Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Fantasy)

<<1.oldal>> 2. 3.

Ursus2013. 10. 16. 05:53:08#27651
Karakter: Kaiwhakahaere Wairua
Megjegyzés: (Sinix,Laurent)


Törzsünk legnagyobb hibája a türelmetlenség . Mindig mindent most akarunk. És mindig elfelejtjük, hogy a most is csak egy pillanat. Ez a hiba a mi Tautini törzsünkkel. Türelmetlenek vagyunk…
Mint én, aki nem tűri a tiszteletlenséget, még akkor sem, ha az éhség rá a mentség. Egyen hát, bánom is én, de tudnia kell hol a helye.
Türtőztetve magam állom meg, hogy ne keverjek le egy istenes, medvés pofont, elvégre még is csak Rata, és még is csak szent helyen vagyunk. Így jobb dolgom híján nem tehetek mást, menni hagyom.
Az úton csak azon tudok gondolkodni mennyi mindent meg kell még tanulnia, a kasztokról, a csoportokról. A növényről, a szertartásokról…és valamikor még ratává is kell avatni. Igazivá, törzsbelivé.
Azt hiszem mi előbb pontot kell tenni annak a bizonyos I-nek a végére. Megteszem. Még a nap hetedik nyugovóra térése előtt meg kell tennünk.
Ám a táborban sem fogadnak kecsegtető hírek. Mint már említettem- s okkal- törzsem legnagyobb gyengesége a türelmetlenség. Az egyik tag megbökte a másikat, kinek most élete a tét.
A ratára hagyom a teendőket, embereket is kap maga mellé, tegye amit jónak lát. Kint állva sátra előtt tartom a lelket a zokogó nőben hűvös, még is határozott fellépésemmel. Ha én nem pánikolok senki sem teheti a törzsben; Ez a szabály. A szabály pedig senki sem szegheti meg.
S bár a rata megmenti a férfiút, a falu még sem tud ránézni hálás szemmel. Azt rebesgetik átok ül rajta. Tisztátalan. Nem közülünk való…
Ostoba szeretett népem pedig egyöntetűen párhuzamot húz az átok és közte. Azért indult el a szülés, és azért sérült meg ez a férfi oly csúnyán, mert itt van Sinix. Meg kell égetni, fel kell áldozni.
Némán pillantok rájuk.
Majd alig hallhatóan sziszegek egy „nyugalmat”, s összehívva a nagy tanácsot vonulunk külön, messze eső, a hegyek mélyén rejtőző szállásunkba össze egy gyűlést.
-         A falu béliek nem támogatják az új Ratát Kaiwhakahaere- dörmögi az egyik tanácstag, a legidősebb ngārahu. Sokan bólintanak, helyeselnek- meg kell égetni, fel kell áldozni.
-         És akkor még is ki fogja intézni a gyógyítást? Ki mutatja be a szertartásokat?! Gondolkodj mielőtt a szádat jártatod.
-         Meg kell égetni!-hajtogatják csak egyre-másra.
 
Tanácsunkban egyetlen nő foglal helyet, a legidősebb tautini. Rosaangela bár aszott, zömök asszony még is ereje teljében van. Azt rebesgetik a kristályfüggő, mely ráncos nyakában pihen még magától a tarākonától származtatható. Ő volt a sárkány egyetlen szeretője, kit a lény az élet lángjával jutalmazott. Saját életét áldozta a nőért, ám ez hosszú história, s a tarākona szertartáson szokták eljátszani.
Az ősz, reszkető hangú hölgy pozíciója még az enyémnél is ezerszer magasabb, ezért is tiszteli mindenki őt úgy, mintha anyánk lenne. Azonban ő nem érintkezik velünk. Itt él fent a hegyekben,s csak különleges tanácskozáskor látjuk viszont. Nem bánja.
-         A rata kell- szól közbe, melyre néma csönd telepszik a teremre. – Szenteljétek fel a ratát, mutassatok be gazdag áldozatot az isteneknek, hogy elfogadják és ne nehezteljenek rá.
-         Még is mit?
-         Valamit a legöregebb tagtól, valamit a legfiatalabbtól, s valamit tőle.
 
Szavak nélkül figyeljük a tiszteletben álló nőt, majd mélyen meghajolunk előtte és távozunk. Nincs több vita, mindent hall. Még kilóméterekről is.
Mikor magam voltam gyermek, ő már akkor is ilyen idős lehetett. Apám idejében is. És annak az apjának az idejében is. Azt is rebesgetik, hogy ő a mi szeretett Aotūroánk megtestesülése.
Nem vitatom.
Visszaérve a táborba felkeresem a ratát, majd félrehívom.
-         Ma este.
-         Mit parancsolsz Kaiwhakahaere?
-         Ma este. Találka. A tűznél.
 
Azzal távozom. Felkészülök az esti előadásra, megtudakolva mi mindent is kéne elmesélnem neki. ÉS hogy kit kérdezek meg?
Az asszonyokat. Elvégre ők szokták elmondani mi hogyan is van a törzsben gyermekeiknek. És most nagyjából hasonló szituációnak örvendünk.
A nő, kinek segített világra hozni gyermekét roppant hálás neki. Ezért is dönt úgy, hogy szívesen fogadja a ratát. Ő lesz a rata törzsi anyja.
Így a megbeszélt időpontban (nálunk az este pontos időszakot jelöl a vacsora utáni és nyugovóra térés pillanata előtti állapotot) a hatalmas tábor közepén lobogó terebélyes tűz mellé sétálva fogom karon a ratát s kezdem húzni a nő sátrába.
Lynea kerek barna arca boldog ahogy meglátja a két belépő alakot. Az ő vezérét, és az ő ratáját. Nem győz hálálkodni hogy segített életet adni a gyermekének, ezért busa fejével a két ülőalkalmatosság felé int.
-         A törzs fel akar téged áldozni.- pillantok Sinixre, aki megrökönyödve mered rám.
-         Tessék?
-         Úgy gondolják hauaitu vagy. Vagy is áruló, haszontalan a törzs számára.
-         De én segítettem!
-         Tudjuk- szól közbe Lynea.- Természetesen nem fogjuk hagyni a Kaiwhakahaereval hogy megtörténjen ez. Jó rata vagy, csak még keveset tudsz. De mi eavatunk.
-         És felszentelünk- teszem hozzá.- Lynea megtanít mindenre, s törzsbéli anyád lesz.
 
Azzal a nő lassan mesélni kezd.
Minden törzsi tag csak úgy lehet törzsi tag, ha az édesanyja tautini. Néhány rendhagyó esetben tautini örökbe fogadhat gyermeket, akik nem a törzsből valóak, így az idegen is törzsbéli lesz, ezzel privilégiumot, érinthetetlenséget élvezve. Ez fog vele is történni.
Ez azért is kell, mert csak és kizárólag törzsbéli láthatja el ténylegesen a rata szerepét. Mármint ténylegesen úgy, hogy el is fogadja a törzs. Egyéb esetben akár egyetlen hibája miatt is meglincselhetik, úgy ítélhetnek hogy alkalmatlan a pozícióra és feláldozhatják. A ratának kötelező két általa választott –általában gyermek- segítőt tartania, kik kitanulhatják mellette a mesterséget.
Azért fontos, hogy rata legyen a törzsben, mivel csak és kizárólag az a személy hajthatja végre a rituálékat.
Egyetlen rituálé van, amit nem a rata végez, és az maga a rata avatás. Ezt a falu első asszonya, Rosaangela teszi. A szertartáshoz kell a legöregebb tagból valami, a legfiatalabb tagból valami, s a ratából valami. Ezzel lesz teljes a kör.
Sinix arcán látom hogy sápad. Sok lesz neki az elhadart információ, azonban ez jelen pillanatban egyikünket sem érdekli. Sem engem, sem a karjaiban heverő csecsemőt rázogató Lyneát. Szorít minket az idő.
Minden évben mikor a nap és a hold egyszerre jelenik meg el kell végezni a Aotūroát. De előtte húsz napi böjt van. Szerencsétlenségére avatása után húsz nappal kell megtartania a bonyolult rituálét.
És hogy minek is áldozunk?
A földanyának köszönjük meg, hogy befogadott minket és megajándékozott a tautinivel, vagy is az életet adó virággal. A tábort átszelő folyóban nő csupán a virág, melytől fehér a hajunk vége. Ha beavatott rata lesz, neki is el kell kezdenie fogyasztania a keserű virág főzetét.
A szertartás bonyolult. A réten emelt szentélyen kell gazdag áldozatot bemutatni az Isteneknek, majd közös imádság után a szent főzetet, melyet a rata készít el a tautinik virágából minden törzsi lakosnak el kell fogyasztania közösen. Ezt követően ismét hosszas imádság van napirenden, aztán mulatozás.
-         És még is kitől fogom megtanulni a főzetet? Semmi féle feljegyzés nincs erről! –pánikol Sinix
-         Arra ne legyen gondod.- szólok közbe.
 
Lynea felvonja a szemöldökét, majd folytatja.
Még rengeteg rituálé lesz, de ez számára a legfontosabb, a többiről időben beavatják. Most viszont mennünk kell, tekintve hogy a kicsi nyűgös, s mind ketten fáradtan.
Mélyen meghajolva az asszony előtt távozunk a sátorból. A fiatal férfi arcára látom lassan kitelepedik a pánik. Halványan megmosolygom.
-         Még is hogyan tanuljak meg ennyi dolgot másfél hát alatt?!
-         Kapsz segítséget. Holnap korán kelünk, menj, térj nyugovóra.
 
Azzal távozom.
 
~***~
 
Másnap hajnalban sétálok be sátrába, félrelibbentve az irhát szólok be. Ébredjen, hosszú útra megyünk.
Nyűgösen szedi össze magát, gyalogszerrel indulunk neki a több órás megerőltető sétának. Nem sokat beszélünk, hiába faggat lusta vagyok cseverészni. Még az úton a férfiú fejébe verem; az idős hölgy a falu első asszonya, így mély tisztelettel kell vele bánni, nagyobbal mint ami nekem jár. Egyenesen Rosaangelahoz viszem, akit nem lep meg jöttünk.
Reszkető hangjával azt sivítja;már várt minket.
Mély meghalással köszöntöm, a leendő Rata sem tesz másként.
-         A segítségedért jöttünk- közlöm mély tisztelettel hangomban.
-         Tudom.
-         Ezt a férfit kéne ratává avatni.
-         Tudom.
-         Nincsenek hónapjaim arra, hogy kiképezd őt.
-         Azt is tudom.
 
Sinix csak furcsállóan honyorog. Végül megállapodunk hogy nála hagyom erre a kis időre a fiút, ő mindent megtanít neki amit meg kell.
Az első dolog, amit közöl vele távozás után, a kérdésre a válasz, mely eddig a legjobban aggasztotta.
-         Ha azt mondjuk a legfiatalabb tagból kell valami, a legidősebből, s belőled az annyit tesz, a legfiatalabbnak a zsinórja kell, mely összekötötte anyjával –a tautinik mind megtartják külön edényben, elásva, mivel mágikus erőt tulajdonítanak neki- a legidősebbnek a körmei, mivel van egy legenda, miszerint minden levágott körmöd meg kell keresned, s csak akkor térhetsz nyugovóra. Ez a föld pedig a nyughelye a legidősebbnek, s az is, ahol minden körmét elpotyogtatta, és a véred, mert az éltet. Azt kell a törzsnek adnod.
 
Persze ezeket már nem hallom. Idegesen térek vissza a táborba.
Fogalmam sincs hogyan fognak boldogulni, valójában nem is izgat. Csak arra vágyom, hogy minden klappoljon és rendben legyen. Nincs időm még ilyen badarságokkal foglalatoskodni.
 
Mint említettem, a törzsünk legrosszabb tulajdonsága; türelmetlen. Mindent MOST akar, ám elfelejtik, hogy a most is csak egy pillanat, amiből egyhamar „majd” lehet.


Laurent2013. 06. 01. 21:39:07#26003
Karakter: Sinix
Megjegyzés: ~Ursus~ főnöknek


 Sinix:
Az éjszaka kellemesen telt el, bár ezt csak azért jelenthetem ki nagy lelki nyugalommal, mert voltam már igazán északon, ahol azt hittem, hogy a vér is megfagy az ereimben, vagy legalábbis jégkásává válik. De túléltem azt is, ez pedig, bár nyirkossága miatt kellemetlen, nem kibírhatatlan. Ugyanakkor eléggé kényelmetlen ez a fekhely, úgyhogy muszáj lesz ezzel kezdeni valamit.
Reggelre tehát, amikor egy nyers és durva hang ébresztget, eléggé morcos vagyok, ugyanakkor a kíváncsiságom még nem sikerült legyőzni. Vajon tudja még az előző gyógyítón kívül valaki, hogy melyik növény mire jó? Csak volt valami segédje vagy ilyesmije az elődömnek! Kissé álmatagon nyitom fel a szemem, elvégre minek ébresztene fel akárki, aki meg akarna ölni, nem? Feltápászkodok, és a törzsfőnököt pillantom meg teljes életnagyságban, és egyedül. Nagyon magyaráz valamit, úgy tűnik nem tetszik valami, vagy történt talán valakivel valami...
Minden esetre elég türelmetlenül néz rám, így hát minden szemérem nélkül kelek fel, és öltöm magamra a hosszú ruhámat. Ideje, hogy valami ráolvasást tegyek a ruhámra, mely a nappali meleget elnyeli, és éjjel meg fűt. Gyakorlott, és gyors mozdulatokkal kötöm magamra a ruhámat, majd útra készen pillantok felé, de ő épp csak idepislant, és már indul is. Vajon hallott már arról, hogy a reggeli az egyik legfontosabb étkezés?
De panaszra nincs okom, mert egy nagy rétre kiérve aztán elfeledem az étlen-szomjan létet, és a lehető legtöbb érzékkel fordulok körbe, hogy alaposan meg tudjam figyelni minden egyes részét. Mondjuk sok nézelődésre nincs idő, mert két kemény szempár fúr az arcomra lyukat, így akarom vagy sem, kénytelen vagyok a példáját követve lehuppanni elé.
Épp csak leteszem a nemesebbik felem, amikor megszólal, bár a beszéde kivételesen kissé.. tagoltabb vagy lassabb, nem is tudom. Mutogat is hozzá, és mire végre megértem, hogy ő most tanítani jött ide, és ezért csapott ekkora hűhót... engedelmesen ismételgetek utána, nekem is előnyöm lesz ebből, és ha ismerem a nyelvet, tudok kérdezni is, és amiről meg úgy akarom, azt nem értem meg... Azt hiszem az elején még megtehetem. Mélyen eltitkolom, hogy minnél jobban mélyedünk a nyelvleckékbe, annál jobban be tudom azonosítani a nyelvterületet, és hasonlítani a többihez, így megoldva a nagy problémát. Egyik sem hasnlít igazán erre, mégis vannak hasonlóságok. Ha nagyon akarnám, már most elboldogulnék. Azért csak ülök redületlen, és ismétlem amit mond, hogy a kiejtéssel ne legyen baj.
Végül a nap már egészen kibújt a magas fák lombjai mögül. Éppen azt a szentbeszédet hallgatom leegyszerűsítve, mely a Rata szent dolgainak kiselejtezéséről szól, így hát eléggé unom magam, nem mellesleg meg éhes is vagyok. Kimonóm ujjába fűzött kezeim lassan elgémberednek, én meg törökülésben fogok megsavanyodni. Végül fésűt húzok elő, és a hosszú tincseim szépen nekiállok kóctalanítani, nem mintha olyan nagy bagolyfészek lenne a fejemen...
-Figyelsz? - dörren rám a mély bariton, én pedig szemem sarkából odapillantok.
-Hm. - hümmentek, meg sem torpanva a fésülködésben.
-A Rata dolgai szent...
-És ebbe halt bele. - szólok közbe gördülékeny kiejtéssel, tisztán, ki tudja hány törzsi törvényt szegve meg ezzel. - Én élni akarok. Csináljatok szentélyt, és imádjátok a Rata szent dolgait.
-Hogy mered... - rámvillannak a hipnózissal felérő szemek, de csak felállok, mert kezd értelmetlen lenni ez a forrófejű vita.
-Bocsáss meg, én Kaiwhakahaerem, de nem ettem. Ha visszatérek, folytathatjuk.
Fésűm elrakva öt ujjal szántok elegáns mozdulattal a hajamba, és egy kis hajtűvel tekerem pár mozdulattal szoros kontyba, hogy ne zavarjon. Megfordulva macskszerű léptekkel hagyom el a tisztást, mely legyen akármilyen szent, azért itt vadászni mégsem fogok. Mellesleg meg sietős lépteimmel minél messzebbre szeretnék jutni, nehogy a főnökömnek eszébe jusson követni és tovább beszélni vagy ilyesmi. Egy délelőtt során csak nem csinálnak még egy szülést vagy haldoklást.
Egyébként is... Mi az, hogy azt a sok vackot tartsam meg? Inkább akkor alszok a nemrégiben belakott kis vermemben. Vagy fán. Ha a Rata ennyire fontos nekik, hogy még a börtönömből is kieresztettek, akkor azt hiszem igazam lehet, hogy itt is a gyógyító mondható a törzs második emberének. És ha ilyen szerencsés pozíció hullott az ölembe, akkor ki is fogom használni, és nem fogom hagyni, hogy csak úgy ugráltassanak.
Mikor úgy vélem, elég messze érhettem, megállok, és ellazulva sóhajtok. Kimonóm övébe dugom a hosszú szoknyaszerű részt, izmos, karcsú és hófehér lábaim szabaddá téve, ugyanígy a lógó ruhaujjakat is megrövidítve és pórázra fogva, hogy ne zavarjon, majd a tőröm elővéve megállok a sűrűben, és lehunyom a szemem. Kissé behajlítom lábaimat, karjaim kissé behajlítom magam elé, és a bökőt pedig döfésre készen tartom. Hosszú percekig csak figyelek, hallgatok és szimatolok, majd lassan felnyitva borostyán szemeim a tőrre pillantok.
Gúnyosan, fölényesen biggyed le szám sarka, ahogy a benne mozgó árnyakat figyelem, majd mint akit puskából lőttek ki, úgy indulok neki. Betájoltam a helyzetemet, a falut, a tisztást, és hogy merről cipeltek engem oda. A földből kiálló györeket, nagy köveket és egyebeket úgy lépem vagy ugrom át, hogy a lendület nem törik meg. Így aztán pár percnyi futás után megtorpanok, és újra mély levegőt veszek. Érzem a mentolos illatot... valahol erre... ideje nem csak evéssel foglalkozni, hanem a jövőmmel is.
Míg a számba kis bogyókat dugdosok, amiket tegnap a sátramban tálaltak fel a memehák, addig két kezem sűrűn kanalazza a szerzett növényeket akár gyökerestül is a kis anyagszütyőbe, amit a kimonómból halásztam elő. A nap a fejem fölött jár, mikor végzek. Útközben amilyen szép és mutatós madártollakat találtam, szépen kimostam egy közeli forrásnál, és a hajamba tűztem szárítani. Kicsit furcsán nézhetek ki, de hát errefelé csak az látja, aki úgy tűnik titokban akart követni, de sikerült kiszúrnom. Nem zavar, így nem mutatom, hogy észrevettem, habár kiléte sem érdekel igazán.
Végül aztán halkan dudorászva húzom gunyoros kunkorra ajkaim. Kész vagyok. Még néhány kis facsemetét ások ki bottal vagy lapos kővel, majd egy kis ráolvasás sutyiban, és felállva késznek nyilvánítom. Tőröm is megtisztítva elteszem, amint a levadászott halakat megfelelően megtisztítottam, és fogyasztásra félkész állapotban eltettem. Ruhám újra leengedem, így akár egy civilizált világ-beli szerzetes, úgy nézhetek ki. A hajam nem engedem le, mert akkor a tollak szertehullanának. Így, ilyen fura külsővel indulok vissza a faluba.
Nagy elánnal fogadnak, ki hitte volna, hogy ennyire hiányoztam nekik. Mint kivettem a szavaikból, valamelyik másik falubeliekkel támadt nézeteltérésük, és megsebesült valaki. A nagy riadalomból ítélve elég nagy lehet a baj, így lépteimen nyújtok, de tempójukon nem gyorsítok. A Kaiwhakahaere vár a sátram ajtajánál igen mogorván és dühösen. Szó nélkül lépek el mellette, magam mögött lehajtva a sátor ajtajaként szolgáló anyagdarabot. És kihessegetve a bent tébláboló, zokogó rokonságot.
Ám elég a fekhelyre pillantani, és tudom, hogy a helyzet komoly. Túl fiatal alak fekszik túl sápadtan ott, és eléggé mozdulatlanul. Mégis tudom egy rápillantással, hogy még nem halt meg. Megfordulva kiszólok az embereknek, hogy két hauaitut küldjenek ide vízzel és kövekkel, meg fával. Míg ők intézkednek, addig én a szerzeményeim az egyik asztalra szórva a friss növényeket felkapom és egy mozsárban előrölöm, majd a takonyállagú akármit leerőltetem a torkán.
Ekkor érkezik meg a két alak, láthatóan vakok. Káromkodva veszem el a vizet, és amíg a tüzet felélesztik, én lemosom a sebét, és pár gyógynövényt is teszek rá, hogy a vérzést elállítsam. Csúnya hasi seb, látom a beleket is. De ez nem jó alkalom a kísérletezgetésre. Kezeim megmosom, és a tűz mellett megmelegedett köveket a seb köré teszem, majd a megpuhult és fellazult bőrt összeillesztem. Halkan motyogva kántálni kezdek, és figyelem, ahogy a különváltrészek lassan összeforrnak, minden látványos tüzijték nélkül ugyan, és a nagy ruhámtól csak én látom, ahogy a seb lassan összezárul. Mivel nem vagyok nagy mágus, így erőmből nem telik teljes gyógyításra, de a lényeget megtettem, a többi rajta múlik. Körbenézve leakasztok pár szárított gazt a falról és a fűzre vetem, majd kilépek a sátorból, hogy a füst csípős szaga ne marja szét az orrom. A két kívülálló is tüsszögve követ, majd elállom a bejáratot. Most nem mehetnek be. Persze ez nem mindenkinek tetszik, így hát panaszba kezdenek.
-De Kaiwhakahaere, a fiam... A fiam ott van bent, és ki tudja, hogy él-e még...
A nő sírva veti magát a földre, mégsem mozdulok el. Közönyösen pillantok körbe, és próbálok rájönni, hogy miért viselkednek ilyen furán velem. Talán ijesztő lenne, hogy némi füst dől kifelé a sátorból? Minden esetre most a természetre kell bízni a dolgot.
-Élni fog, ha akar. - szólalok meg, és mivel a nyelvüket használom, elcsendesülnek, hogy halk szavaim hallják. - Ha felkel, átmehet a ti sátorotokba. Pihennie kell.
Teszem még hozzá, majd a hajam összefogó tűt kihúzom a hajamból. Egy pillanatig meglepetten meredek a széthulló ezerszínű tollakra, majd sóhajtva nekiállok összeszedni, és egy cérnaszálat kihúzva a ruhámból összekötöm őket. Legyezgetve magamat egy kezemmel hátul megtámasztom magam üldömben, így kényelmesen elfoglalva a bejáratot hosszú órákra elérem, hogy senki se szökhessen be a sátorba.
A falubeliek nem mennek el, ott őgyelegnek a közelben. Egészen amíg egy halk nyögést nem hallok bentről, én pedig olyan gyorsan ugrok fel és tűnök el bent, hogy csak a reakcióként érkező hörrenést és kiáltásokat hallom kintről, ahogy közelítenek. Persze felnyitva a bejáratot a sűrű füsttől nem látnak, és a csípős szagtól megtántorodnak, mégis megpróbálnak bejönni. Csontokba akadnak, nekimennek a csekélyke berendezésnek... felsóhajtva gurítom a pácienst oldalára, hogy felköhögje a trutyit, amit a torkán nyomtam le órákkal ezelőtt, és a sebe környékéről lehullott köveket félresöpröm. Egy ronggyal letörlöm a verítéket arcáról, és megnézem a szemét. Majd biccentve felállok.
-Vigyétek.
Szól az ítélek, és krákogva viszik ki őt a sátorból, némi friss levegőt beengedve maguk után. A tüzet szétkotrom, és a füstölős részét kiszedve a sátor mögött elföldelem. Majd szellőztetés közben a rég beszerzett kis aranyosságokat a helyükre teszem, s a halat végre nekiállok megsütni. Jóllakottan, és elégedetten nyújtózok ki, és fürdés után vágyva feltápászkodok, kilépve a sátorból. Arra indulok, amerről hoztak, megfelel nekem az a nagy folyó fürdésre, mégha szürkül is már az idő. Kellemes félhomályban dobálom le a ruháim, és felpillantok az égre. Holnap telihold. Én pedig táncolni akarok.
Mosollyal gondolok a szempárra a kis üvegcsében, mely a sátram egyik előkelő polcán figyel. A falubeliek azt hiszik, szellemek szeme figyeli őket, így nem mernek bejönni. Remélem, hogy ők szeretik a szemüket. Mert az én táncomat csak az láthatja meg, aki méltó rá. Ilyen pedig még nem született. Így elégedetten merülök a vízbe, és a víz alatt a túloldalra úszok, majd vissza, játszadozva a hosszú hajammal, mely a víz tetején úszik utánam legyező alakban, vagy szórakozottan simítva végig hófehér bőrömön, mely az esti szürkületben kísértetiesen fehérré, a felkelő hold fényében pedig szinte ragyogóvá válik. 


Ursus2012. 12. 26. 04:33:42#24633
Karakter: Kaiwhakahaere Wairua
Megjegyzés: [Laurenthez, Sinixnek]




„Sokszor hallottam, hogy az úgynevezett természet olyan, mint a cserépedényeket készítő fazekas, és ha egy szépet tud készíteni, tud aztán két-háromszázat is.”-
Miguel de Cervantes

 
A szülést sikeresen levezényeli, az emberek lassan, de biztosan megbíznak benne. Engem is meglep mily könnyedséggel veszi rá társaim egy-egy mozdulat végrehajtására.
Szavak nélkül…Ez azt hiszem, elismerésre méltó teljesítmény.
Némán függesztem sötétlő tekintetem minden egyes mozdulatára, míg meg nem győződöm; áldás az ember, nem átok.
Végül megkönnyebbülten vezetem ki a sátorból, hogy aztán megmutathassam neki újdonsült, ezen esettől számított lakhelyét. Az egykori és mindenkori Rata sátrat.
 
Körbe intek kezemmel amolyan „ idegenvezetés” gyanánt, s távozom.
Elmémben már ekkor megfogan a halva születetett ötlet; meg kell tanítani a nyelvünkön, s ezen eshetőség okáért magam foglalkozom majd vele.
Ám nem juthatok sokáig tantervem kidolgozásában, elvégre –halandó órában mérve közel másfél után- már üvöltve rohannak hozzám a megboldogult Rata ágyasai; az új Rata megtébolyodott, kidobálja a szentségeket, ráadásul fel is gyújtja a falut.
Hanyatt-homlok rohanok – persze átvitt értelemben, egy Kaiwhakahaere soha sem rohan!
Ettől eltekintve sietős léptekkel indulok az említett területre, hogy aztán elhűlve nyugtázzam; igazat szóltak. Valóban a régi Rata felszerelésének 25% kivételével minden kint honol.
Emberünk tán még nem sejtheti, mily hideg is van azon odúban, melyet otthonának tekinthet ezen eset után. Nem szólok semmit, mindössze biccentek, s távozom.
Az este folyamon rádöbben majd barátunk; milyen is ez az eső erdő.
 
Engem is meglep, a következő nap pirkadatán már hűlt helyét találom az irháknak. Bár a kimonó melyet magára öltött minden bizonnyal meleg, még sem elég ahhoz, hogy testének minden porcikáját őrizze bizalommal..
Belépve a sátrába mérem végig. Még alszik.
Nyugodtan, sápatagon.
-         Ébredj! – szólok hozzá nyelvemen.
 
A hatodik győzködésre magához is tér, melyet cseppet sem bánok.
Lassan okítani kezdem –melyből fikarcnyit sem ért; nem teheti ki az egykori Rata dolgait, elvégre ezek mind szentek s amellett, hogy tiszteletlenségnek hatnak ezen tárgyak eltávolításai, még a népet is megriassza.
Ezt követően sürgetve sarkallom a mi hamarabbi öltözésre. Sokat kell még tanulnia, nekünk pedig nincs vesztegetni való időnk.
Egy holdtöltét követően a legnagyobb, legméltóságosabb szertartást kell levezényelnie; a Tautini szertartást.
Népünknek ezen momentum legalább annyira fontos, mint a keresztényeknek a karácsony. S ha nincs ki vezesse, hát az istenek, szellemek elfordulnak tőlünk.
Nem maradhat ki.
 
Így esik, hogy egy ébredés, s mosakodást követően már a hatalmas, szent rét felé tartunk. Némán haladok az ismert ösvényen, nyomomban a Rataval.
Végül a szentélyhez közeli kis tisztáson a smaragd zöld, harmatos fűbe roskadva parancsolom magammal szembe a férfit, s elkezdem a villám leckét.
-         Én Wairua….te?
 
Semmi.
Én rá mutatok, Ő bután néz.
Jó párszor elismétlem, míg le nem esik a tantusz. Ahogy kimondja nevét büszkén biccentek.
Lassan ismételtetem vele a mondatot.
-         A nevem Sinix.
 
Pár nekifutás, és már tökéletesen mondja.
Büszkén biccentve ugrunk neki a következő szavaknak. Ég, föld, madár. Tisztába tesszük a kasztokat.
Én Kaiwhakahaere….Ő Rata.
Hosszú és rögös út áll még előttünk…
Már előre látom..
 
 


Szerkesztve Ursus által @ 2012. 12. 26. 04:34:07


Laurent2012. 12. 24. 01:00:57#24582
Karakter: Sinix
Megjegyzés: ~Ursusnak~ Fa alá


 
 
 
Sinix:

Olyan hangokra kelek, amik határozottan nem az üdvözlés örömteli pillanatait tolmácsolják. Sátrakat pillantok meg elsőként, majd rengeteg olyan alakot, mint akik engem cipelnek, és egyedül a ruha útján tudom megkülönböztetni a nemüket. Egy impozáns férfi elé csapnak le, mintha egy összetekert szőnyeg volnék csupán, és így mindenki alaposan szemügyre vehet. Talán mégiscsak jó ötlet volt a ruháimat megtartani, így az engem figyelő szemek nem sokat láthatnak.
Elégedetlenül zúgolódnak a minket körbeálló emberek, és abból kiindulva, hogy az előttem ülő alak jóval díszesebb ékszereket visel, és persze elég tiszteletet parancsoló külseje van, afféle főnöknek nevezem el magamban. A hangzavarnak véget vet, míg ki- vagy bejelent valamit, legalábbis a hangnem alapján, majd csend borul a kis tisztásra. Érzem a neheztelést, a félelmet és a dühöt a levegőben, de ezek tudása nem sokat segít most rajtam. Ahogy az sem, hogy mind engem néznek, és valahogy olyan érzésem támad, mintha valamiről lemaradtam volna, vagy elfelejtettem volna.
 
 
Nyugtalan zsongás erősödik fel, a pillanat elmúlik, és kissé megkésve kezdek töprengeni azon, hogy vajon mi sors is várhat rám. Nem kell sokat várni. A rám meredő tekintetekből ítélve hamar bekövetkezik az ítélethozatal. Alig pislogok kettőt, egy mély lyukban találom magam, amit le is takarnak, így egy óra múlva kissé úgy érzem magam, mint egy kondérban pácolódó karaj. Nos, ha itt várják meg halálomat, addig se unatkozzak! Lehunyom a szemem, és úgy döntök, hogy pihenni fogok. Felesleges pánikolással tölteni az időt, amíg a csodára várok. Méltóságteljesebb, ha teljesen csendben halok meg, hiszen a rimánkodás nem hozzám méltó. Tehát felkészülve az unalom általi halálra némi fészkelődés után hátradőlök, és igen igyekszem elfogadni a sorsomat.
 
 
~*~
Senkit sem érhetett még nagyobb meglepetés, mint engem, amikor kora hajnalban három nap múltán egyszercsak nagy kiáltozás közepette kicibálnak a veremből, majd felváltva lökdösnek egy kisebb sátor felé. Kintről sem túl biztató az üvöltő női hang, de ahogy berántanak a kis helyre, szinte pofon vág a bent lévő fülledt, elhasznált levegő, a vajúdó nő ordítása, és a bent lévők feszültsége. Épp csak hozzászokik a szemem a nagy világosság után a félhomályhoz, amikor újra meglöknek, és a törzsfőnök szigorú arccal int a nő felé.
Némi megértés villan át rajtam, hogy végre megértem, mire ez a nagy hűhó. Ha nincs még itt semmi orvos vagy gyógyító, akkor valószínűleg engem cibáltak ide utódjaként, de némi előítéleteknél leragadtak. És az egyetlen ok, amiért nem állok karba tett kézzel, egy szamarat megszégyenítő csökönyösséggel, az a kíváncsiság. Persze, nem a születendő gyermek neme iránt, hanem inkább a törzs felé. Ha elfogadnak, talán többet engednek láttatni magukból. Bólintok, majd a bent lévők felé pillantok, és az ajtó felé mutatok ujjammal, határozottan kiadva az útjukat. Nem kell ennyi néző, és nem kell hogy rontsák a levegőt. Ezzel felháborodást váltok ki, de csak toppantok a lábammal, jelezve ittmaradási szándékomat, amennyiben nem távozik a léhűtő banda.
Azt hiszem, ekkor tudatosul bennem, hogy mennyire súlyosnak vélik a helyzetet. Ugyan már, ez szülés, nem gyilkosság! Végül farkasszemezésben nem győzök a törzsfőnökkel szemben, de halkan morran, és gyilkos pillantások, meg nem sok jót ígérő motyogások kíséretében kioldalognak. Két kezem bölcsőként illesztem össze, és úgy csinálok, mintha inni készülnék. Újabb morgás, még két ember eltűnik. Egyik fiatalabb fiúhoz lépek oda, és finom erőszakkal a sátor ajtaja elé húzom, majd egy fél perces értetlenkedés után ráveszem, hogy tartja a ponyvát, és hagyja szellőzni ezt a teret, mielőtt megfullad valaki.
Egyetlen alak maradt bent a szoborként álló főnökön kívül, egy pattanásig feszült alak, aki állandóan a nő felé pislog, akárhányszor az megmoccan vagy megnyikkan. Sóhajtva csóválom meg a fejem a csökönyösségük láttán, de a nőhöz lépek. Felhajtom a ruháit, és a hasát is körbetapogatom. Semmi gond nem lehet, legfeljebb csak ez az első szülése és fél. Egy kezem a görcsösen vonagló, rémült asszony arcára teszem.
- Semmi baj. Minden rendben lesz.
Hangom végtelenül megnyugtató, és az idegesség halovány jele sincs rajtam. Számtalanszor segítettem már világra csecsemőket, és eddig soha nem volt probléma. A nő szemeiben könnyek jelennek meg, és némileg felenged, habár ez nem látszik, mert arca újra a fájdalomtól torzul el. Végre bemasíroznak egy nagy tál vízzel. Hideg ugyan, de megteszi. Egy kisebb tálba öntök vizet, és először megmosom a kezem, majd egy rongyot nedvesítek be, és a papár közelebb intve mutatom, hogy törölgesse a szülő nő arcát. Egy kis figyelmesség általában valaki ismerőstől sokat segít, főleg ha nem bíznak abban, akitől a leendő élet világra jöttét remélik. A férfi ugyan némi fenntartásokkal viseltetik, de végül a nő határozottan markolja meg az erős tenyerét, és fájdalmát azon vezeti le. Szórakozott elégedettség villan át rajtam. Na igen. Ne csak az szenvedjen, akinek tényleg fáj.

 
 
 
 
 

Ez után már könnyen megy minden. Igaz hatalmas tüdeje van itt mindenkinek, főképpen a páciensnek. A feladatra összpontosítva segítek a babának előbújni, majd az ölembe fektetett rongyra teszem, finoman megtörölgetve, amíg a kicsi is teli torokból rázendít. A megkönnyebbültségben szinte fürödni lehetne. A kisfiú aprócska, ráncos és hangos, mégis annyira picike, hogy a két kezemen elfér. Szakértő mozdulatokkal törlöm meg, majd a ruhám ujjából egy kis kést kapok elő, hogy a köldökzsinórt elvágjam. Épp csak eljut hozzám a három kiáltás, ami felharsan, mire ügyesen elnyisszantom azt, így meglepetten pillantok fel. Ezek komolyan azt hitték, hogy megölnék egy csecsemőt? Ha három feje lenne, akkor sem! Lesújtó pillantást vetek a papára, az ajtónállóra, meg a bekukucskáló férfira. Egyedül a főnök áll rezzenéstelenül. Végül a babát az anyja mellkasára fektetem, és a sírás felerősödik, míg meleg karok nem fonódnak újra köré. Amíg a család örül a kis jövevénynek, a ruhaujjamból egy kis üvegcsét veszek elő, és egy kis tálkába öntöm.
Aztán megállok, újra lemosva a kezeim, és az ajtóhoz lépve pár közel álló asszonynak intek. Egymás nyakán nyomulnak befelé, hogy a saját szemükkel lássák, mi történt itt bent. Hangosabb szóváltást szakítok meg azzal, hogy a kezükbe nyomom a tálat, és egy kis anyagdarabot, az újdonsült anyuka felé intve, hogy mosdassák meg. Némi lamentálást követően végül megteszik, igaz többször gyanakodva megszaglásszák a vizet. Pedig csak némi gyógyfű van benne, ami elsősorban fájdalmat csillapít, fertőtlenít és segít regenerálódni.
Még egy pillantást vetek a kis csöppségre, majd a maradék vízben még meglötykölöm kezem és arcom. Hosszú hajamon is átsiklik nedves ujjaimmal, és némileg frissebbnek érezve magam fordulok meg. A kis család elvan, úgy tűnik a figyelem jobbára elirányult rólam. A sátor ajtaján lassan a többiek is lopakodnak visszafelé. A főnök felé fordulok.
- Pihenniük kéne.
Fejem a kezemre hajtom, jelezve a pihenést, majd a fáradtságtól sápadt nő felé intek. Mutató ujjam emelem ajkaimhoz komolyan, miszerint csend is kellene. A főnök biccent, majd pár szót szól a bent lévőkhöz. A választ sem várja meg, mert karon ragad, és kissé fájó mozdulattal penderít ki a sátorból. Odakint lehunyt szemmel veszek mély levegőt, teletöltve tüdőmet friss levegővel, majd kirántom a karomat a vasmarokból. Meglepően könnyen. Várakozón pillantok fel a nálam magasabb alakra, aki fürkészőn pillant rajtam végig. Hát ne számítson rá, hogy újra segítek, ha a lyukba dobat vissza! A kezemben lévő kis kést, mellyel általában növényeket gyűjtök, vagy hasonlókat végzek, és mellyel előbb a babát vágtam el anyjától, egy kis rongyocskába törölgetem, amit szintén a ruhaujjamból halásztam elő.
 
 
Pár igen megtermett alak lép közelebb szótlan kettősünkhöz. A tőrt elteszem, és nyugodtan húzom elő tőrömet. Izmok feszülnek meg, amíg azt szét nem nyitom, és neki nem állok legyezni magam. Nagyon meleg van, és hiába praktikus ez a ruha, ha megsülök benne. Sötét tincseim könnyedén lebbennek szerteszét. Mély, borzongató hangon szól hozzám az előttem álló alak, de kitartóan nézem csak őt. Ebből még mindig nem értek semmit, hiába mondod. Rám mutat, és kijelenti.
- Rata.
Pislogok. Ez valami különleges halálnem? Vagy esetleg épp megköszönte? Minden esetre nem hinném, hogy ilyen fenyegető pillantások alatt lehetőségem van ellenkezni. Biccentek. Úgy tűnik, jó választ adtam, mert némileg felengednek az arcok, és a fenyegetően dagadó izmok is elernyednek. Csak az előttem tornyosuló törzsfőnök arca nem változik. Úgy tűnik, ő sejti, hogy fogalmam sincs miről beszélnek itt körülöttem. Végül megfordul és intve a kezével egy szót elhintve elindul. Mindenki megindul, így én is, habár az ő nagy lépteik túl nagynak bizonyulnak nekem. Mégsem gyorsítok. Nem vagyok én valami bakfis, hogy futkározzak, nem lenne méltó hozzám. Így kissé lassítom a menetet.
Egy jó nagy sátorhoz érünk. Belépve mindenféle gyógyfű és füst fogad, ami meglep, hiszen kevés az a törzs, ahol ennyire alávetik magukat a gyógynövényeknek. Kíváncsian lépek beljebb, ujjammal a lefelé lógó csontocskákat megbökve, élvezettel hallgatva a kopogásukat. Felcsillannak szemeim a pazar madártollak láttán, amik egy asztalfélén vannak csomóba kötve. Polcokon sorakozik tengernyi fű és olaj, így egyértelműen lelkesen lépek beljebb, és máris odalépve vetem magam bele a felfedezésbe.
Sokukat ismerem, és meglep, hogy ezen a környéken is található ezekből, de van néhány, amit nem nagyon tudok beazonosítani. Azért jöttem ide, hogy tanuljak, de láthatóan most nekem kellene azt az alakot helyettesítenem, márpedig tudás nélkül kicsit nehéz lesz. Kis tálkákban szárad meg rohad mindenféle belsőség, amiket némi fintor kíséretében pakolok ki, hogy aztán eltüntessem. Nincs szükség itt romlandó dolgokra. Bizonytalanul fordulok meg, az ajtóban figyelő alakokra pillantva, és oldalra billentem a fejem. Magamra mutatok, és biccentést kapok. Na most ebből hogy találjam ki, mire gondolnak? Azért biccentek, mintha érteném, és ők kilépnek.
 
 
Csendesen nézek körbe. Tehát ez volt az előző gyógyító lakhelye, és szeretnék, ha én is itt laknék? Igaz, elég félreeső helyen van, de jól látható terepen, és biztos, hogy mindenki rajtam fogja tartani a szemét. De hogy végre megint egyedül maradtam, elsősorban körbepillantva valami ehetőt keresek. Ám úgy tűnik, hogy az előző vajákos levegőn és tudáson élt. Vagy mégsem?
Fellibben a bőrajtó, és két asszony lép be, némi félelemmel szemükben, és két tálat tesznek le az ajtó mellé. Egyikben víz, másikban meg mindenféle gyümölcsök, növények, gyökerek. Biccentek nekik, és mozdulatlanul várom meg, hogy távozzanak. Lassan lépek a tálakhoz, és beljebb húzom a sátorban. A vastag bundákkal bélelt hely mellé ülök és enni kezdek. Ennyi nap után csoda, hogy még állni tudok. Így egy kis idővel később jóllakottan, elégedetten, és kellemes bódultsággal pillantok körbe. Meg kell találnom hogy minek van itt ilyen bódító illata. Gondolom, az itteniek jósoltatni is szoktak. Nekem nem kell ilyesmihez delíriumos állapot, anélkül is tudok horrort mesélni.
 
Feltápászkodva hordom ki a vastag bundákat, amik büdösek, pállottak és tele vannak mindenféle bogárral. Nincs olyan isten ami rávenne, hogy ezeken aludjak. Nem törődök a bámészkodó emberekkel. Egy nagy botot találva kitámasztom az ajtót, és nekiállok kihordani a sok vacakot. Megszabadulok minden felesleges és fura holmitól, és a nyitott ajtónak hála egy idő után már könnyebb a levegő is bent. Néhány gyógynövénnyel kivonulok a sátor előtt lévő tűzhelyhez, tüzet rakok, és tüzet gyújtok. Teát készítek, és amíg az kihűl, addig apránként rávetem a kacatokat amiket kiselejteztem. A szél is kedvez, így nem a falu felé fújja a csípős füstöt, hanem egyenesen száll felfelé. Mire elfogy a teám, már a tűz is kialszik, és elégedetten állok fel. Az ajtót becsukva magam mögött körbepillantok az immár szellőssé, és kellemessé vált sátorban.
A fekhelyet is máshová tettem át, növényekkel ,,kibélelve” így jóval egészségesebb. Persze, lehet hogy majd a hideg beálltával meg fogok gebedni, de hosszú szőrű, régi bundákban akkor sem fogok aludni. Elégedett szusszanással fekszek le. Fekhelyem takarásban, és alálógó csontok csörrennek meg, ha bárki belép a sátramba, így fel fogok ébredni. Lehet, hogy fontos vagyok a törzsnek, de ez még nem fogja őket visszatartani attól, hogy megöljenek, ha hibázok. Legyezőmet markolva szunnyadok el. Legfelső kimonóm ugyanis levettem, és azzal takaróztam be. Meleg, nagy és mindent takar. Több nem is kell.  


Ursus2012. 12. 09. 08:46:56#24422
Karakter: Kaiwhakahaere Wairua
Megjegyzés: [Laurenthez, Sinixnek]


Environment: Rainforests
 
A kérdés, amely az emberi faj előtt áll, hogy a természetes Isten saját törvényei szerint kell-e kormányoznia a világot, vagy a papok és királyok fogják uralni kitalált csodák alapján? –
John Adams „
 
 
Dobok üvöltése, asszonyok zokogása, harcosok ordítása, kagylók, botok zörgése, s a tűz ropogása, mely az éjszaka csípős párájával tiszteleg a halott sámán előtt. Teste lassan hamvad, akár a főnix, ám hamvaimból soha sem fog újjá születni.
A szellemek közé szállt, maga is egy csillag lett.
Ám egy valamivel nem foglalkoznak gyászolói; a nép…nincs sámánunk, nincs ember, ki átvehetné az öreg rata helyét.
Így nekem kell gondoskodnom róla, hogy törzsünk fennmaradjon.
Egy szó mint száz; szerezni kell egy új ratát; ha más nem, hát lopni egyet a környező törzsektől.
 
Ennek szellemében vonulok ki a Taniwha vagy is a sárkány mezőre. Mondánk úgy tartja, ezen szent mezőn győzte le az első kaiwhakahaere a sárkányt, kinek köszönhették a vizet, a tűzet, és a területet.
A természet csodája eme lugas, melyen megannyi holdfényre tátó opálos virág honol, s szentélyeink egyike emelkedik.
Áldozatot mutatok be, s Isteneink segítségét kérem;mutassa meg az utat, hol lelhetem meg a következő ratat. Népemnek szüksége van rá, nélküle elveszünk.
S felettébb valóink kegyesnek tűnnek hozzánk; jelt adnak.
Egy villámlást, mely az erdő sűrűjébe mutat. És a természet susogását. Egy név suhan át néma suttogásként a fák lombjai között; Sinix
 
Ám örömünk, mely felcsap gyászunkat követően, ahogy meghozzák a makulátlan bőrű ékszert egyhamar lelankad.
A nép elhűl, jó magam elkomorodom, hosszú, barna ujjaim ajkaimhoz illesztve billenek előrébb kissé. Tekintetemmel az idegenét fürkészem.
-         Ez egy   hauaitu - morajlik a nép, tisztes távolságot tartva. A szagát firtatják, a bőre színét, a betegségeket, melyet terjeszthet. A kórt, a járványt. Népemben félelmet kelt.
-         Hallgassatok. A csillagok megjövendölték, Ő az. Szólj hát jövendő rata!
 
 
Némaság telepszik a népre, várják az idegen hangját, ám annak nem nyílnak szóra ajkai. Esetlenül néz ránk, tán Ő is remél valamit.
Megvertek minket a szellemek ezzel az emberrel…nem elég, hogy betolakodó, még csak a nyelvünket sem beszéli.
A közriadalom egyre csak nő, terjed. Talán többen is vannak, talán veszedelmesek. A nép igavonó barom lesz, titkunk kitudódik. Mind meghalok, odaveszünk.
A szellemek bosszút állnak, törzsem elpusztul.
A ki törekvő pánikot magam előzöm meg.
Csöndre intve a törzset biztosítom őket, a farkas verembe kerül az idegen, s éjjel-nappalt követve mindvégig őrizet alatt tartjuk, míg a szellemek nem rendelkeznek sorsáról.
Bár az ötletek fűszeresebbek, s kegyetlenebbek is, mint a sors melyet én szántam a Főnixnek – ki tán egyszer az előző rata hamvaimból újjá éled- azokat mellőzve kerül a mély, bambusz tetejű gödörbe.
 
Pár nap elteltével a jel megérkezik.
Törzsünk egyik női tagja vajúdásba kezd. S mivel az életadás a rata feladata, így evidens; mi nem tudjuk mit tehetnénk.
A nő verejtékben úszik, üvölt, teste hevül. Micsoda kínokat élhet át…s a férje, legfőbb ngārahum egyre idegesebben cirkál. Végül a Főnix kikerül kalitkájából, s nem törődve korral, bájjal melyet ránk szabadíthat rángatják be kétségbe esetten a sátorba.
Magam is velük tartok biztosítékot adva jelenlétemmel biztonságukra.
Hátba taszítva a tanácstalan férfit intek a szüléshez készülő nő felé.
Vagy világra segíti törzsünk legújabb tagját, vagy életével fizet.
A szellemek – s én is- próba elé állították.
Ha elbukik elbukok magam is.
És ha én elbukok a törzsemnek is vége.
Ám a helyzet katartikusabbnak tűnik ezen pillanatban, pláne hogy a nő üvölt, a férje idegesen mered ránk, én pedig fenyegetően magasodok a leendő Rata felé.
A nyomás nagy, a feszültséget szinte vágni lehet.
A hosszú, néma pillanatot a bennszülött asszony ordítása szakítja félbe.


Laurent2012. 11. 20. 16:28:22#24283
Karakter: Sinix
Megjegyzés: ~Ursus~ Törzsfőnöknek


 Sinix:

A világ változik. A Nap hosszú-hosszú évek óta ugyanott kel fel, és nyugszik, ahol azelőtt, a folyók sem folynak visszafelé, és a nappal után mindig éjszaka jön. Akármennyi újdonság várhat rám ezen a világon, ami olyan, mintha évmilliókon át ugyan azt csinálná, engem bizony egyre inkább nem tud érdekelni. Leginkább csak lefeküdnék valami réten, és addig aludnék, amíg... Nos, kétlem, hogy az alvás egy igen mély állapotában bajom esne, és mivel lassan öregszem... Egyedül azért nem csinálom meg, mert ha netalán eljönne a Jégkorszak, én meg befagynék, akkor kellemetlen lenne az ébredés. Nem mintha a fejlődés riasztana. Csak unom. Ásítanom kell tőle.
Ezért egy aprócska tanyánál amikor épp a csűrben heveredtem le a szénára pihenni, meghallottam, hogy messzi földön olyan népről beszélnek, melyek egész más életet élnek, és bizony ők is a legendák szerint lassan öregszenek, sőt mi több, sárkányokkal állnak valami homályos kapcsolatban, és ha ez nem lenne elég, akkor annyit még sikerült elkapnom, hogy egészen olyanok, mintha valami más világból csöppentek volna ide. Akkor úgy gondoltam, hogy az lesz a nekem való kirándulás legjobb helyszíne!
Akkor. De most, ahogy már ég tudja, hányadik napja is gyalogolok ebben a dzsungelben... Tele van bogarakkal, amikkel még nem is lenne gondom, de hogy folyton a ruhám alatt másznak, meg az arcomon, az felháborító! A lábamról még az út elején levettem a cipőm, és igen hálás voltam érte, mert bizony biztos, hogy szétjártam volna, így azonban, hogy a államról lógatom, legalább nem esik szét. De mivel úgysem sietős a dolgom, hát lassan hatolok a dzsumbuj közepe felé. És közben még a kimonóm sem lesz piszkos. Éjjelente magas, ágas fákat nézek ki magamnak, és hogy a majmoktól védve legyek, kicsi üreges csontokat és botokat akasztok fel magam köré, és ezzel a szokatlan, nyugtalanító zajjal sok vadat sikerül még elijesztenem. Hiába, minden környezetnek megvan a maga ritmusa, és ha valami oda nem illő érkezik, kivetik vagy megeszik. Egyelőre még rágnak, és nem tudják eldönteni, hogy rágós vagyok vagy ropogós. Csak remélni tudom, hogy mire odaérek, nem döntenek sehogy.
Könnyű eledelt szerezni itt az őserdőben, minden tele bogyóval meg makikajával, víz is méterenként van, így viszonylag könnyed sétaként élem meg többnyire. Amíg mondjuk nem lépek alvó kígyó-békára, nem esznek meg, vagy nem lépek olyan fura hegyes nemtudommikbe, amiktől a talpam kezd tiltakozni. Ha nem lennék gyógyító, valószínűleg már három nappal ezelőtt feladtam volna, vagy legalábbis a lábaim hátrahagyva kúsztam volna tovább. És a hőség is elviselhetetlen.
Szóval összegezve pompásan érzem magam.
Végül megunva a sok gyaloglást, meg a reggeli napfény árnyalta lombok alól kukkoló szempárokat, amik minden bizonnyal állatoktól származnak, legalábbis szeretem ezt hinni, - szóval megunva ezt a gyaloglósdit, megállok egy folyótorkolatnál, és komótosan hámozom le magamról a ruháim, majd kezembe véve a kupacot begázolok a vízbe, és a középtájt lévő sziklára teszem a cókmókom. Nem fogom megkockáztatni, hogy ellopják nekem, és aztán Tarzan módjára rohangálhatok az egész Amazonason át a maki után. Így a szikla közelében, ahol már mellkasig ér a víz, nekiállok fürdeni. Lassan, ráérősen úszkálok egy kört, és kedvtelve nézem a bőrömet, mely annyira elüt a környezettől, hogy szinte világít ezzel a sápadt színnel.
Azonban a fürdésnek nem tudok méltó befejezést adni, mert ahogy a part felé pillantok, mozgást érzékelve, pár igen fura alakot látok megjelenni. Nem is azzal van baj, hogy igen alulöltözöttnek tűnnek, elvégre én is elgondolkoztam már, hogy a talpig ruhámban mintha kissé meleg lenne, de azért ez nem túlzás? Ők vajon mennyi bogárral küzdenek meg? Vagy a lehűlő éjjeleken nem fáznak, ha őrt állnak vagy ilyesmi? Párat fülbevalók, vagy ilyen-olyan tetoválások díszítenek, vannak, akik koromfekete hajjal, bakfis képpel méregetnek. Másoknak meg olyan a hajuk alja, mintha valaki álmukban festékbe lógatta volna az aljukat. Hogy finoman fogalmazzak, kölcsönösen megbámuljuk egymást, ám amíg én csak finoman felvonom egyik szemöldököm, ők látványos kíváncsisággal, vagy gyanakvással méregetnek.
Nos, nincs időm töprengésre, mert egy kis szóváltás után lóbálni kezdik felém a hosszú fegyvereiket, és kétlem, hogy integetnének, vagy épp jeleznék, hogy délután teára vagyok hivatalos. Patthelyzet. Ruha nélkül nem futkosok, nem mintha egyébként szokásom lenne, de az ilyen fura alakok sem túl bizalomgerjesztőek.
-Tautini?
Kérdezem tőlük hangosabban, hátha az akármilyen nyelvükön a saját népük neve ugyan az, mint a... Nos, mint másutt. Egy-két szempárban elégedettség villan, vagy inkább fölényes arrogancia lenne? Hogy lehet, hogy egy ilyen távoli kultúra képviselői ennyire lenézőek legyenek egy ismeretlennel szemben? Ám miután újra gajdolnak pár sort nekem, nos, kissé vonakodva bár, de megfogva a holmimat kissé kijjebb gázolok a vízből, majd a hasamig érő vízben magamra kapom a ruháim, nem bánva, hogy az aljuk vizes lesz. Én nem fogok pucérkodni.
Nem mulasztom el a meglepett pillantásaikat, amiket a vízből előbukkant mellkasomra vagy alakomra vetnek, majd egymásnak mutogatva és gesztikulálva magyaráznak, engem figyelmen kívül hagyva, amíg ki nem lépek a folyóból. Némileg csöpögök, habár gondolom egy ilyen helyen nyirkos is marad a ruhám. Bosszúsan fordulok el tőlük, és lopva némi mágiát alkalmazva kissé megszárítom magam, hogy ne legyen túl kényelmetlen, aztán rájuk pillantok. Újabb magyarázás, én pedig vállam felvonva jelzem nekik, hogy nekem ugyan mindegy, jóember, mert nem értem.
Ezzel a legmagasabb alak hozzám lép, és mielőtt tiltakozni kezdhetnék, felkap, és a vállára csapva nekiindul.
Körülbelül fél órával később feladom a mérgelődést, amit csak a látszat miatt csináltam, és persze a hisztis kapálózást, egyrészt mert így nem kell gyalogolnom, másrészt meg azért, mert így nem csak hogy nem maradok le a láthatóan gyorsabb tempójuk miatt, de még csak el sem veszek. Így aztán a hátára könyökölve tompítom a lóbálásomat, és panoráma kilátásomat élvezem. Dallamos beszélgetést folytatnak, én pedig most már odafigyelek a hangsúlyra, a nyelv ritmusára, és habár nagyon halványan, de hasonlít egy olyan távoli nyelvre, amit még igen régen tanultam. Egy-egy szó csupán, és a többi elmosódik, de a semminél ez is több, és ez megnyugtat. Amikor azonban eszembe jut, hogy lehet az ablak náluk valami ritka kínzásfajtát jelent... Elmegy a kedvem a nyelvleckéim fitogtatásától.
Végül a szüntelen ringatástól kezdem úgy érezni magam, mint egy csecsemő: álmosnak. Nem kötnek le már az új növények sem, a madarak sem, amik az erdő ezen részében másnak tűnnek, mert úgy vélem, ha meghalok, lényegtelenné válik, ha meg túlélem ezt a kalandot is, akkor meg lesz időm arra, hogy megnézzem őket. Így nyugodt szívvel hunyom le a szemem, és lélekben felkészülök egy izgalmas... Nos, ha nem is új kalandra, legalább egy ébredésre. 


Nauki2012. 08. 17. 15:54:53#22966
Karakter: Luna Murder
Megjegyzés: megmentőmenk...


 A helyzet amiben a jégen feküdtünk nem igen tetszett nekem. Viszont a bókok hallatára elpirultam. A szeme nagyon szép barna viszont a másik le van kötve. Vajon mi történhetett vele a seregben. TAlán kilőték nem az túl ésszerűtlen, kiszúrták volna. Orvos vagyok csak tudok ésszerű magyarázatot. MIndegy a lényeg nem ezen van. HAnem azon ahogy rám tekint valami vana szemében ami megfogott. De könyörgöm csak 17 vagyok ő meg kitudja mennyi talán 20-25 lehet. Idős hozzám. Bár nagyon helyes meg kell hagyni.
-Öhm...kö-köszönöm szépen -köszöntem meg a bókot -Mond csak tudsz te egyáltalán korizni? -nevettem rá...


Nauki2012. 08. 17. 15:29:05#22964
Karakter: Luna Murder
Megjegyzés: megmentőmenk...


 Utolsó mondatán elnevetem magam. 
-Nem vagyok lázas köszönöm...-mondom neki mosolyogva. Elköszöntem tőle majd elmentem haza otthon anyának elmeséltem, hogy mit találtam ki. Ő csak mosolygot és roppant büszke lett rám. Gondoskodoma zokról akik egyedül vannak. Megengedte és elmentünk egy kisebb fát is venni itthonra. Hazaérve mostohaapám befaragta a fát és kitettük a fészerbe. Elindultam, hogy akkor még az utolsó 4napos suli előtt egyszer el megyek korcsolyázni. Régen műjégkorcsojáztam.Elindultam a a jégkorcsoja pálya felé. Beérve átvettem a korim csak én voltam meg is kérdeztem a jégkori kiadót, hogy hogy. Azt felelte majd suli után többen lesznek. kimentem a jépgre és piruetteztem és ugrottam párat. Megint elememben vagyok.



Nauki2012. 08. 17. 15:14:47#22961
Karakter: Luna Murder
Megjegyzés: megmentőmenk...


 Meglepetten hallgatom. Szóval katona volt. Egyedül lesz karácsonykor de hisz az a szeretet ünnepe...hm...van egy ötletem de nem merem megkockáztatni. Félek, hogy mit felel bár nem úgy ismerem mint aki ordítana velem érte báár. Anynira azért nem is ismerem de...hm..jól van Luna bátorság.
-Öhm..-alig bírok megszolalni rámpíllant és kíváncsian szemlél.
-Ha nincs kivel töltened a karácsonyt...a szüleim elutaznak a kistestvéreim pedig viszik a nagyihoz idén én is egyedül leszek...-mondom. Igazából a többieket akartam át hívni de így inkább vele tölteném -Átjöhetnél hozzánk, főzök valamit aztán ott is aludhatnál...-ez félreérthető volt így visszagondolva -Mármint külön szobába -pirulok el kijavítva magam.
-Na mit szólsz? -kérdezem mosolyogva pírrel az arcomon.


Nauki2012. 08. 17. 14:43:52#22959
Karakter: Luna Murder
Megjegyzés: megmentőmenk...


 MIután kiszálltam integettem neki ő pedig csak mosolygott. Fölmentem a szobámba anyuéknak azt mondtam, hogy Camillnál aludtam. El is hitték szerencsére. Megírtam a leckémet ami elég bonyolult volt ma. Szakkörként felvettem a rajzot és a zenét. Zene szakkörre valamilyen dalt kell majd bemutatni hétfőn így neki álltam valami új dal irogatásának gitárom segítségével. MIkor végeztem eszembe jutott szerdán rajz szakkör rajzot kell rá csinálnom mégpedig valamiylen állatot kell ábrázolnia. Úgydöntöttem sarki rókát rajzolok minő meglepetés köze vana  télhez. Mosolyogtam magamban. 9re lettem kész mindennel. Elmentem fürdeni hajat is mostam majd bementem a szobámba kistestvéreim berontottak a szobába egy pohár vízzel. 
-Hé Luna! Csinálj nekünk valamit! -kérték mosolyogva. Eleget tettem nekik addig úgyse hagynak békén. Miután elmentek lefeküdtem aludni. Mikor felkeltem anyám közölte, hogy el kell mennem boldba megint csak. el is mentem visszaérve pedig anyu megkérdezte nem e kéne elmennem ajándékot vásárolni. de igen kéne. Így felmentem felöltöztem jó melegen majd neki indultam a városnak gyalog. Beérve a plázába megcsapott a meleg. Kibomboltam a kabátom majd mentem az ajándék boltba. A csajoknak körömlakkokat vettem. Fizettem átmentem az élelmiszerboldba. A srácoknak vettem mindegyiknek egy kicsi cool vodkát. Elkérték a személyim kiadták mivel 1hónap múlva töltöm a 18-at. Téli szünet hivatalosan is elkezdődött. Hazafele sétálva kibe botlottam hát Gordonba. A parkon keresztül baktattam mikor megláttam egy padon ücsörögve. Előkotortam a táskámból a két forró csokit amit vettem és mellé léptem lehajoltam és egyett odanyújtottam neki. 
-Szija -köszöntöttem -Mijáratban? -kérdeztem. Tényleg neki is kéne vennem valamit hálából.


<<1.oldal>> 2. 3.

© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).