Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Yaoi)

ef-chan2013. 11. 11. 15:33:23#28190
Karakter: Zane Curbis
Megjegyzés: (Haatimnak)


(Amikor indiaiul beszélnek a karakterek, akiket épp használok, azt dőlt betűvel jelzem, egyébként angolul beszélnek ˇˇ )

- Zane, csak hallgasd meg! Egy interjú nem kerül semmibe. A lehető legjobb jelölt, lásd be, nemcsak impresszív az önéletrajza, de ráadásul indiai is - lelkendezik nekem a munkatársam, Raymond. Nem mintha magam ne az önéletrajzot nézném. Viszont átfutva sem értem, mi olyan kész főnyeremény rajta. Pontosítok. Értem. Csak nem vehetek fel valakit azért, mert Raymond zsánere. Ha kirakatba kellene hivatali "hostnak", még elgondolkodnék, de az iskolái, a szakmai tapasztalata - legfőképp annak hiánya -, nem érzem magam lehengerelve. 
Az egyetlen érdekesebb pont az az országos jogi verseny első hely, na de vajon hány fiatal lány vett részt azon a versenyen?... Na ugye. Nem vagyok rasszista, sem szexista, de a statisztika kevésbé fest jó képet a nők oktatásáról. 
- Ray, én nem kerítőt szeretnék játszani a számodra, nekem szükségem van tényleg egy megbízható és kompetens asszisztensre. 
- Baszd meg, Zane, tényleg nem a külsejét néztem, éppen csak van szerencsém ismerni, eszméletlen intelligens, és tényleg sokat tud, sok olyasmit, ami a hasznára válhat a konzulátusnak és személyesen neked is, Zane, inkább hálásnak kellene lenned, hogy felhívom rá a figyelmed - duzzog. Sóhajtok egyet, mire úgy érzi, jogot kapott a folytatáshoz, és máris győzköd tovább, úgy értékelve, közel vagyok ahhoz, hogy beadjam a derekam. Mit mondjak, jól érzi. - Na, Zane, csak egy meghallgatás, mit veszthetsz, fél órát? Ellenben ha meg sem próbálod, lehet, hogy a lehető legjobb jelöltet engeded ki a kezeid közül. 
Újabb mély sóhaj hagyja el ajkaim, majd végül bólintok: - Jó, legyen, meghallgatom. 

* * * 

- Foglaljon helyet - mutatok a velem szemközti székre, szándékosan angolul szólalva meg, s nem is az indiai, hanem az amerikai mentalitással és szokásokkal közeledek felé. Egyrészt mert tartson csak tuskó amerikainak, másrészt mert neki ebben is jártasnak kell lennie, mert bizony mellettem tuskó amerikaiakkal is bőven lesz dolga. 
Mielőtt leülne, kezet nyújt, amelyet kis megemelkedéssel elfogadok, és bemutatkozik. Ez egy jó pont, de nem mutatok semmi érzelmet, ez igencsak alapvető dolog, másnak is szokott menni, ronda világ lenne az olyan, ahol már a diplomáciában sem működik ilyen alapvető dolog.
Hogy növeljem a feszültséget, látványosan kezdem bámulni az önéletrajzát. 
- Meséljen nekem a hatályos amerikai kisebbségvédelmi irányelvekről - töröm meg aztán váratlanul a csendet látszólag ide nem illő kérdéssel, de elvárom, hogy a kollégáim legalább nagy vonalakban tisztában legyenek az ilyesmikkel, hogyha épp javaslattal kell előállni, azért tudjanak hozzátenni vagy elvenni az ötleteimhez. 
- A jelenleg hatályos ide tartozó törvények a következők - kezdi sorolni, ráadásul angolul, s bár én akartam őt meglepni, végül én vagyok az, aki meglepődik, mert nemcsak pontosan tudja az aktuális érvényben levő jogszabályokat, de a z ezek mentén kialakított legfrissebb irányelvekből is felkészült, pedig honnan kellett volna tudnia, hogy ilyesmit fogok kérdezni, még Rayt sem vádolhatom, hogy súgott, mert nemhogy ő, még én sem tudtam fél perccel ezelőttig, mit is fogok kérdezni. 
- Lenyűgöző - jegyzem meg immáron a közöny álarcát ledobva, meleg mosollyal. - Megmondom őszintén, ha az egyik kollégám nem kardoskodik, meg sem hallgatom Önt az életrajza alapján, és kivételesen igaza volt a vén flótásnak, valóban megbántam volna. Öné a gyakornoki állás. 
A túláradó boldogság lassan árad szét a lány arcán, de még örülni is képes teljesen visszafogottan, pedig a szemében látszik, hogy majd szétveti a boldogság. 
- Készüljön úgy, hogy Navrátri ünnepét már a konzulátus hivatalos küldöttségének tagjaként ünnepli.

 * * *

Szeretem az indiai ünnepeket, mindnek van valami magával ragadó bája, olyan hangulat kap el, mintha mesébe csöppentem volna, és még bennem is megmozdul valami, pedig nekem nem részem az a sok minden, ami egy-egy ilyen ünnep mögött rejtőzik, mert nem ugyanaz átélni, megélni mélyen, vagy csak ismerni, tudni róla, és úgy látni, részt venni rajta. Mégis magával képes ragadni. A lüktető zene, a különös “megszállottsággal” táncolók, az őket ámulatba esve nézők tömegei, akik mind-mind mosolyognak. Mert ma mindegy, milyen nehéz az élet, milyen kegyetlen a sors itt, Indiában, ma, ahogy az elkövetkező további nyolc napban, ünnep van, örömünnep, két istennő ünnepe. Mit számítanak a földi hívságok! 
Szeretnék egyszer ennyire szabad lenni, vagy legalább ennyire szabadnak szeretném magam érezni,mint amilyen szabadnak gondolom őket ebben a pillanatban abból, ahogy a világgal dacosan farkasszemet nézve ünnepelnek. 
Annyira belefeledkezem a kavalkád nyíltan irigykedő szemlélésében, hogy arra térek vissza a jelen egy átszellemült, kívülálló szemléléséből a jelen folyamába, hogy valami nekem ütközik. Azonnal magam elé kapom a tekintetem, hogy felmérjem, kitől és hogyan is kellene bocsánatot kérnem figyelmetlenségem miatt. Látóterembe egy csinos, fiatal, indiai lány… vagyis hát fiú kerül. Bizonytalanságom oka az arca volt, mert az alapján akár valóban szép fiatal lány is lehetne, de alkata, főleg felsőteste árulkodik róla, hogy ez koránt sem így van. Rémült hátrálása viszont ismét csak arra késztet, hogy a jelenben ragadjak a jelen problémájával foglalkozva. 
Sajnálom, nem figyeltem! Ugye nem esett bajod? - kérek rögtön elnézést reflexből, mert ahogy lehajtja a fejét, ahogy összehúzza magát kicsire, úgy érzem magam, mintha valami gonosz szörny lennék, akitől így meg kell riadni… Pedig ennyire talán csak nem vészes a helyzet. Nyugodt közvetlenségem oka pedig, hogy mégsem hölggyel van dolgom, akikkel körülményesebb idegenként a kapcsolat minimális formáját is kialakítani. 
- Mr. Curbis! - terem azonban hirtelen mellettem friss asszisztensem. Ezzel a lendülettel fel is méri a szituációt, és épp megmagyaráznám a bizonyítványom reflexből, de ahelyett, hogy kérdődre vonna, meglepetten - engem is ledöbbentve - fordul “elgázoltamhoz”.
Lyia, mit keresel itt?
Az emlegetett végre felpillant, s végre sokkal nyugodtabbnak s pár fokkal határozottabbnak is tűnik szorongó fél perccel ezelőtti önmagához képest. 
Csak táncoltam - feleli mégis csupán halkan, továbbra is zavartatva magát a jelenlétemben. Önkéntelenül elmosolyodom picit, épp csak a szám szegletét kunkorítva alig észrevehetően. Ez a fajta szégyenlős jólneveltség a vele nagyjából egykorú amerikai srácokban abszolút nincs meg. Szokatlan és egyben megmosolyogtató, ugyanakkor sajnálatos is. A világ a férfiakkal önkéntelenül is kemény, igaz, itt a nőknek, ha lehet, ezerszer keményebb sorsuk van, mint amcsiban egy gettóból érkező, feltörekedni vágyó srácnak, de akárhogy is, az indiai férfiak helyzete sem a habostorta kategória.
Értem - mosolyodik el a nővére, majd a várt, de másmilyennek számolt figyelme középpontjába helyez Aish ismét. 
- Mr. Curbis, ő itt a testvérem, Haatim. Lyia, ő pedig itt a főnököm.
- Örvendek, Zane Curbis - nyújtom a kezem Aish jelenlétében kényszerűen visszaöltve amerikaiasságom. Kapok is egy furcsa pillantást az öcsitől, de meglepve, és ugyanakkor a javára írva, nagyon okosan el nem szólva magát, angolul felel, igaz, csak egészen röviden. 
- Örvendek.
Érdekes, viselkedése sokkal előbb juttatna eszembe egy indiai lányt, mintsem fiút, de talán ezt itt kevésbé nagy furcsaság. Hiszen Indiában sok olyasmi nem furcsaság, ami nyugaton már javában az.
- Ó, igazán intelligens öccse van, Aish - állapítom meg, és míg a büszkévé váló nővér rápillant, rákacsintok, és észrevétlen mozdulattal emelem egy ujjam a szám elé, jelezve is, hogy a kérdését, ami jogosan merül fel benne, tartsa magában, s legyen a mi kis titkunk.
Közben félbe is vágom a jelenetet, hogy még véletlen se szólja el magát, kellemetlen helyzetbe hozva: - Nos, ideje megérkeznünk hivatalosan is - Aish bólint, visszafordulva picit még öccséhez.
Lyia, menj, keresd meg anyáékat, legalábbis te tartsd őket szem előtt, és - válik halkabbá, pedig ő is úgy tudja, nem értem, mit beszél ilyenkor. - kukkants majd el hozzám is, adok valami szépet.
Haatim, Aish - zendül egy testesebb hang mellőlünk, élesen elnyomva a tömeg zaját, amelyből karakteresen tűnik elő gazdája is, egy igencsak ellenállhatatlan aurájú asszonyság bukkan elő a tömegből. Na nem a külsejével, mintsem ellentmondást nem tűrő kisugárzásával nyeri el tőlem eme jelzőt. Ám ahogy észleli, hogy én is az emlegetett kettővel vagyok, először jól végigmér, majd  egész nyájassá válik. Az ismerős, becserkésző pillantás hatására végigszalad a hideg a hátamon. 
Aish, ki ez a fiatalember? - kérdezi, s kezdem sejteni, hogy a kedves mamához lesz szerencsém. 
Ó, mama, ő.. hát ő az amerikai konzulátus egyik munkatársa, Mr. Zane Curbis - mutat be, és feltűnik, hogy kevésbé dicsekszik ismeretségünk valódi mibenlétével, de nem teszek semmi gesztust, hiszen én ezt “nem értem”, viszont gondolatokat ébreszt bennem, vajon hogyan kellene értékelnem, hogy nem a főnökeként mutat be. Bár ha az anyja nem ért angolul, nem fogom tudni kellemetlen helyzetbe hozni Aisht, rákérdezni meg nem tudok, mert akkor én buknék le, hogy értem, mit “gagyarászik”.
- Elnézést, Mr Curbis, ő itt az édesanyám - fordul felém, nekem is bemutatva az asszonyságot. 
- Örvendek - biccentek az idősebb nő felé is, és igyekszem enyhe türelmetlenséget mutatni, érzékeltetve az órám feltűnő megbámulásával, hogy késésben vagyok. Viselkedésem oka, hogy menekülnék, mert a nő tekintetéből könnyedén kiolvasható, mi következik. Igyekezetem azonban nem koronázza siker, a vérmesen szemfüles anyuka máris “rám veti magát”.
Micsoda megtiszteltetés, Mr. Curbis, megengedi, hogy meghívjam szerény hajlékunkba? - kérdezi lendületesen, én pedig tovább játszom az értetlent, bízva abban, hogy Aish majd elintézi lefordítás helyett. De nem lehet rá számítani, mert kényszeredetten felém fordulva fordítja le pontosan a mondatot. Ha tehetném, reményvesztetten sóhajtanék fel, mennyire haszontalan… 
Ekkor azonban újabb reménysugár tűnik fel, mert feltűnik a tömegben a feltűnően engem kereső, majd megpillantva örömtelin elmosolyodó és kalimpáló Ray. 
- Ray - intek neki vissza, elterelve a figyelmet, persze a válasz nélkül maradt kedves mama kifejezetten vérmesen méregeti az új érkezőt, riválist látva benne. Nem is ejti a témát, amint túl vagyunk az üdvözlésen, feltűnően kezdi bökdösni lánya karját türelmetlenül. Aish most viszont legalább figyelmen kívül hagyja.
Mama, emlékszel Raymondra? Őt már bemutattam neked korábban - ahogy a neve elhangzik, a kedves mamán félelmetes változás megy végbe. Épp olyan nyájassá vedlik, mint az előbb. 
Raymond, kedvesem - köszönti. - Az úr az ismerősöd? - tér viszont vissza azonnal az előző témához kérlelhetetlenül. 
Zane? Természetesen, kollégák vagyunk. Bizonyos szempontból az ő részlege feljebb is áll picit, mint az enyém, így képletesen a főnököm is, de szerencsére nem használja ki  - fecseg Ray rám pillantva, figyelve, hogy mondott-e olyasmit, amit talán nem kellett volna, s nyelnie kell egy apróbb, észrevehetetlenebbet, amilyen füstölgő a tekintetem a közömbösen mosolygó arcom mögött. Hogy én is ragaszkodjak a saját dolgomhoz, angolul ismét közbevágok, újra csak az órámra pillantva. 
- Mennünk kellene, illetlenség lenne, bár szerintem pofátlanság is, ha elkésnénk - veregetem hátba kollégám “rideg” amerikaiassággal elrebegett mondatom közepette. 
- Valóban - játszik végre alám, de a hülyéje illedelmesen visszafordul elköszönni, s már tudom, kész, vége az utolsó menekülési útvonalat zárta le ezzel, mert hogy a nő nem fog válasz nélkül elengedni minket, az száz százalék. Ennek egyértelmű jele, hogy megragadja Ray felsőjét, és úgy teszi fel kérdését megint nyájasan, de fenyegető egyértelműséggel: vagy jöttök, vagy jöttök, vili?!
Raymond, kedvesem, nincs kedve eme finom úriember társaságában ellátogatni hozzánk az ünnep után, mondjuk a jövő héten? 
Igazán kedves öntől - válik kényszeredetté Ray mosolya is, ahogy megérzi a kötelet ő is a nyakán. - De igazán elfoglaltak vagyunk… 
Ugyan már, fiacskám, ne modd nekem, hogy nem fé rbele egy kis finom, igazi házikoszt vacsora gyanánt, meg a hozzád és Mr. Curbishez hasonló diplomaták is szoktak vacsorázni. Hiszen enni kell! - húzza elő megdönthetetlen érvét. Mert innentől, úgy mint otthon anyámnál, már nem lehet semmivel bemagyarázni, hogy nem ugyanaz öt percre levő kajáldába kiugrani és enni, vagy egy jó órát utazni, enni, és visszautazni jó egy órát…
Rayen kezd úrrá lenni a pánik, s felsóhajtva döntök úgy, hogy beadom a derekam, mert már az elejétől látszik, hogy barátom két tűz közé szorult. Hiszen egyértelműen tenné a szépet Aishnak, akármennyire mondta, hogy nem azért erősködött - bár tény, egyébként is hasznos a lány, ezt nem tagadhatom -, igenis tetszik lány, és erősen pedálozna, ebbe pedig nem fér bele, hogy a kedves mamát magára haragítja, ugyanakkor itt vagyok én, a barátja, kollégája, és ahogy említette, bizonyos szempontból felettese is, velem sem szerencsés összezördülni. 
- Mi a gond? - kezdem úgy, hogy a szerepemhez, nyelvtudásom letagadásához ragaszkodjak, s Ray már tudja, hogy az egyik front megszűnőben, így hálás pillantással kezd “felvilágosítani”. 
- Mrs. Bodhan szeretne vendégül látni minket egy családi vacsorára. 
- Jaj, tényleg - teszek úgy, mintha el is felejtettem volna, hogy Aish erről a kérésről már közvetített, majd előkapom a határidőnaplóm, és látványosan fellapozom. Nézzük csak, legyünk vele úgy, hogy egyrészt “hamar” túleshessünk rajta, ugyanakkor elég messzinek tűnjön a hölgyemény számára, hátha belátja, hogy elfoglaltak vagyunk, és nem a legjobb partik… esély sincs erre, de próbálkozni lehet. - Hmm… esetleg három hét múlva kedden lehet róla szó, hacsak nem teszi át a miniszterelnökük a fogadás részleteinek tárgyalását. 
Ray azonnal fordít készségesen. A kedves anyuka, aki eddig lelkesen szemlélte a számára kedvezően alakuló események folyását, most kissé elkomorul. Szinte hallom a gondolatait: ”Maguk szórakoznak velem? Olyan sokára? De nem fognak lekoptatni ennyivel, nehogy azt higgyék, de még mennyire nem!”
Utóbbi már inkább újonnan felöltött, elszánt pillantásából következtethető ki. 
Rendben, várom magukat, de bízom benne, immáron előnyt élvezek majd aznap estére a miniszter úrral szemben.
Amennyire csak elsőbbséget élvezhet - biztosítja még Ray arról, hogy ami tőlünk telik, minden bizonnyal megtesszük majd, de még így is előfordulhat valami vis maior, amely miatt le kell mondjuk ezt a kedves meghívást, természetesen, ahogy említettem, önhibánkon kívül.
 
* * * 
 
Biztos vagyok benne, hogy találtam volna kifogást, hogy mégis lemondjam a vészesen közelgő vacsorát, de végül két ok miatt nem tettem. Egyrészt Ray tök izgatott azóta, és látszik, hogy nagyon rákészült az egészre. Újdonsült asszisztensem számomra kissé kiismerhetetlen még, így nem tudom, mennyire esélytelen Ray, de ez talán csak olyan szempontból az én dolgom, hogy ne menjen a munka rovására semmi. Eddig pedig nem ment, így csak nem lehet olyan tolakodó Ray, hogy le kellene hűtenem. Másrészt pedig nekem is kicsit elegem van a jópofizós munkavacsorákból, az utána hajnalig tartó kutatásokból, előkészületekből.
Azt viszont nem gondoltam, hogy ennyien vannak. Még szerencse, hogy ketten vagyunk, így csak fele annyi energiával tudnak apró darabokra szedni, mint egyébként tennék, de valóban, ahogy sejtettem, egy sereg lányka van itthon, és biztos vagyok benne, hogy a kedves anyuka egyet szívesen a nyakamba sózna. Tenné ezt annak ellenére, hogy én elvileg csak annyit értek, amennyit Ray vagy Aish fordít, esetleg amennyit más hajlandó angolul mondani. 
Voltaképp kis nyugalomra vágyom, úgymond időt kérek, mikor jelzem, hogy elvonulnék a mellékhelyiségre. Azt is meglátogatom ugyan, de utána az étkező helyett az udvarra lépek, hogy kicsit levegőzzek mélyet sóhajtva. Hiába, a “családi” vacsorák legalább olyan fárasztók, mint az üzletiek, csak más a hangulat, itt nem kell olyan mértékben moderálnom magam, és nekem nem kötelező segget nyalni. Sőt, itt kifejezetten az enyém próbálják csillogóra nyalni. Meg kell hagyni, érdekes egy család, annyira szélsőségesen eltérnek egymástól nemcsak jellemre, érdeklődési kör és értékrendek tekintetében is. 
Gondolataim közepette azonban Haatimba botlok. 
Oh, hát te is ellógtál? - mosolygom meg a szerintem nagykomoly fiúcskát. Bár még mindig rejtély számomra, hogy miért kezelik még a családtagjai is jobbára olyan lányosan. 
Először riadtan pillant fel rám, majd mikor nyugtázza, hogy én vagyok, már jóval nyugodtabban fordul vissza korábbi merengésébe. De aztán nem válaszol a kérdésemre, gondolom, elég nyilvánvalónak ítélte meg ő is a választ, helyette nekem szegez egy kérdést, ami valószínűleg legutóbbi találkozásunk óta folyamatosan benne motoszkálhatott.
Miért tesz úgy a többiek előtt, mintha nem értene semmit? Mintha nem tudna a nyelvünkön? - nagy, okos szemei kiéhezett ragadozóként várnak a feleletre. 
Kis kíváncsi - lesz szélesebb a mosolyom, ahogy lazán nekidőlök a házuk falának, majd felnézek a csillagos égre, egy mélyet szippantva a kellemesen friss levegőből. -Te mit gondolsz, mi lehet az oka?
Szeme okosan csillan, de nem válaszol, csak megrázza tagadólag a fejét. Nem akar találgatni, biztosra akar menni. 
Talán nem szép módszer, de így könnyebben jut tudomásomra hasznos információ, amit nem szántak nekem. A politika és így a diplomácia világa ingatag terep, mindenre szükség van olykor azért, hogy elsimíthassunk olyan konfliktusokat, amelyek nagyon súlyossá is dagadhatnának, és tény, ami tény, így kihasználhatunk olyan lehetőségeket, amelyekkel csak sejtés szintjén, vagy lehet, még úgy sem lennénk tisztában. Na meg nekem akkor is hasznos, ha valaki mindenáron rám szeretné legalább egy lányát tukmálni - öltöm ki kicsit a nyelvem, hogy még inkább felengedhessen a közelemben, nem vagyok én annyira vérmesen komolykodó felnőtt. - Viszont - válok azért valóban komolyabbá. - köszönöm, hogy nem árultál el láthatóan senkinek. Szeretnélek megkérni rá, hogy ez a kis apróság továbbra is maradjon csak a mi kettőnk titka. Meg tudod nekem ígérni, hogy megőrzöd, és vigyázol rá?


Geneviev2012. 04. 30. 16:02:26#20737
Karakter: Haatim Kaaliya Bodhan
Megjegyzés: ~Kispiszmogónyuffnak


- Haatim! Nem megmondtam, hogy az edényeket nem szabad csak úgy összedobálni elmosogatás után?! – érkezik a konyhából anyám éles hangja. Nagyot sóhajtok, és a francia tankönyvembe temetem bele arcomat. Nem, nem mondtad… kiabáltad, üvöltötted, rikácsoltad, igen, ezekkel mind a tudtomra hoztad már párszor, de mondani még nem mondtad.

- Lyia, menjél át anyához, tudod jól, hogy nem szereti, ha megvárakoztatjuk, és nem lenne jó ötlet magadra haragítani. – Aish, az én édes nővérkém bíztatóan megsimogatja a hátamat, miközben fölsegítve a szőnyegről, a halálomba terelget.

- De, mama, elmondtad már párszor. Bocsáss meg… - kezdeném a bocsánatkérést, de egyből a szavamba vág. Szeretem én az anyukámat, de… félek tőle, és kicsit talán… nem, ilyeneken nem gondolkozhatok. Nem szabad és nem is illik. A szüleinket tisztelni kell, és el kell viselni, legyenek ők bármilyenek is. Mama nem tehet arról, hogy a szülei nem taníttatták ki, úgy, mint minket a mi szüleink.

- Elmondtam! Százszor megmondtam, de te biztosan nem azt csinálod, csak hogy fölbosszanthass! Tökre mennek az idegeim miattad! Miattad és a nővéreid miatt is! Csak szomorúságot hoztok szegény, szerető anyátokra, mikor én csak jót akarok nektek. Aishwarya lassan vénasszony lesz! És itt marad a nyakamon, mert senki nem fogja már feleségül venni, hiszen már nem sokára kiöregedik abból a korból. Titeket meg nem foglak tudni emiatt kiházasítani, és ezért öt vénkisasszonnyal fogok egy házban élni – kezdi a szokásos siránkozását. A kezében tartott mosogató rongyot ingerülten lecsapja a mosogató mellé, és engem figyelmen kívül hagyva, kirohan a konyhából. Döngő léptei egyre távolodnak, de a legidősebb nővéremet szidalmazó szavai bőven elérnek hozzám is.

Nagyot sóhajtva állok neki az edények rendezésének, amit igazából nem is én tettem tönkre, hanem Padma volt a soros a mosogatásban. De már megszoktam, hogy én vagyok a hibás… Mint ahogy azt is, hogy rám is lányként utal minden egyes alkalommal. Szomorú vagyok, amiért nem veszi figyelembe nememet, bár… Mikor arra gondolok, hogy én mennyivel másabb vagyok, mint a többiek az osztályból, elgondolkozom, hogy tényleg fiú vagyok-e. A biológia tankönyvem szerint igen, de… de nem tudom. Semmi olyan késztetéseket nem érzek, amit mások szoktak a tankönyv szerint.

Lehetséges lenne, hogy én valamiféle mutáns vagyok? Lehet, hogy igazából tényleg úgy van, ahogy anya mondja, és lány vagyok, csak éppen… ilyen testben? De… nem tudom. Nővérkém szerint én tényleg fiú vagyok, csak későn érő típus. Nem tudom… Lehetséges. Ha ő mondja, valószínűleg úgy is van.

- Lyia, pszt! – szólít meg a konyha ablakból a nővérkém. Egyedül ő az, aki Lyiának szólít, de nem is engedném másnak. Ez számomra sokat jelent, hogy ő így hív, és nem Haatimként, ahogy a többiek, mert úgy érzem, mindig, mikor így szólít, azt is kimondja a nevemmel együtt, hogy szeret, és hogy fontos vagyok neki. Jó érzés.

- Hát te? – kérdezem csodálkozva, és picit elmosolyodva. Eléggé vicces látvány, ahogyan a konyha magasan levő ablakán át próbál bekukucskálni, mikor valószínűleg neki most anyánkkal szemben kellene állnia, és hallgatnia, hogy miért nem ment még férjhez, és hogy örökké a nyakán akar-e maradni. Én biztosan tudom, hogy nem akar itt maradni, a szülői házban, bár férjhez sem igazán akar menni. Nem, ő Amerikába akar utazni, tovább tanulni, és ott egy új életet kezdeni – velem együtt.

- Megszöktem – vallja be. Nem jól érteni szavait, mert halkan beszél, de ezt azért tisztán értettem. Halkan nevetek föl, hiszen azért nem akarom, hogy anyánk ide jöjjön, és mindkettőnket leszidjon, amiért nem a dolgunkat tesszük, hanem beszélgetünk, de azért ez tényleg vicces.

- Ki is mondta, hogy nem jó ötlet anyánkat magunkra haragítani? – kérdezem kuncogva. Morgolódásának csak a hangneme jut el hozzám, mondanivalója nem, hiszen anyám hangja egyre közelebbről nyomja el azt. – Bukj le! – kérlelem nővéremet, akinek a feje gyorsan el is tűnik az ablakból.

- Az a hálátlan lány…! – dohogja mama, és ellökdös a mosogató mellől. Az edéknyeket meg fogja, és egymás után bevágja a szekrénybe mérgesen. Félek, ez is rajtam lesz majd leverve, hogy miért nem rendesen raktam vissza őket, de most nem tehetek értük semmit. Majd ha kimegy a mama a konyhából… – Én itt beszélek neki, erre eltűnik, mint szent tehén a ködben

- De mama… - szólok közbe bátortalanul. - Az szürke szamár.

- Feleselsz velem?! – fordul felém villámló szemekkel. Kezében egy nagy keverő kanalat tart, amitől ijedten összerezzenek. Nem szokott minket verni, nem arról van szó, de ahogyan rám néz… Legszívesebben egy papucsállatka méretére zsugorodnék, hogy ne is lásson engem.

- Nem, nem, dehogy! – tiltakozok a kezeimmel hadonászva. Nem mernék, csak… kijavítottam. Amit szintén nem szeret.

- Szerencséd! – morogja, és visszafordul a fal felé. Fellélegezve hátrálok a konyhából, lassan, hogy semminek ne menjek neki, ne hegye észre eltűnésemet. - Szent tehén, vagy szürke szamár, hát nem mindegy?! Ezek a mai gyerekek… Mindig csak feleselnek…

Ahogy kiérek a konyhából, megnyugodva fordulok meg, és kisietek az utcára. Mindenfelé színes száris nők, hagyományos öltözetű férfiak, és csak elvétve vannak nyugatias ruhások. Ma kivételesen rajtam is doti van, a holnapi ünnep tiszteletére. A tömeg zavar, de már hozzászoktam, hogy errefelé tele vannak az utcák, és igazán csak akkor félek, amikor hozzám akarnak szólni. De mivel ők nem akarnak hozzám szólni, kikerülgetem az embereket, teheneket, és az iskola felé sietek. Na, nem azért, mert ma tanítás van, hanem azért, mert arrafelé van az Aish-sal közös helyünk. Az iskola melletti nagyobb ház teteje a mi kis titkos helyünk, itt szoktunk tanulni olyankor, amikor a mama azt hiszi, hogy vásárolgatunk, vagy legalábbis kirakatokat nézegetünk, mint más fiatal.

Biztos vagyok benne, hogy Aish itt lesz, és mikor fölérek a kissé ingatag létrán, ami ide van támasztva, meglátom, hogy tényleg itt van.

- Lyia… el kell mondanom neked valamit – kezdi nem túl bíztatóan a nővérem. Szomorú hangjától a legrosszabb dolgok suhannak át az agyamon, hát még, mikor lehajtja a fejét. – Én… - motyogja, és közelebb sétál. – Kaptam gyakornoki állást az amerikai konzulátuson! – kiáltja és a nyakamba ugrik. Pillanatokig azt sem tudom, hogy ez mit jelent, de mikor eljut a tudatomig, hogy mit is mondott, együtt örülök vele. De jóóó!

És talán kapcsolatokat is tud itt szerezni, hogy aztán ki juthassunk Amerikába.

---*---*---*---

Imádok táncolni. A világ legjobb érzése, ahogy a zene lüktetésével együtt mozdulok. Minden gondom, bajom elszáll, és csak a zene ütemére figyelek. Egyszerre lélegzem a zenével. Amritsar megszédít. Fölemel, és táncra perdít.

A zene üteme mindenkit táncra csábít, és arra, hogy együtt ünnepeljünk a Navrátrit. Ez egy hindu ünnep, mely kilenc napig tart, és két istennőnket ünnepeljük táncunkkal, imádságainkkal, énekeinkkel.

Nem figyelek a külvilágra mozgás közben, így hát nem csoda, amikor véletlenül nekimegyek valakinek. Ahogy fölnyitom a szemem, egy helyes, külföldi férfival találom szembe magam. Ijedten lépek hátrébb, hogy ne zavarjam meg, és bocsánatot hebegek. Természetes világos barna hajával és világos bőrével teljesen elüt tőlem, és az ittlevők többségétől, amiért sokan megnézik, főleg a fiatal lányok. Én nem merek ránézni, félek, hogy mérges lesz, amiért nekimentem, no meg nem mutatta be nekem senki, és illetlenség ilyenkor megszólítani.

Vajon mit fog szólni? Ugye nem fog leszúrni? Jajj, mama, ez is miattad van, hogy félek az emberektől!


© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).