Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Soul Eater)

FIGYELEM!
A játék szigorúan korhatáros, erőszakot, ronda beszédet, és tabu témákat tartalmazhat!

Tovább olvasás, csak saját felelőségre!


Leo2016. 10. 31. 16:26:15#34707
Karakter: Kira (kitalált karakter)
Megjegyzés: Sophie-nak


 Egy olyan világban élünk, ahol örökösen a sötét uralkodik; a gonosz beitta magát a földbe akárcsak a kiontott vér, ami nap, mint nap az utcán folyik. Harcosnak születtünk, egy életre szóló küldetéssel: a mi feladatunk megmenteni a világot és megóvni a fényt. Hatalmas a teher a vállunkon, és még több a fájdalom a szívünkben.”

 

 

A fény csak egy keskeny csíkban világítja meg, az egyébként teljesen sötét szobát; aminél épp hogy csak ki tudom venni a bútorok távolinak tűnő alakját. Egy darabig még figyelem a fényben szálló porszemeket, majd inkább újra lecsukom a szemem. Nem akarok felébredni, de nem is akarok álmodni. Még mindig nem tudom melyik a rosszabb.
                Visszafordulok a fal felé, és még jobban összehúzom magam a takaró alatt. Reménykedem benne, hogy egyszer majd eltűnök, nyomok és hátrahagyott fájdalom nélkül. Senki sem emlékezne, és egy szív sem szakadna meg. Annyival egyszerűbb lenne…

Éles csipogás vágja el a csendet és a gondolataim gubancos fonalát. Vontatottan ülök fel, mintha még az ágy és a párnám vissza-vissza húzna. Lassított felvételben nyúlok az éjjeliszekrényemen álló óráért, hogy kikapcsoljam a szűnni nem akaró hangot, ami nap, mint nap emlékeztet rá, hogy fel kell kelnem, ki kell mennem és eljátszanom, hogy élek.

Lassan leteszem a lában az ágyról a szőnyegre: egyiket a másik után. Aztán talpra küzdöm magam, és várok még néhány percig, amíg a ködfelhők és az álomfoszlányok elszállnak, én pedig egy kicsit visszatérek a valóságba. Üveges tekintettel bámulok magam elé, üres gondolatokkal, zsibbadt, érzéketlen végtagokkal.

Az ajtómhoz csoszogok, erőtlenül lenyomom a kilincset, és kilépek a szobámból: a saját, biztonságos kis zugomból egyenesen a színpadra, ahol reflektorok sora mered rám minden pillanatban. Kivéve most.
                Nincsenek fények, emberek, kérdések, akik egyébként körülvesznek. Fogalmam sincs hová tűnhettek. Anya és apa minden reggel tűkön ülve várják, hogy megjelenjek, és eláraszthassanak a kérdéseikkel, szeretetükkel és törődésükkel. Általában a húgom is beszáll az ostromba, majd mindhárman figyelni kezdik a reakcióimat. Kameraként felveszik minden apró rezdülésem, szavam, és hamis félmosolyom.

Ezúttal csend van.

-          Hahó! – visszhangzik szerte a házban ez az erőtlen hang, ami egyáltalán nem emlékeztet a sajátomra. Nem érkezett válasz.

Komótosan letrappolok a lépcsőn, és körbesétálok. Egy részem még mindig álmodik; elveszve valahol a messzeségben. Az árnyékok hosszabbra nyúlnak, a fény túl erősnek tűnik. Valószínűleg az altató hatása, amit három óra körül vettem be. Végigmegyek a nappalin, és benézek a konyhába is, de sehol semmi. Lehet, hogy még fel sem ébredtem.

Aztán megtorpanok az előszoba félig nyitott ajtaja előtt, a szemem sarkából észreveszek valami oda nem illőt: egy csíkos füzetlapra írt üzenetet a kistükörre ragasztva. A zsanérok megnyikordulnak, amikor belépek az apró helyiségbe. A tükör elé állok, és próbálom megfejteni anya olvashatatlan kézírását. A betűk hullámozva úsznak a szemem előtt, még sincs erőm letépni a papírdarabot és közelebbről megnézni.

Végül annyit sikerül kivennem belőle, hogy valamiért bementek a városba, és kér, hogy hozzam be a postát.

Semmi kedvem kimenni a házból. Napjaim nagy részét idebenn töltöm, és csak végszükség esetén teszem ki az utcára. Pedig tudom, hogy nincsenek ott… Tudom, hogy nincsenek ott a fekete tornyok, ahogy a démonok és a ropogó lángnyelvek sem… Már elköltöztünk. A félelem és a szorongás is elmúlt, de nem tudok róluk teljesen megfeledkezni.

 

Remegő kézzel nyitom fel az ismerős borítékot. Lassan tépkedem a ragasztó mentén, a szakadó papír hangja már-már bántja a fülem. Nem akarom kinyitni: a kezem és az agyam is ellenkezik, valamiért mégis folytatom a fekete boríték szaggatását, egészen addig, amíg elő nem kerül belőle egy háromba hajtott lap. El sem kell olvasnom, hogy tudjam mi áll benne. Csak a szokásos, évi értesítés a beiratkozásról.

Már nem is tudom hányadik éve hajtogatom szét ugyanazt a levelet, csak hogy elmondhassam magamról: elolvastam és tudomásul vettem a leírtakat, DE nem megyek vissza. Ahogy idén is kihajtogatom a régen még puhának, most szinte fájdalmasan érdesnek tűnő levélpapírt, egy másik – valamivel kisebb – hullik ki belőle.

Ez új. A földön landolt, pirossal írt levél felé nyúlok.

 

FIGYELMEZTETÉS!

A fent említett tanulónk, bizonyos Kira a tavalyi évben töltötte harmadik és egyben utolsó halasztott évét. Amennyiben idén sem válaszol a beiratkozással kapcsolatos leveleinkre és nem tér vissza az intézményünkbe, hogy befejezze tanulmányait, kénytelenek leszünk eltanácsolni.

 

 

Tisztelettel:

Halálkasza

 

 

Egy pillanat alatt megfagy ereimben a vér.

A látóterem peremén fekete foltok kezdenek táncolni, és minduntalan egyre beljebb merészkedni, ahogy eljut a tudatomig a vörössel írt, vastagon szedett betűk ordítása. A szívem majd kiugrik a helyéről, feszít a mellkasom és nem kapok levegőt. Fülemben vér dobog, és nem kapok levegőt.

Zilálni kezdek, levegő után kapkodni, mert úgy érzem, megfulladok. A gondolataim életre kelnek, és megrohamoznak, leterítenek, és a földre szorítanak. Még a fájdalmat is érzem.

Vissza kell menned… vissza kell menned… vissza kell menned… - visszhangozzák – Vissza kell menned oda ahol minden megtört, a fekete kastélyba ahol nap-mint nap démonok hívnak táncra. Ahol vér és veríték folyik össze, feketeség, fájdalom, sötétség… Ott romlott el minden, ott fordult ki a önmagából a világ… Összedőltek a díszletek, és megláttad mögötte a valóságot… Igen, ez az… oda kell visszamenned… A VALÓSÁGBA.

A látásom elhomályosul, a fekete foltok eltakarnak mindet.

El fogok ájulni.

 

A saját ágyamban térek magamhoz. Kipattannak a szemeim, és túl hirtelen ülök fel. Egy pillanatra megszédülök, de nem hagyom magam visszazuhanni a párnák és a sötétség közé. Verejtékben úszom, a hajam csatakosan tapad a fejemhez és a nyakamhoz. Szinte kiugrom az ágyból, kivágom az ajtóm, és letrappolok a földszintre. Már a lépcsőről hallottam a többiek hangját.

Anya és apa a konyhában ülnek, Lilly-t pedig nem láttam, valószínűleg a szobájában lehet. Minden kábaság és álmosság elillant, a szívem újra verni kezdett a végtagjaim pedig engedelmeskedni a parancsaimnak. Mintha a testem újra életre kelt volna, persze teljes mértékben tisztába vagyok vele hogy ez csupán az adrenalin hatása.

A szüleim szorosan egymás mellett, egymás kezét fogva olvasgatják az Akadémiáról kapott levelet, és csak akkor néznek fel, amikor meghallják a lépteimet.

-          Kira! – kiált fel anya – Vissza kéne menned, és aludnod egy kicsit… - Feláll a székről, amin eddig ült, közelebb lép, és megnyugtatóan simogatni kezdi a hátamat. Csakhogy ezzel most semmit sem ér. Szó nélkül ledobom magam az apával szemben lévő székre. – Később is megbeszélhetjük… - próbálkozik tovább anya, mire csak némán rázom a fejem. Minél hamarabb túl akarok lenni ezen az egészen.

-          Hagyd csak – fordul apa anyához, majd vissza hozzám – Szóval?

-          Csak arról van szó, hogy vissza kell mennem… nem? – kérdezem a szokásosnál valamivel könnyedebben, mégis, úgy érzem, minden szónak ólomsúlya van.

-          Nem kötelezhetünk rá, hogy visszamenj, csak azt kérjük, gondold meg. – kezdi apa megfontolt hangon. Minden egyes szóra külön gondot fordít, véletlenül sem akar rosszat mondani.

-          Vannak más iskolák is… - hozom fel az ötletet, bár előre tudom, hogy hiába.

-          Nézd kincsem, a többi iskolába nem biztos, hogy felvennének… ráadásul az Akadémiára továbbra sem kell tandíjat fizetnünk. Tudom, hogy önzőség ezt kérnünk, de próbáld meg! – próbált a lelkemre beszélni anya is.

Valójában persze tudtam mi a helyzet. Azért kéne visszamennem, mert nem állunk túl jól anyagilag, így részemről más iskola nem jöhet szóba. Ráadásul most még többet próbálunk spórolni, mert Lilly jövőre kezdi a sulit, bár ő máshol.

Már nem akarok elájulni. Nem kapok rohamot, nem kezdek fuldokolni. Csak csendben ülök az asztalnál és érzem, ahogy széthullik bennem minden. Nem akarok vissza menni… Nem tudok visszamenni.

Azt mondják „nem köteleznek rá” és hogy „nem muszáj visszamennem” de valójában nincs választásom. Marionett bábú vagyok, akit damilokon rángatnak, és nem számít, milyen erősen próbálom elszakítani a szálakat, túl gyenge vagyok.

-          Gondolj Lilly-re… - töri meg a csendet apa.

-          Tudom – felelem.

-          Ha szeretnéd, beszélhetünk doktor Allan-nel, hogy menjen veled, és esetleg szóljon a tanároknak a dolgokról. Talán segíthetne… - folytatja, mire a szavába vágok.

-          Nincs rá szükség… ha kell én is el tudok mondani mindent. – Fel akarok állni, kihúzni a fiókot, elővenni a konyhakést, és elvágni mindent. Elvágni ezt a beszélgetést, az egyik ütőeremmel együtt az életemet és a szenvedést.

De nem lehet. Túl könnyű lenne, én pedig nem érdemlem meg a könnyű véget. Szenvednem kell, és abba kéne hagynom, hogy gondot okozok a családomnak. Ahogy ez az egy mondat átsuhan az elmémben, rájövök, mekkora hülye is vagyok. Nem kéne gondot okoznom nekik. Főleg nem Lillynek. Teljesen igazuk van, az lenne a legjobb, ha visszamennék. Már megint próbálom tagadni, pedig borzalmas vagyok…

-          Visszamegyek – jelentem ki egyszerűen. Anya és apa meglepetten összenéznek, majd elmosolyodnak.

-          Büszkék vagyunk rád!

 

A tanévkezdés megállíthatatlanul közeleg, mint egy fékevesztett vonat. Allan azt javasolta, hogy próbáljak több időt tölteni odakinn, szokni a frisslevegőt és az embereket. Esetleg látogassak el az Akadémiára néhányszor, csak hogy szokjam a dolgokat, hogy ne törjön majd rám rögtön az első nap pánikroham. Az utolsó részt már csak én tettem hozzá gondolatban.

Apáék is bíztatnak, és mindent megtesznek, hogy némi életkedvet leheljenek belém, bár nem sok sikerrel. Próbálok néha mosolyogni, „élettelibbnek” tűnni – bármit is jelentsen ez – és több időt tölteni Lilly-vel.

Mire észbe kapok, már sárgulnak a levelek, és a nyár utolsó hete is véget ér, én pedig azt kívánom, bár elütött volna az a rohadt vonat.

Már a bejárati ajtó előtt kötöm a cipőmet, amikor meghallom a húgom közeledő lépteit. Még csak hat éves, és természetesen az az álma hogy hercegnő lehessen. Ma is egy rózsaszín, fodros ruhában libben be az előszobába.

-          Hová mész? – kérdezi kíváncsian.

-          Csak a suliba – válaszolok. Tekintetem futólag találkozik a tükörképemével, és sikerül megállapítanom, hogy a szemem alatt húzódó sötét félholdak egyre rosszabbul festenek. Úgy nézhetek ki mint aki már hetek óta nem alszik rendesen.

-          Miért? – kérdez Lilly újra.

-          Mert muszáj. Jövőre neked is kell majd.

-          Veled mehetek? – kérdezi hatalmas, reményektől csillogó szemekkel, amire nem lehet nemet mondani.

-          Lilly! – hallatszik anya kiáltása, a konyha felől – Gyere, segíts egy kicsit!

-          Oké! – lelkesült fel, és rólam teljesen megfeledkezve rohant is vissza. Lilly egyébként nagyon okos, nálam is jobb adottságai vannak, az egyetlen gyengéje a figyelem. Nehezére esik koncentrálni, de ha megkomolyodik ezt is kinövi majd.

Anya kitűnő időzítésének hála sikerült kislisszolnom az ajtón mielőtt Lilly rám akaszkodott volna. Amint kilépek az ajtón a napfényben fürdő utcára, rájövök, hogy ez még mindig idegen nekem. A Nap még alacsonyan jár, de máris ontja magából a fényt.

A közeli buszmegálló felé indulok. Zavaróan nagy a csend, bár normális, ha figyelembe vesszük, hogy tulajdonképpen még csak reggel hét van. Nem bírom elviselni, ezért a fülhallgatómért kezdek kotorászni a zsebemben, és az MP3-mamért. Amint meghallom az első számot, kezdek megnyugodni. Segít kikapcsolni a gondolataimat.

Egy rövid séta után érek a megállóba, ahová néhány perc várakozás után meg is érkezik a busz, szokatlanul pontosan. Felszállok, hátrasétálok, levágom magam egy ablak melletti ülésre és negyedóráig csak bámulok ki a fejemből, továbbra is zenét hallgatva.

Aztán megérkezünk.

Amint leszállok a buszról sűrűn épített házak tornyosulnak fölém, eltakarva a felkelő napot. A legkülönfélébb színes épületek, macskaköves utcák, lépcsők, és régies stílusú utcalámpák között elfog valami érzés, ami olyan, mint a nosztalgia, csak épp nem túl pozitív értelemben. A busz szinte rögtön el is tűnik – már nincs visszaút.

Elfehéredett ujjakkal szorítom az oldaltáskám vállpántját, mintha kapaszkodó lenne, és elindulok. Ha akarnék, sem tévedhetnék el, a többi háznál magasabban álló Akadémia épülete, a pirosló kupoláival és fekete falaival emelkedik fölém. Úgy érzem elveszek a kora reggeli utcára vetett árnyékában.

Erőt veszek magamon és elindulok felé.

 

Mire felérek az utolsó lépcsőfokon is, már szabályosan lihegek, a pulzusom pedig az egekben – és ez egyszer nem a pánikroham, hanem a néha végtelennek tűnő lépcsősor miatt. Ez mindig is ilyen magas volt?

Aztán rájövök, hogy nyilván nem lett hosszabb az évek során, csak én nem vagyok edzésben. A többi diák épphogy csak szálingózik, nem sokan érkeznek ilyen korán. Ahogy megpillantok egy másik srácot azonnal rájövök milyen kicsi is vagyok hozzá képest. Talán alacsonyabb nem is, de vékonyabb biztosan. Kezdem kényelmetlenül érezni magam, és nem tudom rávenni a lábaimat, hogy meginduljanak. Csak toporgok az épület és figyelem a többieket, akik közül néhányan már most megámulnak. Remek… már az első nap kiszúrják, hogy nem vagyok normális.

Még ismerőseim sincsenek, mert a volt osztályom már végzett. Semmi sem változott, csak a diákok, bár nem igazán sajnálom. Még így is jobb, mint az, amikor rólam suttogtak a folyosókon, a szünetekben és azt hitték nem hallom őket.

Mindenki tudta mi történt, ki-ki látta, kinek a tanár mondta vagy a szülei, de voltak olyanok is akik a pletykák után tájékozódtak. Utáltam őket, mert percről percre emlékeztettek arra, hogy mennyire eltoltam, hogy én voltam a hibás, hogy mennyire kár, mert legalább ő tehetséges volt.

Most csend van. Senki sem suttog, senki sem szól egy szót sem. A hűs reggeli levegőben minden nyugodt és békés. Nagy levegőt veszek, ahogy Allan is mondta mindig, és elindulok a főbejárat felé – mintha egy éhes fenevad szájába tartanék.

 

-         Jól van gyerekek, üljetek le! – csapta le a mappáját a tanári asztalra Halálkasza tanár úr. Semmit sem változott mióta elmentem – Érkezett hozzánk egy új diák, de most nem mutatom be. A névsorral sem húzom az időt, szóval vegyétek elő a tankönyveteket, és nyissátok ki a 36. oldalon! – egy pillanatra felém sandított, én pedig némán hálálkodtam magamban, hogy nem kell felállnom és magamról beszélnem az osztály előtt.

Még mindig próbál jófejnek és lazának tűnni, ahogy már akkor is. Körbepillantottam a teremben, de csak egy rakás egyformának tűnő embert láttam magam körül, akik a könyvüket lapozgatják. Követtem a példájukat, de hiába próbáltam odafigyelni a tanár magyarázatára, és követni az órát, a gondolataim állandóan elkalandoztak. Emlékek peregtek le a szemem előtt, és a régi osztálytársaim arcai. Kíváncsi lennék, mi lehet velük…

                Az óra végét jelző csengő megváltás volt, bár a többiekkel ellentétben én a teremben maradtam. Viszonylag hátul ültem így nem voltam túl feltűnő, szerencsére senkinek sem szúrtam szemet, mint az „antiszoc új gyerek”.

   Halálkasza tanár úr még pakolt, mikor az utolsó gyerek is elhagyta a termet rajtam kívül. Határozott léptekkel indult ő is az ajtó felé. Egy pillanatra megtorpant, visszanézett, és talán mondani akart valamit, de végül nem tette. Visszadugtam a fülesem a fülembe, és a padra hajtott fejjel élveztem a zenehallgatás és a magány nyújtotta megváltást.

 

                Ez így ment napokig. Reggel bementem az iskolába, túléltem az órákat, és amint tudtam hazamentem. Délután nem maradtam ott, és terepre sem mentem, mert nem volt partnerem. Nagyon reménykedtem benne, hogy sikerül kihúznom így az év végéig, utána pedig magam mögött hagyni ezt az egész rémálmot.

                Lehajtott fejjel jártam a folyosókon, és messziről kerültem a faliújságot, amire a különböző küldetéseket tűzték ki. A teremből maximum az ebédszünetben mentem ki, és lassan kezdtem megszokni ezt az egészet. Anya szerint sokkal jobban nézek ki, mert végre kijárok a házból, és csinálok is valamit. Én mondjuk, nem érzem magam kifejezetten jól.

                Még mindig altatókkal alszom, és továbbra sem igazán van olyanom hogy „jó kedv”. A gondolataimból építetek magam köré falakat, amik mögé elrejtőzhetek az emberek elől, hogy ne kelljen beszélgetnem, vagy a szükségesnél többet együtt lennem velük. Továbbra is a szobám és az ágyam a kedvenc helyem.

 

                Aztán az egyik pillanatról a másikra megfordulnak a dolgok: a békésen unalmas, szürke hétköznapok üvegszilánkokként törnek ezernyi szilánkra.

                Az ebédszünetben ülve az udvaron egy fa alatt, az egyik lelkekről szóló kötelező olvasmányunkat bújtam. Szinte el is felejtettem, hogy régen mennyire érdekelt a téma. Egyszerre könnyed léptek fűben zizegő hangjára kapom fel a fejem.

                Egy lány áll fölöttem. Hatalmas, égszínkék szemei fürkészve néznek le rám; eperszőke hajába belekap a szél.

-          Szia! Mit olvasol?



Szerkesztve Leo által @ 2016. 10. 31. 16:26:49


© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).