Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Yaoi)

Moonlight-chan2014. 06. 10. 21:13:13#30129
Karakter: Alejandro Fernandez





- Köszönöm. – mondja udvariasan - A nevem Aaron Anbessa. Ha elmondaná merre találom a szobám, azonnal visszajönnék gyakorolni.

A szavaira még azt is elfelejtem, hogy hol vagyok, nem hogy melyik szoba az övé.

Ő? Ő a kormányzó fia?

Egyáltalán nem hasonlít az apjára, még a szemei sem azok a gonosz fekete szénszemek, mint Don Anbessáé. Ez viszont nem változtat semmin. Akár hasonlít rá, akár nem ugyanaz a vér csörgedezik az ereikben. És a vér nem válik vízzé…

Egy szó nélkül intek felé, hogy kövessen, nem tudom mi hagyná el a számat ha most beszélni próbálnék, így egészen addig csendben is maradok, míg a számára előkészített külön szálláshoz vezetem. Közvetlenül az iskola mellett van egy kis faház, amiben még én laktam addig, amíg nem volt elég pénzem másik házat venni. Kinyitom, ő pedig belép a szobába, ami szépen rendbe van rakva. Esperansa nyilván kitakarította.
- Ez lesz a szobád, a többiek már elfoglalták a szobákat a másik épületben, késtél. – jegyzem meg.

Valójában arra számítottam, hogy fegyveres díszkísérettel érkezik díszes ruhákban, ehelyett egyedül van és a teremben nem különbözött a többiektől.

- Jó lesz ez is. – mondja, én pedig nem szívesen töltök még több időt a társaságában, ezért rögtön hátat is fordítok és visszamegyek az iskolába.

 

Valamivel később aztán ő is visszajön, az arca semmilyen érzelmet nem tükröz. A mostani diákomra figyelek, de néha-néha rápillantok, hogy mit csinál. Néhány fiatal tapasztalatlan diáknak mutogat pár fogást az egyik sarokba húzódva. Talán dicsekedni akar előttük a tudásával?

Nyilván… de azoknak a fiúknak nem volt lehetőségül egy angol mestertől tanulni, nem csoda, hogy annyira tetszik nekik az újdonság és az, ahogy Aaron vív. Aaron… még a neve is angol.

Késő délután hagyjuk abba, ilyenkor már kevesebben is vannak, ezért szoktam külön foglalkozni mindenkivel, hogy aki szeretne plusz órát az jelezni tudja. Mára viszont egyet sem ígértem, mert el kell mennem a patkolókovácshoz a lovamért. Új patkókat vásároltam az én gyönyörű lovam, Enrico lábaira, mert a régiek már kopottak voltak. Nem szeretném ha felsebződnének a patái, annál sokkal jobban szeretem.

Az utcán tolongó árusoktól megveszem a vacsorának valót, valami olcsó halat a macskáknak. Otthon Enricot kikötöm a házam mögötti istállóba, kap enni és friss vizet öntök a válójába és alaposan megcsutakolom.

- Látod milyen gyönyörű lettél kicsikém? – mormolom a fényes sötétbarna szőrét simítva. – Pihenj szépségem, reggel korán kelünk. – megpaskolom a hátát, majd mosolyogva felsétálok a lépcsőkön. Rögtön az erkélyajtókhoz megyek, sarkig tárom őket, hogy a három éhes cica már be is jöhessen.

- Nocsak, Angelito nincs itt? – ez valóban csoda. Az a macska majdnem annyit eszik, mint egy ló. Megetetem a nyávogó állatokat, majd a saját vacsorámhoz is hozzálátok végre.

 

Másnap reggel már Enricon megyek az iskola felé, a ponyvasátrak azonban szokatlanul elhagyatottak, kevés ember járja az utcákat holott reggel egész tömegek tolonganak erre. Furcsa, de mikor egy kofát megkérdezek, ő sem tud semmit. Azt mondja, már akkor kihalt volt a piac mikor kihozta a portékáját.

Elgondolkodva haladok tovább, de az iskola előtt a szokásos csoport vár. Se többen se kevesebben, mint máskor.

- Jó reggelt mindenkinek! – köszöntöm őket, miközben kinyitom az ajtót.

A kormányzó fiacskáját még sehol sem látom, valószínűleg nincs hozzászokva a korai keléshez, vagy csak nem fűlik a foga a rendszerességhez.

Mindegy is. Még mindig nem találtam ki, hogy hogyan szerezhetnék tőle bizonyítékot az apja ügyei ellen.

Beterelem az embereket, majd egy rövid izommegmozgató gyakorlatozás után elkezdjük. Már az ötödik embert váltom, mikor az uraság is méltóztatik megjelenni. Meghajol a többiek felé, amivel meglep, de a meglepetést rögtön átveszi a gyanakvás. Biztos tervez valamit és azért teszi ezt, hogy ne kerüljön összetűzésbe senkivel.

Gyorsan haladnak a diákok, majd amikor ő kerül sorra alig, hogy kilép máris támadok. Dicséretére szóljon, hogy remekül védekezik, nem sikerül lépre csalnom. A támadásokat hárítja, a cseleket kikerüli, a nem várt mozdulatok elől pedig fürgén kitér vagy elhajol. Minden haragomat beleadom a támadásba, amit az apja iránt érzek, talán néha azt is képzelem, hogy ő ellene harcolok és csak még jobban bosszant, hogy nem tudunk egyről a kettőre jutni. Ugyan most nem alkalmazok cselt és piszkos módszereket, hisz a vívás tanítása a cél. Aaron viszont egyre bátrabb, egy óvatlan pillanatomban ő támad előre.

Ennyire felbátorodott már? Akkor ne finomkodjunk.

Több erőt beleadva folytatom, érzem, hogy az arcomon már csorog lefelé a veríték a folyamatos heves mozdulatoktól és egyre inkább figyelnem kell, mert úgy tűnik, új diákom gyorsan tanul.

Végül mind ketten kifulladva, lihegve nézzük a másikat, az ingem teljesen rám van tapadva annyira kimelegedtem, Aaron is kissé meggörnyedve áll, hosszú tincsei csatakosan tapadnak a nyakára. Meddig is vívtunk?

A hirtelen felhangzó tapsra leszek figyelmes, a tanítványaim elismerő pillantásokkal méregetnek minket és abból ítélve, hogy többen a földön ülnek kardjukat félretéve, rádöbbenek, hogy jó ideje vívhattunk már. Aaronra nézek, most először látni valami érzelmet a hideg vonásokon. Ajakit összepréselve áll és mered maga elé, görcsösen szorítva a fegyvere markolatát, valósággal elfehérednek az ujjai.

Nocsak, vajon miért lett dühös? Azért mert, döntetlen lett a párbaj?

Végül távozik a többiekkel együtt, hisz már javában elmúlt délidő és még nem is ebédeltek.

 

Finom étel helyett azonban ismét borzalmas híreket kaptam. Amiről nemrég azt gondoltam, hogy hamarosan bekövetkezik az meg is történt. Don Montago ismét elmulasztotta megfizetni a parasztokat, akik ezért fellázadtak és azzal támadták a haciendáját amit épp a földeken találtak. A család elmenekült egy hintón egyenesen a kormányzóhoz, hisz Don Montago és Don Anbessa mindig is kölcsönösen jövedelmező kapcsolatban voltak.

A kormányzó pedig odaküldött egy csapat katonát, hogy verjék szét a parasztok tömegét és mindenkit zavarjon haza. A katonák módszerei azonban… belelőttek a tömegbe, addig míg mindenki szét nem széledt, azokat pedig akiket a haciendában fosztogatva találtak tömlöcbe zárták, hogy még ma alkonyatkor halállal lakoljanak.

Még abban a percben lóra pattantam és egészen a templomig lovagoltam, ahol Mauricio atya gondterhelt arccal várt az oldalsó kápolnánál. Ha valamit meg akarok tudni, mindig hozzá fordulok, hisz itt naphosszat több ember is jár, akik hírekkel szolgálnak.
- Padre, kérem mondjon el mindent, amit a kivégzésről tud! – ha még ma alkonyatkor sor kerül rá, akkor nincs miért késlekednem.

- Tizenkét embert fogtak el a katonák… asszonyokat és férfiakat. A kormányzó a háza elé állítatta a bitófát, hogy a téren mindenki láthassa, mi jár a lázadóknak. – mondja szörnyülködve.

- Felakasztatja őket, pedig nem követtek el bűnt… éheznek, jó ideje nem kapták már meg a bérüket.

- Úgy van fiam. Egyre többen jönnek adományért, kenyérért Isten házába, hogy legalább a gyerekeknek adni tudjanak.

Elgondolkodva nézem a díszes oltárt, hogy vajon mit is kellene tennem, hogy megakadályozzam az emberek halálát.

- Azt mondod Padre, a kormányzó háza előtt lesz a kivégzés?

- Igen fiam. A főtérre állíttatta a bitót, pont az erkélye alá.

A nyomorult! Egyszer még eljön a nap mikor keresztül döföm a kardommal!

- Köszönöm, Padre, de most mennem kell. – ki kell szabadítanom azokat az embereket.

Sietősen indulok kifelé, de azonnal megtorpanok ahogy végigtekintek a barna padsorokon, és meglátom az utolsóban ülő ismerős alakot. Aaron.

Ő is felém pillant, mintha csak megérezte volna, hogy figyelik. Jobban megnézve az arca sápadtabb, mint általában, de lehet, hogy csak a gyertyafény miatt látom így.

- Mit csinál ön itt? – most nem a többiekkel kellene lennie a délutáni gyakorláson?

- Imádkozom. – feleli halkan.

Örömtelenül felnevetek, mintha tréfának szánta volna úgy hangzott ez az ő szájából.

- Talán hallott az apja újabb „jótékony” cselekedetéről, mi szerint a halálba küld tizenkét ártatlan embert? Imádkozik a lelki üdvéért? – nem tudtam visszafogni magam, egyszerűen nem tudom színlelni, annyira gyűlölöm.

- Nem. – a hangja ugyanolyan halk, mint az előbb – Azokért imádkozom, akik hamarosan meghalnak az apám parancsa miatt.

Azt akarja elhitetni velem, hogy érdekli az egyszerű parasztok sorsa? Hazugság…

- A férjeik után jajveszékelő asszonyokat, majd biztos megnyugtatja az ön jó szándéka.

- Miért mondja ezt? – fordul felém ültében, a kék szemei mintha fagyos kis szikrákat szórnának.

 

- Talán, mert kíváncsi vagyok, hogy ön ott lesz-e a kivégzésen a kormányzó mellett. Biztos elégtétellel tölti majd el a látvány – ha csak elképzelem azt, mikor a fal mellett lőtték agyon azokat a férfiakat… akkor túl későn szereztem tudomást az eseményekről, nem tehettem semmit. Na, de most…     

- Ön nem ismer engem. Nem tud rólam semmit, tehát megkérem ne feltételezzen olyasmit, amiről fogalma sincs.

Éles, szigorú hang, kérlelhetetlen vonások azon a törékeny arcon. Úgy tűnik mégis van valami, amit az apjától örökölt. Egy percig még farkasszemet nézünk, majd ott hagyom, nincs most nekem erre időm és lehet, hogy ezzel minden későbbi tervemet elrontottam, de mos ez sem tudott megakadályozni.

 

***

A kormányzó házánál a nép hangos kiabálással tiltakozik a kivégzés ellen, de egyikük sem mer előremozdulni a rájuk szegeződő húsz fegyver miatt. Az angol katonák, akik Don Anbessával érkeztek nagyon is jól céloznak, így bárki aki előre mozdul a halál fia.

Az taverna falai mögül figyeltem, ahogy a vastag rácsokkal tűzdelt rabszállító kocsi megérkezik a tizenkét dühös és rémült emberrel. Négy spanyol katona kísérte, de egy lemaradt miközben a dolgát végezte és szerencsémre észrevételül elkaptam.

A testét behúztam a ház mellé, hogy senki se vegye észre, majd a sötét vászoncsuklyás köpenyt magamra terítettem, arcomon a szemeim körüli részt fedő maszk, hogy még csak véletlenül se ismerjen fel senki és a fejemet lesütve ballagok a kocsi után. Az már befordul oldalra, el a népes tértől, hogy senki ne próbálja meg kiszabadítani a rabokat, de így szerencsére az angol tisztek nem látják a kocsit. Utána megyek, kezemben a Padretól kapott kereszttel, lassan haladva, mint egy öregember.

- Mit akarsz itt csuhás?! – morran az egyik őr, de a fejemet leszegve tartom.

- Az utolsó gyónásukat jöttem meghallgatni fiam. – közelebb lépek a már leszállított rabokhoz.

- Gyorsabban öreg! – morran a zömök fegyveres, de mikor most sem megyek gyorsabban megragadja a karomat, hogy odébb taszítson, de ekkor…

Előrántom a fegyverem a bő köpeny alól, a csuklyámat lehajtom és a puskát egyenesen a homlokához szegezem. A többi őr mind rám fogja a fegyverét, a rabok elcsendesülve várják mi fog történni.

- Mondd nekik, hogy dobják el a fegyvert. – morgom a fülébe, szabad kezembe a kardommal intek a raboknak akik felém jönnek és egyesével elvágják a köteleiket a pengével.

- Te-tegyétek amit mond! – a zömök őr is ledobja a fegyvert, majd lecsatolja a tört és a kardját is. Utána tétovázva, de megteszi a többi is.

- Vegyétek el a fegyvereket! – szólok a raboknak akik összeszedik mindet, miközben én a már üres rabszállítóba lökdösöm a katonákat. Rájuk zárom a rácsot, had pihenjenek itt nyugodtan, a tömeg zajától a kiabálásukat nem lehet meghallani.

Csendben elindulok a hátrafelé, a rabok követnek, hisz még mindig nem múlt el a veszély, mert valahogy ki kell jutnunk erről a helyről. A sarokról kilesve látom, hogy egy katona járkál fel alá, őrködik.

- Maradjatok itt. – súgom az egyik férfinak, a fejemre visszahúzom a csuklyát és lassan araszolva elindulok az őr felé. Akkor vesz csak észre, mikor újra ebbe az irányba indulna.

- Takarodj innen, míg szépen mondom! – kiáltja, közelebb lépve akar elterelni, de gyorsan kirántom a kardom és a mellkasába döföm. Így jár az aki alábecsül egy vénembert…

Behúzom a testet az árnyékba, majd most már gyorsan az istállókhoz sietünk, ahol temérdek pompás ló kering.

- Kinyitom a karámot és elengedem a lovakat, ti pedig fussatok! – ha mindenki menekül a megvadult lovak elől nem fognak figyelni arra, hogy ki merre jár.

- Köszönjük, Fekete Álarcos!

Elmosolyodom, majd a lovak között bujdosva megkeresem a karám nyitját és jó erősen rácsapok a lovakra, akik erre nyerítve indulnak meg előre egyenesen a fegyveres katonák közé. Azok félreugranak a ménes elől, a parasztok sikítva szaladnak félre, míg a már kiszabadított rabok a lovak takarásában a tömeghez nem jutnak. A szénásszekér mögé rejtőzve várok, míg már szabad az út a katonáktól és ügyesen a többi ember közé vegyülve, vigyorogva hagyom el ezt a gyűlölt helyet…

Remélem elég bosszúságot sikerült okoznom Don Anbessának, azzal, hogy elmarad a kivégzés.

 

***

Másnap reggel sokkal jobb kedvűen ébredek. Meghiúsult egy kivégzés és ezzel tizenkét ember megmenekült. Azt viszont tudom, hogy nem ők voltak az utolsók, akiket ártatlanul akartak büntetni és ez addig nem fog megszűnni, míg ez a zsarnok a kormányzónk.

Az piacon immár ismét nyüzsögnek az emberek, de minden harmadik háznál egy-egy fegyveres őr áll, így az emberek nem ujjonganak, nehogy azért is börtönbe vessék őket.

Az iskolához érve Esperansa vár, és azzal fogad, hogy mégsem volt tegnap kivégzés. Elmeséli, amit én már amúgy is tudok, bár azt roppant élvezetes hallani, hogy a kormányzó teljesen kikelt magából, mikor meglátta a rabszállítóba zárt őreit.

- Örülök, hogy nem sikerültek a tervei – mondom őszintén, miközben kinyitom az ajtót és beengedek mindenkit. Persze Aaron, még mindig nincs itt.

- Esperansa, ha a kormányzó fia megy az ebédért, figyelmeztesd, hogy keljen fel időben. – nehogy azt higgye kivételezni fogok vele. Ahhoz másik iskolába kellett volna mennie.

- Ahogy akarod.

Elkezdem az oktatást és szinte teljesen ebédidőig meg sem állok, hisz jött néhány új tanítvány. Délidőre, már kissé ingerült vagyok, mikor Aaron még mindig nincs itt.

- Pihenő! Ebéd után folytatjuk! – szólok hangosan a többieknek, akik rögvest szétszélednek.

A konyhába megyek, ahová már Esperansa kikészítette nekem az ebédet és kicsit haragosan, de nekilátok. Azt hiszi, hogy elhenyélheti az egész napot?!

Jó vívó, de még van mit tanulnia, hisz egy valódi küzdelemben legyőznék a tisztességes modora miatt. Ezt azonban addig nem küszöbölheti ki, míg meg nem tanul a tőrrel bánni.

Már majdnem befejezem az ebédet, mikor Esperansa beront az ajtón, lélekszakadva.

- Alejandro! Azonnal gyere, valami baj van Aaronnal! – alig kap levegőt annyira futott, most még azon sem lepődök meg, hogy a keresztnevén szólítja, hisz az arckifejezéséből tudom, hogy valóban nagy lehet a baj.

Gyorsan utána megyek egészen a kis házig, ahol benyitva egy remegő fiatal férfit látok.

- Mi baja van? – kérdezem rögtön.

- Nem tudom… lázas és alig van magánál. Tegnap még semmi baja nem volt ma pedig így találtam meg. Nem jött ebédért és…

- Jó, jó, elég! – leülök mellé az ágyra, akármennyire is gyűlölöm az apját nem lenne jó ha így hagynám. Ha meghal, el sem tudom képzelni mit csinálna az az ördögi apja. – Atyaég! Tűz forró! Fuss el orvosért, de ne mond meg, hogy kihez kell jönni!

Abból csak botrány lenne.

Esperansa elszalad, addig én kitúrom a haját a nyakából, hogy a levegőt is kapjon. Hirtelen nyávogás üti meg a fülem, a sarokba pillantva elkerekednek a szemeim, mikor meglátom Angelitót egy takaróba csavarva öt pici macskakölyökkel együtt. Miért van ő itt? Aaron hozta ide?

Nyöszörögni kezd, de a szemeit csak félig nyitja ki, a tekintete kába, valószínűleg nincs is magánál. Mi baja lehet?

Az egyik kezemet a mellkasa alá csúsztatom, mert meg kellene fordítani, hogy ne legyen ennyire melege, de amikor a hátára teszem a másik kezemet, egy hatalmasat kiált és még inkább remegni kezd. Azonnal elkapom a kezem és a fekete vászoninghez nyúlva felhajtom.

Azt hiszem, ha nem ülnék már most is, biztos, hogy nem bírnék megállni a lábamon, annyira megdöbbent a látvány. A háta… te jó ég!

Vastag csíkokban fel van hasadva a bőre, némelyikből ragacsos anyag szivárog, az egész háta olyan piros, mintha megégették volna. De ez… ezek korbácsnyomok. Ki és mikor korbácsolta meg?

Mikor idejött még semmi baja nem volt. Vívni is tudott, de ez nem úgy néz ki, mintha tegnap szerezte volna. Ki merné ezt tenni a város legveszedelmesebb emberének a fiával?

Ha megtudja…

- Alejandro! Az orvos nincs a házában, kihívták egy beteghez vidékre!

- A pokolba! – kiáltom ingerülten – Esperansa, erről egy szót se senkinek! Most azonnal hozz jó erős tequilát, kamillateát és mézet, de siess!

- Minek kell az neked? A lázát kell levinni…

Beléreked a szó, mikor felhajtom az inget, még a kezei is remegni kezdenek. – Siess!

Ez el van fertőződve, elég csúnyán. Azonnal ki kell tisztítani és el kell látni. Még szerencse, hogy elég sokat kezeltem már sérülést, így tudom mit kell tenni. És azt is tudom, hogy ezt kitisztítani pokolian fájdalmas lesz…


azariel2014. 06. 08. 13:51:57#30106
Karakter: Aaron Anbessa
Megjegyzés: Holdköltőmnek.


 Minden egyes korbácsütéssel amit saját apám mér a hátamra gyűlik bennem a gyűlölet, a bosszúvágy még ha nem is leginkább magamért, de édesanyámért akit a halálba kergetett és az emberek szenvedéseiért mindenképpen megfizetek neki. Elküldhet a közeléből, hogy ne láthassa miként veszem át tőle a gyeplőt. Fel szabadítom kínkeserves rabigájától ezeket az ártatlan emberek, még ha eddig élek is! Ezeket a bűnöket nem úszhatja meg! Kifeszített testem már tiltakozik, megfeszített izmaim már remegnek saját súlyom terhétől, füleimben sikít saját apám nevetése és a korbács csattanása. Egy idő után már nem érzem a testemet, zsibbad mindenem csak hallom amit tesz de ebben már nem leli örömét így levágja a két kötelet amire kifeszítette a karjaimat, így hatalmasat puffanva esek a földre ott még elém köp egyet. Hahh ennyivel vagyok előrébb a többi embernél, nem csak nézi... Apám egy hatalommániás kisebbségkomplexusos őrült aki abban leli örömét ha félnek tőle és ezért képes bármit megtenni. Tulajdon fiát is azért bünteti mert felfigyeltek rám és engem akarnak a helyébe....Szinte órákig fekszek a saját véremben és a porban mire sikerül végre felkelnem, anyám hű inasa remegve vár a szobában és szinte sírva mosdatja meggyötört testem és kötözi be fáslival. Oldalra tekintve látom a kis táskát amibe belepakolt nekem pár váltás ruhát, hiszen apám úgy kíván eltenni egy időre az útból hogy bentlakásos vívó iskolába küld... még az sem érdekelte hogy melyikbe. Tulajdonképpen egész jól vívok, Londonban a legjobb mester tanított és még ő is büszke volt a teljesítményemre, de időre van szükségem. Időre és egy tervre hogy megszabadíthassam az embereket ettől a démontól. Másnap reggel korán keltem és kicsit segítettem a dolgozóknak, adtam nekik egy kevés pénzt amennyit félre tudtam tenni mielőtt rám szegeződött a tekintete, hálásan elfogadták de indulnom kellett. Felnyergeltem hű hátasomat, anyám kancájának csikóját. Gyönyörű ébenfekete Fríz, tán ennél szebbet sohasem láttam. Nehezen szálltam fel rá hisz amint elmúlt a zsibbadás szörnyen el kezdett fájni és szerintem egy kissé el is fertőződött. Óvatosan üget kedves hátasom, érzi hogy nem a legbiztosabban ülöm meg őt mint ahogy szoktam. Rengeteget szoktam lovagolni és segíteni a falusiaknak ahogy tudok, de édesanyámtól öröklött hófehér bőröm nem tud lebarnulni sem leégni. A nap állásból ítélve úgy tűnik sajnos késni fogok, de ha gyorsabban mennék nem tudnám letagadni a fájdalmaimat bár mennyire is szeretném, gyűlölöm ha sajnálnak. Lassacskán megérkeztem, legalábbis erre irányítottak mikor kérdeztem merre menjek. Belépve sok korombeli fiú tartózkodik, egymással vívnak, tanulnak de ahogy látom elég kezdők még. Egy férfi áll a terem közepén vállig érő szőke hajjal és olyan zöld szemekkel, hogy ha nem lennék olyan, amilyen akkor biztosan leesett állal nézném a szemeit. Kivonom a kardomat és elé lépve pozícióba állok. Pár lépést teszünk oldalra, keressük a megfelelő helyet a támadásra. Ő indítja táncunkat és én vele együtt táncolok miközben hangszereink is felcsendülnek. Élvezem a vívást vele, nem vagyunk egy szinten de szerencsémre nem vagyok annyira lemaradva tőle. Hirtelen mozdult felém és egyik lábamat kirúgva terített le a földre, testemből az összes levegő kiszorult ajkaimat össze kellet harapnom, hogy ne ordítsak fel a fájdalomtól, az évek alatt megtanultam az érzéseimet elnyomni, nyomtalanul szenvedni érzem maszkom most sem repedt meg. Kardját torkomnak szegezve liheg ő is akár csak én, bár én leginkább a fájdalomtól. A munka mellett hozzá szoktam a sok mozgáshoz de ilyen fájdalomhoz még nem volt szerencsém.

 

 

- Nagyon jól… vívsz. De túl tisztességesen. - Felém nyújtja hatalmas tenyerét hogy felsegítsen, de ha most elfogadnám és felrántana biztos nem tudnám visszafogni a kiáltásomat a fájdalomtól és a vérveszteségtől már így is csillagokat látok. Lassan felállok óvatosan teszem el a kardomat és fordulok felé de hirtelen hasít hátamba a fájdalom így eléggé bosszús vagyok.

- Mit ért „túl tisztességes alatt”?

 

 

- Vívás közben használnod kellene a kezedet, vagy a lábaidat is. Esetleg egy tőrt. - csaljak? De hát az nem tisztességes, egy férfi nem tesz ilyet!

- Az nem lenne tisztességes.

 

 

- A tisztesség vajmi keveset ér, ha már a földön fekszik keresztül döfött mellkassal. A banditákat nem érdekli az etikett, csupán az, hogy mi van az erszényében, amit bármi módon megszereznek.

 

 

- Akkor mit javasol? – mit kellene akkor tennem? Tán dobjam el azt a megmaradt kis tisztességemet és használjak én is trükköket?

 

 

- Tud bánni a tőrrel?

 

 

- Nem.

 

 

- Akkor hozzon egyet holnap és megtanítom, hogyan használja vívás közben.

- Köszönöm. A nevem Aaron Anbessa. Ha elmondaná merre találom a szobám, azonnal visszajönnék gyakorolni. - érzem, hogy a kötésem átvérzett és a fekete ingem is hátul csatakos a véremtől. Nem lenne így jó ötlet tovább vívnom. Tanárom arca elsötétül, mintha gyilkolási vágy is jelen lenne, de amíg nem támad a torkomnak nem érdekel. Int, hogy kövessem így felkapom a táskám és indulok is utána ki az udvarra és ott egy kis viskóba nyit be.
-Ez lesz a szobád, a többiek már elfoglalták a szobákat a másik épületben, késtél.
- Jó lesz ez is. - belépek a szobába és az ajtót becsukva kezdek el vetkőzni. Kicserélem a kötést a hátamon, a víz kicsit csípte de ezt még túl élem. Gyorsan felöltözve megyek vissza a terembe és egy kis csoporthoz lépve kezdek velük vívni, észrevétlenül tanítgatom őket, tartásra és szúrási technikákra. Folyton magamon éreztem a tekintetét, mint a többiektől megtudtam Alejandro Fernandez-nek hívják, veszélyes ahogy vív, de egyszerűen csodálatos a technikája. Ahogy szúr az szinte félelmetes, lépései kecsesek az egész férfiból árad egy aura ami valamiféle tiszteletet ébreszt bennem. Az óra végeztével van egy kis szabadidőnk így sétálni indulok a környéken. Nem megyek sokáig amikor egy nagyobb macska gyülekezetet találok. A legtöbb cicus felém kapja a tekintetét és tartózkodóan pillant felém így csak lassan lépkedek feléjük és ülök le pár méterre tőlük. Páran lassan közelednek felém, az egyik bátrabb dagibb cica felmászik az ölembe mire kedvesen simogatni kezdem így a többiek is nyávogva kérik a simogatásomat mivel egy ember sincs a közelemben nevetve simogatom meg mindegyiket akik dorombolva mondanak ezért köszönetet. Megpillantok a bokorban egy cicust aki azóta küzd a felállással amióta idejöttem így óvatosan megközelítve látom, hogy éppen ellés közben van de problémák adódtak. Gyorsan visszaszaladtam a szobámba nem törődve a többiekkel. Gyorsan felkapom az egyik ingemet és egy vödröt amibe vizet húztam a kútból és rohanok vissza. A birtokon sokszor segítettem az embereknek így ellésnél is jelen voltam így tudom mit kell tennem, segítek a cicusnak a kölyköket megszülnie. Lemosdatom az öt kis apróságot és az ingbe bugyolálva fogom őket és az anyacicát óvatosan az ölembe véve indulok vissza a szobámba, óvatosan megyek nehogy észrevegyenek , nem tudom lehet tilos állatot tartani de a cicának veszélyes lenne kint maradnia. Leveszem az ágyról a párnámat arra teszem le a kis családot a mama cica dorombolva élvezi a puhaságot és boldogan nyalogatja kicsinyeit. Időben vettem észre a bajt.
Másnap az egyik tőrömet felcsatolva a combomra indulok a terembe, de az ajtóból még visszafordulok megsimogatni az alvó kis csöppségeket a mamájuk boldogan falatozza a reggelim nagy részét, szüksége van rá. Mikor belépek már mindenki bent van, meghajolva köszönök nekik és hátra beállva várom, hogy tanítson a mester. Gyorsan megy a sor, tanítja őket védekezésre, a helyes pocizó megtalálásra és ami a legfontosabb, az egyensúlyra. Mikor rám kerül a sor, egyből támad. Próbálok védekezni, de csak a vívó tapasztalataimra hagyatkozva elég bénán sikerül. Próbálom megtartani a hidegvéremet és kitalálni mi lesz a következő lépése. Néha sikerül kifordulnom, vagy elhajolnom. Egyszer támadni is tudtam, de akkor sokkal erőteljesebben támadt. Hevesen harcoltunk egymással, mintha csak flamencot járnánk. Egyre biztosabbnak érzem magam, a legtöbb mozdulatát már tudom, szinte ráérzek a mozdulataira, tudom mit fog lépni. Soha életemben nem élveztem még ennyire a harcot mint vele, ráérzünk egymásra. Mintha egy hullámon lennénk ő tudja mit fogok lépni és én is tudom Ő mit fog. Lihegve várjuk a másik kezdő lépéseit de megzavar minket a többiek elismerő tapsa. Megzavarodva kapom rájuk a tekintetem, de Alejandro is megilletődik hirtelen, őszintén el is feledkeztem róluk... mintha csak mi ketten lettünk volna a teremben. Kinézve az ablakon meglepődöm, hiszen a nap már elérte a két órát. Ennyire belefelejtkeztünk egymásba?! Több mint két órát énekeltettük a pengéinket, s a hátamba nyilalló eszeveszett fájdalmat sem éreztem eddig, de most már szinte kínzóan fáj. Összeszoritom ajkaimat, így követem őket az ebédlőbe ahol a kedves fiatal hölygtől elkérem az ebédem, nevetve teremt le, hívjam csak Esperansának különben elver. Kissé meghajolva fogadok szót így kezembe adja s én már indulok is szobám felé. Eszek pár falatot a fenséges egytálételből de a többit kedves cicámnak adom. A gazdája biztosan hiányolja, hiszen jól tartott cica. Kopogás hallatszik az ajtó felől és automatikusan adok engedélyt a bejövetelnek, pedig a cica is megmerevedik. Ijedten kapom arcomat az ajtó felé ahol Esperansa áll döbbenten.
-Kérlek, ne szólj senkinek a cicákról! Kint elpusztulnának! - Magamhoz ölelem a cicust, életemben először nem tudom hideg maszkomat magamon tartani, a cicák túl fontosak lettek nekem. Mosolyogva csukja be az ajtót majd a hozzám lépve simizi cicamama buksiját.
- Nyugodj meg Aaron, csak meglepődtem. De nálunk lehet állatot tartani, ha szóltál volna akkor adok egy kicsit több adagot. Jut eszembe az esti gyakorlás elmarad, kivégzés lesz a téren.
- Miért?
-A munkások megint nem kaptak fizetést és fellázadtak. - nem is kell tovább mondania, hisz tudom mi történt. Apám élvezetét leli abban, ha példát statuálhat szerencsétlen embereken. Arcomra ujból fagyos jég árad szét, mimikámat megfagyasztva tekintetemmel együtt. Azt a zsarnokot le kell taszítani az emberi csontokból, vérből és könnyekből kovácsolt trónjáról. Esperansát megesketve, hogy semmit nem szól a szobában történtekről indulok a templomba. Meg kell nyugodnom.


Moonlight-chan2014. 05. 28. 15:56:30#30020
Karakter: Alejandro Fernandez





Valenciában a nyár forróbb, mint képzelnénk. A víz is felforrna, ha kitennénk délidőben, az itteniek viszont már megszokták. A bőrük barna az egész napos napsütéstől, ami a földeken dolgozva éri őket, szalmakalapot viselnek, hogy ne fájduljon meg a fejük, a ruháik pedig világos lenvászonból készültek, hogy ne legyen még ennél is jobban melegük.

Mégis sokan meghalnak munka közben. Az életük, egy kevéske pénzért cserébe, hogy a gyerekeik ne halljanak éhen, a feleségeiknek legyen miből vacsorát tenni az asztalra. Ez a parasztok élete.

Az utak sárga porát felverik a gazdagok hintói, a katonák lovainak patái, akik kísérik őket, miközben dölyfös eleganciával átutaznak a piac melletti a városon.

A piac igen csak szegényes. Fából összetákolt kis ponyvasátrak alatt árulnak ruhát, gyümölcsöt, zöldséget, halat. Mellettük késeket, egy kocsiban pipákat. A kofák lószőr ostorral hessegetik a portékáikra szálló méheket, az édes, lédús dinnye elkerülhetetlenül odavonzza őket.

Mostanság azonban felépült egy új üzlet, ami nagy dolog a sok szegény ember között. A koporsó árus igen csak meggazdagszik a Donok révén, hisz sok ember van, akiről méretet kell vennie és csak még többen lesznek, ha mindez folytatódik.

Gazdag embert ezen a piacon nem látni. Egyszer-egyszer erre téved egy Senorita, kelméket, kalapokat válogatni, de a dajkája minden pillantástól óva inti, amit a parasztok felé vet. Mintha azzal, hogy rájuk néz, máris olyan piszkos lenne, mint ők.

De a nemesek mindig is ilyenek voltak. Kizsákmányolják a parasztokat, elnyomás alatt tartják őket, semmibe veszik a munkájukat, birtokaikat és őket is. Míg a Donok elegánsan hintóznak, fogadásokat, bálokat adnak, addig a földművesek a lelküket kidolgozzák a földeken, mégis alig tudnak megélni.

Mióta a hegyekben aranyat találtak, egyre több angol jön ide a gazdagságra vágyva, de csalódniuk kell. A kapzsi Donok ugyanis mindent eloroznak, amiből pénzt remélnek. Rabokat, adósokat és a legszegényebbeket rabszolgaként kezelve dolgoztatják a bányában, a holtakat egy gödörbe temetik, mintha nem is emberek lennének.

Az angol katonák puskákat hoztak magukkal, amivel a nemesek saját emberiket fegyverezték fel a csőcselék ellen.

Egyszer a kapzsiságuk lesz a vesztük, hisz a nép már lázong, szabadságot és igazságot követelnek maguknak.

Múlt hónapban a szőlészet munkásai nem kapták meg a bérüket és Don Montago haciendája köré gyűltek fáklyákkal a kezükben. Egy mozdulattal rágyújthatták volna a házát, de nem tették. A Don pedig ahelyett, hogy tanult volna a leckéből, megkorbácsoltatta a munkásait, aki pedig ellenállt, azt börtönbe vettette.

Nekik kellene irányítaniuk ezt az országot és ők szegénységbe és nyomorba taszítják a népet. Nem fogja majd őket meglepetésként érni, ha kardot ragadva lázadnak fel ellenük és akkor nem lesz kegyelem.

Ez már majdnem meg is történt, de akkor… visszatért Valenciába Don Carlo Federico Anbessa, a rettegett kormányzó.

Sok éve már, hogy Londonban tartózkodott, de most újra ő lett az úr. A parasztok rettegnek tőle, hisz egész Spanyolországban kegyetlen ember hírében áll. Mikor utoljára itt intézte az ügyeket, megpróbálták megölni. A haciendája elé gyűltek az emberek és romlott zöldségekkel dobálták az erkélyét, az ajtaját, vasvillákkal és késekkel támadták a kapuit.

A kegyetlen Don Anbessa azonban ahelyett, hogy meghallgatta volna őket, a katonáival kihúzatott öt parasztot a tömegből, sorban a fal mellé állítatta őket és agyonlövette.

Mintha kutyák lettek volna. A gyerekeik ott sírtak az apjuk teste fölött és a kormányzó mosolyogva nézte.

Ha tehetném, ebben a percben átdöfném a fekete szívét a kardommal! Még ha csak felidézem is magamban a szigorú, undorítóan képmutató vonásait ökölbe szorulnak a kezeim a haragtól.

 

Don Anbessának még a halál is megváltás, ahhoz képest, amit érdemelne. 

Tizenkét évvel ezelőtt tönkre tette a családomat. Apámat megölette, anyám pedig belebetegedett a nyomorba, amiben élnie kellett. Az egész családom meghalt és ez mind annak a kapzsi embernek a hibája, akit a pokolba kívánok, de lehet még az is kivetné inkább.

Most visszatért a családjával és egész háza népével elfoglalta a kormányzó épületét. Ismét zsarnok terveit szövögeti, királyt játszva hoz törvényeket, döntéseivel azonban csak az pártján álló nemeseinek kedvez. A korona kegyeit élvezve tehet amit akar, pusztán, mert a kegyes királynőnk nem tudja, miféle veszedelmet melenget a keble alatt.

Felsóhajtok, majd befejezem az öltözködést mielőtt az apró konyhába mennék, hogy készítsek ennivalót mielőtt elindulok, de előbb még…

- Cic, cic… - hívom a midig itt bolyongó macskákat, mire meg is jelenik a legmohóbb – Már megint Angelito? – szólok hozzá halkan, de a teraszon leteszem neki a fatányért. – Egymagad többet eszel, mint az összes kóbormacska Valenciában.

Alig hogy ezt kimondom, meg is jelenik a többi éhes jószág, nyávogva törleszkednek a csizmámhoz. – Ti kis hízelgők!

Leteszek még két tányért a tegnap ebédről maradt fogolyhúsból, majd magamnak friss tojást sütök egy vastag szelet kenyérrel.

Felkötöm a kardom, ami nélkül soha sehová nem megyek, majd az ajtót bereteszelve indulok az iskolám felé.

Öt éve nyitottam meg a vívóiskolát miután a mutatványaimmal elég pénzt gyűjtöttem össze, de azóta már egész meggazdagodtam. Sokan tanulnak nálam, főleg középosztálybeli nemesek, vagy szegényebbek. Donok ritkán, hisz túl alantasnak tartják, hogy egy alacsonyabb rangú férfi okítsa őket.

Az iskola felé azonban még egy kerülőt teszek a templomba.

Mauricio atya, a szegények támogatója, aki a templom adományaiból nyújt segítséget.

Tiszteletreméltó idős ember, ezért is támogatom minden hét elején a templomát és főleg a célt, amiért dolgozik.

- Jó reggelt fiam! – köszönt mosolyogva.

- Magának is Padre. Ne haragudjon, de ma reggel nem lesz időm beszélgetni, sietnem kell. – későn keltem föl.

- Megértem fiam, és az Úr áldjon az adományért! Sok éhes szájnak kell a segítség.

Igen, ez valóban így volt. – Adja át üdvözletem a kis Hoakinnak!

- Úgy lesz. – mondja mosolyogva, majd a gyóntatófülke felé indul ahová az előbb ment be egy fiatal nő.

Hoakin egy nagyon vidám, makacs és elszánt kisfiú akit két hete mentette meg attól, hogy megkorbácsolják. Az édesanyja gyermeket vár, az apját meghalt, de a család éhezik. Hoakin kenyeret lopott, de a katonák elfogták és meg akarták korbácsolni, de még időben odaértem. Ugyan a fiú nem tudja, hogy én vagyok, ő csak a Fekete Álarcos férfit ismeri, de a Padre tudja mit kell mondania.

A vívóiskolához érve látom, hogy már érkeznek a tanítványaim, sokuk az iskola mögötti szállóban lakik, mert messziről jöttek. Akad, aki mindennap itt van, van aki csak olykor, de mindig sokan vannak.

- Jó reggelt mindenkinek! – köszöntöm őket, majd szélesre tárom a nagy faajtót, hogy bejöhessenek. Mind egyszerű vászoningben és nadrágban vannak, hisz így könnyedebben mozognak és a megerőltetéstől óhatatlanul melegük lesz.

- Á, Alejandro! Már nagyon vártalak! – siet elém Esperansa izgatottan – Késtél!

- Igen, túl sokáig aludtam. Miért mosolyogsz így?

- Az imént járt itt a kormányzó szolgája! – mosolyog, de nekem minden tagom megfeszül, a jó kedvem úgy illan el, mintha soha nem is lett volna.

- Mi akart? – kérdezem komoran.

- Hogy a szállón készíttessük elő a legjobb szobát, mert… képzeld! A fia mától itt fog tanulni vívni!

Kell pár mély lélegzetet vennem, hogy felfogjam a szavait, majd először úrrá lesz rajtam a döbbenet, aztán a hitetlenség, majd ismét a harag, ami évek óta emészt.

Elsősorban is… hogyan lehet egyáltalán fia, egy ilyen zsarnok, gonosz embernek? Ki az az asszony, aki a felesége lenne? És egyébként is… miért küldené az egyetlen fiát egy nem nemesek számára létesített iskolában? Mégis, hogy történhet ez? És…

Kérdések sokasága, amikre nincs válaszom, hisz eddig azt sem tudtam, hogy van egy fia, de ha lehet, így még jobban megvetem. A kormányzó is egy apa, mégis képes arra, hogy más gyerekek szeme láttára végeztesse ki az apjukat.

Miféle gonosz szülemény lehet egy ilyen teremtmény?

- Alejandro?! Hahó!

- Bocsáss meg Esperansa… kérlek intézkedj, hogy minden készen álljon. – ő felelős az ilyen kérésekért.

- Már megtettem, csak értesíteni akartalak téged is. – sarkon fordul és elmegy, a diákjaim körülöttem már elkezdik a gyakorlatokat, hogy kellően ellazítsák az izmaikat.

Nekem azonban még a lehetőségek során járnak a gondolataim, amik ezzel az esettel adódnak.

A kormányzó fia. Aki minden nap a közelemben lesz. Minden nap találkoznom, beszélnem kell vele, holott már a gondolat is taszít, hogy ezt megtegyem. Don Anbessát mindennél jobban megvetem és most rám bízza a fia tanítását?

Ezt a remek lehetőséget nem szalaszthatom el. Mindenkép előny lehet számomra.

Don Anbessa meg fog lakolni a tetteiért, még akkor is, ha ehhez a fiát kell felhasználnom!

 

***

Már javában elmúlt délidő, de az Esperansa által oly annyira várt vendég nem érkezett meg. Én nem tudom mit gondoljak, hisz egyrészt előnyöm származhat abból ha a közelemben van, másrészt viszont nem szívesen tanítanom az esküdt ellenségem fiát, aki nyilván az apjához hasonlóan szívtelen és gonosz. Nem is foglalkozom vele inkább…

- Következő! – kiáltok, hogy a teremben lévő, körülbelül harminc férfi hallja.

Minden nap foglalkozom mindenkivel, vívunk, kijavítom a hibáikat vagy tanítok néhány új mozdulatot, majd ők ezt gyakorolják a többiekkel. A többségük nevét nem is tudom, olyan gyakran bővül a számuk, cserélődnek az emberek és így van ez a most elém lépő, idegen fiatal férfival is. Még nem láttam eddig, az biztos, de határozottan – sőt megkapóan – különös látványt nyújt.

A haja egészen sötét barna, mintha fekete lenne, és hosszú, ami nem megszokott ezen a forró vidéken. Ami viszont a leginkább feltűnő az a fehér bőre. Egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki gyakran lovagol vagy dolgozik a napon.

Már első látásra azt mondanám, hogy egy angol lord. Mostanság igen sok van belőlük az aranylelőhelyek miatt.

Felvesszük az alapállás, pár lépést helyezkedünk majd támadok… és meglepetésemre ő nyugodt arccal hárít, majd kecses mozdulatokkal ellentámadásba lendül…

A következő percekben újra és újra meglepetést okoz, hisz egész jól vív. Elegánsan és kecsesen, az állásából és abból, ahogy a kezét tartja kiderül, hogy vagy egy angol vívó okította, vagy valóban angol lord.

Az angolokban azonban van egy nagy hiba: túl merevek és lovagiasan szertartásosak.

Ezt bizonyítva olyan eszközhöz folyamodok, ami bármelyik bandita alkalmazna az ellenségével: a kardommal hárítom a csapását közben pedig egy gyors mozdulattal kirúgom a lábait, ő pedig egy nyögéssel a hátára zuhan, a kard kiesik a kezéből az enyém pedig a torkának szegeződik.

- Nagyon jól… vívsz. – mondom neki kissé zihálva – De túl tisztességesen.

A kezemet nyújtom, hogy felhúzzam, de nem fogadja el és magától feltápászkodik, majd felveszi a kardját is. Az arca nem mutat szinte semmilyen érzelmet, talán enyhe bosszúság csillan meg a kék szemekben, de a vonásai hűvösek. Nemesek…

- Mit ért „túl tisztességes alatt”? – a beszéde is kissé formális, amit én nem használok. Ezekben a körökben nem szokás.

- Vívás közben használnod kellene a kezedet, vagy a lábaidat is. Esetleg egy tőrt.

- Az nem lenne tisztességes. – feleli kimérten.

- A tisztesség vajmi keveset ér, ha már a földön fekszik keresztül döfött mellkassal – ez itt Valencia – A banditákat nem érdekli az etikett, csupán az, hogy mi van az erszényében, amit bármi módon megszereznek.

- Akkor mit javasol? – még mindig annyira hidegnek tűnik, mintha egyáltalán nem érdekelné, az, amit csinál.

- Tud bánni a tőrrel?

- Nem.

- Akkor hozzon egyet holnap és megtanítom, hogyan használja vívás közben. – életet menthet vele, ha pontosan céloz. Egy bandita is használja, mert azok gyakran nem értenek a kardforgatáshoz, de a tőrt eldobni nem nagy feladat… már ha nem tudnak lopni egy puskát, akkor pedig már csak a gyorsaságunkon múlik…



Szerkesztve Moonlight-chan által @ 2014. 05. 28. 15:56:56


© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).