Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Yaoi)

FIGYELEM!
A játék szigorúan korhatáros, erőszakot, ronda beszédet, és tabu témákat tartalmazhat!

Tovább olvasás, csak saját felelőségre!


Yoshiko2017. 07. 31. 10:44:16#35197
Karakter: Reino Baldor
Megjegyzés: Hóhérkámnak


 

„S egyszer volt bár - egyszer! -, azt a vad órát
Sose felejtem el; varázs karolt át,
Bűvös erő, a hűvös szél, talán
Az volt, mely rám fuvallt egy éjszakán
Lelkemen hagyva képét, vagy a hold,
Mely - delelvén - túl hűs fénnyel hatolt
Álmomba, vagy a csillag: meglehet,
S ha szellő volt is álmom, egyremegy.”
 

/Edgar Allan Poe – Álmok/

 

- Gilbert… Gilbert Delourous –suttogom rekedten magam elé, miután kikapcsoltam az ébresztőt és magam mellé ejtettem az ágyra. Felidézve az álmot pislogok a plafonra és boncolgatom azt a megfejthetetlen érzést, amit bennem hagyott.

Álom volt, s mégis annyira valóságos. Szinte érzem a jelmez szatén anyagát az ujjbegyeimen, s vállamon Gilbert kezének szorítását. Azt mondják, hogy csak olyanokkal álmodunk, akiket ismerünk, akiket már láttunk életünkben, hogy az álom nem más, mint az agy munkája, mikor az emlékeinket teszi helyre. Kell, nem kell alapon. Ha legalább az arcát láttam volna! Akkor meg tudnám mondani, hogy ismerem-e.

Nonszensz. Az. Az egész.

Annyi emberrel találkozom minden nap a campuson, a buszmegállóban, az utcákon, a munkahelyen, annyi ember arcát látom a tévében és a szórakozóhelyeken. Mégha valamelyik arcát észrevétlenül meg is jegyeztem, biztos vagyok benne, hogy a nevét sosem tudtam meg. Nincs is Gilbert nevű ismerősöm.

Lehunyom a szemem és magam elé képzelem az álombéli lényt, akit a karjaimban tartottam. Hiába tudom, hogy álom, mégis meg akarom ismerni, és ez az, ami olyan értelmetlenné teszi az egészet. Soha nem fogok visszakerülni hozzá, és magam sem tudnám megmondani, hogy miért szeretném újra látni. Volt valami a tekintetében, valami, amit ismerek, ami megfogott, ami miatt nem akarom, hogy soha többé ne álmodjak vele. Talán, ő benne bízhatnék, talán ő meg tudna érteni, talán…

Elkeseredetten felnevetek a gondolatra. Persze, a Földön egyetlen emberben lennék képes jelen pillanatban bízni, és ő sem létezik, csupán egy kóbor agyszülemény, aminek még neve is van. Nevetséges.  

Felkelek és megrázom a fejem, próbálom kirázni belőle az álmot, hagyjon békén, különben használhatatlan leszek egész nap, de nem sikerül. Folyton-folyvást a gondolataim között terem a bál, a két furcsa alak a csonttal és Gil. Nem tudom melyik gondolatkörnél kezdtem el a becenevén szólítani magamban és nem bánom. Rég volt, hogy ennyire érdekelt valaki és olyan meghökkentő, hogy mennyire el tud tompulni a világ szürkesége és zsivaja, mikor önmagunkat is csupán egy árnynak érezzük a sok közül. A samponnal fürödtem és a tusfürdővel mostam hajat, rossz buszra szálltam, órán a tanár szavait nem hallottam mivel végig csupán egyetlen egy dolog járt a fejemben, mégpedig ő. Milyen lehet az arca, miért ragadt ott, mitől olyan a tekintete és miért úgy vágatta a haját, ahogyan.  

Próbálom elképzelni a maszk alatt megbúvó bőrt, orrot, ajkakat és állat. Néhol kis fitos orrot kap, ami kissé gúnyos, pimasz külsőt kölcsönöz az arcának, néhol krumpliorrot, de az annyira nem illik törékeny külsejéhez, ahogyan a karvaly orr sem. Így játszok egész nap, míg haza nem érek és csak örülni tudok, hogy mára nincs műszakom. Rossz helyre vinném ki vagy rosszul venném fel a rendelést, talán a tálcát is elejteném és véletlenül talán még a bunkóbb énem is előkerülne, az pedig nem lenne jó. Még akkor is rajta gondolkodom, amikor magamra húzom a takarót és lekapcsolom a villanyt. Mennyi az esélye, hogy újra szerepeljen az álmomban? Ugyanannyi, mint annak, hogy emlékezni fogok az álmomra vagy újra ugyanazt a bált álmodom. Jobb nem reménykedni, akkor nem csalódok akkorát.

Puha, fekete ülésen találom magam, nem sokkal előttem is ugyanolyan bársony huzatos ülés, a tető enyhén hajlott, kupolás, az ajtók kerete lila, az ablak egyszerű, kerek és az azon túli táj nem létező. Sűrű köddel borított akármi. Éppen csak megfogan bennem a gondolat, hogy kiszálljak, mikor a hintó meglódul és elindul, de nem olyan egyszerűen és átlagosan, ahogyan azt a hétköznapi hintók szokták. Figyelmeztetés nélkül forogni kezd, mintha most szökött volna meg egy vurstliból és nem ismer kegyelmet.  Egyre gyorsabban pörög, éppen meg tudok fogódzkodni az ülés szélében és kicsi függönyben, amit mintha egy régi, nagyobb ablakhoz választottak volna ki annak idején. Mikor hirtelen megállunk majdnem a szemben levő ülésre zakózok, de végül csak a kettő közé csúszok. Az egyik ajtó kinyílik, de nem igazán fogom fel mit látok. Az egész világ táncol velem, fejem az ülésnek döntöm és behunyom a szemem, hátha jobb lesz.

Lassú léptek zaja üti meg a fülem, mire résnyire nyitom a szemem, hátha így és pár pillanat pihenő után nem forog velem úgy a világ. Jobb, mint volt, de nem tudom belőni az alakot, mivel folyamatosan körbe-körbe lebeg a kép az orrom előtt. Pedig olyan ismerős a vékony alakja és a mozgása. Nem szól hozzám, észre sem vesz, leül, és az ajtó becsapódik, majd újra kezdődik a ringlispil. Megfogódzkodok a két ülés között, becsukom a szemem és összeszorítom az álkapcsom, hátha így nem dobom ki a taccsot. Amikor halk puffanást hallok magam mellől újra kinyitom a szemem. Egy srác fekszik az ülésen összeszorított szemekkel, úgy tűnik ő sokkal rosszabbul viseli az utazás ezen módját, mint én. Nem ismerem, különben sem tudom rendesen megnézni, haja félig eltakarja az arcát… és a gondolataim padlóig nyomják a féket. A haja, egyik oldalon hosszú, másik oldalon lenyírt. Gil…

- Gilbert? – kérdezem bizonytalanul. Nem tudom elhinni, hogy újra vele álmodok. Nem merek biztos lenni ebben, ha kinyitná a szemeit, ha emlékezne a nevemre, akkor teljes bizonyossággal mondhatnám, hogy ő az. De mégis milyen álomkép az, amelyik emlékszik a nevemre?  – Gilbert! – szólítom hangosabban, kicsit erőszakosabban is, hátha magamra tudom vonni a figyelmét, hátha tényleg ő az és emlékszik. Kinyitja az egyik szemét és minden kétségem elszáll. Ő az, tényleg ő az.

- Reino… - leheli elhalóan – Hát sikerült visszajönnöd? – kérdi, majd visszacsukja a szemét és tovább szenved az őrült, pörgő iramtól és nem erőltetem tovább a beszédet. Már az is elég, hogy tudom, álmodhatok vele újra, hogy tudja ki vagyok. Akár egész álmom alatt foroghatunk mérgezett egérként, nem érdekelne.

Újra megállunk és mindketten szédülve felkelünk. Gilbert szinte alig bír megállni a lábán, nagyon kóvályoghat a feje jobban, mint az enyém. A hintónak támaszkodva nyújtom a kezem, hogy segítsek neki kiszállni, nehogy leessen

- Köszönöm – mondja, mikor földet ér mellettem. Vetek egy pillantást a hintóra, mielőtt jobban szemügyre venném Gilbert sápadt arcát. Olyan ez a jármű, mintha valami rémmeséből szalkajtották volna. Tekintetem visszasiklik Gil arcára, ami tökéletesen illik hozzá. Végül körbenézek, hol kötöttünk ki, de csak az erdőt látom, semmi mást.

- Szívesen. Te tudod, hol vagyunk? – kérdi, mire megrázza a fejét. Akkor hát, ott vagyunk, ahol a part szakad. Nem túl bizalomgerjesztő erdő, nem túl szimpatikus, lovak nélküli hintó, de eddig még mindig jobb a fák között, mint a bársonyülésen.

- Szerintem a te álmodban vagyunk. – ejti ki lassan a szavakat és újból  a minket körülvevő fákat pásztázom. Ha igaza van, akkor az nem kecsegtet túl sok jóval. – Már rég nem változtak az én álmaimban szereplő helyszínek, most viszont egy teljesen új helyen vagyok, ami csak azt jelentheti, hogy a hintóval az én álmomból a te álmodba csöppentünk, hangozzék ez akármilyen furcsán – Magyarázza, amitől nem leszek boldogabb. Idegesen pásztázom a fák között megbúvó sötétséget, de semmi mozgás, semmi nesz.

-Akkor nem maradhatunk itt. – Figyelmeztetem és ellépek tőle, hogy még jobban körülnézzek. Felnézek az égre, a felhők sűrűn üldögélnek a boltozaton, de a hó nem esik. Még van időnk, addig nem jönnek, majd ha lehullanak a pelyhel.

- Miért? Mi történne, ha itt maradnánk? – kérdezi és hátrapillantok. Sápadt arcán kíváncsiság, haját borzolja a szél, szemeinek feketesége a körülöttünk levő sötétséggel vetekszik, mégis szívesebben vesznék el az övében.

- Feltűnne két alak, arc nélkül és manipulálna, azt hiszem. Úgy emlékszem, a múltkor így volt, amikor ezzel a hellyel álmodtam, de hogy utána mi történne, nem tudom, mert mindig felébredtem. Illetve – teszem hozzá halványan elmosolyodva – a múltkor jött egy kopottas hintó, amely bálba vitt egyenesen hozzád.

- Még szerencse – viszonozza a mosolyom, majd ő is kémlelni kezdi a rengeteget – Nem tudom jönni fognak vagy sem, de nem maradhatunk végig itt. Ha már idekerültünk, fedezzük fel a helyet, hacsak nem tudod, hogyan lehet kikerülni a két arctalant. – tér vissza hozzám a két fekete szempár, de csak némán a fejem ingatom. Én lennék a legboldogabb, ha ki tudnám őket kerülni. –Akkor amondó vagyok, hogy menjünk arra – mutat a fák közé, ahol egy apró, keskeny ösvény húzódik az avarban.

- Rendben, akkor induljunk – lépdelek az ösvény felé, felzárkózik mellém és így folytatjuk az utunkat csendben.

Annyi mindent kérdeznék tőle. Hogyhogy újra itt van? Ő is akart velem találkozni? Miért tud ennyi mindent az álmokról, hogy az övé meg az enyém, egyáltalán hogy lehetett összemosni a kettőt? Ki küldte azt a hintót és miért? Ha mindketten álmodunk, ha ő nem az én képzeletem szüleménye, akkor… ő is felkel valahol minden reggel, hogy iskolába, munkába induljon, élje az életét? Milyen élete lehet annak, aki az egyik álmát maszkos bálban tölti. Az enyémet el sem kell képzelni. Sötét, tele fával, igaz, de télvíz idején, lombok, bogarak és mindenféle illat, élet nélkül. Senki sem jönne egy ilyen erdőbe, amit nem is bánok, szeretem a hosszú teleket.

-Szerinted hova fogunk érni? – kérdezi bizonytalanul, amikor már egy ideje sétálunk, de csak a vállam vonom.

- Fogalmam sincs. Sosem jutottam még ilyen messzire. – Nem is igazán akartam és nem is tudtam, de ezt már nem teszem hozzá. – Gőzöd sincs, hogy mit keresünk egymás álmaiban, ugye? – Most rajta van a fejrázás sora. – Minden csupa talány.

- Igen. De én örülök, hogy végre találkozhatok és beszélhetek valakivel. – Teszi hozzá szomorkásan és ettől az egy mondattól olyan magányosnak tűnik. Én sem szoktam a környezetemmel sokat kommunikálni, de nem élem meg tragédiaként, sőt még redukálni is szeretném az értelmetlen párbeszédeket. Rákérdeznék, hogy nincs senkije, akivel beszélhetne, szülő, barát, testvér? De ha így van, nem akarom még jobban elkeseríteni azzal, hogy kimondatom vele, meg hát… A tegnapi álmunkban, illetve az övében, találkoztunk először. Ilyen rövid ismeretség után feltehetek ilyen tolakodó kérdést? Nem hiszem.

- Hát… most annyit beszélhetünk, amennyit csak akarunk. – szorítok a vállára, szívesen magamhoz ölelném vagy átkarolnám, de valami szemet szúr a fák között. – Nézd, mi az ott – mutatok oldalra.

- Talán egy ház? Lehet valami vadásztanya – hunyorog, amerre mutatok, majd egy szó nélkül elindulunk arra. Nagyon remélem, hogy nem az arctalanok lakhelyére, búvóhelyére, akármicsodájára értünk. Talán menedékre lelhetünk.

Előre megyek, ha a két alak ott van, akkor ő még el tud futni. Hiszen ez az én álmom, elég nekem szenvednem vele. Talán sikerülne gyorsan felébrednie, talán nem, nem tudom, de adok neki egy esélyt, ha rosszra fordulnának a dolgok. Egy tető emelkedik ki a lombok felé, lépcső húzódik meg egy bokor mögött, az ablakokban nem pislákol a fény és az egész ház végtelenül elhagyatottnak tűnik. Nem látok veszélyt, holott nem tűnik túl barátságos háznak vagy csak ez a nehéz csend tesz mindent ilyen feszültté.

- Szerinted kiáltsunk? Hátha lakik itt valaki. – Fordulok hátra Gilberthez, nem akarok birtokháborításért ülni.  

- Felesleges, mégis ki lenne itt rajtunk kívül? Ez a mi álmunk. – Húzódik közelebb, hogy jobban ráláthasson a házra. Teljesen elfelejtettem, hogy egy álomban vagyunk, minden olyan valósnak tűnik. Gilbert lehelete csiklandozza a tarkóm, kérem szépen, hát lehet így bármi is álom?

- Ha én bejutottam az álmodba, más is bejuthat a miénkbe – vonom meg a vállam – de én sem hiszem, hogy lenne itt valaki rajtunk kívül.

- Nos, akkor bemegyünk? – Pillant most ő az égre, ahonnan nagy pelyhekben kezd szálingózni a hó és feltámad a szél. Akár álom, akár nem, nem lenne tanácsos kint maradni, már csak a két arcnélküli idegen miatt sem.

Legyőzöm a késztetést, hogy kopogjak. Azt ismételgetem magamban, hogy ez csak egy álom, csak egy álom, amibe véletlenül hozott minket egy hintó. Lehet csak a szerencsénken múlott, hogy itt kötöttünk ki, bár magam sem hiszem. Az ajtó minden ellenállás nélkül kinyílik, nyikorgása túl hangosnak tűnik ebben a végtelen csendben, szinte bántja a fület.

-Úgy néz ki nincs itt senki – állapítom meg egy alaposabb körbenézés után, mire Gilbert is beljebb lépked.

- Nem bízol túlságosan az álmaidban. Mindig ilyen sötétek? – Emeli rám éjfekete pillantását, szinte belém lát a szemeivel, legalábbis úgy érzem. – Amúgy egész kedves házikó, így belülről. – néz körbe ő is, a faburkolattal borított falakon, a furcsa faragásokon, a kacskaringós lépcsőn, a sötétbe vesző folyosókon és a néhol elszórt kedves tárgyakon. – Már csak egy kis fény kéne.

- Megoldjuk – veszek észre a sarokban egy apró, modern kályhát. Talán még emlékszem, hogyan kell betüzelni. Ameddig a fűtéssel bíbelődök, addig Gilbert felfedezi a terepet, körbenéz, álldogál egy polc előtt. Olyan furcsa… Egész nap erre vágytam, most hogy újra itt van, egy kérdésem sem tudom feltenni.

- Biztos nem jártál még erre? – Kérdi, mikor fellobbannak az első lángok és bevilágítják a helyiséget. Becsukom a kis ablakot, majd felkelek és odamegyek mellé. A párkányra mutat, ahol különböző fényképek sorakoznak. Néhány családi kép abból az időből, amikor még minden rendben volt, egy apámmal, miután minden romba dőlt, néhány már eltűnt haverokkal, amikor azt hittem érdekel még egy boldog jövő, és egy a volt barátommal ölelkezve és boldogan. Egyik képre sem emlékszem, hogy elkészültek volna.

- Sosem voltam még itt – maradok érdektelen, habár nem tudom levenni a pillantásom két képről. Soha életemben nem láttam őket, de már most utálom mindkettőt. Felesleges dolgokra emlékeztetnek. – Bár ismerős a hely, de ki tudja? Ez csak egy álom.

- Ahhoz képest, hogy csak egy álom, egész hideg van – fordul meg és telepedik a tűz előtti kanapéra. Még egy utolsó pillantást vetek a képekre, kettőt le is fordítok, hogy ne lássam őket többé. Céltudatosan indulok meg az egyik szekrény fele, nyitom ki és veszek ki belőle egy vastag, puha plédet. Nem tudom, honnét tudtam, hogy itt van.

- Nincs több – nyitom ki a többi ajtót is, majd Gilberthez megyek a pléddel, ami szétnyitva hatalmasnak tűnik – De úgy néz ki elég lesz kettőnknek. Ha nincs ellenedre.

- Nincs – rázza int nemet szép arcával, tekintetébe különös, arany fényt vetnek a lángok, titkokat és tudást szőnek a sötét íriszekbe, a varázslat apró szikráit. Minél tovább nézek a szemeibe, minél tovább gondolkodom rajta, annál kevésbé tudom hinni, hogy a képzeletemen kívül máshol is létezik, s ha ez valóban így van… sosem akarok felébredni. 



Szerkesztve Yoshiko által @ 2017. 07. 31. 10:45:37


Geneviev2012. 10. 21. 08:59:02#23821
Karakter: Gilbert Delourous
Megjegyzés: ~ KHÍ drágámnak


Álmodtam egy világot magamnak,
Itt állok kapui előtt.
Adj erőt, hogy be tudjak lépni,
Van hitem a magas falak előtt.
/Pataky Atilla/
 
 
Kóma.
A világ legeslegborzalmasabb szava, amit azok nem is érthetnek, akik nem élték át. Nekik csak egy egyszerű szó. Egy szó, aminek bár tudják a jelentését, nem érthetik, hogy milyen szörnyűség. Benne ragadni az ember saját testének börtönében… A világ legborzalmasabb dolga. Emlékezek, gondolkozok, fájok és érzek, de nem tudom kifejezni magam, nem tudom megmutatni, hogy én itt vagyok. Élek. Hallok. Érzek.
Két éve már, hogy kómában fekszem, idegesítően sípoló gépek közepette. Látni nem látok, nem bírom mozgatni testemet, de ha nagyon odafigyelek, mindent érzékelek, ami a környezetemben történik. Érzékelem a nappalok és éjszakák váltakozását, az évszakok elmúlását, mikor nagy ritkán kiszellőztetik a szobámat… érzek mindent. Orrom és hallásom sokkalta jobbak lettek, mint annak előtte, bőröm, mint érzékszervem pedig a legapróbb érintést is megérzi. Persze, csak olyankor, amikor itt vagyok.
Unalmas folyton itt lenni, hiszen nem sok újdonság szokott történni. A nővérek havi egyszer levágják a gyönyörű hajamat, néha figyelmetlenül bele-bele vágva a fülembe, napi háromszor cserélnek infúziót, kétszer ételt pumpálnak belém, de amúgy messziről kerüli mindenféle beszélgetés és élet a szobámat. Néha apám meglátogat, pontosabban heti kétszer, de olyankor még kevésbé akarok itt lenni, ezen a végtelenül unalmas helyen. Hallgatni, hogy mennyire sajnálja, és hogy mindent megtesz azért, hogy túléljem, és meggyógyuljak… Nagyon fáj. Legszívesebben üvöltöznék, hogy engedjenek már meghalni, de…
De éppen azért akarok meghalni, mert nem hogy a beszédre, de még a szempillám megmozdítására is képtelen vagyok. Ha tudnék üvölteni, vagy legalább suttogni, már nem akarnék meghalni. Akkor kérhetném, hogy legalább valami zenét kapcsoljak be, hogy ne a képzeletem segítségével kelljen zenét komponálni magamnak. Mert immár két, plusz-mínusz fél éve, ha tehetem, minden időmet az álomvilágomban töltök. Még az is, egyedül, sokkal izgalmasabb, mint a kórház mozdulatlan, betegséggel terhes levegője.

Hirtelen ismét az általam teremtett világban találom magam. Már a levegője is megnyugtat, hát még az élénk kék égen úszó hatalmas, hófehér felhők látványa. Egy mólón állok, előttem a végtelen, kék tenger terül el, melyben az égen lassan úszó felhők tükröződnek. Végtelen nyugalom fog el, olyan, amit a való élet rohanásában biztosan nem élhetnék át. Ez az egyetlen egy jó dolog van a kómámban: ez a hely. A többit is szeretem, de ott sokan vannak körülöttem, és mégis magányos vagyok. Itt, a mólón viszont… egyes-egyedül vagyok, mégsem vagyok magányos. Sajnos, nem tudom irányítani, hogy mikor hová kerülök, így ide csak ritkán jutok el, de olyankor úgy érzem, örökké itt tudnék maradni.
Ilyennek képzeltem el mindig is a Mennyországot. Sajnos, ismerem jól magamat, és eddigi életem során elkövetett bűneimet, hogy tudjam, én nem fogok a Mennybe kerülni. Épp ezért használom ki, hogy itt lehetek. Nem hinném, hogy a Pokolban ilyen nyugalom lenne, már pedig, közeleg az idő, mikor oda jutok. Érzem. Apám már egyre kevésbé bírja azt, hogy még mindig kómában vagyok, az orvosok meg legszívesebben már rég lekapcsoltak volna a gépekről. Már csak arra várok, mikor jut apám arra a következtetésre, hogy nem éri meg rám ennyi pénzt kidobni. Sosem értem meg neki valami sokat.
Anyám halála után egyből eldobott magától. Mi a garancia rá, hogy egy hét múlva nem fog ismét eldobni magától? Újra, és újra szembekerül azzal, hogy nem fogok fölébredni. Már érzem szavain, hogy kezdi föladni. Lassan eljut majd arra a pontra, hogy teljesen föladja, és lekapcsoltatja a gépeket. És akkor… végre meghalok. Azt azért sajnálni fogom, hogy erre a gyönyörű helyre már nem fogok tudni eljutni soha többet, de… legalább a való életbe nem kell visszatérnem.
Emlékszem, borzalmas ember voltam. Gondolom, olyan érzés lehetett, sőt, sokkal rosszabb érzés lehetett azoknak a diákoknak, akiket terrorizáltam, mint nekem az, hogy itt, az álomvilágomban, ennyi ember között egyedül vagyok. Megérdemlem, hogy kómában legyek. Tudom jól, de… nem bírom. Már nem.
Hirtelen váltás. Színes ruhák, álarcok, emberek forgataga. Körülnézek, és nem látok mást, csak maszkokat. Arany, ezüst, fekete, fehér… még egy-egy vérvörös is a látóterembe kúszik. A szemeik mind tátongó fekete lyukak, nevetésük, mintha sok kis csengettyű csilingelne. Próbálok beszédeikre koncentrálni, hogy végre tudjak valakivel beszélni, de mint az elmúlt hosszú-hosszú időszakban mindig, most is, egyből elhallgat az a páros, akinek a beszédét meg akarom hallani.
Inkább már nem is próbálkozom. Ahogy a zenével sem, melynek sejtelmes hangzása, ha arra figyelek, elhal, elnémul. Itt igazából minden néma, minden mozdulatlan. Csak az én képzeletem mozgatja a dolgokat, vagy legalábbis én így érzem. Eddig még senkivel nem találkoztam, akivel egy szónál többet tudtam volna beszélni. Néha, a bálokon rám jön az az érzés, hogy valakinek mondanom kell valamit, de az nem beszélgetés. Az csak… kicsit földobja a bálokat.
Szeretek táncolni. Ez az egyedüli jó ezekben a bálokban, amik szinte sosem változnak. Mindig ugyanazok az alakok vannak itt, ugyanabban a ruhákban, csak a zene, és a „beszélgetések” mások. Főleg ilyen jó táncossal szeretek, mint amilyen a karjaimban tartott vérvörös maszkú, arany ruhájú hölgy. Arcát pásztázom, de semmi érdekes nincs rajta, hiszen ezek csak maszkok. Az én arcomon is van. De az enyémben legalább látszódik az én szemem. Tudom, a legelső alkalommal megnéztem, mikor észrevettem, hogy senkinek nincsen, vagy legalábbis nem látszódnak a szemeik. A tükörben az enyémek látszódtak.
Új arc? Mármint… új jelmez és maszk?
Ez… ez… ez érdekes.
A táncot még befejezem hölgyemmel, de aztán az új ember felé veszem az irányt. Már most érzem, hogy vele talán… talán tudok rendesen beszélni. Talán ő más, mint a többi. Hiszen még a ruhája is más, mint az enyém. Egyedül nekünk kettőnknek van kék színű ruhánk. A maszkunk is ugyanolyan formájú, csak az övé arany, az enyém meg ezüst. Mint a Nap és a Hold.
Két, szegényes ruházatú fickó mellett álldogál, egyedül, elveszetten. Mintha… mintha nem is tudná, hol van. Talán ő tényleg olyan, mint én? Egy álmodozó? Nem tudom. De az biztos, hogy muszáj megtudnom. Látom, hogy a mellette levő fickókkal beszélget, de mikor odaérek, elhallgatnak, ismét a szokásos néma csöndet hallom. Hát mégsem olyan, mint én.
- Sajnálom, de Godot úr azt üzeni, hogy ma nem tud jönni, de ígéri, hogy holnap feltétlen eljön – jelentem ki egy késztetés hatására. Nem tudom, ki az a Godot úr, de nem is érdekel. Már az új kék ruhás férfi sem. Nem hallom beszédét, ugyanúgy, ahogy a többieknek sem. Hát még sincsenek csodák… Szomorúan fordulok meg, de maszkom miatt semmi nem látszik a bennem dúló érzelmi kavalkádtól. Igazából akkor sem lenne semmi, ha látszódna, mert senki sem foglalkozik velem.
- Hé, várj! – kiált egy hang, és valaki megfogja a kezemet. Szívem hangosan kezd dübörögni mellkasomban, és halványan érzékelem, hogy a valóságban is sípolásra készteti a szívem a rám kötözött műszereket. De nem érdekel. Most semmi más nem érdekel, csak az, hogy hogy lehet az, hogy valaki beszélni tud, és beszélni akar hozzám. Én meg hallom a hangját. – Ki az a Godot? – kérdezi.
- Nem tudom – rántom meg a vállam. Fogalmam sincs.
- Nem tudod? De hát az előbb azt mondtad, hogy…
Hallom az elképedést hangjában, és nem hagyom, hogy mondatát befejezze. Tudom, mit mondtam, de nem tudom, ki az, és azt sem tudom, hogy miért mondtam, pláne, hogy kiknek mondtam. Ez egy ilyen hely, ahol ez bármikor megtörténhet. Én már hozzá szoktam… - Tudom. Amikor rájuk néztem éreztem, hogy ezt kell mondanom. A szavak maguktól jöttek – magyarázom, és megfordulok, hogy a szemeibe tekinthessek. Neki vannak. Elképesztően kék, csodálatos szemei. Mióta itt élek, nem pedig a való életben, eddig senki szemét nem láttam, beszédét nem hallottam. Őt viszont mégis. Mi történik?
- Táncolj velem! – kér, de ezen mintha nem csak én, hanem ő is megdöbbent volna. Szorítása kissé fáj, de ez eltörpül a kérés mellett. Táncoljak vele? Oly hosszú idő után végre egy férfi karjai közt legyek?
- Rendben. – Felé fordulok teljes testemmel, és maszkom mögött elmosolyodok. Jól érzem magam. Végre jól…
- Különös ez a hely… - jegyzi meg, ahogyan a táncparkettre vezet. A zene mintha fölerősödne körülöttünk, de ez csak érzéki csalódás, hiszen azért érzem úgy, hogy most hangosabb, mert nem arra koncentrálok, hanem az előttem álló, magabiztos férfire, akinek a karjai csalóka biztonságot nyújtanak számomra. Különös hely, az tény, de… én már megszoktam.
- Úgy gondolod? Én azt hiszem, már hozzászoktam – mosolyodok el ismét. Arcát nem látom, csak szemeiből tudom kiolvasni érzéseit, de az sosem ment olyan jól, hiszen sosem volt rá szükségem. Még az életben, anyám halála előtt talán… akkor imádtam kiolvasni anyám szemeiből, hogy mennyire szeret engem, de miután meghalt, és apám eldobott magától, már nem érdekelt, hogy ki mit gondol, ki hogy érez.
Most érzem, hogy mennyit veszítettem akkor. Vajon, ha akkor kicsit kedvesebb lettem volna, ez nem történt volna meg velem? Nem tudom, de már nem is fogom megtudni.
- Hozzászoktál? Mióta vagy itt? – kérdezget. Hm… nem régóta tart nekem a bál, nem sokkal előtte érkezhettem talán. Itt nincsen idő, nem tudom, mennyivel előtte érkezhettem. Pár perccel, pár órával? Nem tudom…
- Elég régóta, de mégsem tart olyan rég a bál – mondom elgondolkozva. Elég régóta vagyok itt az álomvilágban, ha úgy vesszük, ma is, hiszen elég sok időt eltölthettem a mólómon, de a bálban nem régóta vagyok. Az biztos, hogy nem sokkal érkezésem előtt kezdődhetett, hiszen még akkor is érkeztek a „vendégek”, mikor én is.
-  Kérlek, a két alak után, legalább te ne zavarj össze – kérlel zavartan, szemei kicsit összehúzódnak. Most fenyegetően néz rám, vagy mosolyog? Azt hiszem, talán az utóbbi, hiszen szemei kicsit csillognak is. Vagy ez csak a bálterem visszatükröződése? Lehet, ideje lenne megtanulnom szemből olvasni. De… sajnos, van egy olyan érzésem, hogy nem leszek vele annyi ideig, hogy megtanulhassam.
- Én minden  nap itt vagyok, de mindennap más van. Ez az estély alig pár órája tart – magyarázom tánc közben. Furcsa érzés, hogy most engem vezetnek, nem pedig én másokat, de jó érzés is egyben. Mióta itt vagyok, eddig egyetlen egyszer sem érezhettem egy másik férfi ölelését. Hiányzott. Mint ahogy egy másik, értelmes beszéd is.
El vagyok kényeztetve. Szülinapom van, vagy mi?
- Értem. Akkor biztos jó sok embert ismerhetsz. – Hogy? Sok embert ismerni? Heh, még csak azt sem mondhatom, hogy „álmomban”, mert most ott vagyok.
- Azért annyira sokat nem. Hallod, ahogy zümmög a beszédük a háttérben, hallod a nevetésük, a hangszíneket, azt, hogy ki beszél a te nyelveden, ki nem, még a poharak csilingelését és a ruha nehéz anyagának a surrogását is hallani véled, de sajnos nem így van.
- Ezt honnét veszed? – magához szorít, testünk még épp, hogy nem simul össze. Egy kicsit örülök most, hogy maszk van rajtam, ahogy mindenkin, hiszen akkor még nagyobb zavarban lennék, ha látná táncpartnerem elvörösödő arcomat, így viszont csak egy kicsit vagyok zavarban. Rég voltam már ilyen közel egy másik testhez, legyen az női, vagy férfi. Nagyon-nagyon rég…
Majdnem egymáshoz simulva táncolunk tovább, a képzelt zene hallatán, és legszívesebben némán elmerülnék csak a pillanatban, de tudom jól, hogy most, amíg lehet, ki kell használnom, hogy végre valakivel beszélhetek. Tekintetünk szinte összeforr, nem is pislogunk, csak elmerülünk egymás tekintetében. Furcsa érzésem van, ezért, hogy kicsit megtörjem a tánc, a zene, és kék szemei által okozott kábulatot, inkább elmagyarázom előző szavaimat.
- Próbáltam már beszélni valakivel, de a válaszuk sosem hallottam, meg amikor a zenekarra pillantok, a zene abbamarad. A dolgok csak akkor némultak el, mikor rájuk koncentráltam, szóval minden hang a képzelet szüleménye – mondom, és elfordítom felőle maszkkal takart arcomat, mintha csak ismét kipróbálnám, hogy most, hogy őt hallom, akkor lehetséges-e, hogy a többieket is, de igazából csak azért, mert meglepő mód zavarba hoz rezzenéstelen pillantása. Vajon milyen lehet az arca?
- De akkor mi, hogyhogy…?
- Ezen gondolkodom én is – válaszolom meg félig kimondott kérdését, bár nem mondhatnám valami információ dús mondatnak. Mióta megláttam, hogy egy teljesen új szereplő lépett álmaimba, amiben már nem is vagyok olyan biztos, hogy csak a sajátom, azóta ezen gondolkozom, de semmi választ nem találok.
- Ez egy álom, ugye? – Halk kérdése közben államat megfogva, maga felé fordít, így ismét szemeibe pillantok. Olyanok, mintha Holdfényes-csillagos, világosabb sötétkék égbolt egy kis darabkája lenne a szemei helyén. Istenem, milyen rég láthattam az eget… Az igazi, félelemmel terhes éjszakai égboltot, nem pedig a nyugodt, szinte már-már földöntúlian nyugodt, álombéli, nappali égboltot.
- Igen. – Ha más nem, ez legalább biztos.
- Akkor hogy lehetsz minden nap itt? – kérdezi. Nem érzem tolakodónak, bár nem szívesen beszélek erről, így nem mondom ki nyíltan, hogy kómában vagyok már több éve, hanem csak… mondhatni, körbeírom.
- Mert ebből a folyton változó börtönből nem tudok szabadulni.  
- Börtön? Az álom? Nekem a szabadság… - csodálkozik. Szemein látom értetlenségét, úgy gondolom, kezdek belejönni ebbe a szemből olvasosdiba. Hát… ahogy a mondás tartja, ízlések, és pofonok. Én már túl régóta vagyok itt, hogy ne kezdjek meg beleőrülni ebbe. Lassan, de biztosan olyan leszek, mint az Aliz Csodaországában az Őrült Kalapos, csak kalapok nélkül. Hmm… itt már meg is bukott a hasonlatom, mert akkor csak simán őrült leszek. Vagy már vagyok…?
- Kinek mi és én már túl régóta álmodom ahhoz, hogy szabadságnak mondhassam. – mondom vállat vonva, mintha ez olyan mellékes dolog lenne, és terelem a témát.  – Te hogy kerültél ide? Nem zavarsz, csak… ez az én álmom és eddig senki idegennel nem találkoztam – zavarodok bele kicsit mondani valómba, de gondolom, azért értette, hogy nem zavar, hogy itt van, csak szokatlan.
- Egy hintó hozott. Nem tudom, hogy került oda és miért pont engem, de mikor kiszálltam már itt voltam. – Érdekes. Nálam is valahogy így volt, csak én először nem bálba kerültem, hanem egy elhagyatott, ijesztő játszótérre. De igen, engem is egy hintó szállított. Bár, lehet, hogy csak a mentőt éreztem hintónak itt, az álmomban.
Csörgés. Csörgés? Igen, határozottan csörgésnek hallatszik. A zenére koncentrálok, ami elhallgat, de mikor a csörgésre, az ugyanúgy zajong. Ez nem az álmomban van.
- Értem. Örülök, hogy megismertelek. Remélem, még összefutunk – mondom, bár nem sok esélyt látom rá. Vágyom, hogy legközelebb is találkozzunk, de… ki tudja? Lehet, hogy ez csak egyetlen alkalom volt.
- Miért mennék? Még nincs vége az estélynek – csodálkozik, mikor leveszem válláról kezemet. Ő nem hallja? Vagy csak nem figyel rá? Pedig eléggé feltűnő, ahogy teste körvonala kezd elmosódni, önmaga pedig halványodni.
- De valami idegen zene vegyül a keringőbe és halványodsz is…
- Mielőtt felébredek, mondd, hogy hívnak? – kérdezi még kétségbeesetten, mielőtt még eltűnne teljesen. Örülök ennek a kérdésének, ez azt jelenti, hogy még ő is szeretne velem találkozni.
Vagy csak én akarom beleképzelni ezt a magyarázatot kérdésébe…
- Gilbertnek. Gilbert Delourousnak. Téged?
- Reino Baldor. – Válasza szinte csak egy sóhaj, mi eltűnése után sokáig visszhangzik fülemben. Reino… Bárcsak találkoznánk még!
A bál folytatódik, de Reino eltűnésével már még kevésbé van hozzá kedvem, mint eddig. Lépek párat az erkély felé, hogy kimehessek friss levegőt szívni, de mintha az álmom nem akarná, hogy elhagyjam ezt a báltermet, hiszen lépten-nyomon beleütközöm a táncoló párokba, akik ügyet sem vetve sem rám, sem pedig az ellenkezésemre, visszalökdösnek a helyemre. Bárhogyan próbálkozom, bármerre megyek, a tömeg mintha követne engem, hogy ne menjek ki a levegőre. Lassan már klausztrofóbiám van a tömegtől, és csak még inkább szabadulni akarok erről a helyről.
Kilépni egy álomból nem is olyan egyszerű, mint ahogy képzelik. Lehet, hogy egy olyannak, aki, ha kilép az álmából, fölébred, könnyű ez a cselekedet, de nekem, aki kómában vagyok, és nem tudok fölébredni, olyan, mintha vasláncokat akarnék eltépni. Szorosan fogvatartó vasláncokat, amik azt akarják, hogy örökre itt raboskodjak. Erősen koncentrálok a műszereim sípoló hangjára, a nyitott ablakon át beáramló hűvös, mégis kellemes levegőre, és a madarak csivitelésére, amit régen sosem szerettem, de most, hogy a hangjaik segítségével érzem, hogy egyre halványodik a fölbolydult bál, kezdem megkedvelni ezeket az állatokat.
Úgy érzem, álmom nem akarja, hogy távozzak, mintha csak szabad akarata volna. A maszkos, szem nélküli, zsibongó ember tömeg mind felém fordul, rám mered. Szemeik nincsenek, de érzem, hogy a fekete lyukaknak célpontja én vagyok, mint ahogy mozgásuknak is. Lassú vontatott lépésekkel jönnek felém, és úgy érzem magam, mint egy E-kategóriás horror résztvevője, akit éppen most támadnak meg a báli ruhás zombik. Ha ezt filmen nézném, könnyesre röhögném magam, de így… félek. Körül vesznek, belém kapaszkodnak. Kesztyűs kezeiket körém fonják, lábaimra, kezeimre akaszkodnak. Félek!
- Eresszetek! – kiáltom, és még jobban a madarakra koncentrálok, meg a kivételesen a szobámban levő nővérkére, aki, ha jól hallom, épp az infúziómat cseréli. Gyerünk már! Szabadulni akarok innen! Tudom, hogy menni fog, kijutok innen! Nem tudom, mi történne, ha nem sikerülne, de nem is akarom megtudni. Rossz érzésem van, mintha azzal, hogy itt maradok, egy végleges dolog dőlne el. Félek.
Ahogy egyre inkább halványodik a bálterem, a maszkos, ijesztő emberek egyre inkább szorongatnak, csak hogy maguk mellett tartsanak engem. Nem akarok itt maradni! Engedjetek el! Rúgkapálok, de lehet, meg sem érzik, mint ahogy az öklöm csapkodásait sem, csak szorongatnak, de hála az égnek, egy utolsó rúgás után eltűnik a kép, és nem marad más, csak a végtelen, sötét űr. Megmenekültem. Csak lebegek a semmiben, ami nem is olyan sötét, hiszen pontosan előttem halvány kis sárgás, narancssárgás foltot pillantok meg. Hála az égnek! Meg a madaraknak, meg a nővérkének, meg a pittyegő műszereimnek, amiknek mintha most egy kicsit más hangzása lenne, mint amilyen eddig volt.
Lehet, hogy ez idő alatt nem is ismertem meg annyira ezt a világot, mint ahogy képzeltem? Vajon milyen meglepetéseket tartogat még? Hogyan tudott belépni az álmomba az a férfi? …Reino?
Annyi, de annyi kérdésem van, de válaszokat sehol sem találok, így inkább csak hallgatom a madarak csiripelését, és relaxáció közben reménykedek, hogy mikor legközelebb belépek az álmomba, nem a bálba jutok vissza.
---*---*---*---
Ha most tippelnem kellene, hogy mi lehet az, ami megállíthatatlanul közeledik felém, azt mondanám, hogy egy lila tökhintó a horrorosított Hamupipőkéből. Bár, mivel nem kell tippelni, így mindegy is, de akkor is: szerintem az a valami, ami hangos robajjal siet felém, egy thesztrálok által húzott tökhintó, ami a horror film szerepe miatt lila tüzet hány, és közben rossz vidámparki játékszerre hasonlítva forog a saját tengelye körül.
Ismét az álomvilágban vagyok. Szerencsére, nem a bálterembe tértem vissza, de ez a kietlen, sivatagos, forró hely sem éppen a szívem csücske. Még szerencse, hogy az egyre közeledő hintón kívül semmi és senki más nincs itt. Mondjuk… azt sajnálom, hogy aaaa… hát, ha az időérzékem nem csal, a tegnapi fickó nincs itt. Még ha nem is tudom, miről lehetne beszélgetni, hiszen elszoktam tőle, jó lenne egy viszonylag igazi emberrel együtt lenni. Akarom mondani, egymás mellett lenni.
A hintó lassan ide ér. Úgy gondolom, elhúz mellettem, épp ezért is döbbenek meg, hogy a lila, szintén lila tüzet okádó járgány lassul, és végül pont előttem megáll. Körülnézek, hogy hátha csak nem vettem észre valakit, és nem miattam állt meg, de kinyílik az ajtó, és mégsem jelenik meg senki, aki beleszállna – rajtam kívül.
Meglepően bátortalanul szállok be, és ahogy leülök, az ajtó döngve becsapódik, és ott maradok bezárva, egyedül. A belseje szintén lila, de világosabb lila, kis fekete ülésekkel vegyítve. Szép, de mikor elindul a hintó, és ráadásul még forogni is kezd… na, a tengeren hajókázás egy aprócska motorcsónakban ehhez képest semmi.
- Gilbert? – kérdezi egy hang, de valahogyan, valamilyen oknál fogva, képtelen vagyok behatárolni, hogy merről jön, mert olyan szinten rosszul vagyok. Csukott szemmel szenverészek, a fekete ülésen elterülve, de még ez sem segít azon a szörnyű érzésen, hogy a hintó csak egy irányba forog. – Gilbert! – csattan föl ismét a hang, mire kinyitom az egyik szemem.
- Reino… - lehelem elhalóan, de kicsit élénkebben, hiszen örülök, hogy itt van. – Hát sikerült visszajönnöd? – kérdezem, de a válaszra már nem tudok figyelni, annyira rosszul leszek, de végül is, annyira nyilvánvaló, hogy ha itt van, akkor csak sikerülhetett.
Megállunk. Hála az égnek, mert már ott tartottam, hogy kiadom a taccsot, ami nem lett volna se szép, se gusztusos látvány, de így nem kell attól félnem. Kicsit kóvályogva kászálódok ki a tökre hasonlító lila hintóból, de ez is csak Reino segítségével megy.
- Köszönöm – mondom, mikor normális talajt érzek a lábam alatt, és körül nézek. Egy sűrű, sötét erdő közepén tett le a jármű, előttünk, mögöttünk és mellettünk is mindenhol csak fa, fa, fa és fa. De jó… gyalogolhatunk innen ki.
- Szívesen. Te tudod, hol vagyunk? – kérdezi, mire nemlegesen megrázom a fejem. Erre még nem jártam… Furcsa, azt hittem, az álomvilágom már nem mutathat újat, de úgy tűnik, mégis. Vagy pedig… Igen, csak ez lehet.
- Szerintem a te álmodban vagyunk. Már rég nem változtak az én álmaimban szereplő helyszínek, most viszont egy teljesen új helyen vagyok, ami csak azt jelentheti, hogy a hintóval az én álmomból a te álmodba csöppentünk, hangozzék ez akármilyen furcsán – mondom, és még én magam is kételkedek szavaimban, de… csak ez lehet. Vajon ha igazam van, akkor róla mit mond el az, hogy egy sűrű, sötét erdőbe érkeztünk? Hiszen rólam is minden helyszín mesélni tud, hogy milyen egy-egy kis részem. Róla akkor mit mesél el?



Szerkesztve Geneviev által @ 2012. 10. 21. 11:47:35


Yoshiko2012. 10. 07. 02:19:29#23662
Karakter: Reino Baldor
Megjegyzés: Hóhéromnak


 Álmodtam egy szebb világot

 

„Olyan szövetből vagyunk, mint álmaink, s kis életünk álomba van kerítve.”
/William Shakespeare – A vihar/

 

Még fél óra van hátra a munkaidőmből, de úgy néz ki, hogy megint tovább maradok, mint kéne, mert egy háromgyerekes család most készül egy üres asztalnál helyet foglalni. Simán megtehetném, hogy a szerződésemre hivatkozva egyszerűen fogom magam és kisétálok az ajtón, mint valamilyen vérig sértett primadonna, aki a premier után nem kapott tapsot. De ez sajnos nem ilyen egyszerű. Ha megteszem, akkor kirúgnak, és szükségem van az állásra.
Megvárom ameddig a szülők helyet foglalnak és a gyerekeket is sikerül leültetniük, majd odamegyek hozzájuk az étlapokkal, odaadom nekik, elmondom a napi ajánlást és visszamegyek a helyemre, ma már vagy századszorra és bele sem akarok gondolni, hogy az elmúlt másfél évben hányszor zajlott le ugyanaz a jelenet. Tisztára, mint valami abszurd dráma, ahol én vagyok a legabszurdabb főszereplő. Tehetnék bármit, de nem tudok, várok, hihetetlenül sokat a semmire és közben olyan banális dolgokról kell nyelvemet leharapva beszélnem másokkal, mint például mit egyen a kedves vendég a mai időjárás függvényében… Hiszen… túl melegben nem jó dolog nehéz ételt enni. Sokszor szívesen lelőném magam olyan emberek járnak ide.

Miután vagy fél órát töltött a kicsi család a morzsányi türelmem felőrlésével visszahívnak az asztalhoz és nagy boldogan leadják a rendelést. Miközben várakoznak az ételre, addig vidáman eltraccsolnak, mintha az idő nem is létezne számukra, nevetgélnek, viccelődnek, mintha tényleg boldogok lennének, lassan már észre sem veszik magukat. Sosem értettem, hogy mit élveznek egyesek az ilyen estékben. Jó, igaz, nem kell otthon főzni, mosogatni, de egy étteremmel ennél sokkal több probléma van. Mit húzzak fel, mit ne, mit egyek, mennyibe kerül, mit igyak, hogy viselkedjek, mikor hozzák már a kaját? Mintha csak egy perc alatt lehetne valamit varázsolni… ha valami fagyasztott szart akarnak enni, akkor menjenek a legközelebbi szupermarketbe, ne étterembe. Lefogadom, hogy ők is éppen ilyenek.

Az italokat lassan kiviszem, nehogy az legyen a bajuk, hogy nem dolgozom, amikor nem kellene, majd olyan negyven perc múlva a vacsorát is tálalom. Elképesztően lassan esznek, szépen elnyámmogva minden egyes falaton, ráadásul könyökölnek az asztalnál, teli szájjal beszélnek és csámcsognak. Igen… hiába a fényes külső, az elegancia, a márkás karóra, ha viselkedni nem tudnak és szerencsétlen gyerekek is ezt a mintát fogják követni. Különben is, minek nekik gyerek? Teljesen fölösleges, ha azt hiszik, hogy pénzzel mindent megadhatnak nekik. Látszik, hogy egyik se hallgat se az anyjára, se az apjára és ráadásul innen hallom, ahogy az egyik egy új méregdrága játékért hisztizik, mert elunta az alig egy hete kapott kutyát… Olyan szívesen beraknám őket egy évre egy isten háta mögötti kis faluba, ahol az áram is csodaszámba megy…

Még egy értelem nélkül elötlött óra után, amiért persze túlórát nem fizetnek, végre készülődnek menni. A családapa nagy pöffeszkedve felemeli bal kezét és csettint, míg a jobbal nadrágja övét csatolja ki, hogy hájas hordó hasa kedvére remeghessen a mozdulatokba. Nem mozdulok. A túlméretezett disznó még egyszer csettint, de csak felszegett fejjel állok, mint a palota előtti őrök. Még pislogni sem pislogok, már majdhogynem szemmel verem őket. A férfi dühösen összesúg halvány rózsaszínbe öltözött, kicsit sem szimpatikus, mangalica feleségével, aki a súgás befejeztével ugyanolyan sértődött képet vág, még inkább elcsúfítva amúgy sem kellemes vonásait. A gyerekek csendesen követik az eseményeket.

-Ez már mindennek a teteje! A fülén ül vagy mi a rossebb? – áll fel nagy nehezen a túlhízott férj, amit az új Armani öltöny nem visel túl jól, hiszen így is egy számmal kisebbet vett belőle, hogy hiúságát legyezgesse.

- Nem vagyok a kutyája, hogy csak úgy csettintgessen. – válaszolom hűvösen, egy arcizmom sem rendül bele a válaszba, de a férfi elképed, felesége felháborodik. Egy nincstelen kis senki, egy alkalmazott ellenmert mondani nekik, lefogadom, hogy ilyen eddig nem sűrűn fordult elő a kis életükben. Hát igen… tudom én, hogy a lehetetlenekre is képes vagyok. A férfi felém gurul, mert hogy rendesen járni már rég nem tud, hogy talán az undorító testi közelségével emelje tekintélyét vagy megfélemlítsen.  Rossz taktika egy olyantól, akit annyi tiszteletre sem méltatok, mint a férgeket.

- Hogy mondta? – tátogja húsos szájával, mire leheletnyit feljebb gördül baloldalt a szám sarka. Hallott szövegértés nulla, nagyszerű, legalább szórakozhatok.

- Azt, hogy nekem nem lehet csettintgetni. – tagolom szépen, lassan, gyönyörűen artikulálva minden egyes szótagot, hogy ő is megértse, de még csak meg sem köszöni a különórát. Ordítozni kezd és a hűvös mosolygásom nem segít, sőt csak ront a helyzeten. Végül a főnököm lép be a színbe, mint felsőbbrendű hatalom felettem és vet véget a kis nézeteltérésnek azzal, hogy ő lerendezi a számlát, én menjek haza és holnap nagy valószínűséggel vagy kirúg, vagy csak egy fejmosást kapok. Pedig hát én… az illendőség határain belül maradtam.

Még épp elérem az utolsó buszt, ezért viszonylag korán érek haza, már ha több mint egy órás csúszást lehet koránnak nevezni. Bár nem értem miért vagyok úgy oda, hiszen nincsen semmi dolgom… De nem is ez a lényeg! De mindegy, ezt most hagyjuk mára…
Beállok a zuhany alá és hagyom, hogy a forró víz végig csorogjon egész testemen és próbálom száműzni a gondolataim, valahova tudatom legmélyére, hogy nyugodt szívvel elbarangolhassak a saját kis világomba, az én saját kis utópiámba. Mennyivel kellemesebb lenne, ha a saját képzeletem szüleményében élhetnék, de sajna a valóság sokkal kegyetlenebb annál, minthogy ezt bárkinek is hagyja. Talán az őrültek az egyetlen kegyeltek…

Ilyen és hasonló elmefuttatásokkal zuhanok be az ágyba, fáradtan nyújtózom egyet az egyelőre még hideg takaró alatt és közben mintha érezném, hogy ágyamból karok nyúlnak körém, fonnak át és húznak lefele. Szinte azonnal elalszom.

**********

Havas tájon járok, a hó szédítően kavarog a fekete, mégis néhol tört fehéren gomolygó égből. Éjszaka van, mégis látok, pedig semmilyen világító eszköz nincs a közelben. Olyan ismerős ez a hely… mintha már jártam volna itt, valamikor régen, nagyon régen…
Hirtelen lenézek, magam sem tudom miért és lábnyomokon akad meg a tekintetem. Egy férfi lábnyoma a szűz hóban és egy sokkal kisebb méretű emberé, egy gyereké. Elnézek a nyomok irányába, a tömény fekete erdő felé. Még a havazás fehér, szüntelen kavargó falán keresztül is látom a sziluettjüket. Utánuk megyek, de csak lassan tudok haladni. Fogalmam sincs miért, de a szívem a fülemben dobog. Semmit sem tudok, csak érzem, hogy nem szabad hagynom, meg kell akadályoznom, hogy a fiú azzal a férfival menjen. Már félúton járok a térdig érő hóban, már hallom a hangjukat. Valami artikulálatlan szomorkás hang, nem a fiúhoz beszél, önmagát nyugtatja, bár ezt sem tudom, honnan veszem, nem értem a szavakat, csak hallom, hogy folyton folyvást beszél. Egy vékony, gyenge hang „Apa” kezdetű mondata beleveszik az éjbe és magam mögül, mintha egy női hang kétségbeesett kiáltását sodorná hozzám a szél. A két alak elérte az erdő szélét. Elkezdek rohanni és mikor kiáltani szeretnék, de nem jön ki hang a torkomon és mégis megfordul a két alak, utoljára visszanézve az eddig megtett útra. A szívem kihagy egy ütemet, mozdulni sem bírok. Engem néznek, vagy csak szeretnének. Nincs arcuk. Mégis… mégis tudom… sejtem, érzem azt a bizonyosságot, miszerint ismerem őket. Ezt az egészet én már láttam… Vagy… átéltem volna?
A gyerek kinyújtja a karját és felém int, hogy menjek. Hirtelen megmagyarázhatatlan félelem vesz erőt rajtam. Teszek egy tétova, bizonytalan lépést felé. Nem akarok menni, de a testem, mintha magától mozdulna. Mintha a két alak kárörvendőn mosolyogna gyengeségemen… Álmodtam én ezt már…

Mielőtt azonban még egy lépéssel koronázhatnám a két alak akaratát, a semmiből hirtelen elém vág egy fekete, kopottas hintó, elzárva és eltakarva az utat. Egy cingár gyerek ugrik le a bakról és kinyitja az ajtót. Mint fuldokló kapaszkodik az utolsó szalmaszálba, úgy ülök be az idegen, szintén baljóslatú hintóba. Ahogy becsukódik az ajtó már meg is lódulunk. Kíváncsiságom azonban nem hagy nyugodni. Az ablakon kitekintve még egy utolsó pillantást vetek a két árnyszerű lényre. Alig pár másodperc alatt az egész kép megváltozott. A férfi őrült módjára kapaszkodik a gyerekbe, míg az már retteg, remeg és az erdőből kinyúlt sötétség húzza be őket egyre beljebb és beljebb.

Rémülten huppanok le a jobb napokat is látott bársonyülésre, míg azzal nyugtatom magam, hogy ez csak egy rossz álom és amúgy sem tudtam volna segíteni. Sőt az egész inkább úgy nézett ki, mint valami csapda. De ha az előbbi egy csapda volt, akkor ez a hintó egy száguldó kalitka. Isten sem tudná nekem megmondani, hogy merre tartunk, meddig tart az utazás és mi fog történni, ha megérkezünk. Mivel huzamosabb ideig nem történik semmi, ezért megnyugszom és már elmélyülten merülök el a tájban és a már csitulni kezdő hóviharba.

Lassítani kezdünk és megállunk valami zötyögős, macskaköves úton. Izmaim újra megfeszülnek, ugrásra készen fülelek. Az ajtó kitárul és ugyanaz a cingár kölyök várja, hogy kiszálljak. Óvatosan szállok ki a hintóból és állok meg magabiztosnak tűnve egy hatalmas ház, jobban mondva fényűző kastély udvarában. Szállító eszközöm egy ostor csattogását követően elviharzik a hátam mögött. Ostor? Voltak lovak is? Egyet sem láttam, hallottam vagy éreztem…

Jobb ötlet nem lévén elindulok fel a gyertyákkal és lampionokkal kivilágított lépcsőn. A nagy üvegablakok mögött színes árnyak suhannak tova és halk, kellemes muzsika szól. Nyílván bál van, ahova én érkeztem utoljára. A hatalmas tölgyfa ajtót elérve, az váratlanul kicsapódik és a mai disznószerű hájas férfit tuszkolják ki, aki még mindig ugyanazt az Armanit viseli.

-Az estélyen részt venni csak és kizárólag álarcban és jelmezben lehet! – megtorpanok és kissé tanácstalanul nézek le a kövér férfire, de a díszesen felöltözött alak, aki az éttermi vendégem kidobta, nem hagyja, hogy pillantásom találkozzon a másikéval, azonnal átkarol és mosolyogva invitál beljebb. – Jó estét uram! Nagyon vártuk önt, már attól féltünk, hogy el sem jön! Köszönjük, hogy jelenlétével emeli a bál fényét. – üdvözöl normál hangerővel, azonban mégis hangosnak hat, mivel erőshangú, zömök figura.

- Köszönöm, de… nekem sincs jelmezem, se álarcom. – adom tudtára kissé zavartan, ha még nem vette volna észre.

- Ne vicceljen uram! Tökéletes a megjelenése! Ha nem hiszi, hát győződjön meg róla! – állít meg a hosszú, impozáns csarnokban egy tükör előtt.

- Azt hiszem… igaza van. – rökönyödöm meg egy kicsit, mivel előkelő, túldíszített kék és aranyszínű ruha van rajtam és szintén aranyszínű maszk fedi egész arcom.

- Persze, hogy igazam van. – nevet fel vidáman, majd újból mutatja az utat. Vajon mikor került fel rám ez a ruha? Meg miért pont arany? Én az ezüstöt szeretem…

Elérünk egy aranyszínű rokokó mintákkal díszített fehér ajtóig, ami könnyedén és csöndesen kitárul. A zene, a csillogás, a bálozók tipikus moraja üti meg a fülem, ahogy nevetgélnek, ahogy a poharak összekoccannak. Mit keresek én itt?

Először minden szem rám tapad, majd ahogy elveszek a tömegben a találgatálózások is abbamaradnak a sutyorgók között, hogy ki lehetek, milyen úr és vajon melyik gazdagon termő vidéké? Mivel nem tudok mihez kezdeni magammal a fal felé sétálok. Idegen tőlem ez az egész giccs, ez az egész pompa, ez a parfümtől, pézsmától nehéz levegő. Mikor balra pillantok két férfit látok meg magam mellett. Mindezidáig ők sem voltak itt. Szegényes ruhában, dísztelen maszkkal és rendületlenül figyelik a bálozók raját. Egyik egy csontot rágcsál, fejét összevissza kapkodja, másik, mintha erősen gondolkodna valamin.

- Ön is vár? – néz rám hirtelen a csontot rágcsáló. Talán csirke csont lehet.

- Mire? – kérdem én.

- Mindannyian várunk valamire.

- Igen, de mire?

- Nem tudom. Mindenki érzi, hogy vár valamire, maga talán nem?

- Nem… én azt hiszem nem várok semmire.

- Hiszi vagy tudja?

- Hiszem… vagy tudom… nem tudom. De önök mire várnak? – kérdem újból, mire a másik kiveszi szájából a csontot.

- Te, Didi, mire is várunk?

- Elfelejtetted?

- Mit? Inkább azt mondd meg, hogy mit csinálunk.

- Várunk. – feleli a társa.

- Jó, jó, de kire?

- Godot-ra, hát elfelejtetted?

- Nem, nem, dehogyis. Mikor jön? Nem tudod? Mert már megint szorít a cipőm… – folytatják az értelmetlen csevejt tovább, míg én a falnak dőlve gondolkodom. Miért nem megyek táncolni, nincs jobb dolgom. Vagy enni, esetleg inni… történhetne már valami…

Kívánságom, szinte azonnal meghallgatásra talált, mivel egy ezüst-kék ruhás bálozó ezüstszínű álarcban lép oda hozzánk.

-Sajnálom, de Godot úr azt üzeni, hogy ma nem tud jönni, de ígéri, hogy holnap feltétlen eljön.  – biccent egyet és sarkon fordulva tűnne el a sokaságban, de gyors utána kiáltok.

- Hé, várj! – fogom meg a karját. – Ki az a Godot?

- Nem tudom.

- Nem tudod? – képedek el. – De hát az előbb azt mondtad, hogy…

- Tudom. Amikor rájuk néztem éreztem, hogy ezt kell mondanom. A szavak maguktól jöttek.  – fordul felém féloldalasan és egy csodálatosan mély és fekete szempár tekint rám a hosszú hajzuhatag mögül. Az első tekintet, amivel találkoztam az álmom során. Mintha másoknak nem is lenne…

- Táncolj velem! – bukik ki belőlem az elhamarkodott mondat, ahogy kicsit jobban rászorítok a karjára. Ha belegondolok, hogy mindez csak egy álom és a valóságban sosem vetemednék hasonlókra…

- Rendben. – fordul teljesen szembe velem és én csak most veszem észre, hogy míg egyik oldalt hosszú, addig a másikon rövid haja van. Vajon ez az aszimmetrikus megjelenéshez két különböző ember és viselkedés párosul?

Most, hogy találtam egy normális beszélgetőpartnert, s tudok magammal mit kezdeni, lelkem hűvös felsőbbrendűsége is visszatért és így már magabiztos léptekkel kísérem partnerem a táncparkettre. Az úri környezet furcsamód nem lepődik meg, hogy két férfi szándékozik egymással táncot járni.

-Különös ez a hely… - mondom ki hangosan a gondolataim, míg felvesszük a kezdő pozíciót és a következő alkalmas ütemnél csatlakozunk.

- Úgy gondolod? Én azt hiszem, már hozzászoktam. – kissé frusztráló, hogy az álarc miatt nem mozognak az ajkai, miközben beszél.

- Hozzászoktál? Mióta vagy itt?

- Elég régóta, de mégsem tart olyan rég a bál. - hümmögi elgondolkodva.

-  Kérlek, a két alak után, legalább te ne zavarj össze. – próbálok elkínzottan mosolyogni, de rájövök, hogy ezt ő nem láthatja, majd a következő gondolat mi megfordul a fejemben: Jó társasága szeretnék lenni, de miért? Most találkoztunk először és nagy valószínűséggel utoljára is.

- Én minden  nap itt vagyok, de mindennap más van. Ez az estély alig pár órája tart.

- Értem. Akkor biztos jó sok embert ismerhetsz.

- Azért annyira sokat nem. Hallod ahogy zümmög a beszédük a háttérben, hallod a nevetésük, a hangszíneket, azt, hogy ki beszél a te nyelveden, ki nem, még a poharak csilingelését és a ruha nehéz anyagának a surrogását is hallani véled, de sajnos nem így van.

- Ezt honnét veszed? – szorítom jobban magamhoz, na nem azért, hogy testünk teljesen egymásnak simuljon. Egyszerűen csak egy siető alak majdnem beleütközött, csupán pár centin múlott. Azonban magamra rácáfolva nem engedem vissza, továbbra is úgy tartom, míg hagyom magam elveszni a tekintetében és különös mondanivalójában.

- Próbáltam már beszélni valakivel, de a válaszuk sosem hallottam, meg amikor a zenekarra pillantok, a zene abbamarad. A dolgok csak akkor némultak el, mikor rájuk koncentráltam, szóval minden hang a képzelet szüleménye.  

- De akkor mi, hogyhogy…?

- Ezen gondolkodom én is. – néz fejét elfordítva a színes társaságra.

- Ez egy álom, ugye? – fogom meg állát és gyengéden visszafordítom az arcát.

- Igen.

- Akkor hogy lehetsz minden nap itt?

- Mert ebből a folyton változó börtönből nem tudok szabadulni.  – válaszol kicsit halkan, szemein mintha valami fásult fény futna át.

- Börtön? Az álom? Nekem a szabadság…

- Kinek mi és én már túl régóta álmodom ahhoz, hogy szabadságnak mondhassam. – rándítja meg a vállát.  – Te hogy kerültél ide? Nem zavarsz, csak… ez az én álmom és eddig senki idegennel nem találkoztam.

- Egy hintó hozott. Nem tudom, hogy került oda és miért pont engem, de mikor kiszálltam már itt voltam.

- Értem. Örülök, hogy megismertelek. Remélem, még összefutunk. –  veszi le vállamról a kezét, de én még mindig tartom.

- Miért mennék? Még nincs vége az estélynek.

- De valami idegen zene vegyül a keringőbe és halványodsz is… - néz rajtam végig és most hogy mondja már én is hallom. Mintha az ébresztőm lenne.

- Mielőtt felébredek, mondd, hogy hívnak? – kapaszkodok bele erősen, nehogy idő előtt eltűnjek.

- Gilbertnek. Gilbert Delourousnak. Téged?

- Reino Baldor. – suttogom száraz torokkal már az ágyamban és csak remélni tudom, hogy még hallotta. – Gilbert… - suttogom magam elé, lenyomva és átkozva az ébresztőm. – Miért tűnt olyan valóságosnak? 
 



Szerkesztve Yoshiko által @ 2012. 10. 07. 11:56:36


© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).