiánycikk a szótárában, kíváncsiságának pedig képtelen gátat szabni. Nem mintha akarna. Ő tökéletesen az a fajta, akinek mindent tudnia kell, mindenbe beleüti az orrát, és bár nincs baj a titoktartási képességével, ha keresztbe tesznek neki, egészen „véletlenül” elkottyantja a dolgokat. Eléggé határozott, és szereti kézben tartani a dolgokat, megszokta, hogy úgy alakulnak, ahogy ő akarja. Gunyoros és cinikus stílusával könnyen szerez ellenségeket, de mivel emberek nehezen árthatnak neki, nem érdekli különösebben. Nem egy társasági lény, amin az se javított, hogy otthona elvesztésével leragadt egy helyen. Később ugyan elszabadult onnan, és életében először a szerelmet, a valódi sóvárgást is megtapasztalta, de érzései viszonzatlanok maradtak. Nem az a fajta, aki ezen ne tudná túltenni magát, és barátként még sokáig támogatta választottját, de egy ideje már ő is érzi, hogy ideje újra a saját feje után mennie. Nem tagadja, hogy megváltozott benne pár dolog, és bár a gunyoros szókimondásából nem adott alább, kicsit jobban értékeli az érzelmeket, mint eddig. Arra is rájött, hogy nem maradhat örökké magányos, még neki is szüksége lehet másokra. Persze ez nem azt jelenti, hogy most villámcsapásszerűen barátkozni kezd fűvel-fával, de ha már úgyis oda megy, ahova akar, miért ne nézzen körül kicsit a tengereken, és idegeljen még fel pár kapitányt?
Élettörténet: Najádnak született, egy apró sziget édesvizének őrzőjeként. Az őslakosok szerették és tisztelték, ő pedig néha meg mutatkozott előttük, barátságos volt velük, és őrizte vizeiknek tisztaságát. A békés időknek viszont vége lett, mikor a szigetre rábukkantak a felfedezők, időnként meglátogatták a kalózok, és az ott lakók vagy igazodtak igényeikhez, vagy elmenekültek. Nikron kitartóan tisztította a vizeket, és tartotta távol az embereket az erdő még érintetlen részeitől, de egy idő után már feleslegesnek érezte, nem volt akiért megtegye. Azt mégse kívánta viszont, hogy pusztuljon el az otthona, így hatalmas sokként érte, mikor a tengerek egy másik teremtménye ráuszította szörnyetegét, és lehúzta a mélybe. Zátonyok maradtak csupán a helyén, és mivel Nikron édesvízi najád volt, akit még mindig kötöttek az ősi kötelékek otthonához, nem tudott helyet változtatni. A zátonyok közt élt egészen addig, míg egy kalózzal alkut nem kötött. Jake nem csak azt vállalta fel, hogy lelkét magába engedi, és átviszi máshová, de még a szigeté elpusztító ellenségével is leszámolhatott a segítségével. Csak ott csúszott hiba a számításaiba, hogy beleszeretett a cseppet se problémamentes életet élő kalózba, akinek a szíve már másé volt. Jake, az ígéretéhez híven elvitte őt egy másik szigetre, ahol új otthonra talált, és mivel volt honnan feltöltse az erejét, már bármerre mehetett a tengeren is. Így mikor szüksége volt rá, visszatért kalózkája mellé, és segítette őt, de mióta rendeződni látszanak az ügyei, már nem sok dolga van mellette.
Hobby: Jake nyakán lógni, a srác párjának idegeire menni, úszás, csillagnézés, hajósok rémisztgetése, korallzátonyok felfedezése.
Foglalkozás: -
Extrák: ** A najádok az édesvizek őrszellemei a mitológiában.** Képes irányítani a vizet, ezzel nem kis hatalom van a kezében a tengeren. Faja képviselőinek száma drasztikusan lecsökkent, talán pont annak köszönhetően, hogy az emberek inkább levadászták őket, minthogy hajóikat veszélyben érezzék. Nikron maga, csak réges régen találkozott más najádokkal, de különösebben nem érzi a hiányukat. Nem túl társaságközpontú teremtmények.** Nikron eredetileg egy másik játékomba beleszőtt karakterem; Nathaniel Butler (Rauko) – Jake Uria (én)** Uracskámnak
Képinfo: Nem saját! (http://)
Engedélyezve: |
2013. 01. 14.
|
Státusz: Aktív
|