Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Yaoi)

FIGYELEM!
A játék szigorúan korhatáros, erőszakot, ronda beszédet, és tabu témákat tartalmazhat!

Tovább olvasás, csak saját felelőségre!


Geneviev2014. 07. 25. 07:13:29#30759
Karakter: Messire (Johann Woldred)
Megjegyzés: ~ Kínzottkámnak


Zene


Sosem élveztem még ennyire a kínzást, mint ennél a fiúnál. Nem töltött el egyetlen egyszer sem ez a kéjes élvezet, mint most, mikor lenyúzom bőrét. Tényleg megérdemli azt az ajándékot, amit kigondoltam neki. Ha valaki ilyen csodálatos érzésben részesít, megérdemli, hogy kapjon viszonzásként valami szépséges ajándékot. Eleinte hangos sikolyai lassacskán elgyötört nyöszörgéssé, erőtlen nyögésekké szelídül, mire a pár centis kis bőrdarabocska elválik eddigi helyétől. Eddig szenvedélyes, lángoló szemeiben mintha csak parázslana az élet. A kínzása tetszik. Ez nézés viszont kevésbé. Ez a nézés lassú megadást, összeroppanást jelent. De még reménykedek, hátha nem, hátha ő van olyan erős, hogy a haláláig kibírja ugyanolyan makacsnak, és vadócnak, mint ahogy idekerült.

Egyik részem meg akarja törni a lelkét, a másik viszont… a másik igenis örül egy ilyen életerős fiúnak. Minél jobban bírja valaki, annál tovább lehet kínozni. Márpedig őt… őt aztán nagyon jól lehet kínozni!

- Meddig szeretnéd, hogy kínozzalak? – kérdem kedvesen. Megcirógatom könnytől, kosztól, vértől csatakos, mégis vonzó arcát, minek nyomán apró vércsík kezd el folyni nyakán lefelé. Kedves kicsike kínzottkám… Nem akarok megválni tőled. De ha szeretnéd, fölajánlom neked: – Ha nem bírod tovább, akkor tudod, hogy hogyan vethetsz véget az egésznek, és akkor… talán… ha jókedvemben találsz… gyors és kevés fájdalommal járó halálod lesz. Csupán el kell árulnod, hogy hol a függő – suttogom apró fülébe. Legszívesebben beleharapnék, saját fogaimmal tépném le ezt az apró kis hallókészüléket, ám most visszafogom magam.

Várom válaszát, ám tudom, nem fog érkezni. Nem véletlenül most kérdezem ezt a fontos kérdést: ha nem válaszol beduzzadt, kínzó hangszálai miatt, úgy is vélhetem hallgatását, hogy nem akarja elárulni a függő helyzetét, tehát tovább élvezheti a vendégszeretetemet. Édes… te is ugyanúgy szereted ezt a helyet, ahogyan én, nem igaz? Már nem is emlékszel a napvilág fényes ragyogására… a városi levegő friss szagára… az emberek nyüzsgő zajongására. Nem, neked a világ immár ez az aprócska kis cella, és a kínzó termem. A fényforrásod én vagyok, a levegő a saját szennyed gyomorforgató, mégis, szinte már-már megszokott szaga, az emberek zaja pedig a te édes hangodhoz hasonló üvöltések áriája.

Teste hangos puffanással, fülsüketítő ordítással ér földet. Jaj, szegény… az ürülékével, vizeletével szennyes földhöz-falhoz ér a sebe, ahogyan a lábam rajta pihentetgetem? Hamar meg kell szereznem a függő rejtekhelyét, már nem sokáig lesz a vendégem kicsiny kis kínzottkám… Tudom jól, hogy a kézlevágás, és szakszerűtlen kezelése jóval lerövidíti életét, ám ez az aprócska kis esés… nos, nem jósolok neki pár napnál többet. Akkor meg kell siettetnem majd az ajándékom készítőjét. Olyan nincs, hogy ne adjam neki oda még életében!

Még egy utolsót rúgok tehetetlen, kíntól vonagló testébe, végül távozom. Ideje előkészítenem a vacsoráját, illetve az ajándékát.

---*---*---*---

Végül nem vacsorát adok neki, engedélyezek egy szabadnapot, amit átaludhat, és inkább reggelire viszem neki a csodálatos lakomámat. Na, meg eddig tartott, mire találtam egy lefizethető szakembert, aki még mára elkészíti az ajándékot. Ahogyan cellájához érek, látom, hogy még mindig alszik, amit nem hagyhatok. Már csak kevés időm lehet vele, nem alhatja át az egészet, nem igaz? No meg… a gomba frissen a jó, úgy tudom.

- Ébresztő! – keltegetem lágy kis mozdulatokkal. Lábam megcirógatja oldalát, mire egyből fölélénkül a kis kínzottkám. Tudom, egy pazar forró fürdőnek, mely átöblíti nyílt sebeit, most jobban örülne, de be kell érnie ezzel a fenséges lakomával, és az én csodás társaságommal. Biztos vagyok benne, hogy ennek is éppen annyira örül, mint a fürdőnek örülne.

- Mit akarsz már megint? – kérdezi remegő, rettegő, fájó testtel. Ahh, micsoda látvány! Már hozzá sem kell érnem, teste már látványomra ugyanazokat a tüneteket produkálja, mint kínzás közben. Ez tetszik!

- Csak reggelit hoztam az én kedvenc foglyomnak – lehelem jókedvűen a cella csöndjébe, melyet halk koppanás tör meg, ahogyan lepakolom az uraság elé reggelijét. Finom hal, gomba körítéssel, csak hogy ne panaszkodhasson arra, hogy nem vigyázok az egészségére. Hiszen számomra az a legfontosabb!

- Mi a trükk és hol a csapda? – erőlteti ki magából kérdését. Ugyan, az nem volna elegendő, hogy pont azokat szolgálom föl, amiket utál? Kell, hogy legyen valami más, hátsó gondolat? Persze, az tény, hogy van, de azt nem kell tudnia, hiszen pont az a pláne benne, így csak visszakérdezek, hogy így ismer-e engem.  

- Az biztos, hogy nem vagy egy jólelkű szamaritánus – feleli. Kezdem unni a folyamatos beszédét, ha ennyire jól van a torka a tegnapi üvöltés után, szólhatott volna, szívesen fölébreszgtetem volna minden egyes pillanatban, amikor el akart volna aludni.

- Edd meg, különben nyers patkányt kapsz három hét múlva – türelmetlenkedek. Három hét múlva már rég nem fog élni, addig kell megtudnom a függő helyzetét, amíg még van benne valamennyi élet. Hamarosan még ennyi sem lesz benne. Még így sem hajlandó gyorsabban enni, hogy az előbb majdnem fölrúgtam az egyetlen ételt, amit egy jó ideje a kezei közé kaphatott, de türelmes vagyok.

A türelem élő szobra.

Végül szemeimbe nézve lassan, nagyon lassan bekapja az első falatot az én csodás gombámból. Direkt az ilyen vendégek számára termesztem, saját magam nevelgetem. Nem mintha olyan sok törődés kéne hozzájuk, nem úgy, mint a vendégeimhez, de legalább saját termesztés. Remélem, ízleni fog neki.

A második falatot már nem várom meg, hangos gyomra követelőző korgása biztosít róla, hogy meg fogja enni mindet. Várhatnék itt, ám van más dolgom is, ráadásul mire hat a gomba, két eretneket is megkínzok, így megyek is tenni, amiért fizetnek.

---*---*---*---

Körülbelül egy óra múlva küldöm az egyik ikret, hogy nézze meg kedves fogolykánkat, hogy hat a gomba, a másikat pedig elküldöm, hogy szerezze meg az ajándékot. Hamarosan én is megyek a kedvenc kínzottam vendégmarasztaló szobájába, hogy megnézzem, immár képes-e válaszolni nekem. Ahogyan közeledek felé, ordítást hallok. Egyből megismerem, eleget hallottam már gyönyörű hangját, hogy tudjam, ez bizony a kedves, kivételezett vendégem, aki, úgy tűnik, eléggé élethű hallucinációkat élhet át. Testi fájdalmat csak az eddigi kínzások maradványai miatt érezhet, direkt megtiltottam Marcellának, hogy bármiféle fájdalmat okozzon drága foglyunknak, hiszen azt csak én tehetem. Bármelyik másik eretneket, kurvát, politikai ellenfelet, tolvajt, gyilkost, erőszaktevőt megkínozhatja, hogy gyakorolja szent hivatásunkat, ám Blaze az enyém.

Csak az enyém!

- Blaze… - suttogom fülébe nevét. Vadul kapálózik, próbál szabadulni rémisztő hallucinációiból, ám nem sikerül neki. Talán jobb is így, hiszen a valóság talán még félelmetesebb lehet számára. Pedig én itt vagyok vele. És itt is leszek vele, egészen a végéig. Gyengéden megtörlöm izzadt, véres homlokát, kisimítom arcából csatakos haját. Gyönyörű… én gyönyörű kínzottam. – Hol a függő? – kérdem türelmesen, ahogyan csonkjával arcomat ütögeti. Finom kis ütések ezek, nem késztetnek arra, hogy levágjam a maradékot is, viszont a szeme… a csodás smaragdzöld szemei. Mélyen beléjük nézek, és nincs más vágyam, csak hogy kitépjem őket a helyükről, és inaik segítségével fölfűzzem őket kínzókamrám fő díszeinek.

- Ott, ahol a Hold és a Nap találkozik – válaszolja kérdésemre. Arcán bugyuta vigyor jelenik meg, szemei elhomályosulnak, talán már nem is lát engem.

- Az merre van? – folytatom a kérdezősködést. A Hold és a Nap találkozása? Valami hegy, vagy magas hely lehet?

- Ahol csillagok dalolnak… - Semmi értelme annak, amit mond, ám mégis tudom, hogy kell benne logikának lennie. Már eléggé kitapasztaltam a varázsgomba hatásait ahhoz, hogy tudjam, mindig az igazat mondják a vallatottak, viszont mindig valami eszement módon, ami számukra teljesen logikusnak tűnik, közben pedig semmi értelme. Egy utolsó, fájdalmat okozó simítás után kilépek szobájából. Többet úgysem tud mondani, inkább magam állok neki a rejtvény megoldásának.

Hold és a Nap találkozása. Talán valami magas hely. Ahol a csillagok dalolnak? Valószínűleg valami színház, vagy… templom volna? Ebben van valami… A csillagok lehetnek az angyalok, vagy a ragyogóra sikált orgonák metaforái, és mind az angyalok, mind az orgona sípok dalolnak. Ráadásul a templomok a tornyaik miatt magas épületek, olyan magasak, hogy szinte a Hold és a Nap találkozásánál vannak. És mind közül melyik lehet a leg…

Ohh! Meghökkenek, ám egyből elégedettség is tölt el, ahogyan egy aprócska rosszindulatúság is. Hiszen melyik templom volna a legmagasabb, ha nem a Szent József templom, melynek plébánosa a mi híven szeretett excellenciás urunk, aki teljesen véletlenül a kezem közé adta kedvenc kis kínzottamat, aki eltulajdonította drága függőjét. Mily véletlen egybeesés, hogy pont ott lett elrejtve, ahol el lett tulajdonítva. Cseles… és ravasz. Ez tetszik. Már csak azt kellene megtudnom, hogy abban a templomban pontosan hol is van elrejtve.

Hmm… talán… talán két ajándékot is kap kedvenc kínzottkám?

---*---*---*---

- Jó estét – lépek be Blaze cellájába, nem sokkal naplemente után. Persze, itt lent máshogyan telnek a napszakok, ám én már megtanultam megérezni a napszakok váltakozását, annyi időt töltöttem már a föld alatt, hogy tudom, mikor kél, és mikor nyugszik a Nap. – Két ajándékot is hoztam. Melyikkel kezdjem? – érdeklődöm kedélyesen a lassan kijózanodott rabomat. Számomra mind a kettő kellemes kis téma, számára pedig mind a kettő lelki megterhelés. Hát nem csodálatos az én munkám?

- Egyikkel sem – morogja a sikoltásaitól karcos hangon. Ohh… most ezzel megbántott. Pedig én két meglepetéssel is készülök neki, ő viszont csak így elutasítja kedvességemet. Szörnyű.

- Nem érdekel. Akkor kezdem a kisebbikkel – mondom, és leguggolok hozzá. Próbál hátrálni, ám már lassan mozogni sem tud, annyira kimerült. Vagyis nem lassan, hiszen a hátrálásból annyi sikerült csak, hogy a karja megrebbent, ám számomra, aki magatehetetlenül nyögdécselő testekhez, merev hullákhoz szokott, már ez is elég. De ejnye: pedig holnap reggel, még a reggeli mise előtt meg kell találnunk a függőt, és csak nem cipelhetem folyamatosan a karjaim közt, mint egy elcseszett királykisasszonyt. Óvatosan megfogom csatakos, mocskos haját, és egy erőteljes rántással magam felé irányítom fejét. Ez az. Jó kisfiú. Rám kell nézni, pontosan!

- Mi volt az ételben? – nyöszörgi. Szóval rájött, hogy nem a vérveszteségtől, vagy a fájdalomtól hallucinál, hanem az ételtől. Okos. Sokan nem tudnak már erre a következtetésre eljutni a tömérdek szenvedés után, de ő igen. Nem véletlenül ő a jelenlegi kedvenc kínzottam. És… ha az egyre rosszabbodó köhögésemet vesszük figyelembe… valószínűleg ő lesz az utolsó kedvencem is. Szemeit alig bírja nyitva tartani, de nem gond. Hamarosan, még mielőtt itt hagyna, megszerzem magamnak szemeit, és akkor életem végéig csodálhatom ezt a két smaragd csodát. Legalább életem utolsó napjaiban, heteiben, esetlegesen hónapjaiban (éveiben már biztos, hogy nem) hadd csodáljam, és emlékezzek vissza édes sikolyaira.

Válaszomat heves köhögés roham szakítja meg. Az eddigieknél is fájóbban szorul össze mellkasom, érzem, ahogyan ajkaimat elhagyja az éltető vérem. Nem sokkal fogom tovább élni kedves kínzottamat, az már biztos. De nem érdekel, addig nem, amíg Blaze, élete és halála az én kezemben nyugszik. Már pedig az én kezemben nyugszik, ez nem kérdés. Nem véletlenül nevezett el a király Messirének: én vagyok az élet és halál ura ezen a helyen!

- Te is haldokolsz – suttogja tágra kerekített szemekkel. Hangjában a meglepődésen kívül kis káröröm is csendül, mire apró mosolyra rándítom véres ajkaim. Persze, hogy haldoklom!

- Varázsgombát kaptál. És ha már így szóba hoztad a haldoklást: kezdem a nagyobbik ajándékkal. Holnap hajnalban templom látogatásra megyünk. Te megszerzed nekem a függőt, én pedig rábeszélem az eminenciás urat, hogy adja föl neked az utolsó kenetet – ajánlom föl ezt a csodás alku lehetőséget. Nem mindegyik vendégem kapja meg ezt a kegyet, hiszen eretnekek, gyilkosok, istenkáromlók, erőszaktevők nem érdemlik meg Isten kegyelmét. Legalábbis a drága eminenciás úr szerint biztosan nem. Én nem tudhatom… nekem nincs Istenem, csak egy: a Halál.

- Nem hiszek Istenben – nyögi ki magából. Már alig van benne élet, de még mindig makacskodik, és próbál ellenállni alkumnak. Ez tetszik. Már első pillanatban, amikor elszakadt alatta a kötél, tudtam, hogy ő más lesz, mint amilyen az eddigi kínzottaim voltak.

- Ez nagy kár. Ettől még megszerzed nekem a függőt, és elintézem, hogy gyors halálod legyen. Nem valami életlen pallos, elszakadó kötél, vagy hájjal kenegetett karó – csillantok föl előtte egy sokkal kecsegtetőbb lehetőséget. Sokan két kézzel ragadnák meg ezt a lehetőséget, semmint tovább szenvedni a kivégző eszközön, eszköz alatt, esetleg eszközben. Ha az ember élete kínokkal teli volt, legalább a halálukat akarják minél fájdalom-mentesebbre. De neki még most is makacskodnia kell:

- Nem mondom meg, hogy hol van!

- Ó, azt nem is kell! Már megmondtad nekem: a nagy templomban van. Nekem a pontos helye kell, amit megmutatsz nekem. Elviszlek oda, de ne is gondolkozz a szökésen. Nem fogsz megszökni, nem lesz hozzá semmi erőd – mondom mindent tudóan. Hiszen fél kézzel, fél szemmel, lenyúzott bőrrel, és nulla erővel semmi esélye megszökni előlem. De nem ám… Immár a halála napjáig – egyik szeme még utána is – velem marad, nem tűnik el előlem.

- Hogy… de… - nyöszörgi értetlenül. Ugyan… a varázsgomba nem csak hallucináció okozásra való. Azzal sokkal könnyebb kikérdezni egyes delikvenseket.

- Ugyan, szerinted a kínzás miatt adtam neked varázsgombát? Jobb szeretek saját kezűleg fájdalmat okozni. A szer azért kellett, hogy elmondd a helyet nekem. Csak pontosítani nem tudtál, mert… nem is tudom, épp mit képzelegtél – vonom meg vállamat. Kezemmel, mellyel még mindig haját markolom, kicsit följebb húzom a fejét, hogy könnyebben tudjon beszélni. Úgyis úgy vettem észre, hogy nagyon szereti hallani a saját hangját, csak éppen információkat nem szokása elárulni.

- Nem is fogok pontosítani!

- De fogsz, ugyanis nem csak ajándékot hoztam neked. Tudod, mi az a marólúg Blaze? Nem? Ez – veszem elő a kis üvegcsét a zsebemből, és fölmutatom, hogy jobban lássa ***. Amennyire képes vagyok, elmosolyodom, tehát kissé megrándul az arcom, hiszen én már tudom, mi fog történni. A marólúg a megfáradt szolgák kedvenc öngyilkos szere. Mindjárt meg is látja, miért is! Szabad kezemmel megfogom ép kezének egyetlen kisujját, melyet próbál elrántani, ám nem sikerül, így könnyedén rácseppentek egy aprócska cseppet. Először semmi reakció, majd… Mondjuk úgy, akkor ordított ennyire, mint mikor a másik kezét levágtam. Pedig most csak egy aprócska lyukacska lett az ujján. - Van ott még, ahonnan ez jött. Szóval, ha nem szeretnél ebben megfürdeni, hanem valami tényleg gyors módszerrel szeretnél elmúlni, jobban teszed, ha megmutatod a rejtekhelyet.

- …jó. – böki ki nagy nehezen összeszorított fogai közül.

- Tessék? – teszek úgy, mint aki nem hallotta, túl hangosak a szomszédos cellák lakói. Persze, nem, csak egy-két messzi vendég szenvedő ordításai hallatszódnak, azok is csak halkan, de ezt még egyszer hallanom kell.

- Mondom, rendben – mondja ki egészen érthető hangon. Rettentő sok lelkiereje van, amit csodálok benne. Sokan már rég megtörtek volna, ő viszont még most is próbál talpra állni szó szerint és átvitt értelemben is. Bár, szó szerint lehetséges, hogy nem, tekintve, hogy csak a jobb oldalára fordult, ráadásul a segítségemmel, de már ez is valami.

- Nem fogsz semmivel sem próbálkozni. Nem fogsz tudni semmivel sem próbálkozni – figyelmeztetem. Erre már nem kapok választ, de nem is várok igazán. Úgyis tudom, hogyha egy apró leheletnyi ereje is lesz, megpróbálkozik majd valamivel. Az emberi természet már csak ilyen… mindent megteszünk a túlélésért.

- Nos, hadd adjam oda a másik ajándékodat – mondom, és előveszem ruhám zsebéből az aprócska kis bőr virágot, amit direkt neki készíttettem. – Biztos vagyok benne, hogy jó helyre kerül hozzád. Végül is… te voltál jó pár éven keresztül a gazdája – mosolyodom el gonoszan, ahogyan a hajába tűzöm a kis bőr tárgyat. Más érintése van, mint az állatbőrnek, és más, mint a frissen lenyúzott ember bőrnek, valahol a kettő között van a tapintása. Nem nagyon szoktam ilyet fogdosni, maradok a nyúzásnál, semmint a cserzésnél, de érdekes tapasztalat, hogy milyenné válik az általam lenyúzott bőr, amit jó pénzért eladok, hogy aztán a sznob nemesek ember bőrrel borított könyveket, díszeket vehessenek maguknak.

- Ez…?! – kérdezi elhaló hangon kedvenc kínzottam. Arca, ha eddig nem lett volna színes, most a zöld legszebb árnyalatát venné föl, és látszik rajta, hogy ha bebizonyosodik sejtése, hányni fog. Nos… hányjon csak!

- Ez a bőröd. Egy ilyen bőr dísz jó pénzt ér a gazdagok körében, szóval értékeld, hogy neked hoztam vissza, és nem adtam el – magyarázom, ám talán már nem is hall engem, hisz elfordul tőlem, és a földre üríti üres gyomrának maró tartalmát. Nem túl érdekes, elég sokszor hallottam már, láttam már, ahogyan valakinek a gyomra nem bírja már tovább a képzést. Nem undorít, hisz természetes reakció, ugyanolyan, mint a cellát átható vizelet és ürülék szag. Normális, emberi reakció, ahogy már mondtam.

Nos, viszont lassan ideje megszereznem az egyik szemét. Egy éjszakát azért kell majd pihentetni a sebet, nem várhatom el, hogy vérző szemüreggel beengedjenek Isten házába, nem igaz? Előveszem késemet, és a lassan felém forduló Blaze felé közelítek vele. Még túlságosan el van foglalva az öklendezéssel, ám hamarosan csillapodik a vonaglás, és fölegyenesedik, csak hogy közelségemtől hátra hőköljön azonnal.

Úgy, jó kis fiú… tágítsd csak ilyen kerekre a szemecskéidet, ezzel csak megkönnyíted a dolgomat.

*** Marólúg:
https://www.youtube.com/watch?v=8IoH1rwYc68

Régebben szappan előállításra széles körben alkalmazták. A szappankészítést először az arabok alkalmazták a 7. század környékén. A cselédek tipikusan NaOH fogyasztásával követtek el öngyilkosságot, ezért forgalmazását korlátozták.


Yoshiko2013. 04. 14. 12:28:28#25592
Karakter: Blaze Bright
Megjegyzés: Hóhéromnak


 Tehetetlenül vergődöm és kiabálok, mert egyre sebesebb és véresebb húsom egyre kevésbé tudja elviselni a korbácsok okozta égető, csípő fájdalmat. Minden kívánságom az, hogy legyen vége, pedig tudom, nagyon is jól tudom, hogy még el sem kezdtük igazából. Hogy fogok én innen élve kijutni? Remélhetek-e még?

- Marcella. – Hallom ordításom visszhangjában kínzómesterem hangját. Milyen kedvesen susog… és ettől a dermedt lágyságtól, hogy borsódzik a hátam! Az egyik oldalról az ütlegelés abbamarad, és egy pillanatra megkönnyebbülök a megfelezett fájdalomtól.– Nem lejjebb – hallom a halk utasítást, majd a másik korbács is visszatér, hogy az eddiginél is elviselhetetlenebb csapásokat mérjen felsebzett hátamra.

Jobb dolgom nem lévén tovább folytatom az ordítást, hiszen a fájdalom úgysem engedi, hogy máson gondolkodjak, az sem érdekli a fájdalmat, hogy kiszáradt a torkom, hogy fogy az erőm, hogy minden méltóságom eldobom ezekkel az állatias sikolyokkal. Majd a végére már ernyedten, teljesen kimerülten, az ájulás keskeny szakadékán himbálózva lógok a bilincsről. Minden eltompult.

- Elég! – dörren egy hang a távolból, és mint egy istennek mondok neki ezért az egy szóért magamban örökké izzó hálát.– Ennyi elég volt! Szedjétek le és mosdassátok meg – adja ki ugyanaz a hang a parancsot, immáron kicsit közelebbről. A két pribék hozzám lép, durván leemelnek, mire csendesen, mint a szélben morgó levelek, nyöszörgök. Többre nincs erőm, sem arra, hogy szóljak, sem arra, hogy kapálóddzak. Először úgy érzem, nem érdekel, hogy hova visznek, csak hagyjanak, de miután fejem beledugják a jéghideg vízbe, már nem így állok hozzá. A hűvös folyadék felpezsdít, szinte életet lehel belém, de miután nem akarnak kihúzni, és bárhogy is kezdek vonaglani, nem szabadulok a kezek erős rabigájából. Meg fogok fulladni! Nem is kell hozzá olyan sok másodperc, hogy kiabálástól megfáradt tüdőmből elfogyjon az éltető levegő, hogy szemem előtt táncoljon a sötétség, hogy a tagjaim elfáradjanak, hogy mellkasom rángatózzon, ezzel is mutatva oxigént követelő kívánalmait. De mikor már azt hinném, hogy a halált fogom beszívni az élet helyett, kiemelik a fejem a vízből, mire azonnal köhögve kapok levegő után könnybe lábadt szemekkel.

- Ki vagy te, Blaze Bright? – teszi fel a következő kis semmi kérdést, amit veszett sipításom alig hallhatóvá tesz, de van jobb dolgom is, mint válaszolni. Lefoglal a tüdőm, és az, hogy pihenjek egy kicsit. Mivel nem az a türelmes típus, drága hóhérom államnál fogva emeli fel a fejem, hogy kénytelen legyek rideg szemeibe nézni. Ez a hidegség… és az élvezet, amivel szenvedésem figyeli…

- Em… ber – lihegem a feleletet, ami igaz is, bár tudom, hogy nem erre gondolt. De mégis mit válaszolhatnék én, egy nincstelen tolvaj? Igaz, egyszer voltam jóval több is, de az már nem én vagyok.

Legnagyobb meglepetésemre szinte már szeretettel cirógatja meg az arcom, míg tekintete egy árnyalatnyit sem lágyul. Érintésétől végigfut gerincemen a hideg.
A következő pillanatban teljesen félrefordul a fejem egy hangos csattanás kíséretében. Még a számat is sikerült elharapnom, de szinte meg sem érzem. Ez már túl aprócska fájdalom az eddigiekhez képest, amik lefoglalják a testem minden apró, remegő, sajgó porcikáját. Tényleg azt hitte, hogy ezek után egy pofonnal beadom a derekam? Abból aztán nem eszik!

- Ki vagy te? – kérdezi  ismét, mikor visszafordítom a fejem, hogy tekintetemmel  felnyársaljam és tükrözzem az ellenállásom, pont úgy, ahogyan a hallgatásommal is.  – Mi a kedvenc ételed? – a kedvenc… mim? Meglepetten tekintek rá. Ilyen könnyen elállt volna az előző kérdéstől? Mit akarhat ezzel?

- Va… lami – nyögöm lassan, megfontoltan, még mindig nem értve az egészet, vagy csak egyetlen egy dolgot, még pedig azt, hogy ő nem fogja a gyomrom kényeztetni.

Kijelentésemre nem túl kedvesen megcsóválja a fejem, majd egy újabb pofonnal gazdagít, hogy a fejem a másik oldalra forduljon ropogó csigolyákkal. Párosával szép a pofon, nem igaz? Remélem a fogaimat még nem akarja kiverni… egyelőre…

- Csak kíváncsi vagyok a kedvenc ételedre. Erre sem válaszolsz? – kérdezi szinte már nyájasan, pont olyan hanglejtéssel ahogyan a házigazdák beszélnek a vendégeikhez.

- Minek az… - hörgöm mikor elkezdenek visszacipelni a cellák felé, de a hirtelen mozgásra újabb köhögő roham gátol meg a beszédben. – neked?

- Ha te nem válaszolsz, én miért válaszoljak? – jogos…

A nehéz ajtó hangos robajjal csapódik a hátunk mögött. Sötétség borul ránk, csak egyetlen egy apró fényforrás világít a feketeségben messziről, ami épphogy csak a körvonalakat engedi láttatni. Egy csettintés hallatszik, mire magam összehúzva várom a további lökéseket.

- De gazda! – csattan egy vékony hang.

Nem hallok egy rövid ideig semmit, és pont ugyanannyit látok, hiszen hátul nincs szemem, és a kedves fogva tartóm nem engedi, hogy hátrapillantgassak, így csupán hallgatózok. Erős ütődés, szapora légzés… mi történhet?

- Soha ne merészelj velem ellenkezni! Ha azt mondom, gyújtsd meg a fáklyát, akkor meggyújtod, még ha tudod is, hogy Dante biztosan ide fog rohanni, ha megérzi a tűz szagát. Engem nem érdekel, ha rettegsz tőle, de ha tőlem nem félsz annyira, hogy megtedd ezt, akkor szíves örömest megtaníthatlak, hogy melyikünk a félelmetesebb – sziszegi Messire, nyílván a másik pribéknek. Csak nem társalog magában! – Marco, a fiút vidd a cellájába, és mutasd be vendégszeretetünket – adja ki az utasítást, mire mintha csak hipnózisból ébresztenének egy csettintéssel, elkezdek kapálódzni. Nem vagyok kíváncsi a vendégszeretetükre! Elég volt a kóstoló is!

Ám hiába kalimpálok úgy, mint egy fuldokló, semmit sem érek el vele, csupán annyit, hogy pár hajszálam kitépik, neki löknek a falnak, lehorzsolom a karom, ütik a csontjaim és mindenem sajog. A cellám elérve, a rácsokat kitárva a Marco nevezetű fiú durván lök be a a bűzös sötétségbe. Gyöngén lépek párat, próbálva megtartani az egyensúlyom, de egy patkány friss tetemére rálépve minden igyekezetem hiábavalónak bizonyul. Úgy esem össze, mint a drótjairól levágott marionettek. A pribék nem is törődve azzal, hogy az út közepén fekszek, rálép egy pillanatra megviselt hátamra, mire hangosan felordítok. Ez kezd elviselhetetlenné válni…
Láncom megfogva lép hozzám, majd vár.

-Fel! – rúg belém, amivel csak annyit ér el, hogy magzatpózban tűröm fogaim szívva a gyötrő fájdalmat.  Mivel nem teszek semmit újból belém rúg, majd még egyszer, még egyszer és még egyszer. Aztán elunva az automatikusan ismétlődő folyamatot a hajamnál fogva húz fel, míg én csak könnyezve tűrőm, ahogy hajszálaim megválnak a fejbőrömtől. Mindjárt vége… mindjárt elmegy… remélem.
Odaláncol a falhoz, fejem fáradtan lóg, de még így is mindenre felkészülten figyelem, hogy mi lesz a következő lépése. Legnagyobb meglepetésemre azonban egy halvány mosoly fut végig az arcán.

- Nyugalom, még ha nem is találják meg a függőt, akkor is hamarosan vége lesz. Szóval miért is nem könnyítjük meg egymás dolgát? Hozok neked ételt és italt, cserébe elárulod, hogy mi a kedvenc ennivalód. – mosolyogja, de ettől a mosolytól valamiért tótágast áll a gyomrom, ami amúgy üres és méltatlankodva megkordul már csak az étel említésére is. Nem tetszik ez nekem… kell, hogy legyen valami a háttérben…

- Héjában sült burgonya, szarvas sült kis barackkal tálalva. – idézem fel a régi, gyermekkoromban megrendezett lovagi tornák báljainak csodálatos lakomáit. Ha már megkínoznak hadd ne legyen könnyű dolguk! Ha meg véletlenül netalántán olyan kedvesek, hogy utolsó vacsorának ezt készítik, akkor meg nyúljanak a zsebükbe! Valamiért olyan elégedettség jár át, pedig tudom jól, hogy ezzel semmit sem értem el.

- Az az étel, amit a legjobban gyűlölsz?

- Hal és gomba… - ejtem ki bizonytalanul a szavakat. Rossz előérzetem van...

A pribék bólint és egy szó nélkül eltűnik.

-Hé! Nem úgy volt, hogy csereüzletet kötöttünk?     - kiáltok utána, de nem érkezik felelet. Blaze… hogy lehetsz még ennyi év után is ennyire naiv hülye, hogy elhitted ezt az egészet? Szerencsétlen idióta!

Így korholom magam a nap további részében is, mivel nincsen más, ami elterelje a figyelmem kilátástalan helyzetemről. Talán… talán tényleg jobban járnék, hogyha gyorsan elmondanék minden információt, hogy utána a lehető leggyorsabb halállal haljak. De mégis mióta adom meg magam a sorsnak? Egyetlen egy naptól a kínzókamrában így elgyengültem volna, vagy talán a mögöttem gubbasztó évek tuszkolnak az örök béke felé?
Nem tudom.
De ez nem én vagyok! Miért loptam annyit, miért tűrtem ennyit, miért menekültem meg azon a napon, miért éltem túl, sőt egyáltalán miért is születtem akkor meg, ha ilyen könnyen feladom az életet?  Nem adhatom fel, kell, hogy legyen ok! El kell szöknöm innen, és nem érdekel, hogy milyen áron!

Így öntök magamba lelket és kitartást egészen addig, ameddig le nem ragadnak a szemeim, de csak rövid időszakokra. Valamiért folyamatos rémálmok kísérnek eddigi életemet visszavetítve nekem. Minden bűnöm itt liheg a nyakamban, és hiába tudom, hogy a múltban azt kellett tennem, amit, a rémálmok nem óhajtanak eltűnni.   

---*---*---*---

Talán estefele járhat az idő, mikor meghallom a jól ismert magabiztos lépteket, ahogyan ráérősen kongnak végig a folyosón. Ő lesz az… és hozzám jön…
Nem tudom, hogy miből gondolom, csak érzem, hiszen már olyan régen nem látogatott meg…
Nem tévedek. Pár pillanat múlva a cella ajtaja nyikorogva tárul ki, hogy kedves hóhérom beléphessen rajta. Makacsan szegezem rá tekintetem, de csak egészen addig ameddig meg nem pillantom kezében a tányért. Étel illata tölti be bűzös otthonomat, és összefut a nyál a számban.

- Jó napot, hoztam ebédet! Remélhetem azt, hogy tényleg nekem hozta, hogy tényleg megehetem? Teszem fel magamban a kérdést, amire persze nem várok választ, hiszen tudom, hogy nem, de akkor is. A tányér a tartalmával együtt szinte megbabonáz, kiéhezett vadnak érzem magam, és csak akkorjut el a tudatomig az, hogy nem vagyok egyedül, mikor hóhérom a nyakamhoz nyúl.

- Mit akar?! – rántom el fejem, de ő erős kezével hajamba markol, és megrántja a fejem. Mire innét kikerülök… kopasz leszek. Bár ez legyen a legnagyobb problémám!

- Amit eddig is: ki vagy te? – teszi fel újra a kérdést, miközben próbálok kiszabadulni, de az erőviszonyok nincsenek kiegyenlítve. Sikeresen nyakam köré tekeri a szíjat, és a láncot a cella rácsához erősíti, míg az ételt a szoba túloldalára rakja. Gyűlöllöm!– Jó étvágyat! - Hogy egy hóhér mosná meg a haját! 

Persze próbálok nyújtózkodni, próbálom elérni, régen ettem utoljára és szörnyen éhes vagyok. Az illatok hatására szinte érzem a számban az ízét, de minderre csak gyomrom üressége ad választ. A korgást hallva látom, ahogy Messire remekül szórakozik, majd elégedetten megfordul és távozik. Hogy rohadnál meg!

---*---*---*---

Miután egész nap az éhségemmel hadakoztam, és kétségbeesetten néztem végig azt, ahogyan a patkányok felfalnak mindent, annak ellenére, hogy próbáltam őket elijeszteni, a láncom letépni még több kárt téve magamban, már majdnem ájultan lógok a láncról, és az álom egyre közelebb és közelebb lopódzik hozzám, míg azt kívánom, hogy bár borulna örökké rám, hogy soha többé ne kelljen visszatérnem a valóságba. Kívánságaim azonban nem találnak meghallgattatásra, mivel hirtelen ébresztőt kapok egy kéretlen zuhany képében.  

- Jó reggelt! – áll meg előttem életem megkeserítője. Nincs más ebben a patkány fészekben, akit piszkálhatna még rajtam kívül?

- Menj a Pokolba! – acsargok rá, hogy levezessek mindent, amit neki köszönhetek, a félelemtől kezdve a fájdalomig mindent.

- Csak utánad – feleli könnyedén. Egyet csettint, mire a pribék elviszi azt ami a vacsorámból maradt, mire újból eszembe jut, hogy farkas éhes vagyok.  – És most, vetkőzni fogsz.

- Dehogy fogok! – vágom rá csípőből, de nem törődik vele. Meglazítja a láncot, amiért akaratlanul is megkönnyebbült sóhaj hagyja el az ajkaim, de vetkőzni nem fogok. Sajnos azonban ez nem kívánság műsor, az másik segítő leráncigálja rólam a ronggyá foszlott ruhának nevezett valamimet a testemről. Én persze, ahogyan erőmből telik, próbálom nehezíteni a dolgát. A kedves vendéglátást viszonozni kell valahogy, bár ez is annyira pitiáner, hogy igazából említést sem érdemelne. A procedúra után hóhérom is mellém lép, alaposan vizsgálgat. Szinte látom magam előtt a rideg szemekben feléledő élvezetet, ahogy végig járatja pillantását a bőrömön. Hideg ujját végig futtatja egy részen, mire megborzongok, és elönt a pánik.

- Mit… mit fogsz csinálni?! 

- Meglepetést! – válaszolja hűvösen, mire szívverésem egyre hangosabban dübörög. Néma csönd, érzem, hogy mozog… mi-mire készül?  

És akkor… megérzem…  reszketve ordítok. Ne… ne, könyörgöm…

De nincs megállj.  A kés tovább kúszik lefelé a hátamban. Esküszöm… mintha égne.
S mikor már azt hiszem, hogy már régen elvesztettem az eszem, rá kell jönnöm, hogy még a közelében sem voltam.
A hirtelen rántás és az, hogy nem elégszik meg ennyivel… szinte teljesen megtébolyodok, belefulladok a saját sikolyaimba, a kínzó fájdalomba, és bárhogyan is próbálok kivergődni a karmai közül, nem sikerül. Túl erős…

Egy örökkévalóságnak tűnő pokolban részesít, minden apró vágása, rántása és húzása, olyan, mintha tűzzel és tűvel simogatná a hátam, de mikor kegyelmet gyakorol, és abbahagyja, még akkor is érzem. Belemarkol izzadtságtól nedves, mocskos, kócos hajamba, erősen hátrarántja a fejem, hogy elgyönyörködve szemlélhesse meg arcom. Groteszk látvány, ahogyan angyali szépségű arca, ördögi mosolyával együtt fordítva mosódik el könnyező szemeim előtt.  Miért? Miért élvezi ennyire mások szenvedését?    

-Meddig szeretnéd, hogy kínozzalak? – cirógatja meg az arcom, ami abból áll, hogy körmeit arcszélembe mélyeszti. Bár hozzá képest ez már egy igazi gyengéd mozdulat. – Ha nem bírod tovább, akkor tudod, hogy hogyan vethetsz véget az egésznek, és akkor… talán… ha jókedvemben találsz… gyors és kevés fájdalommal járó halálod lesz. Csupán el kell árulnod, hogy hol a függő. – susogja az ordításom után már szinte meghitten vibráló csöndbe.

Gyors halál... kezd egyre csábítóbbá válni… és a függő… az a kis parányi ékszer… miért olyan fontos? Ám hiába igyekszem. A torkom teljesen kiszáradt és már erőm sincs, hogy megszólaljak.

Messire hirtelen elereszt, és én, mint valami zsák krumpli úgy csuklok hátra, le a földre, ahol hátam találkozik a találkozik a talaj. Felüvöltök és oldalra fordulok. Minden mozdulatomba beleszövődik a kín és a gyötrelem.  De ez neki nem elég. Visszarúg a hátamra, majd, hogy ne tudjak mozdulni mellkasomra lép, és leszorít. Grimaszaim és könyörgő nyöszörgésem nem hatja meg, de mégis mit vártam? Még mindig nem elégszik meg azzal a gyötrelemmel, amit folyton okoz, újra és újra többet akar. Mellkasomon pihenő lába egyre erősebben nyom, paszíroz a földbe, és én egyre nehezebben veszem a levegőt. Aztán gondol egyet és még egyszer, utoljára belém rúg, mielőtt távozna, azonban az ajtóban még egyszer visszafordul. Szórakozottan végigmér, mintha akarna valamit mondani, majd egy apró, gúnyos mosollyal a szája szélében meggondolja magát és távozik. Ezzel a félelem újra felkorbácsolódik bennem. Mire készül? Nem akarom megtudni, sohasem akarom már többé megtudni. Mégis hogy lehetne innen kikerülni?

***

-Ébresztő! – rúg egy ismerős lábbeli az oldalamba újra. Persze, hogy ő az, ki más lehetne?

- Mit akarsz már megint? – próbálok nem remegni, de eddigi tapasztalataim nem engedik. Milyen szörnyűség vár rám megint?

- Csak reggelit hoztam az én kedvenc foglyomnak. - kedélyeskedik, újra felvéve a házigazda szerepét, és lepakol elém egy tálat, benne hallal és gombával. Ha nem lennék ennyire éhes, akkor meg sem fordulna a fejemben, hogy megegyem őket, annyira utálom… De valami nem stimmel… miért van az étel és a víz elérhető távolságban? – Jó étvágyat! – csapja össze a tenyereit és vár, hogy magam elé húzzam a tálcát. Nem tetszik ez nekem.

- Mi a trükk és hol a csapda? – krákogom kiszáradt torokkal sandán felpillantva a túlságosan is szívélyes férfire.

- Úgy ismersz te engem? – próbál ártatlan arcot vágni, de nem áll neki jól. Gondolom, ezt ő is tudja. Egy pillanattal később visszakapom az én régi, rideg Messirémet. Az enyémet? Tényleg ezt mondtam? Mióta, mióta gondolkodok így róla?

- Az biztos, hogy nem vagy egy jólelkű szamaritánus. – sandítok fel rá, de úgy néz ki, hogy elunta a szórakozást.

- Edd meg, különben nyers patkányt kapsz három hét múlva. – rúgja közelebb a tányérom, én meg kissé megszeppenve veszem magamhoz. Most ennem kéne, ugye? Különben… éheztetve leszek… vagy megkínoznak… na nem mintha e nélkül nem tenné… Nem tetszik, ahogy vár, ahogy rám néz… borsódzik a hátam.

De mindezek ellenére sem sietettem magam. Bizalmatlan pillantásokkal vizsgálom meg az ételt mindenhonnan, hogy nem tett-e bele valamilyen kis apró szilánkot, vagy bármi mást. Az is furcsa, hogy erre sem tesz semmit, nem rúg belém azzal a felkiáltással, hogy egyél már, nem érek rá egész nap. Nem találok semmit, mégis… nem merem megenni. Nem bízok benne…
Felpislantok a szemébe. Pont úgy néz, ahogyan a vérpadon várt…
Egyetlen, még meglévő kezemmel lassan emelek fel egy darabot az ajkaimhoz, miközben végig a rideg szemeibe nézek, és gondolkodok. Bármi is legyen, megölni nem fog, legalábbis még nem. Viszont ha most nem eszek, akkor három hétig nem kapok semmit az ígérete szerint, nekem viszont kell az erő. Igen még mindig úgy hiszem, hogy elmenekülhetek, bár napról napra jobban fogyatkozik a remény. Emellett a gyomrom is remekül érvel, az illatok hatására egyfolytában korog és az önuralmam is véges.
Kinyitom az ajkaim és eltűntetem a kis falatot.
Messire arcára elégedett, kárörvendő vigyor csúszik, majd megfordul és már csapódnak is mögötte a nehéz ajtók. Egy része az ösztöneimnek újból csak tiltakozik, míg a másik az étel után sóvárog, de többet nem nyúlok hozzá. Várok. Mivel tíz perc múlva sem történt semmi, megnyugszom, és már bátrabban folytatom a falatozást. Ha méreg lenne benne, akkor biztos itt maradt volna, és biztos, hogy valami gyorsan ható mérget használt volna, hogy minél előbb szórakozhasson. Szóval, azt hiszem… ehetek.

***Majdnem egy óra múlva az egyik pribék belép a cellámba, hogy az üres tálat kivigye, de valamiért szórakoztat a látvány. Sőt, ez az egész cella kezd otthonossá válni. Igazán kényelmes, és nem kell az emberekkel bajlódnom, és még a nap is süt! Több mint nagyszerű! Ráadásul ez a végtelen nyugalom. Már évek óta nem éreztem ilyet. Mintha én is egy kis fehér felhő lennék a végtelen égen, akit nem zavarnak abban, hogy derűsen pillantson le az alatta elterülő csodás tájra. Biztos csodás, lehet másmilyen? Mondjuk, a magasságtól kicsit szédülök, és émelygek is, de nem baj. Szemeimet behunyva színes foltok suhannak el előttem a hatalmas kékségben, lilaságban. Biztos madarak, csak túl gyorsak, ezért nem tudom őket rendesen megfigyelni.

Mi ez a csilingelés? Biztos a komornyikunk, kész az ebéd. Beszaladok a házunkba, a tágas ebédlőben leülök a székre, és várom, hogy tálalják.
Kinyitom a szemem.
Még mindig az ebédlőnk. Igaz, hol máshol is lennék? Milyen édes illat van!
Miért? Miért pont halat? Tudja, hogy ki nem állhatom. Ráadásul még pofátlan mód beszél is hozzám! Kidülledt, gülüszemeivel csak bámul rám, fog nélküli büdös szájával csak hepciáskodik velem, miközben tehetetlen, felháborítóan udvariatlan vergődése közben egyre közelebb akar kerülni hozzám.
Undorodva törlöm le a kézfejemmel az arcomra fröcskölt szószt, de figyelmem a halról elvonja valami tompa fájdalom. Lenézek a csonkolt tagomra, ami kegyetlenül lüktet. Éppen odakiáltanék a halnak, hogy nézze meg, hogy mit művelt, amikor a fájdalom erősödik, és a csontom lassan kicsúszik, majd felveszi a kezem formáját, lassan rácsúszik az égető hús is, szinte perzsel, majd a bőröm, ami marja az alatta levő felületeket. Visszakaptam a kezem!

De nem örülhetek neki túl sokáig. Elárasztanak a pókok, ízelt lábaikkal felmásznak a lábszáramon, majd egyre nagyobbak és nagyobbak lesznek, és mire végleges méretüket elérik, addig kezeim már a szék karfájához, nyakam a háttámlához szőtték a ragacsos fonulukkal, majd egyesével a fejem tetejére másznak. Hiába rázom veszettül a fejem, nem akarnak leesni. Az egyikük mintha rám kacsintott volna, ahogyan lecsimpaszkodott a hajamról. Hiába kiabálok segítségért, senki sem hall. A pókok már a számat kezdik átkötözni, amikor hirtelen felgyullad minden. A pókok sikítva menekülnek, míg én sikertelenül próbálok a széktől elszakadni. Érzem, a sült hús illatát… itt fogok megégni.

Ám a történések újból csak rám cáfolnak. A föld megnyílik alattam és egy végtelennek tűnő zuhanás veszi kezdetét. Kiabálok az őrülten forgó székben, de semmi válasz. A hányingerem egyre nő, de még tartom magam. Aztán a becsapódás is elérkezik hatalmas csörömpölés közepette, majd pár pillanattal később üvegszilánkok állnak mindenembe, de legalább a széktől is megszabadítanak, hogy egész testemmel a szilánkokra feküdjek. Rettenetesen fáj.

-Blaze… - susog fölöttem egy ismerős hang. Egy kéz simít gyengéden a hajamba, egy másik gyengéden letörli izzadt arcom, és felemeli a fejem. Fekete és fehér keretbe foglalt túlvilági szempár. Kékségük elnyeli a tudatom. Körülöttünk fekete tollpihék hullnak. „Leestél az égről, fényes hajnalcsillag!” /Az Ézs.14:12-14-es szakaszban/. Vagy talán Azrael gyámolít? Újra kinőtt kezemmel én is arcára simítok, de a szoborszerű arc nem változik, meg sem rándul. – Hol a függő? – nyílnak lassan a márvány ajkak, de mintha mégis néma volna, mintha valahonnan belőlem törne fel ez a gyönyörű bariton a basszus méltóságával, erejével ötvözve, és mégsem én vagyok.

- Ott, ahol a Hold és a Nap találkozik. – suttogom egyre jobban kapaszkodva az angyalba, mely talán megkímél.

- Az merre van? – erre megilletődök. Nem tudja? Nem tudná ő, akinek fekete pihéi belepik tudatom mélyét?

- Ahol csillagok dalolnak… - így már tudnia kell. Nem lehet, hogy nem ismeri azt a helyet! Neki kell, neki muszáj…!

Nem mond semmit, némán figyel jégtekintetével, majd karmos kezével felsebzi az arcom és eltűnik. Visszaolvad a sötétségbe. A tolleső, ez a gyászos időjárás vele együtt távozik a jelen iszapján, el a múltba. Itthagyott engem a fekete pelyhekkel borított szilánkágyon. Azt hittem, hogy pihenhetek, de nem. Nem hagynak nyugodni. Mindig megjelenik valami. Egész éjjel, merthogy a napsugarak réges-régen eltűntek, és már csak a vérvörös Hold világít rám az ólom zöld égről, miazmás kigőzölgések szellemei csalogatnak, lúdvércek kísérnek, mutatnak utat egy végeláthatatlan labirintusban, vagy egy tágas, kies síkságban, miközben belém marnak a legkülönbözőbb lények, és hiába kiabálok az angyalért. A harangzúgás elnyomja a hangom. A szobor többé nem tér vissza.   

 

***VARÁZSGOMBA:

Eredet: Hallucinogén szerek. A szibériai sámánok és az ősi dél-amerikai indián törzsek használtak "szent varázsgombát" vallásos-mágikus szertartásaikhoz. Az LSD felfedezője, Albert Hofman különítette el a varázsgombák két fő hatóanyagát a psylocybint és a psylocynt, később ezeket mesterséges úton is előállították.

Hatás, mellékhatás: A gombák hatása nagyon hasonló az LSD-hez. A hatás első jele egy nagyon vidám közérzet, melyet nagyfokú nyugalom, vagy éppen ellenkezőleg, jelentős aktivitás kísér. Elkezdődik egy emelkedésérzés, mely időszakot gyakran rosszullét kísér. A fogyasztás után kb. 40 perccel beindulnak a hallucinációk, csukott szemmel különböző mozgó mintákat, képeket lát. Teljes önkívületbe kerül a fogyasztó, személyisége megváltozik, vagy éppen teljesen szertefoszlik, csak kb. 300 perc elteltével kezd visszatalálni önmagához. Az összes érzékszerv működését megzavarja az anyag. Pupillatágulás, szapora pulzus, vércukorszint emelkedés, hőmérséklet és idő és térbeli érzékelési zavarok lesznek jellemzőek. Érzéken túli tapasztalások, misztikus élmények kísérik ezt a szakaszt. Az "utazás" hat óra után ér véget, de a befolyásoltság kellemetlen érzése még napokig fennáll. A varázsgombák legnagyobb veszélyei a rossz "utazások" illetve a használatát követő pszichotikus reakciók.

Függőség: Fizikai függést nem, de lelki függést kialakít.

Fogyasztásának módjai: A friss gombát nyersen is eszik illetve különböző ételeket, teát készítenek belőle. A szárított gombákat néha porrá őrlik és kakaóval keverik, vagy ételekbe szórják.



Szerkesztve Yoshiko által @ 2013. 05. 11. 13:19:31


Geneviev2012. 07. 26. 20:29:38#22444
Karakter: Messire (Johann Woldred)
Megjegyzés: ~ KHÍ drágámnak


Hajnal van. Egy új nap virrad – egy új, szenvedéssel, és szenvedés-okozással töltött nap. Milyen… unalmas. Semmi nem okoz mostanában kielégülést számomra. Csak undort, megvetést és fásultságot. Mostanában senki nem akar senkit megkínoztatni, vagy megölni – vagy legalábbis nem velem csináltatják. Na jó, van pár kínzásra váró ember a tömlöcben, de hozzájuk most nem lépünk be, hagyjuk a segédeimmel, hogy a sötét cellában, jéghideg vizet a fejükre csepegtetve, éheztetve elgondolkozzanak tetteiken. Olyankor meg minek megzavarni elmélkedésüket egy emberi arc látványával? Így sokkal jobban megtörnek. Milyen szerencsém van, hogy most legalább ez a kölyök itt van. Jó kis szórakozásnak tűnik számomra, mióta először próbáltam megölni, de nem sikerült amiatt a rohadt kötél miatt.
De majd most! A kínzás igazán jó kis ötletnek ígérkezik, pláne így, az új nap hajnalán. Remélem, ő is örülni fog neki.
Fáklyával kezemben lépek be hozzá, és kedvesen fölkeltem, ahogyan belemarkolok hajába, és fölemelem fejét. Szép jó reggelt, kölyök! Kezdődik a kellemes kis szórakozásom. Nem sajnálom, de neked nem jutott ki belőle – kellett ellopnod azt a nyavalyás kis függőt. De, legalább én jól jártam veled. Nem mindig van az embernek akkora szerencséje, hogy ilyen kölyköt tudjon a magáénak egy kis kínzásra.
A kezemben tartott világító eszköz beragyogja a koszos, sötét lyukat, megvilágítva fehér bőrét, sötét haját, és megkínzott, zöld szemeit. Csodálatosak. A belőlük sugárzó fájdalom megrészegít, szinte már maga a szemében látott kín kéjesen megborzongtat. Ahh, és ez még bőven csak a kezdet! Még annyi szépséges kínzási módszert elterveztem neki! Természetesen, mivel életben akarom tartani, és azt akarom, hogy tudjon beszélni, mindennek csak az enyhébb válfaját használhatom, és nem is mindent, mert például a száját nem ragaszthatom össze, de ettől még annyi gyönyörűség van!
Kedvesen álló helyzetbe segítem, sajnálatos módon, néhány hajszál mínusz kíséretében. Áh, mindegy, lesz még ennél is kevesebb haja – vagy nem, attól függően, hogy mennyire fog csicseregni ez a kismadárka. Kivételesen nem szívesen szabadítanám meg őt a hajától, túlságosan puha, és kellemes beletúrni ahhoz. Bár, egy idő után a vérétől, izzadságától, és más mocskától úgyis csimbókos lenne, szóval mindegy. Én meg fej-, nem pedig szőrlevágó borbély vagyok, hogy a tömlöcében csinosítgassam.
Ép kezét megragadva ráncigálom kifelé kissé erőtlen, de még mindig dacoskodó testét, szóval inkább egy egyszerű mozdulattal kilököm a cellája ajtaján két segédem kezébe. Nehogy már én fáradozzak Őmakacsságának a cipelésével! Nem akarok elfáradni, mielőtt még belekezdhetnék a mókába – különben is, a segédeim azért vannak, hogy segítsenek nekem mindenben. Már rég nem élnének, ha nem az én segédeim lennének, a képmutató emberek nem csak kitaszították volna őket maguk közül, de még vízbe is fojtották volna őket, mint két, nem kellő macskát. A vízbe fúlás nem szép halál – az élve elégés sokkal szebb.
Könnyed léptekkel haladok a kínzókamra irányába, hátam mögött a segédeimmel, és az általuk kísért elítéltemmel. Hogy is hívják? Valami Bla… Balzac? Nem, nem az… az a kedves tanítóm volt… akkor Blaise? Nem, ez sem az igazi. Blaze! Igen, Blaze… Kivételes eset: megtanultam a kínzottam nevét. Hm… vajon ez jelent valamit?
Lélekvesztő labirintusomban, mely csak, és kizárólag az én fennhatóságom alá tartozik, két segédemen kívül senki nem tud tájékozódni. Az én terveim alapján alakították ki a rabok, csapdákkal, lezárt útvonalakkal tarkítva, akik aztán mind megkapták a megváltó halált. Könnyű haláluk volt – egy kis fájdalom, ahogyan a pallos lecsapott, aztán nem kellett tovább szenvedniük sem a már meglévő, sem a lassan elkészülő kínzókamrámban. Háromszor volt rá példa, hogy valamelyik segédem hibájából megszökött az egyik fogoly, de nem kellett keresni, két hét után az éhen-, és szomjan halt, megkínzott testével találták szembe magukat a legközelebb erre járó rabok, akiknek tökéletes elrettentő példa volt, hogy ne próbálkozzanak szökéssel. Inkább vallják be bűneiket, és hamarabb szabadulnak. Persze, nem éppen a kijárat felé, de ez nem is lényeges.
Még két kanyar, és meg is érkeztünk. Nadrágomra szíjazott kulcsaim közül kiválasztom a legszebbet, egy halálfejet ábrázoló kulcsot, és a zárba illesztem. A zár nyitódásának hangos kattanása visszhangzik a falak közt, mint ahogy az ajtó nyikorgása is, ahogyan kitárom a monumentális faajtót. Igen – felvágós vagyok. De megtehetem, hisz a nagybátyám, a király, bármit megenged, csak ne vegyem át a hatalmat. Mintha annyira akarnék én efelett a csőcselék felett uralkodni…
Az ajtót teljesen kitárva, belépek, és, mint oly sokszor, most is elém tárul kínzókamrám gyönyörű felszereltsége. Van itt minden, mi szem-szájnak ingere: különféle kések, csonkoló szerszámok, korbácsok, tűk, kötelek, bilincsek, csizmák, fogók, kampók, és még sok-sok szép dolog, mint például a vasszűz, vagy a nagy kondér, amibe meg lehet fürdetni az elfáradt rabot, vagy akár finom vacsorát is készíteni számukra. Bár kérdés, hogy kinek mi számít fürdetésnek, és finom ételnek.
Mögülem kis dulakodás hangja hallatszik, de nem foglalkozom vele. Segédeim tudják jól, hogyha őt elszalasztják, akkor nem érdekel, ha nem találnék mást a helyükre – bár találnék -, azonnal kerülnének ide, de mint vendég, nem pedig mint vendéglátó. És azt egyáltalán nem akarják. Hallom, ahogy a terem közepéről lelógó láncok megcsörrennek, és élvezkedve fölnyikorognak, amikor segítőim föllógatják a majdnem magatehetetlen testet. Áh, igen, még a szerszámaim is annyira imádják a kínzásokat, mint én.
Kicsi, kínzásra váró rabom kezeire rá van szerelve a bilincs, így odasétálok a tekerő karhoz, amit megtekerek, és addig emelem föl a rabot vele, amíg az lábujjhegyre nem áll. Látom szemeiben a fájdalmat, ahogy nyúlnak karjai, de nem szól egy szót se, nem is szisszen föl. Ez igen… Élvezet lesz megtörni!
Miközben az egyik szerszámos ládához sétálok az öt közül, Marco, az idősebbik segédem szokás szerint levetkőzteti a rabot. Az eszközök közül nehéz válogatni, de… mondjuk kezdjük a legalapvetőbbel. A többit úgyis ráérek még kipróbálni rajta, végül is, a világ összes ideje a rendelkezésemre áll – jelen pillanatban legalábbis így érzem. Kérdezzen meg valaki, miközben fölköhögöm a saját véremet, és az ellenkezője lesz az igaz.
Egy sima, egyszerű korbáccsal a kezemben fordulok meg, és meztelen felső testét látva, elégedetten bólintok. Jól csináltátok, sötét kis patkányaim, szép, tiszta hegek. Nem hiába lettek ilyen szépek ezek a sebek, hisz a legjobbtól tanulták: tőlem.
Nos… kezdődjék a kérdés-felelet.
- Mondd, hogy hívnak? – kérdezem meg a legalapvetőbb, legegyszerűbb kérdést, és úgy járom körbe az áldozatomat, mint egy, a zsákmánya körül keringő nagymacska.
- Mielőtt valakinek a nevét kérdezed illik bemutatkozni – szájal vissza. Ilyenkor még mind olyan makacsok… de nem árt megnevelni ezt a kölyköt!
Durván megmarkolom az állát, és úgy fordítom, hogy a szemembe nézzen. - Miért nem könnyíted meg a dolgod és válaszolsz engedelmesen? – érdeklődöm, mintha tényleg kíváncsi volnék a válaszra, de ez egyáltalán nem így van. Minél tovább makacskodik, én annál tovább részesíthetem őt a vendégszeretetemben. Mindenki jól járna vele, ő maradhatna ilyen makacs, én meg jól elszórakoznék. Egyetlen gond van – nem kedvelem, ha nem válaszolnak nekem.
- Túl egyszerű lenne – mosolyodik el. Áh, értem. Teljesen igazad van, túl egyszerű lenne, hiszen akkor oly keveset használhatnám a hús, és vér után áhítozó szerszámaimat.
- Ne aggódj, te is be fogsz majd törni – jelentem ki hűvösen. Egyszer úgyis mindenki betörik.
- Csak utánad.
Ohh… valaki nagyon magabiztos. Ez tetszik! Az ilyenekkel lehet a legjobban elszórakozgatni. - Hogy valaki milyen udvarias és előzékeny.
Kicsit elhúzom számat, és már előre várom, hogyan fogom betörni. Korbácsomat kicsit beleütögetem a kezembe, ahogyan a hátát mustrálom, majd lendítek egyet. Nem ütök nagyot, csak épp egy picikét, de már ettől is felszisszen. Nem csodálom, fájdalmas lehet. Bőre máris vöröslik, pedig még csak egy ütést kapott.
-A neved?! – emelem föl kicsit a hangomat, hátha… csak nagyot hall.
- Majd elmondom, ha bemutatkoztál. – felesel vissza ismét. Szemtelen – ez tetszik, de az még jobban tetszene, ha jó kis dalos pacsirta módjára válaszolna nekem, hogy tovább jutunk a következő kérdésre.
Egy halk, szinte észrevehetetlen sóhajt hallatok, és ismét lendítem a korbácsot. Eleinte csak lágyan, szinte cirógatva érintem a korbáccsal hátát, de aztán ahogy egyre inkább belelendülök, lendítéseim is egyre erősebbek lesznek, ahogyan csapásaim is. Ahh, igen! Ordíts csak! Jól van… és most újra kérdezem:
- Mi. A. Neved?
Ismét válasz nélkül maradok, de már meg sem lepődök. Egy kis ideig még felváltva kérdezgetem és korbácsolom, de mikor mindig vagy azt kapom válasznak, hogy előtte mutatkozzak be én, vagy éppen a nagy semmit, bedurvulok. Kéjes örömmel figyelem vöröslő hátát, lassan csordogáló vérét, és hallgatom ordításait, mely zene füleimnek. Ennél szebb muzsikát el sem tudnék képzelni…
Pillanatra megszédülök, és megrémülök – már megint rám jön a görcs? –, de aztán nem kezdek el köhögni. Ettől függetlenül kicsit abbahagyom a korbácsolást, és a kínzópadra leülve, intek az ikreknek, hogy ideje nekik is munkához látniuk. Élvezettel figyelem két kis növendékem szorgos munkáját, amit egyre hangosodó, fájdalmas nyögések, üvöltések kísérnek. Ezt nevezem, igazán jó tanítványok voltak a fiúk. Nem csoda, hogy a szegény, szerencsétlen, jámbor és áhítatos apácák ennyire megrémültek tőlük, mikor hozzájuk kerültek. A hozzánk hasonlókat nem szereti az alakoskodó, áskálódó, képmutató világ, akik igyekeznek azt mutatni, hogy az az alma szép, és egészséges, miközben belülről rothadt. Mi bezzeg kívülről is azt mutatjuk, hogy az az alma bizony eléggé rothad, még ha egyeseken ez jobban is látszik, mint rajtam.
Áldozatom teste remeg a kíntól, amit a kibilincselés és a korbács okozott neki. Teste verejtékben és vérben fürdik – gyönyörű látvány. De sajnos azt akarom, hogy válaszoljon kérdéseimre, nem pedig azt, hogy rekedtesre ordítozza magát, így csak fölemelem kicsit a kezemet, és már állnak is meg az ikrek. Ccc, Marcella, láttam, hogy megmozdítottad a kezed! Jó lenne megtanulnod, hogy a kínzás attól szép, hogy jó hosszúra el lehet nyújtani, nem pedig attól, hogy pillanatok alatt véresre vered az embert, hogy aztán még jéghideg vízzel is nehezen lehessen föléleszteni.
Testem remeg a kíntól és attól, ahogy próbálom magam egyhelyben tartani lábujjhegyen. A sok mozgástól és testsúlyom közbenjárásának köszönhetően a csuklóm és a felkötözött karom is már véresre horzsolódott. Hóhérom remekül szórakozik verítékem látva, lihegésem és kiáltásaim hallva. Mikor úgy gondolja, hogy már elég lesz, csak felemeli a kezét, mire nem ér több ütés. Hangos lihegésem tölti be a kamrát, lehorgasztott fejemről csöpög az izzadság.
Lassan odajön hozzám és hajamnál markolva emeli fel a fejem.
- Neved? – érdeklődöm meg újból Blaze nevét, a hajába markolva. Szépek a szemei. Csak úgy üvöltenek a fájdalomtól és a makacsságtól.
- Csak miután… én… tudom… a tiedet… - lihegi. Apró mosolyra húzom a számat jókedvemben. Rég találkoztam ilyen szórakoztató emberrel, hát még egy ilyen kölyökkel! Ez igazán tetszik.
- Messire – suttogom fölvett nevemet. Régi nevemet elfedte a feledés homálya, de nem is érdekes. Mikor ezt a nevet fölvettem, hogy hóhér lehessek, a régi fiú, aki rühes macskákat, kóbor kutyákat nyúzott, meghalt, helyébe született a Hóhér, minden ember legrettegettebb rémálma. Vagyis… az előttem lihegő fiúra pillantva, majdnem minden ember rémálma.
- Blaze Bright. – Hangja egész erőteljes, és még mosolyog is. Én ajkaim is kicsit szélesebb mosolyra húzódnak, és a következőket tervezgetem. Talán az éheztetésnek kellene következnie, nem igaz? Közben természetesen jó lenne kidekorálni körmeit is, illetve talán… a hátának sincs szüksége ennyi bőrre.
- Blaze Bright… ma kedves voltam, de ne aggódj, megmutatom majd a többi játékom is. Bizony ám, itt nem csak ostor és korbács van – suttogom élvezettel. Nem bizony, a legtöbb szépségről még csak hallani sem szoktak az emberek! – Szóval ne izgasd magad és vesd le ezt a makacsságot, mert előbb-utóbb téged is betörlek – jelentem ki magabiztosan. Az lehet, hogy volt olyan, aki megszökött, olyan is, aki az utolsó pillanatig nem volt hajlandó megszólalni, de senki nem távozott innen holtan addig, amíg el nem regélte, amit én tudni akarok. Nem hiába nem csak egy hóhér vagyok, hanem a Hóhér. Pontosan tudom, hogy mi az a határ, ameddig még el lehet menni, de épp nem lehet túllépni, ha nem akarjuk megölni a kínzottat. Ezt pedig nehéz megtanulni másoknak.
- Te sem szenvedsz önbizalomhiányban mi? – mosolyodik el, bár ez inkább grimasz a fájdalomtól. Lesz ez még szebb grimasz is, ne félj! Mert nem csak magabiztosság ez – az évek tapasztalata.
- Egy idő elteltével minden kérdésemre válaszolni fogsz, csak azért, hogy előbb menekülhess tőlem – vetítem elé fényes jövőképét.
- Már mondtam… majd… meglátjuk – dacoskodik még mindig. Tényleg élvezet lesz betörni.
- Ne kíméljétek!
Hangom halk, irgalmatlan, hogy tudják: az ötven ütéses korbácsolás következik. Egyből el is kezdik, én pedig fölállok a kínzópadról, és megkerülöm a fiút. Figyelem szenvedését, hallgatom üvöltözését, és vizsgáztatom a segédeimet.
- Marcella. – Halk suttogásomtól megdermed a lány, és félve rám néz. Tudja, hogy valamit elrontott, ha rászólok, csak nem tudja, hogy mit. Mellé sétálok, és a bilincsről lógó fiú hátának az aljára mutatok. – Nem lejjebb – figyelmeztetem. Azt hitte, hogy nem fogom észre venni, hogy a fenekét is ütötte? Naiv, naiv gyermek.
Blaze ordítására, mint egy feleletként fölhangzanak a cellákba zárt emberek üvöltései, tébolyult sikolyai. Lehetséges, hogy ideje meglátogatnom őket, hátha tudnak valami érdekes információval szolgálni számomra, hogy mégis ki az összeesküvésük vezetője? Hmm… Miután itt végzek, látogatóba megyek.
Az utolsó pár ütés alatt már szinte ernyedten lóg a bilincsről a fiú, már ordítani sincsen ereje. Még jó, hogy nem a százas sorozatot mondtam, a végén még idő előtt meghalt volna. Azt meg ugye nem akarjuk.
- Elég! – dörrenek rá Marcóra, aki egy százegyedik ütést is a hátára akart volna ütni. – Ennyi elég volt! Szedjétek le és mosdassátok meg – utasítom az ikreket, akik nem túl gyengéden leemelik megkínzott testét, amit a fiú csak egy nyöszörgéssel honorál. A nagy vizes üsthöz vonszolják a szinte magatehetetlen embert és fejét belemártják a jéghideg vízbe. Szinte azonnal megmerevedik a teste, majd vonaglani kezd, hogy engedjék el, ne fojtsák bele a vízbe. De nem fogják. Még pár pillanatig erősen benne tartják a fejét, majd mikor már látszik rajta, hogy kezdi elveszteni az eszméletét a levegőhiány miatt, gyorsan fölemelik. Köhögve-prüszkölve kapkod levegő után, míg én elé sétálok.
- Ki vagy te, Blaze Bright? – teszem fel következő kérdését. Mintha meg sem hallaná kérdésem, úgy lóg segédeim karjai között, lelógatott fejjel, fuldokló lélegzetvételekkel. Markomba fogom állát, és fölemelem a fejét, hogy szemeimbe nézzen. Zöld szemeiben látott fájdalom élvezettel tölt el, egyben izgalommal is, hogy mi mindent próbálhatok ki majd rajta.
- Em… ber – feleli. Heh, még mindig itt tart, hogy nem válaszolgat? Mosolyra húzom ajkaimat jókedvemből, és megcirógatom arcát. Ember, mi?
Kezem nagyot csattan arcán, annyira, hogy félrefordul a feje, és még a száját is elharapta. Ajkai közül kicsorgó vére oly hasonló az enyémhez, mégis, sokkal jobban áll neki, mint nekem. Nekem az élet és szenvedtetés áll jól – neki az élet és a szenvedés.
- Ki vagy te? – kérdezem ismét, mikor alap helyzetbe kerül a feje. Makacs tűzben égő szemeit összeszűkíti, de nem válaszol. Majd csak megered a nyelve. – Mi a kedvenc ételed? – váltok témát. Szemei meglepetten kerekednek el, majd azonnal össze is szűkíti őket. Nyugi, csak ételt szeretnék neked szerezni, semmi más. Áh, nem vagyok én ennyire kedves…
- Va… lami – nyögi ki magából.
Megcsóválom fejét a nagyszája miatt és ismét pofon ütöm. Most a másik irányba csapódik feje, Marcella felé, akinek szemeiben látom a vérszomjat, hogy hadd nyalja le a fiú álláról lecsorgó vért. Nem-nem, kis neveltem, a fiú az enyém. Egy figyelmeztető pillantást vetek rá, hogy viselkedjen, amit nehezen, de elfogad. Jól van.
- Csak kíváncsi vagyok a kedvenc ételedre. Erre sem válaszolsz? – kérdezem, és intek az ikreknek, hogy hozzák, visszamegyünk a cellába. Majd délben újból megkezdjük a kínzást, addig pihenjen kicsit. Rá fog férni.
- Minek az… - egy köhögési roham szakítja félbe feleselését, de amint elmúlik, folytatja. – neked?
Hát… ha még nem jöttél rá… akkor minek lelőni az izgalmas részt? - Ha te nem válaszolsz, én miért válaszoljak? – felelek kérdéssel kérdésére.
Kinyitom az ajtót, ami dörrenve csapódik be mögöttünk. Bezárom, és csettintek egyet.
- De gazda! – csattan föl halkan Marcella. Felesel velem?!
Dühös tekintettel pillantok rá, amitől kicsire összehúzza magát, de a mellette levő fáklyát még mindig nem fogta meg. Ellenkezik velem?! Hideg düh önti el testemet, ahogyan felé közeledek, és a falhoz taszítom. Nyakát úgy tartom, hogy tudja, bármelyik pillanatban elroppanthatnám csontjait, hogy aztán a saját vérébe fúlva itt dögöljön meg. Fiús arcába nézek, és veszélyesen halk hangon megszólalok.
- Soha ne merészelj velem ellenkezni! Ha azt mondom, gyújtsd meg a fáklyát, akkor meggyújtod, még ha tudod is, hogy Dante biztosan ide fog rohanni, ha megérzi a tűz szagát. Engem nem érdekel, ha rettegsz tőle, de ha tőlem nem félsz annyira, hogy megtedd ezt, akkor szíves örömest megtaníthatlak, hogy melyikünk a félelmetesebb – sziszegem arcába. Rémülettel töltődik meg tekintete, de nem elégedek meg ezzel. – Marco, a fiút vidd a cellájába, és mutasd be vendégszeretetünket – utasítom a kissé elveszett segédemet, aki egy utolsó pillantást vetve ránk, megindul.
Blaze valószínűleg visszanyerte annyira erejét, hogy ismét kapálózásba kezdjen, de már nem foglalkozom a párossal, az előttem remegő lányt szemlélem. Testvérére oly hasonló, borzalmas arca rég nem tölt el undorral, de még ifjú koromban se biztos, hogy sikerült volna, annyi mindent láttam már életem során. Heges, feldagadt arca gyermekbetegségük maradványa, hollószín hajának nagy része szintén abban az időben hullhatott ki. Orrának csúfsága mutatja a „jól nevelt” gyerekek szadizmusát, hiszen neki egy kis rész le van tépve belőle, míg Marcónak oly annyira el van törve, hogy szinte jobb oldalra van dőlve az orra. Elfeketedett, kemény vállrésze, minek csak egy kis része látszik ki hosszú, sötét köpenyéből, még egy hideg tél emlékét őrzi. Jobb lábából, amit elrejt a köpeny, tudom, hogy hiányzik egy rész, ami Dante eledele volt találkozásuk első pillanatában. Az ikreket jó pár év óta ismerem, szinte én neveltem őket, mikor azon a télen rájuk találtam, ahogyan lassan a fagyhalál küszöbén jártak. Egyből megláttam bennük az a borzalmat és szadizmust, amit az eddigi segédeimből mind hiányoltam. Azt hittem, megértettem velük, hogy mit kell tenniük, de úgy látszik, nem neveltem meg elég jól.
- Gazdám, kérem, ne! – kiált föl teljes kétségbeeséssel Marcella, ahogyan ujjaimat végig futtatom szinte kopasz fejbőrén, heges, repedezett arcbőrén, hiányos orrán, míg végül elérem vékony ajkait.
- Ugye nem akarod, hogy még fájdalmasabb büntetést találjak ki neked? – érdeklődöm lágyan, dallamosan. Rémülten rázza meg fejét, és mint aki be akarja csukni a szemét, hogy ne is lássa az arcomat, de közben tudja, hogy nyitva kell lennie a szemeinek, kerekre tágítja szemeit. Jó kislány, okos kislány.
Ujjaimmal ajkait cirógatom, már-már becézgetem, mint jó szerető az első csókjára vágyó szűz kislányt.
- Ááá! – sikolt föl artikulátlan hangon a lány, mikor az érzékeny húsába körmömmel belekapok, és erősen megrántom. Egyetlen épen maradt testrészéről arcán, már nem éppen mondhatjuk azt, hogy ép lenne. Jó centnyi húsdarab lóg ujjaim között, ami már soha többet nem fog visszajutni gazdájához. Hacsak…
- Szófogadó kislány leszel ezentúl? – kérdezem hidegen, amire görcsös bólogatást kapok válaszul. Jól van. – Mert ha nem, a legközelebbi kitépett darabodat fogom lenyomni torkodon, hátha egy kis kulináris élvezet jobb belátásra bírna téged.
---*---*---*---
- Gazdám, a tolvaj kedvenc étele a héjában sült burgonya, szarva sült kis barackkal tálalva – rohan Marco felém, mint akit kergetnek. Jól van, ő legalább ért a szép szóból.
- Mondd meg a szakácsnak, az utált ételével együtt. Az előbbit ebédre tálalja, az utóbbit holnap hajnalra – utasítom a fiút, fel sem nézve az előttem térdeplő összeesküvő ujjairól. Marco léptei egy idő után elhalnak, és ismét teljes figyelmemet visszafordíthatom az előttem heverő férfi ujjainak szétroncsolására. Az kell, hogy beszéljen, nem az, hogy írjon…
- Ki. A. Vezetőtök? – kérdezem immár sokadszorra ezt a kérdést. Kezdek nagyon dühössé válni, főleg, hogy folyamatosan válasz nélkül maradok. Türelmetlenül pattanok föl a földről, melyen eddig ültem, hogy kényelmesen össze tudjam ropogtatni a férfi ujjait, és belé rúgok. Magatehetetlenül dől előre a hátát ért rúgásból, és leérkezésekor szinte nem is hallom csontjai ropogását, ahogyan kifordulnak csuklói az üvöltésétől. – Rendben, én ráérek. Fogsz te még könyörögni, hogy válaszolhass. A többieknél már nem kell sok, és megtörnek. Könyörögni fogsz, hogy te is utánuk halhass, amilyen gyorsan csak lehet, de nem fogok kegyelmezni. Onnan, a magasból fogsz lezuhanni, többször egymás után, a hátad mögé kötözött kezeknél föllógatva – suttogom füleimbe jövőképét, és fölmutatok a plafonról lelógó csigára. Fájdalmas dolog, úgy hallottam.
Kínzás közben elvesztem időérzékemet, így nem tudom, mennyi idő múlva riaszt föl a vérző szájú Marcella, hogy elkészült az ebéd a kedvenc tolvajkám részére. Mosolyogva törölgetem le kezemről a vért, és az egyik ládából kiemelt nyakörvet a kezembe véve, otthagyom a földön heverni eddigi kínzottamat. Az ikrek úgyis eltakarítják majd.
Jó kedvűen látogatom meg a fiút, aki ismét kezd erőre kapni úgy, hogy egy ideje már nem nyúltunk hozzá semmivel. Örökké makacs tekintetét rám emeli, ahogy belépek, de figyelmét hamar eltereli az utánam érkező finom ételnek az illata.
- Jó napot, hoztam ebédet! – mutatok a hátam mögé, de feleslegesen. Szemei már rég rá vannak tapadva a tányérra. Közelebb megyek hozzá, és a nyakához nyúlok.
- Mit akar?! – rántja el fejét, de a hajába kapaszkodva erősen megrántom, hogy nyughasson.
- Amit eddig is: ki vagy te? – felelem, és nem törődve ellenkezésével, a nyaka köré tekerem a szíjat. A bőrre ráerősített fém lánc végét cellájának rácsához erősítem, és a szobája túloldalába lerakatom az ételét. – Jó étvágyat!
Próbál nyújtózkodni, de nem éri el, lánca túl rövid, nyaka túl közel van a rácsokhoz, nem éri el a tálat, mely finoman illatozik a bűzös cellájában, üdítő változatosságot hozva számára. Szörnyű…
Gyomorkorgásán nagyot nevetek magamban, de nem maradok itt tovább, várnak a további vendégeim. Ő ellesz itt magában, szenvedve, hogy pont nem éri el sehogy sem, se kezével, se lábával, még a nyakának letépése árán sem, addig én mást kínzok kicsit. Majd holnap hajnalban vissza jövök, hogy megetessem finom nyers hallal, és olyan gombafajtával, ami hallucinációkat okoz számára. De előtte… Etetés előtt, éjfélkor még elintézek rajta valamit.
---*---*---*---
Speciális eszközeimmel felszerelkezve látogatom meg kedvenc kínzottamat. Már a cella ajtóból látom, hogy nyaka véres, feje aléltan bukik mellkasára. Nem kell ennyit pihenni – gondolom, és intem Marcónak, aki kinyitja az ajtót, és a kezében található vödörben levő vízzel leönti az alvó, vagy éppen ájult fiút.
- Jó reggelt! – köszöntöm kipihenten. Pár órát aludtam, nekem annyi bőven elég volt, hogy kipihenjem magam. Szerencsére zavartalan éjszakám volt, csak elalvás előtt köhögtem föl véremet.
- Menj a Pokolba! – érkezik a felelet. Körülnézve cellájában látom, hogy étele sértetlen, nem úgy, ahogy nyaka.
- Csak utánad – válaszolok. Csettintésemre Marco ugrik, és kiviszi a minden finomsággal telerakott tálat, Blaze éhes pillantásától kísérve. – És most, vetkőzni fogsz – jelentem ki.
- Dehogy fogok! – érkezik a várt felelet, de nem érdekel. A láncot kicsit meglazítom, hogy megfordulhasson, és neki támaszkodhasson a falnak. Nagy nehezen, Marcella segítségével rá is tudom venni, és már így is szakadt rongyaitól meg tudom szabadítani a hátán. Hm, egész szépek a sebek. Úgy tűnik, eléggé jól elő lett puhítva, nem kell ismét megütögetni kicsit a hátát. Itt-ott még annyira sebes is, hogy vájatok vannak bőrébe vágva. Sajnos, bár számomra ez inkább szerencsés, azok a vágások túl közel vannak egymáshoz, hogy nem lenne túl szép, amit elterveztem.
A vállánál találok egész üres helyet, kicsivel talán lejjebb, mint a szárny csontja. Ujjaimat lágyan végig futtatom hófehér bőrén, és úgy döntök, ideje neki kezdeni.
- Mit… mit fogsz csinálni?! – kérdezi meglepően tanácstalanul. Ohh, nem, tolvajkám, itt nem te kérdezel. Azt csak én tehetem!
- Meglepetést! – válaszolom hűvösen. Késemet magam éleztem, nem csoda hát, hogy könnyen, mint puha barackba, úgy vágódik be bőrébe. Nem túl hosszú, hüvelyknyi széles csíkot vágok be, amitől már ordít. Szenvedéssel teli hangja még inkább késztet arra, hogy ezzel merőleges, lefelé vonalat vágjak, majd még egyet, és még egyet, míg egy négyszögletű részt ki nem vágtam. És most jön a legjobb része a dolognak…
A nyúzás!
Erőteljesen megfogom a vértől és izzadtságtól síkos részt, és kétségbeesett sikolyaitól kísérve, megrántom bőrét. Meglepően nehezen válik el testétől hószín bőre, de a harmadik rántás után már kezemben tarthatom a trófeát. Milyen jó kis ajándék válik majd belőle…!


Yoshiko2012. 05. 05. 00:41:51#20806
Karakter: Blaze Bright
Megjegyzés: Hóhéromnak


  

,,A setét éjben fáradtan,
A nyári naptól ziláltan
Oly megidézve néztelek,
Mint hóhér lesi az éjfelet;
Rosszat sejtve, áhítozva,
Babonáktól ásítozva."

/A vörös hold/

 Éjszaka többször is rémülten riadok fel. Rémálmok gyötörnek közelgő kivégzésem árnyai miatt. Valahányszor lehunyom a szemem szinte hallom, ahogy kedves hóhérom feni a pengéjét, mintha hallani vélném vérszomjas lélegzetét abban a sötét lakban… és a következő pillanatban a pallos suhogása ébreszt fel a lidércnyomásból. Remegő kézzel törölgetem homlokomról a koszos verejtéket. Az éj további részében nem bírok visszaaludni.

A cellámba csak egy szűk vágáson hatol be halványan a hold egyik ezüstös foszlánya. Elmélázgatva figyelem, ahogy kínzóan lassan, reménnyel kecsegtetve vándorol, ahogy múlik az idő, míg végül teljesen meg nem szűnik. Kint már biztos szürkül a táj, míg itt benn ugyanaz a nyomasztó csend és sötétség uralkodik azzal a hiábavaló reménnyel kecsegtetve, hogy megmenekülhetek. Szinte érzem, ahogy az élet kifolyik az újaim közül, akár a homok.
Mégis mennyiszer kell még a vérpadra állnom, ahhoz, hogy ne féljek a haláltól?

Tudom jól… ma sem lesz semmilyen kivégzés. Még mindig nem árultam el, hogy hol a kő és soha nem is fogom. Illetve, el fogom árulni, majd egyszer… majd amikor túlvilági szenvedéseimhez csatlakozik az a csuhás ördög, majd akkor. Igen, majd akkor. Ezen jót kacagok és erősen elgondolkozom azon, hogy az őrület kezdi rabul ejteni az elmém, de emiatt addig nem aggódom komolyabban, ameddig a világ bomlottabb, mint én.

Nem is igazán a haláltól félek, inkább attól, hogy mi van utána. Vagy éppen attól a sötét angyaltól, aki kegyetlenül átsegít azon a keskeny hídon, azon az átlátszó mezsgyén, ami gyengén választja el egymástól az életet és a halált. Bár nincs sok különbség a kettő között, csak egy halovány szikra, egy elakadt lehelet… Igen… a hóhértól félek, a halál angyalától, aki jeges tekintetével körbenéz és mohón élvezi a kipezsdülő vér látványát. Tudom, hogy nem akarnak megölni, mert nem tudják hol a függő, de a hóhér… a hóhért nem érdekli az az átkozott függő! Ő önmagától nem fog kegyelmezni. Annak a nyomorult papnak csak egyszer, csak egyetlen egyszer kell elkésnie.

Kevés idő elteltével beköszönt a hajnal első sugara. Szinte érzem, ahogy gúnyosan kikacag…
Két pribék lép be a poshadt, dohos cellába, hogy megszabadítsanak az állott húgyszagtól és cellatársaimtól, azoktól az édes patkányoktól, akik minden éjjel megpróbálnak falatozni belőlem reménykedve, hogy már nincs erőm elüldözni őket.
A két segéd megkötöz, nehogy elszökjem és durván elkezdenek kilökdösni a napfényre a szintén mocskos utcára. Undorító ez a város… tiszta fertő.

---*---*---*---

Amerre járok az emberek ujjal mutogatnak arcukon széles vigyorral. Tudják mi lesz ma, mindenki tudja, felnőttektől kezdve a gyerekekig minden egyes élő ember. Sokan élvezettel megdobálnak, de inkább a főtér felé gyülekeznek, ahol már felállították a vérpadot. Jöjjenek csak! Ingyen van a cirkusz!
Odaérve bekötik a szám, összekötözik a lábam és a kezeimen is megerősítik a kötést. Csak a szokásos cécó, amit mindig el kell játszani. Gyerek, hiába, nem lesz kivégzés. Hagyjuk ezt az egész színjátékot és húzzunk a francba. Gondolom újonnan felfedezett bátorságommal, ahogyan ott várakozok. Mást úgysem tehetek. Az egyik főszereplő már megvan, csak a párja hiányzik…

De amint megjelenik, már nem vagyok olyan biztos abban, hogy túlélem a mai napot. A főpap még sehol… lehet, hogy ráunt a hiábavaló vallatásomra. De még most is… most is reménykedem és kétségbeesetten kapaszkodom az életbe, bár tudom, hogy a cellában csak hosszantartó kínzás vár míg végül csigalassan nyúl ki értem a halál jeges ujjaival. Akkor vége lesz ennek az egész tortúrának, de… Vajon meddig működik az életösztön?

- London polgárai! Ez a tolvaj, rabló meglopta a várost! A főpapot! A templomot! Minket, emberek! – mutat rám egy bájgúnár köznemes, aki vagyonával szerzett magának címet. Undorító, hogy manapság már mindent meg lehet venni. Nekem van múltam, nagyhírű családom is volt! De mégis mit érek vele? Mit érek a nemesi rangommal, ha azt csak a vagyonnal együtt tudom alkalmazni? Mennyit érek azzal, ami vagyok, amikor a halál torkába nézek? Sajnos legfeljebb csak annyit, amennyit egy csepp víz a sivatag kietlen homoktengerében.

Muszáj túlélnem ezt az egészet, muszáj szabadulnom. Még nem halhatok meg…
Szemeimmel hiába keresek bárminemű kiutat, amikor meg vagyok kötözve. A főpapot még mindig nem látom és hóhérom szórakozottan figyeli az eseményeket. Ő is tudja, hogyha a főpap megjelenik, akkor itt nem fog vér folyni.

 - …London népe! Mi legyen hát a büntetése?!

- Halál! Halál! Halááál! – harsogják teli torokból. Mindenki vicsorítva mosolyog, öklével a levegőbe ver, éljenzik a hóhért… A gyerekek is vérszomjasan ugrálnak egy olyan szót kiáltva melynek még nem fogták fel valódi jelentését. Vagy talán túlságosan is sokat találkoztak már vele? Mindegyik veszettül boldog, mindegyik hálát ad nem létező teremtőjüknek azért, mert én vagyok a helyükben. Sehol egy együttérző szempillantás, kicsorduló könny vagy estleg viszolygó grimasz emiatt a vadállatias viselkedés iránt. Én soha… én túl büszke vagyok ahhoz, hogy akár egyszer is lealacsonyodjam erre a szintre. Ember vagyok, nem állat.


De végülis boldog lehetek… nem mindennapi szerep jutott ma és az elmúlt időben rám. Megmutatom nekik, hogy élnek. Most érezhetik a különbséget, aközött amit ők halálnak és életnek hívnak. Hiszen mik is ők valójában? Parasztok és polgárok, amik semmit sem érnek, csak arra valók, hogy a bőrt nyúzzák le róluk. Élet csak a nagyuraknak jutott, nekik nem.  Ők mocsokban fetrengve sínylődnek szűnni nem akaró robotjukkal a fölöttük állókat szolgálva. De végülis megérdemlik. Ameddig nem jönnek rá, hogy a hatalom tőlük van, ameddig nem fognak össze, addig megérdemlik. Bár még ha öntudatra is ébrednének és legyőznék a fölöttük állókat, még akkor sem lehetnének boldogak. Ilyen az emberi természet… addig nem nyugszanak, míg önként igát nem húznak a nyakukba vagy más erőszakkal rájuk nem rakja.

Észreveszek egy hintót, amely veszettül próbál áttörni a megbolydult tömegen. Megérkezett az egyik bábmester is. Nagyszerű, kezdődhet a felvonás! A hóhér, mint mindig most sem akarja észrevenni azt a személyt, aki véget vet a mókájának és előredönt a rönkre. Hideg érintésétől viszolyognak a zsigereim… A szívverésem felgyorsul és egyetlen kívánságom az lenne, hogy eresszen, ne érjen hozzám. De megkötözve hiába próbálok szabadulni. Minden izmom megfeszül, de még így sem sikerül mozognom.  Szinte látom magam előtt, ahogy kéjesen megvizsgálja a pallosát, majd elhúzott, gúnyos ajkakkal emeli a magasba, mert tudja, hogy meg fogják állítani. Végtelen hosszúságú idő alatt emeli fel nehéz kardját a nyakamról és a főpap még sehol. Kezdek félni, hogy ma nem lesz szerencsém. 

Behunyom a szemem, de csak a függőt látom magam előtt. Nincs egy élőlény sem, akinek hiányozni fogok, csak az az árva függő, aki epekedve várja visszatértem.

- Hóhér, várj! – hatol át egy parancsoló hang a zűrzavaron. Hóhérom már meg sem lepődve mélyeszti a fapadlóba a pallost.
A főpap úgy néz rám, mint valami visszajáró lélekre. Lehet, hogy felismert? Hiszen sokat vendégeskedett a bálainkon, tisztán emlékszem rá, ahogy mohón falatozott, miközben a többi vendéggel elegyedett beszélgetésbe. Nem, az ki van zárva, azóta túl sokat változtam és biztos, hogy már rég nem sorolnak az élők sorába.

- Excellenciád óhajt esetleg valamit? – érdeklődik udvariasnak szánt hanggal, de még így is kihallom a lenézését és utálkozását. A pap összerezzen és két katonával felemelteti magát a pódiumra. Na, most vajon, hogy fogok megmenekülni? Kíváncsian figyelem, ahogy a pap felemelteti magát a pódiumra és aztán csitítani próbálja a felkorbácsolt indulatokat.  


- London népe! A tolvajoknak csak kézlevágás jár! Törvényünk ezt világosan kimondja! És mégis képesek lettek volna elvenni egy tolvaj életét, mikor csak a kezét kellett volna? Szégyelljék magukat! – pirítja a népet. Szóval most sem halok meg… nem írnak ki ilyen könnyen ebből a színdarabból, de levágni a kezem? Nagyszerű! Nem, nem, nem! Mit csináljak a jobb kezem nélkül, amikor megszökök? Ez megőrült?

A hóhér azonnal kiszabadítja a jobbom és a rönkre helyezi. Észnélkül húzom, próbálom elrántani, de nem sikerül, túl erős…  Aztán a következő pillanatban az álmaimban olyan jól ismert suhogó hang szeli át a csendet. Először csak a döbbenetet érzem, ahogy kikerekedett szemmel bámulom ahogy kezem elválik tőlem mozgolódást kiváltva a tömegben, de szinte azonnal, ezzel a döbbenettel egyidőben tör ki belőlem az ordítás is. Elviselhetetlen fájdalom hasít megcsonkított végtagomba, ahogy a csontom, vérem találkozik a levegővel. Hiába próbálom összeszorítani a fogam, egyszerűen nem sikerül, testem megvonaglik és a fájdalom egyre feljebb kúszik

Egy ismeretlen kis köznemes egy anyag darabot nyom erősen a csonkra, nehogy elvérezzek.  Ez csak még inkább felerősíti az izzó fájdalmat és elkínzottan ordítok fel. Egyszerűen nem bírom abbahagyni az ordítás, kegyetlenül fáj… Annyira elvonja a figyelmem a fájdalom, hogy azt is alig fogom fel, hogy a végigsimít a fejemen.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

- A kezem… a kezem… - vonyítom összeszorított fogakkal. Könnyeim karmazsin véremmel keverednek a padlón és a két pribék újra közre fog. Kicsit sem törődve pokoljárásommal rántanak fel. A föld kicsúszik a lábam alól, egyszerűen még a járás is nehezemre esik. Fájó végtagom magamhoz ölelve görnyedek meg, de két kis segítőm vigyorogva újra talpra rántanak, hogy lelökdössenek a vérpadról.
Mikor a börtönbe érünk belöknek a cellaajtón és miközben én a földön fetrengem még kacagva belém is rúgnak.

Egész nap a földön feküdtem a fájdalomtól görcsösen, eltompult aggyal. Nem tudtam semmi másra koncentrálni csak erre az elviselhetetlen érzésre, arra, hogy valami nincs, aminek ott kéne lennie, ami mindig is ott volt. Azt szokták mondani, hogy addig egészséges az ember, ameddig nem érzi valamelyik tagját… Ezek szerint a jobbom makk egészséges…
Hogy fogok én ezek után lopni?  Munkát kell majd keresnem, de senki sem vesz fel a földekre egy megcsonkított embert, mert nem jó munkaerő. Ráadásul még a szökési kilátásaim is alaposan lecsökkentek. Kurva jó…

A vérzés lassan eláll, a rongy csurom vér, a fájdalom is mintha enyhén csillapodna. Éjjel nagy nehezen lázálomra hajtom a fejem, de hajnalban reszketve és remegve ébredek, ahogy egy erős, hideg kéz hajamba markolva emeli fel a fejem. Szemeim azonnal kipattannak és bennem akad a levegő. Hóhérom egyik kezében fáklyát tartva, másikban a hajamnál fogva emelve néz a szemeimbe rezzenéstelen arccal.

A fáklya vöröses lángja, szinte viaszos fehérséget kölcsönöz amúgy is sápadt bőrének, hullámos hollófekete haja belevész az éj sötétjébe és íriszei démoni fénnyel világítanak. És a tekintete… valahányszor belenézek úgy érzem, mintha megszűnne körülöttem a világ. Soha életemben nem láttam még ehhez hasonlót. Tiszta kék színe szinte teljesen elvarázsol és mintha jégtükörbe néznék, teljesen hideg, nyoma sincs benne érzelemnek. Mégis tiszta…
Az embernek akaratlanul is olyan érzése támad, hogy nem ember. Minden, csak nem földi halandó. Pont ezért az áhítat és a rossz előérzet különös elegye tölti ki a lelket. Borsódzik a hátam, mégsem tudom elszakítani magam tőle…

Egy erős rántással felránt. Feljajdulok, ahogy érzem kiszakadó hajszálaim. Hogy enyhítsek a fájdalmon előbb feltérdelek majd felállok, mivel tovább emelt. Megfogja a még ép kezem és elkezd egy szó nélkül kirángatni. Durván lök ki az ajtón, ahol már megint találkozom a két segéddel, akik újból közrefognak. Hóhérom ráérősen kisétál és elindul a sötét folyosókon. A segédek löknek rajtam, hogy induljak utána, de nekem eszemben sincs. Melyik az a szánni való bolond, aki önként, minden ellenállás nélkül követ egy hóhért az éj közepén?

Egész úton a segédekkel hadakozom, miközben minden lehetséges eszközt bevetek azért, hogy lassuljunk vagy elkerüljem az úti célunk, ami felé feltartóztathatatlanul egyre közelebb és közelebb érünk. Nem vagyok egy ösztönlény, de legszívesebben a másik irányba szaladnék.

Lábaim megremegnek, ahogy egyre lejjebb jutunk az ablaknélküli picerendszerben. Már rég az egyszer cellák alatt járhatunk és hiába próbáltam megjegyezni az útvonalat, nem ment. Még az a szerencsétlen sem tudna innen menekülni, aki sikeresen kicsúszik a kezeik közül. Hagynák, hogy addig bolyongjon a teljes sötétségben, míg éhen vagy szomjan nem hal. De ha mégsem, akkor beküldenének a járatba egy kiéhezett vadállatot, hogy szétmarcangolja, miközben az áldozat azt sem tudná, hogy mivel találkozott.

Hirtelen megtorpanunk és fémes zörgést hallok elölről. Hóhérom a megfelelő kulcsot megtalálva kinyitja, majd kitár egy robosztus faajtót. Bemegy és engem utána löknek.
A kínzókamrában találom magam, ahol egymást érik a legkülönfélébb kínzóeszközök. Teljesen ledermedek és egy tapodtat sem vagyok hajlandó mozdulni. Ha löknek, akkor is csak hátrálok. A pribékek belátva, hogy nem fogok előrébb menni felkapnak a vállaimnál fogva és bevisznek a szoba közepébe. A mennyezetről bilincsben végződő láncok lógnak le.

Ép kezemre egyik rákattintja az egyik karperecet miközben a másik lefog. Aztán csonkomat is felkötik. Hóhérom odasétál egy csigához, amihez láncaim futnak le a plafonról és elkezdi tekerni. A láncok megmozdulnak, megfeszülnek és elkezdenek emelni. Lassan csinálja, csak azért, hogy kiélvezhesse minden reakcióm. De nem adom meg neki ezt az örömöt. Összeszorított fogakkal próbálok nyugalmat erőltetni magamra és dacosan nézni.

Mikor lábujjaimmal alig bírok rendesen megállni abbahagyja az emelést és elsétál egy ládához. Háttal áll, ezért nem látom, hogy mik vannak benne. Időközben a egyik segéd odalép hozzám és egy késsel segíti le rólam amúgy is szakadt rongyaimat. Hóhérom megfordul egy korbáccsal a kezében, majd szemügyre veszi csupasz felsőtestem. Szemmel láthatóan elégetten konstatálja, hogy rendelkezem egy-két heggel.

-Mondd, hogy hívnak? –kérdezi teljesen érzéketlen hangon és a korbácsot tenyerébe ütögetve jár körbe és körbe.
- Mielőtt valakinek a nevét kérdezed illik bemutatkozni. –állok ellent, mire előttem terem, államat durván elkapja, hogy a szemébe nézzek.
- Miért nem könnyíted meg a dolgod és válaszolsz engedelmesen?

- Túl egyszerű lenne. – csúszik fel egy enyhe mosoly az arcomra, de ő semmit sem reagál, egy arcizma sem rezdül.
- Ne aggódj, te is be fogsz majd törni. – ígéri hűvösen, mire mosolyom kiszélesedik.
- Csak utánad.
- Hogy valaki milyen udvarias és előzékeny. – engedi el az állam.

Mögém sétál, de már nem jön vissza. A következő pillanatban suhogást hallok, majd csípő, égető érzést érzek a hátamon. Nem ütött valami erőset ezért csak hangosan felszisszenek. Számítottam erre az korbácsütésre és nem aggódom amiatt, hogy ez volt az utolsó. Van még ott, ahonnan ez jött.

-A neved?! –emeli fel a hangját.
- Majd elmondom, ha bemutatkoztál. – tartok ki még mindig. Tudom jól, hogy mire megy ki a játék. Először csak apró dolgokra válaszoltat, aztán egyre nagyobbakra, míg végül kikötünk a függőnél a zöld drágakővel.

Válaszom nem nyerte el a tetszését, ezért újabb ütések veszik kezelésbe a hátam és egyre erősödnek. Addig ütlegel míg egyszer fel nem ordítok. Akkor ismét abbahagyja és megkérdezi a nevem, de nem válaszolok és csak az álkapcsom szorítom össze felkészülve a legújabb csapásokra.

Még egy párszor megismételjük ezt a sehova sem vezető kérdezz-felelek játékot, de a végére már csak üt folyamatosan és nem kérdez semmit. Már egy ideje én sem bírom visszafogni magam és minden korbácsütésnél felkiáltok. Hátam elviselhetetlenül ég és csíp, és érzem, hogy egyre sebesebb, véresebb.

Hirtelen azonban abbahagyja, először azt hiszem, hogy újból megkérdi a nevem, de nem. A két segéd is elővesz egy-egy korbácsot és a hátam mögé lépnek. Hóhérom ráül a nyújtópadra és látható élvezettel figyeli, ahogy a két segédje szünet nélkül vernek, aminek következtében sokkal többször felüvöltök és arcomra is erősebb grimasz ül a fájdalom következményében.

Testem remeg a kíntól és attól, ahogy próbálom magam egyhelyben tartani lábujjhegyen. A sok mozgástól és testsúlyom közbenjárásának köszönhetően a csuklóm és a felkötözött karom is már véresre horzsolódott. Hóhérom remekül szórakozik verítékem látva, lihegésem és kiáltásaim hallva. Mikor úgy gondolja, hogy már elég lesz, csak felemeli a kezét, mire nem ér több ütés. Hangos lihegésem tölti be a kamrát, lehorgasztott fejemről csöpög az izzadság.
Lassan odajön hozzám és hajamnál markolva emeli fel a fejem.

-Neved? – susogja a kérdést újból.
- Csak miután…én… tudom… a tiedet… - lihegem. Egy ideig néz azokkal az érzéketlen szemekkel, amik most jót mulatnak a fájdalmamon és makacsságomon.
- Messire.
- Blaze Bright. – mutatkozok be utána mosolyogva. Szóval engedett… bár ennek nem örülök, mert ez azt jelenti, hogy a megtorlás következik és szadista mosolyából ítélve nem járhatok messze az igazságtól.

- Blaze Bright… ma kedves voltam, de ne aggódj, megmutatom majd a többi játékom is. Bizony ám, itt nem csak ostor és korbács van. Szóval ne izgasd magad és vesd le ezt a makacsságot, mert előbb-utóbb téged is betörlek.
- Te sem szenvedsz önbizalomhiányban mi? –próbálok mosolyogni, de csak egy fájdalmas grimaszt sikerül kicsikarnom magamból.
- Egy idő elteltével minden kérdésemre válaszolni fogsz, csak azért, hogy előbb menekülhess tőlem.
- Már mondtam… - nézek vele farkasszemet dacosan. – majd… meglátjuk.
- Ne kíméljétek! – adja ki az utasítást és az ütleg újrakezdődik.  



Szerkesztve Yoshiko által @ 2012. 05. 05. 00:44:42


Geneviev2012. 04. 28. 09:28:20#20683
Karakter: Messire (Johann Woldred)
Megjegyzés: ~Yoshikonak


 

A holdfénynél

Az ördöggel táncolok

Az őrület maszkjában

Két perccel éjfél előtt

Az árnyak világában

 

/Dying Wish: Slave to the Night/

 

Hajnal. A Hold sejtelmes fényével világítja meg mocskos, bűntől terhes városunkat, de egyre gyengébben, egyre halványabban, ahogy a Nap próbálja átvenni az uralmat az égbolt felett. Örök párharcukból a Nap kerül ki győztesen, és aranyozott, rózsaszínes sugaraival arcomat simogatja. Nem szeretem a Napot… A Hold sokkal jobban vonz, mint ahogy az ezüst is, amit csak éjjel lehet csinálni az uralkodó csillag miatt, de még nem húzódok árnyékba. Még csodálom fullasztó városunkat, a palota tetejéről.

Ameddig a szem ellát, mindenhol házak erdeje, és azokból előbukkanó kéményekből felszálló füst zavarja a város mellett elterülő gyönyörű akasztófák sorát. Pedig én tudom, hogy ott van. Tudom, hiszen én szoktam földíszíteni csodás kis díszekkel, melyeket mások csak embereknek hívnak. Vagy „halál rád”-nak, a lényeg, hogy nem dísznek. Pedig… azok. Csinos kis lógó testek a bitófa kötelén.

London… Ez a fertőtől bűzlő és mocsokban tengődő város, mely csak arra vár, hogy én megtisztítsam. De erre még én sem vagyok képes. Nem, hiszen akkor az egész várost föl kellene gyújtanom. De ahhoz meg nincsen kedvem, hiszen túl szórakoztató azt hallgatni, mikor a papok Istenről és a Mennyről prédikálnak, miközben maguk sem csinálnak mást, mint az egyszerű emberek, annyi különbséggel, hogy a nép, az a birkanyáj hisz is abban, amiről ezek prédikálnak, ők maguk viszont nem. Már rég nem…

Nem értem a vallást. Se az embereket.

Miért hisznek valami olyanban, aminek a létére nincsen bizonyíték. Csodák? Ugyan, nincsenek csodák. Se szentek. Csak emberek… Csak emberek, akik egymás nyomorán élősködnek. Én sem vagyok más. Csak én mások halálán élősködök. Vagyis… bocsánat, én csak megszabadítom gyönyörű városkánkat a bűnözőktől. Szép gondolat, mely szeretett királyunk fejéből pattant ki, mint a régiek hite szerint Pallasz Athéné Zeusz fejéből. Körülbelül annyi is az értelme. Mert ugye királyunk szépített mondata ugyanannyira igaz, mint az említet istenek létezése. Tehát semennyire.

Hogy is lehetne az igaz, hogy megszabadítom a várost a bűnözőktől, ha ahhoz a papokkal, és nemesekkel kellene kezdenem? Sehogy. De ezt tényleg nem tehetem.

Erkölcs? Dehogy, nem ezért. Azt sem tudom, hogy vajon milyen érzés kapcsolódhat hozzá. Ez csak egy szó. Egy szubjektív és túlértékelt valami, melyet az erkölcstelen vallási irányítóink sulykolnak a birka – vagy stílszerű hasonlattal élve, bárány – népbe.

Belém nem. Belém, és pár kiválasztott emberbe nem, akik képesek voltak ellenállni a papok csodálatos, és reményt keltő halál utáni élet lehetőségeinek. Én tudom, hogy a halál után nincsen semmi. Vagyis az van. A nagy, és végtelen, üres semmi, amibe mindenki eltűnik. Hogy honnan tudom? Mert ha létezne a mennyország, amiről annyit prédikálnak, akkor az valahogyan megnyilatkozna, hogy az általam megölt, illetve megkínzott emberek ne a saját menthetetlen haláluktól szenvedjenek, és a szemeikből előtörő könnyektől legyenek hangosak a terek.

Mikor a templomban, biztonságos távolságban tőlem, és a boltívek, illetve rózsaablakoktól elvarázsoltan vannak, igen, hisznek Istenben és a hallhatatlan lelkükben, ami fontosabb, mint a rothadó, törékeny kis testük. De mikor ölelő karjaim között pihegnek a fájdalomtól és sikoltozástól kimerülten, már el is felejtik a lelküket, melyet akár a Sátánnak is eladnák, ha lenne, csak hogy megszabaduljanak tőlem.

Gondolataimat köhögésem szakítja félbe. Görcsös fájdalom húzza össze izmaim, hogy ívbe hajolva, fejemmel hasam környékén még erősebb roham törjön rám. Torkom összeszorul, fémes, meleg folyadék csorog végig rajta, ami aztán számon keresztül távozik még egy hosszúra nyúló köhögésrohammal. Szám elé tett kezem megtelik a meleg, ragacsos vérrel, ujjaim közt a koszos földre csöpög éltető vérem. A földön vörös vérrózsák alakulnak ki a cseppecskékből, melyek bámulattal töltenek el. Az emberi test annyira érdekes! Ilyen tökéletes Isten nem tud alkotni, hiszen még ő is tökéletlen a Biblia szerint.

A Nap sugarai egyre melegednek, szinte lángra lobbantva testemet. Azt hiszem, ideje behúzódnom pincém árnyékos magányába, előkészülni a mai napra kihirdetett fiú torok elvágására… Pallosomat fogom megélezni, hogy szépen vigye a fiatal, inas torkot, amelytől fekete fejét el fogom választani. Úgysem fog sikerülni, hiszen nem fog meghalni, ahogyan egy jó ideje nem tette meg, de reménykedjünk, hogy ez az utolsó alkalom, hogy azokkal a macskás, zöld szemek tulajdonosával találkozzak.

Heh… remény?

---*---*---*---

- London polgárai! Ez a tolvaj, rabló meglopta a várost! A főpapot! A templomot! Minket, emberek! – mutat az egyik nagyhangú köznemesi buzgómócsing a vérpad közepén térdelő feketeségre. Szája bekötve, kezei, lábai összekötve, csak azért, hogy mikor nekem a fejét le kellene vágnom, még kényelmetlenebb testhelyzetben haljon meg, előredőlve a farönkre, amin élete utolsó másodpercében pihenhet meg. Egyedül szemei pillantanak ide-oda, menekülést keresve. Csuklyám takarásából szórakozottan hallgatom perceken át tartó szónoklatát, miközben a téren összegyűlt népet, és a fiú reakcióit figyelem.

Panem et circenses… már eleink is tudták, mivel kössék le a népet, és hogyan statuáljanak példát, mellyel megakadályozhatják a bűnök nagyszámú elkövetését. Gratulálok nekik, hiszen nélkülük most nem is biztos, hogy én most itt lehetnék, és szórakozhatnék a birkák leendő csalódottságán és zúgolódásán. Ha már a fiú megölésére nem fog sor kerülni, legalább ezen hadd szórakozzak, nem igaz? Mert tudom, hogy ma sem fog meghalni.

Ahhoz a főpapnak a függője túl fontos volt imádott pap bácsim számára, hogy hagyja anélkül meghalni, hogy nem árulja el a helyét, hova rejtette.

- …London népe! Mi legyen hát a büntetése?!

- Halál! Halál! Halááál! – kiabálják minden felől. Szórakozott félmosolyra húzom ajkaimat, mikor meglátom a főpapot, ahogy hintaján át próbál utat törni a tömegen. A dühödt csorda alig akarja átengedni, csak egy-egy jól irányzott ostorcsapás tudja sikeresen eloszlatni a kocsi elől a tömeget. Úgy teszek, mintha nem is látnám a közeledőt, odasétálok a fiúhoz, és előre döntöm. Próbál menekülni érintésem elől, de összekötözve, ilyen kifeszített, hátrahajló testtartásban nem sokat tehet, csak hagyja, hogy nyakát a rönkre illesszem. Pallosomat fölemelve, megvizsgálom élét, melynek csillogása megmutatja, ma reggel is jó munkát végeztem az élezéssel, igazán kár, hogy nem használhatom. Szinte hallom szegény pengém sikolyait, hogy nem mártózhat meg ma sem ennek a vékony fiúnak forró vérében, de nyugtatgatom: valamikor úgyis sikerül elérnünk a halálát.

Pallosom éle megcsillan a napfényben, ahogyan a fiú nyakának hátára teszem, megtalálva a legtökéletesebb pontot a vágáshoz. Lassan, kínzóan lassan emelem föl a pengét nyakáról, hogy egy jól irányzott sújtással…

- Hóhér, várj!

… eltérítsem magam az eredeti céltól, és a feje előtti fa padlóba mélyesszem.

- Excellenciád óhajt esetleg valamit? – érdeklődöm a lihegő, hihetetlenül rémültnek tűnő főpaptól, aki hulla fehér arccal mered a fiúra, mintha szellemet látna. Kérdésemre kijózanodik, és megkönnyebbülten pillant rám. Egy szót sem szól, és csak egy apró intésére két katona fogja közre, fölsegítve a pódiumra. Nem fordul felém, nem néz rám, egyből a zúgolódó népre fordítja tekintetét, és csillapítóan felemeli két kezét.

- London népe! A tolvajoknak csak kézlevágás jár! Törvényünk ezt világosan kimondja! És mégis képesek lettek volna elvenni egy tolvaj életét, mikor csak a kezét kellett volna? Szégyelljék magukat! – Pompás beszéde egyből lecsillapítja a város ittlévő apraja-nagyját, így megkönnyebbülten sóhajthat föl, és intet nekem, hogy szabadítsam meg egy kis felesleges hústól azt a fiút.

A feketehajú egyszerre tűnik örömködőnek, hogy most nem kell meghalnia, de ijedtnek is, hogy most akkor meg kell válnia szeretett kezétől, mely már úgy hozzánőtt az idők során. Jobbját kiszabadítom a gúzsból, és a fejétől majdnem a másik irányba megüresedő rönkre teszem. Szorításom erős, nem tud szabadulni, bármennyire is akar. Pallosom éhesen csap le a ficánkoló húsra. Könnyedén átvágja még a csontot is, és a keze egy szép ívpályát leírva az emberek közt landol, pánikot keltve az ott álló asszonyok között.

Ordítása hangosan visszhangzik az épületek közt, vére sugárban folyik ki testéből. A buzgómócsing fontoskodva itt terem egy anyag darabbal, amit jó erősen odanyom a sebhez, amitől a fiú még elkínzottabban ordít föl. Élvetegen nézem a pengémen végig folyó vért, és ahogy ellépek a fiú mellett, finoman végig simítom fejét a kezemmel.

Köszönöm, hogy megitattad a pengémet.

- Messire, tudd meg, hogy hová rejtette a függőmet! – sziszegi a főpap a fülembe, és nagy sebbel-lobbal lesiet a vérpadról. Undorodok ettől a férfitől, még jobban, mint a többi paptól, de ezt a parancsát ezer örömmel teljesítem. Mióta először nem tudtam megölni ezt a fiút, mert elszakadt az bitófának a kötele, mindig is kíváncsi voltam, hogy vajon milyen lehetnek a fájdalomtól terhes sikolyai.

Heh… fiú? Csak pár évvel lehet fiatalabb tőlem… De attól még fiú.

Egy fiú, aki végre a kezeim közé kerülhet, nem menekülve előlem.



Szerkesztve Geneviev által @ 2012. 04. 28. 09:28:53


© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).