Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Yaoi)

Geneviev2013. 09. 11. 22:18:51#27296
Karakter: Caius Illius Caecillianus
Megjegyzés: ~ Asszonykámnak


- Na, gyere, menjünk hátra a lugasba – invitál, de szemei mélyén még mindig ott bujkál az a sötét árnyék. Nem akarom, hogy szomorú legyen, vagy ha mégis az, legalább tudni akarok róla, miért, hogy segíthessek, de… nem illik rákérdezni. Számomra ő nem egy szolga, akinek nem lehetnek sem érzései, sem titkai, hanem ugyanolyan ember, mint én, így… nem kérdezhetem meg. Ha nem akarja mondani, nem akar magához közel tudni, nem kényszeríthetem.
- Ott tartottunk, hogy ugye nem a családi kapcsolatokról fogunk fordítani, hanem… - vetek fel inkább egy másik, ugyanolyan fontos témát.
- Sajnálom Caius, egy egészen kicsit azokkal is foglalkoznunk kell – fordulok felé bocsánatkérően, mire elfintorodva, drámaian felsóhajt.
- De csak a te kedvedért! – mormolja végül, én pedig mosolyogva simogatom meg a fejét. Mivel ő a magasabb, ha csak egy egészen kicsivel is, fel kell nyúlnom, és nem néz ki valami elegánsan a jelenet, de nem érdekel.
- Köszönöm!
Mosolya beragyogja az egész udvart, és máris jobb kedvem lesz tőle. Annyira talán nem rossz a helyzete itt nálunk, ha egyszer így tud mosolyogni, igaz? Remélem…
A birtokunk általam legkedveltebb részén telepszünk le, az olajfák alatt. Bár az olajbogyót nem kifejezetten kedvelem, amit ismerőseim körében senki sem ért meg, hiszen nagyjából nekünk ez az egyik legfőbb ételforrásunk, ám magát a helyet, ahol a szolgáink szüretelni szokták, imádom. Árnyékos, el lehet menekülni a meleg elől, kellemes a levegő is, ráadásul talán ez az egyetlen hely, ahol atyám nem zavarna, ugyanis eddigi életem során talán ha egyszer láttam ide betenni a lábát. Szóval tökéletes egy hely ez, a feladatom viszont már kevésbé. Nem túl lelkesen állok neki az elém állított akadálynak, de vigasztal a tudat, hogy ha én ezeket lefordítom, akkor utána legalább más témákról kérdezgethetem Cassandert.
- Oké, mára elég lesz ezekből. – Hála Minervának! Megkönnyebbült sóhajjal adom tudtára, hogy imáimba fogom ezért foglalni a nevét, és boldogan figyelem, ahogyan kezei segedelmével a fordítanivalók egyre távolabb, és távolabb kerülnek tőlem. – Cserébe, hogy hajlandó voltál figyelni rájuk, most eldöntheted, miről tanítsak.
Hmm… jó kérdés, jó kérdés… Igazából nem is olyan nehéz kitalálnom, hogy miről tanítson, hiszen az egyik kedvenc témám a hazája, inkább csak az a gond, hogy nem szeretném elszomorítani, így nem tudom, jó ötlet-e felhozni ezt a témát.
- Mesélj a görög istenekről, a… hazádról – bököm ki végül, amit szeretnék. Bízom benne annyira, hogy ha megbántanám kérésemmel, akkor azt megmondaná, vagy legalább kimutatná. Nem lehetek benne biztos, de remélem, nem szomorítom el ezzel. – De ha nem szeretnél, elég az istenekről beszélni! Ne haragudj, ha elszomorítottalak! – teszem egyből hozzá, látván szemeiben valamilyen furcsa fényt.
- Ne aggódj – mosolyogja, és a hajamba borzol. Megnyugszom, talán nem rontottam mindent el. – Nem állítanám, hogy nem hiányzik Görögország, de talán pont ezért, szívesen mesélek róla. Amúgy is érdekes tananyag a többi kultúra megismerése is. A római pedig nagyon sokban hasonlít hozzá – meséli. Igen, ezt már mondta, hogy a mi kultúránk is valamilyen szinten a görögökén, azaz az övékén alapult. Érdekes ez a dolog, hiszen most mi vagyunk a világ urai, furcsa belegondolni, hogy valaha mi sem voltunk ilyen fejlettek, sőt, nem is léteztünk. Ezért szeretek tanulni, annyi, de annyi minden van, amit tudni akarok!
- Igen, emlékszem rá, hogy meséltél az azonos, de más nevet kapott istenekről – jegyzem meg, megmutatván, hogy igenis tényleg figyelek mindenre, amit tanít, pláne azokra, mikor a hazájáról tanít. Bólint, és helyesel, látom, hogy folytatná is, de hirtelen egy kérdés jut az eszembe. Annyi, de annyi istenük van nekik is… nekem Minerva, a tudományok és mesterségek istennője, illetve a Horae, a társadalom és a természet rendjének őrei a kedvenceim. Hozzájuk szoktam imádkozni főleg, az ő templomaikba látogatok el mindig. Vajon Cassandernek ki lehet?
- Melyik istenetek a legkedvesebb számodra? – kérdezem meg végül.
- Athéné. Nálatok Minerva testesíti meg azokat az értékeket, amiket ő képvisel. Mindig hozzá imádkoztam legtöbbet. Szerettem is volna ellátogatni Athénbe. – Ohh… sajnálom, hogy eszébe juttattam… Látom rajta a szomorúságot, ami engem is elszomorít. Nem szeretem ilyennek látni, ilyenkor olyan, mintha a természet is elkomorodna. A madarak csivitelése elnémul, erős szél váltja fel az eddigi kellemes szellőt, beborul. Vagy csak én érzem így?
- Cassander… – lehelem nevét, és mivel mást nem tudok tenni, lágyan megfogom ölében heverő kezét. Remélem, legalább ezzel kicsit fölvidíthatom, ha bocsánatot nem is nyerhetek kérdésem okozta szomorúsága miatt.
- Ne haragudj, kicsit elgondolkodtam. – Mosolygása erőltetett, ahogyan zavart hajba túrása is. Ezt csakis akkor szokta csinálni, mikor nem akar kimondani valamit, nem akarja, hogy én is tudomást szerezzek róla. Ennyire butának, ennyire gyermeknek néz engem?!
- Most is tisztelheted a saját isteneid! – jelentem ki határozottan, de a várttal ellenkező hatást váltok ki belőle. Ahelyett, hogy örülne, hogy megengedem, komolyan a szemeimbe néz, és kijelenti, hogy csak tanít róluk, de ők már nem az ő istenei. Ezt egyáltalán nem hiszem el, láttam rajta, hogy nem elégedett meg Minervával, az én kedvenc istennőmmel, hanem még mindig Athénét imádja, akkor ezt most miért mondja? Nem értem…
- Látom a szemedben, hogy ez nem igaz – mondom lehajtott fejjel. Zavar, hogy nem mond nekem igazat, zavar, hogy ennyire együgyűnek, vaknak vél engem. Úgy látom, velem ellentétben, ő nem tekint engem a barátjának, ha annak tekintene, igazat mondana, hiszen itt tényleg senki illetéktelen nincs közel, s távol.
- Nézd Caius – sóhajtja, mielőtt magyarázatba kezdene. – Távol vagyok az otthonomtól, így alkalmazkodnom kell. Még szerencsésnek is mondhatom magam, hisz a két kultúra közel áll egymáshoz. Nevek csupán, melyek különböznek az isteneinknél. – Hiába az, én akkor sem tekintem rabszolgának! Ő… ő az én tanítóm, a barátom! Nem egy rabszolga. Nem az!
- Én nem tekintelek rabszolgának! – kiáltom szenvedélyesen, de csak azt érem el vele, hogy kezeit számra tapasztva próbálja befogni számat. Figyelmeztetően rám szól, szemeivel is üzeni, hogy ne mondjak ilyeneket. De miért?! Hiszen én tényleg így gondolom, akkor miért ne mondhatnám ki?!
- Szívből köszönöm, de ne mondj ilyeneket! Bajt hozol a saját fejedre. – Nem hoznék bajt, apám ennél jobban már így sem utálhat. Ám kérlelő tekintetének nem tudok ellenállni, és az a baljós gondolat is bennem motoszkál, hogy helyettem őt büntetheti meg ezekért a szavaimért, így csak beleegyezően bólintok. Az én fejemre ennél nagyobb bajt már nem igazán hozhatok. Az övére viszont sajnálatos módon annál inkább… Ugyanis atyám egyáltalán nem úgy gondolkozik, mint én, neki Cassander tényleg csak egy rabszolga.
Utálom!
- Tehát, Görögország kultúrája igen széles körben terjed el, és onnan indult el elég sok dolog. Például ott tartották meg a legelső hangversenyt, amit most már Rómában, a fővárosban is tartanak elég gyakran. A művészetek, mint például a szobrászat, a festészet és az építészet, és a tudományok is görög alapokra vannak helyezve, nem véletlenül… - Elharapja a mondatot, és egy pillanatig nem is tudom, hogy miért, de aztán rájövök.
- …Nem véletlenül van annyi görög házitanító és rabszolga. Ezt akartad mondani, igaz? – kérdezem szomorúan. Valamiért olyan furcsa ez a kettősség, hogy nem tetszik ez, hogy rabszolgákat tettünk belőlük, ám örülök is neki, hiszen… ha nem lett volna belőle rabszolga, nem is találkozhattam volna Cassanderrel, és nem tanulhattam volna tőle ennyi mindent. Ráadásul több görög rabszolgánk is van, és nélkülük nem lenne meg ez a nagy kényelem, amiben élünk. Furcsa…
- Igen. Most valahogy mindig ennél lyukadunk ki – mondja kis zavart nevetéssel, amin eléggé hallatszódik, hogy mennyire erőltetett. Na, vajon miért itt lyukadunk ki mindig? Talán azért, mert nem szeretne az lenni? Mert haza szeretne menni? Pontosan. De… most még csak meg sem próbálhatom megvigasztalni, hiszen az előbb is el-, illetve rendre utasított. Nem szeretnék ismét ellent mondani neki, vagy akár még nagyobb bajba sodorni.
Keresem a szavakat, hogy mit mondhatnék, ám semmi olyan nem jut az eszembe, ami nem hangzana lázító beszédnek. A szavak cserbenhagynak, politikai karrierem ködbe vész. Ha a számomra legkedvesebb embert nem tudom hogy megvigasztalni, hát hogy tudnék embereket megmozgatni beszédeimmel?! Leginkább sehogy…
- A művészeteknél tartottunk – választom inkább a biztonságos téma elterelést. – Mi lenne, ha inkább arról mesélnél, hogy az építészeti elemek hogyan kerültek Görögországba, majd onnan hozzánk?
Megkönnyebbült mosollyal fogadja az új, mégis Görögországhoz kapcsolódó témát, és érdekes mesélésbe kezd. Szeretem hallgatni, ahogyan magyaráz, mindig érthetően, érdekesen teszi, ráadásul a hangja is kellemes, nem olyan, mint nem egy barátom házitanítójának nyekergése. Így hát hamar elmerülök a művészetek, azon belül is az építészet világában, és egyre több kérdést teszek föl, egyre több mindent tudok meg.
Cassander olyan okos! Örülök, hogy ő a házitanítóm.
---*---*---*---
- Na, légy szíves, gyere el velem! Ha már nem mehettem meglátogatni Vulcanust, hát a fürdőbe hadd menjek el! Tudod jól, hogy az egy olyan hely, ahová csak kísérettel mehetek, különben mire beérnék a medencébe, apám már tudna is róla, ha egyedül mennék – kérlelem Cassandert, nem sokkal a vacsora befejezése után. Ilyenkor már nem szabadna kimászkálnom otthonról, de ha mégis, csakis kísérettel, mert ha észreveszik, hogy egyedül vagyok, akkor vagy elhurcolnának valamiféle bordélyba, ahonnét apám valószínűleg ki nem váltana, vagy rosszabbik esetben szólnának atyámnak, és a fülemnél fogva ráncigálna haza.
Volt már rá példa.
- Na, jó, most az egyszer elkísérlek, de csak azért, mert szót fogadtál nekem! – sóhajtja megadóan kedvenc tanítóm, és int, hogy menjek, szóljak apámnak, hogy elmegyünk. Meg is teszem, amit nem nagy örömmel, de ő is engedélyez, de nem nagyon hat meg. Tudja, ha nem engedélyezné, akkor is elmennék, így viszont legalább örülhet, hogy kivételesen úgy tettem, mint akit érdekel a véleménye. Talán így…
Ó!
Talán, ha jobban viselkednék apámmal… akkor kisebb az esélye annak, hogy miattam megbünteti Cassandert. Ha meg jó leszek, akkor lehet, kérvényezhetem is, hogy adja el nekem Cassandert, akit aztán fölszabadíthatnék, hiszen ha arra várnék, hogy atyám meghaljon… na, akkor soha az életben nem lehetne drága házitanítóm újra szabad.
- Mehetünk! – vigyorgom, és meg sem állva, kézen fogom Cassandert, és magam után ráncigálom. Könnyű vezetnem, hiszen rettentően vékony, és nagyon könnyű, ami azért is meglepő, mert én sem vagyok az a gladiátor-alkat, de ő aztán még nálam is kisebb. Apám ezért sem örült nekem, talán csak az első években, mikor azt hihette, hogy megnövök akkorára, mint ő, aztán jó nagy volt a csalódása, mikor kiderült, hogy jobb lennék Minerva-papnak, mint mondjuk katonának. Sőt, igazából még csak Mars-papnak sem mehetnék el, ugyanis ott is követelmény a katonai alap képzettség, és az erő, hiszen nem akármilyen istennek lenne az illető a papja.


Mora2013. 08. 26. 19:20:25#27070
Karakter: Cassander
Megjegyzés: (Uracskámnak)


 - Caius, kérlek, viselkedj rendesen, és inkább gyere, segíts nekem, ezeknek a tekercseknek a lefordításában! – szólítom meg tanítványomat, még éppen időben, így sikerül megakadályoznom, hogy észrevétlenül kilógjon a birtokról. Őt ismerve, megint a kovács isten, Héphaisztosz... azaz Vulcanus hegyére indult.  

Tudom, hogy tisztában van vele, miféle fordításhoz kérem a segítségét, és miért. Azt is tudom, hogy mennyire nem szereti ezeket, de nem tagadhatom meg a gazdám parancsát, márpedig ő utasított rá, hogy ezt is tanítanom kell neki, ha unja, ha nem. Olyan pedig nincs, hogy ezeket a családi viszonyokat felvonultató írásokat ne unná. Meg tudom érteni...
Nem szívesen erőltetem tehát, de azért a veszélyes hobbijánál talán jobb. Ráadásul igyekezett titokban meglógni, rosszul létre hivatkozva még a reggelit is kihagyta, de hiába hajlamos a betegeskedésre néha, nincs az az isten, hogy minden második reggel beteg legyen. Ismerem már a trükkjeit.

- Túl jól ismersz… - sóhajtja, és engedve kérlelő pillantásomnak, letesz a mai hegymászásról. Mosolyogva nyugtázom a dolgot, és magamban elhatározom, hogy ezért ma csak kicsit fordítunk, és utána érdekesebb vizekre evezünk.
- Persze, hisz szinte én neveltelek! – nevetek föl, tudva, hogy nincs senki a közelben, aki előtt ez nem lenne ildomos.  
- Jól van, jól van, menjünk! Csak a fordítást ne! Kérlek, csak azokat ne! Nincsen semmi kedvem megint a családi kapcsolatokat tanulmányozni… - kérlel kistányérnyi szemekkel, pont úgy, ahogy pici gyerekként.
- Honnan tudod, hogy azt kellene fordítanod? – kérdezek vissza meglepetten. Biztos vagyok benne, hogy nem mondtam pontosan mit kéne, és a címeket se láthatta a papírosokon.
- Te neveltél, ismerlek! – nevet fel ezúttal ő. Elmosolyodom, de egy pillanatra elönt a szomorúság, mikor rájövök, hogy ez így mennyire nem igaz. Viszont azt egyáltalán nem akarom, hogy azokat az oldalaimat is megismerje, amik miatt megutálhat.

- Na gyere, menjünk hátra a lugasba – zökkenek vissza, elűzve a kellemetlen gondolatokat. Egy pár pillanatig mintha kérdezni akarna valamit, de aztán látva, hogy lassan elindulok, inkább gyorsan beér.
- Ott tartottunk, hogy ugye nem a családi kapcsolatokról fogunk fordítani, hanem...
- Sajnálom Caius, egy egészen kicsit azokkal is foglalkoznunk kell – fordulok felé bocsánatkérően, mire elfintorodva, drámaian felsóhajt.
- De csak a te kedvedért! – mormolja végül, én pedig mosolyogva simogatom meg a fejét. Mivel ő a magasabb, ha csak egy egészen kicsivel is, fel kell nyúlnom, és nem néz ki valami elegánsan a jelenet, de nem érdekel.
- Köszönöm!

Az olajfák alatt telepszünk le végül, és Caius kelletlenül ugyan, de figyelmesen fordítgatja amit elé tolok. Sokáig azonban nem kötik le az efféle írások, így mikor már eléggé csapongnak a gondolatai, félre tolom a papírosokat.
- Oké, mára elég lesz ezekből. – Megmosolyogtat a megkönnyebbült sóhaj, és felragyogó tekintet, melyek szavaimat követik. – Cserébe, hogy hajlandó voltál figyelni rájuk, most eldöntheted, miről tanítsak.
Eltöpreng kissé, és ebből tudom, hogy nem találomra vágja majd rá a legkönnyebb dolgot ami az eszébe jut, hanem tényleg olyat fog kérni, ami érdekli, és amit szeret.
- Mesélj a görög istenekről, a... hazádról – böki ki végül, kissé bizonytalanul téve hozzá az utolsó szót, mintha a reakciómtól tartana. Nem mondom, hogy nem lepődök meg, és valószínűleg a tekintetemben is lehet valami, mert hirtelen visszakozni kezd. – De ha nem szeretnél, elég az istenekről beszélni! Ne haragudj, ha elszomorítottalak!
- Ne aggódj – borzolok a hajába szelíd mosollyal. – Nem állítanám, hogy nem hiányzik Görögország, de talán pont ezért, szívesen mesélek róla. Amúgy is érdekes tananyag a többi kultúra megismerése is. A római pedig nagyon sokban hasonlít hozzá.

- Igen, emlékszem rá, hogy meséltél az azonos, de más nevet kapott istenekről – bólint komoly tekintettel, ahogy mindig hallgatni szokta a tanításomat.
- Úgy van – mosolygok rá, és folytatnám, de újabb kérdés jut eszébe.
- Melyik istenetek a legkedvesebb számodra?
- Athéné – felelem hezitálás nélkül. – Nálatok Minerva testesíti meg azokat az értékeket, amiket ő képvisel. Mindig hozzá imádkoztam legtöbbet. Szerettem is volna ellátogatni Athénbe – teszem hozzá kissé elmerengve, és egy pillanatra az eget figyelve, elveszem az emlékeim közt.
- Cassander... – suttogja Caius, megfogva ölemben pihenő kezemet. Összerezzenve térek vissza a jelenbe, és elszomorodó arcát látva, bánom a merengésem.
- Ne haragudj, kicsit elgondolkodtam – mosolygok rá, majd hogy lássa, tényleg nincs semmi bajom, gyengéden kiszabadítom a kezem az övéiből, és hajamba túrva simítom el szemem elől tincseimet.

- Most is tisztelheted a saját isteneid! – jelenti ki hirtelen. Megriadva pillantok körbe, de szerencsére senki sincs a közelben, aki hallhatta volna.
- Caius, taníthatok róluk, de ők már nem az én isteneim! – pillantok komolyan a tekintetébe. Még ha én továbbra is őket tisztelem, kötelességem gazdám utasítását követve, a római isteneket imádnom. Elég ha én tudom, hogy ez csupán látszat.
- Látom a szemedben, hogy ez nem igaz. – Elkerekednek a szemeim, ahogy az arcát fürkészem. Tisztában vagyok vele, hogy kivételesen éles eszű fiú, de azt hittem megtanultam elrejteni az érzelmeimet a hosszú évek során, ő mégis könnyűszerrel látott át rajtam.
- Nézd Caius – sóhajtom csendesen. – Távol vagyok az otthonomtól, így alkalmazkodnom kell. Még szerencsésnek is mondhatom magam, hisz a két kultúra közel áll egymáshoz. Nevek csupán, melyek különböznek az isteneinknél.
- Én nem tekintelek rabszolgának! – emeli fel a hangját, kimondva azt, amit szép szavakkal kerülgettem.

- Caius! – tapasztom a kezem kétségbeesetten a szájára. Szörnyen jól esnek a szavai, de ha az apja fülébe jutnak... Nem magamat féltem, hidegen hagy, mit tenne velem, de azt nem akarom, hogy őt is megbüntesse a lázadozás miatt. – Szívből köszönöm, de ne mondj ilyeneket! Bajt hozol a saját fejedre.
Látom a szemében, hogy tiltakozna, így szinte könyörgő pillantást vetek rá, és csak akkor húzom el a kezem, mikor beletörődően biccent.


Geneviev2013. 08. 25. 10:00:28#27045
Karakter: Caius Illius Caecillianus
Megjegyzés: ~ Asszonykámnak


- Caius, kérlek, viselkedj rendesen, és inkább gyere, segíts nekem, ezeknek a tekercseknek a lefordításában! – szólít meg Cassander, épp, mielőtt sikerülne kisettenkednem a birtokról, hogy ismét megmászhassam Vulcanus otthonát, hátha megláthatom ezt a hatalmas kovács istent, aki városunkat olykor félelemben tartja dühkitörései miatt. Nem értem én az isteneket! Ha Venus ennyire fölidegesíti, mint feleség, hát miért lett a felesége? Ugyanúgy, ahogy azt sem értem, anyám hogy lehet apám felesége, hogyha apám ugyanúgy csalja anyámat, ahogy Venus istennő a férjét. Nem értem én ezeket a kapcsolatokat… Ezekről bezzeg Cassander sohasem tanít, pedig ezek is fontosak volnának, nem?
Nem csak ezek az ócska görög papírosok, amiket apám csak azért adott Cassander kezeibe, hogy így vegyen rá engem arra, hogy tanuljam a fontosabb családok neveit, és hozzánk, illetve a hatalomhoz fűződő viszonyaikat. És ezt Cassander is tudja nagyon jól, ahogy azt is, hogy bár fordítani szeretek, apám cselszövéseit kevésbé, mégis minden egyes alkalommal megpróbálkozik ezzel, hogy rávegyen.
És ami a szomorú, hogy mindig sikerül is rávennie, hisz anyám mellett ő az egyetlen, akinek szavára minden alkalommal hallgatok, nagyjából kivétel nélkül. És ő az egyetlen, aki ismer annyira, hogy tudja, ha nem jelenek meg reggelinél, az nem azt jelenti, hogy gyengélkedek, és hívni kell a gyógyítót, hanem azt, hogy valamire készülök. Túl régóta, és túl jól ismer már engem, szinte már jobban is, mint ahogy én magamat.
De én ezt nem bántom. Kedvelem Cassandert, és nem értek egyet apámmal, hogy a rabszolgák csak valami aljadékok, akikkel nem kell foglalkozni, nem kell emberként bánni, hisz például Cassander minden, csak nem lenézendő valaki! Ő okos, és… szép is. Nagyon szép.
- Túl jól ismersz… - sóhajtom, és leteszek arról a tervemről, hogy most kivételesen nem fogadok neki sem szót. Túlságosan nagy hatással vannak rám már kiskorom óta különleges, zöld, kérlelő szemei. Valamiért, ha a szavaira nem hallgattam, amint belenézek a szemeibe, mindig le tud beszélni bármiről, szavak nélkül is.
Mosolya fölragyog, szeretem, hogy csak én láthatom mosolyát. Bár nem szeretem, hogy sokszor szomorú, és még mindig láthatóan honvágya van, de szeretem, hogy én ki tudom rángatni szomorúságából. Majd ha nagy leszek, és az én rabszolgám lesz Cassander, akkor fölszabadítom, és haza mehet majd! De persze, csak akkor, ha én is követhetem őt…
- Persze, hisz szinte én neveltelek! – nevet föl. Ez igaz, ő és anyám neveltek föl, ami egyszerre mindennapos, és egyszerre furcsa. Furcsa, hisz anyám nem fogadott föl mellém dadát is, mindennapos, hiszen a házitanító egyszerre nevelő is. Bár igaz, ami igaz, hogy barátaim azt szokták mesélni, hogy sokszor a házitanítójuk még verik is őket, ha valamit nem jól, vagy nem úgy csinálnak, ahogy kellene. Cassander viszont sosem emelt rám kezet, de én meg mindig, vagy legalábbis majdnem mindig szót fogadtam neki, apámmal ellentétben. Furcsa.
- Jól van, jól van, menjünk! Csak a fordítást ne! Kérlek, csak azokat ne! Nincsen semmi kedvem megint a családi kapcsolatokat tanulmányozni… - kérlelem óriásira tágult, kerek szemekkel, hátha hat még kiskori meggyőző képességem.
- Honnan tudod, hogy azt kellene fordítanod? – kérdez vissza Cassander, ahelyett, hogy kérésemre válaszolna. Csodálkozik, látom rajta, de nem értem, miért. Harmadik alkalomra már megtanultam, hogy mit takar a görög papírosok fordítása kifejezés nála. Ha normális fordítás lenne, akkor görög tekercseket mondana, nem görög papírosokat. Ez itt a nagy különbség! Tanulok én, tanulok.
- Te neveltél, ismerlek! – nevetem. Elmosolyodik, de általában vidám szemeiben most kis szomorúság tűnik föl, de hamarosan el is tűnik, mintha nem akarna arra gondolni, ami ezt az érzést okozta neki. Lehet, hogy mégsem ismerem olyan jól…?


© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).